Sari la conținut

ACCIDENT DRUMUL TABEREI


KIDROCK
 Share

Postări Recomandate

Acum am venit de acolo,e vorba de o motocicleta Honda 600/1000 RR Repsol.Nu am inteles cine a fost de vina taxiul sau moto,cert este ca baiatul este grav si a fost resuscitat de 3 ori din ce spuneau martorii dat fiind faptul ca s-a lovit de stalpul de pe marginea soselei

Tot ce stiu stiu de la martor,nimic nu este cert.

Cine il cunoaste pe baiat sa ne spuna si noua starea lui

Sanatate multa ii doresc

 

Drumul Taberei-Orizont pe partea cu MAPN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dar ce s-a intamplat de fapt? Inteleg din text ca o motocicleta s-a lovit cu un taxi? Cica e aria "sa invatam din greselile altora", dar daca nu se intelege nimic despre ce a fost acolo ce e de invatat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate cineva ne va spune si noua mai multe pentru ca v-am spus ca tot ce stiu este de la oamenii adunati acolo,eu cu ochii mei nu am vazut decat moto care nu mai avea numar,taxi lovit usor pe dreapta politisti si masuratori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este vorba de prietenul meu bun ( si a multor alti motociclisti) gabi ( gabos) cu honda 1000rr repsol . din pacate gabi a murit. va rog sa nu incepeti sa va dati cu parerea sau sa acuzati. un taximetrist a schimbat banda fara sa se asigure si gabi a intrat intr un stalp, a fost resuscitat 45 min fara succes :huh:((

poate cineva ne va spune si noua mai multe pentru ca v-am spus ca tot ce stiu este de la oamenii adunati acolo,eu cu ochii mei nu am vazut decat moto care nu mai avea numar,taxi lovit usor pe dreapta politisti si masuratori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rip.... pacat ca s-a mai dus un suflet ....

 

Sfatul meu: MERGETI MAI INCET !!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

Din pacate Gabi nu a supravietuit. Dumnezeu sa il odihneasca.

P.S. momentan nici eu nu cunosc mai multe detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Speram sa aud vesti bune.Regret ca ti-ai pierdut prietenul Ariciule,Dumnezeu sa il odihneasca,multa putere familiei.

Daca e ceva ce mai putem face,spuneti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost acolo imediat dupa. L-am gasit in coma. A facut 2 stopuri cardio-respiratorii din care si-a revenit singur si 3 din care si-a revenit asistat. Mi-a murit de 5 ori in fata!... L-am tinut de mana si i-am vorbit. Nu am putut interveni pt ca nu am stiut ce pot face. Am intrebat in jur de medici si am tinut lumea deoparte sa aiba aer si sa nu se bage nimeni sa-i scoata casca sau sa-l miste.

Smurd-ul a venit repede. Politia la fel. Soferul de taxi este un om distrus pe viata.

Am stat 45 minute acolo din care vreo 20 langa el. Am crezut ca va trai.

Asta este momentul in care s-ar putea sa renunt la aceasta pasiune....Este mult pentru mine ca motociclist, este mult pentru mine ca femeie....

Dumnezeu sa aiba grija de familia ta, si tu baiete.... zbori liber acolo unde esti!

 

 

Din respect pentru mine, pentru ca multi ma cunoasteti, lasati comentariile deoparte....Culpa este comuna. Nesansa a avut azi cuvantul final....Aveti grija de voi. Invatati din asta atat: VIATA SE POATE TERMINA CUM NICI NU ITI IMAGINEZI DE BRUSC!!!!EU AZI ASTA AM VAZUT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca moartea lui sa nu fie in zadar macar...sa ne gandim de 2 ori inainte de a trage de acceleratie unde nu trebuie .. RIP

 

 

Nu cunosc detaliile dar poate daca avea o viteza si cu 1 Km/h mai mica avea o sansa de supravietuire..

 

Conduceti atat de repede cat va permite drumul si vizibilitatea sa evitati eventualele pericole..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi consideram ca drumurile sunt periculoase din cauza conservarilor neatenti,conservarii considera ca noi facem drumurile periculoase bagandu-i la puscarie prin moartea noastra... vedeti diferenta?

Mi-am revenit cu greu dupa ultimul accident,dupa 8 luni inca ma doare piciorul si descopar ca nu mai simt placerea de a conduce moto la fel ca inainte,spaima de acesti cascati neglijenti a reusit sa-mi alunge pasiunea.Pentru acea placere pe care am pierdut-o ii consider vinovati pe acest low-lifes ce trec prin viata fara sa se uite la cum se imbraca,cum vorbesc,cum scriu,cum conduc sau cum se poarta cu ceilalti.

Pacat ca inca unul dintre noi s-a dus,speram ca intr-un loc mai bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi consideram ca drumurile sunt periculoase din cauza conservarilor neatenti,conservarii considera ca noi facem drumurile periculoase bagandu-i la puscarie prin moartea noastra... vedeti diferenta?

Mi-am revenit cu greu dupa ultimul accident,dupa 8 luni inca ma doare piciorul si descopar ca nu mai simt placerea de a conduce moto la fel ca inainte,spaima de acesti cascati neglijenti a reusit sa-mi alunge pasiunea.Pentru acea placere pe care am pierdut-o ii consider vinovati pe acest low-lifes ce trec prin viata fara sa se uite la cum se imbraca,cum vorbesc,cum scriu,cum conduc sau cum se poarta cu ceilalti.

Pacat ca inca unul dintre noi s-a dus,speram ca intr-un loc mai bun.

 

Imi aduc aminte de accidentul moto cu fetita care ti-a iesit in fata. Piciorul probabil o sa te mai doara o perioada, nene Penetru. Eu am avut numai degetul mare de la picior rupt, acum 1,5 ani, si ma mai deranjeaza din cand in cand.

S-a mai dus un motociclist, sper si eu ca s-a dus intr-un loc mai bun.

Nu bagati comentarii aiurea cu privire la viteza si dinamica accidentului pana nu se afla mai multe detalii. Putea sa moara la 50 de km/h sau la 100 km/h, din spatele tastaturii nimeni nu poate stii.

Odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca in pace.

Condoleante familiei si prietenilor.

Hebe, imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva. Iti doresc multa putere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca!!! Ma mira faptul ca desi inca e frig afara, iar motociclisti nu sunt foarte multi pe strazi, totusi a avut loc inca un accident mortal! Nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi la vara, cand toti vor iesi cu motorul la plimbare.

 

Din accidentele de pana acum, inclusiv acesta, trag concluzia ca orasul e foarte periculos. Daca folositi motocicleta pt a va plimba/relaxa, iesiti in afara orasului!!! E mult mai sigur, mult mai placut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca imi mentin parerea cum ca cele mai urate accidente au loc in oras. De ce se intampla asta, chiar nu-mi dau seama.

 

RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost acolo imediat dupa. L-am gasit in coma. A facut 2 stopuri cardio-respiratorii din care si-a revenit singur si 3 din care si-a revenit asistat. Mi-a murit de 5 ori in fata!... L-am tinut de mana si i-am vorbit. Nu am putut interveni pt ca nu am stiut ce pot face. Am intrebat in jur de medici si am tinut lumea deoparte sa aiba aer si sa nu se bage nimeni sa-i scoata casca sau sa-l miste.

Smurd-ul a venit repede. Politia la fel. Soferul de taxi este un om distrus pe viata.

Am stat 45 minute acolo din care vreo 20 langa el. Am crezut ca va trai.

Asta este momentul in care s-ar putea sa renunt la aceasta pasiune....Este mult pentru mine ca motociclist, este mult pentru mine ca femeie....

Dumnezeu sa aiba grija de familia ta, si tu baiete.... zbori liber acolo unde esti!

 

 

Din respect pentru mine, pentru ca multi ma cunoasteti, lasati comentariile deoparte....Culpa este comuna. Nesansa a avut azi cuvantul final....Aveti grija de voi. Invatati din asta atat: VIATA SE POATE TERMINA CUM NICI NU ITI IMAGINEZI DE BRUSC!!!!EU AZI ASTA AM VAZUT!!!

 

Sunt sigura ca e liber acolo unde e...postul tau m-a emotionat foarte tare, R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...