Sari la conținut

Clasice- made in japan


Jean_Taxi
 Share

Postări Recomandate

Jeane nu ti-a mai ramas decat sa o footzi.Spor la ......

 

 

 

Nu baga seama la nimeni."Intrusul" tau e una din cele mai mishto si mai clasice motociclete.O spune si faptul ca e una din motocicletele care au pret in ciuda trecerii timpului.Tine-o bine si n-o da.

o dau...dar cu pretul meu :)) deci greu de gasit cumparatori:) de-aia nici nu am "customizat-o" inafara de ghidon comenzi avansate saua retapitata si vopsit, pur si simplu nu-i mai poti aduce nici o alta infrumusetare (poate doar un atas :banana: cand oi gasi mesterul suficient de priceput sa-l aseze cum si unde trebe )acest model e mai "chopper" decat definitia! vitezometru, lumini 2 roti si motorul. Candva va deveni un clasic veritabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma, da ceva mai clasic sa postati pe aici nu ati gasit, ceva japoneze din 2008-2009?

:crack:

 

Pai Intrusu meu din 92 ce mai e?

Pai, e 'cam' clasica, aproape. :scratch: Bunule, nu te lasi tu pana nu imi dai vreo replica.., si DA, fac sex cu ea cand o calaresc, senzatia e similara! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jeane,te-am vazut eu.Tu esti gata rezolvat numai cand te uiti la ea.Deci cand te si urci calare....E nasol rezolvatule.

Bunule, vezi ca topicul asta e precum un copil pe care vreau sa-l fac mare.., nu mi-l invata prostii! hai sa vb de motorete clasice, asta daca nu consideri ca celelalte senzatii sunt si ele tot clasice!. Te rugasem mai demultisor sa bagi si matale una bucata poza cu o motocicleta clasica japoneza, inteleg ca nu detineti asa ceva prin curtea d-voastra?! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, si nici tu nu ai asa ceva, inceteaza sa mai postezi pe coltul asta Maraudere, Intrudere si altele. Daca aveti vreo japoneza fabricata pana prin 80-82, ok, altfel incetati cu labareala.

Ca bine zici!, ca nu-mi convine asta e altceva. Deci, domnilor.., doar la obiect si subiect, da? :friends: . Prd-ule, dar topicul este si despre motociclistii vintage, nu doar despre motorete clasice, ok?. De aceea apar si eu in pozele cu Maraudere, Intrudere si alte alea.., pt ca sunt si ma consider un motociclist vintage!!!. Deci, prin urmare, nu am fost off topic, corect?. :D ps imi poate da cineva definitia acestui 'concept' de 'motociclist vintage'?. Are o bere de la mine cine reuseste sa se apropie de adevar. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca bine zici!, ca nu-mi convine asta e altceva. Deci, domnilor.., doar la obiect si subiect, da? :friends: . Prd-ule, dar topicul este si despre motociclistii vintage, nu doar despre motorete clasice, ok?. De aceea apar si eu in pozele cu Maraudere, Intrudere si alte alea.., pt ca sunt si ma consider un motociclist vintage!!!. Deci, prin urmare, nu am fost off topic, corect?. :D ps imi poate da cineva definitia acestui 'concept' de 'motociclist vintage'?. Are o bere de la mine cine reuseste sa se apropie de adevar. :wink:

 

 

 

Mihai, nu Prd-ule Si daca nu poti sa-mi spui pe prenume, poti sa-mi domnule Preda. Un motociclist vintage e un om cu bun simt care intelege de prima data ce i s-a cerut, nu infecteaza topicul de japoneze clasice un cu Intruder din 2000.

 

Auguri.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca o mica adaugire, tu poti sa-l numesti si un atac subtil la adresa ta.., am reusit, in ciuda vicisitudinilor vremii, sa pastrez Mz-ul Rt din 61, care spre deosebire de cele vreo douajcinci de motoare comuniste vechi ale tale, este restaurata complet.., dupa cum o facu neamtu atunci.., ceea ce nu pot spune despre, macar una, dintre comunistele tale. :haha: Concluzia, ciocu mic, ca Jean e la putere. :moto:

 

Auuuuuci. Vorbele astea ne doare.

Mai ai MZ-ul. Bravo frate , e o chestie.

Vintage inseamna unu' care a ajuns la o virsta si care apreciaza lucrurile solide ?beer.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auuuuuci. Vorbele astea ne doare.

Mai ai MZ-ul. Bravo frate , e o chestie.

Vintage inseamna unu' care a ajuns la o virsta si care apreciaza lucrurile solide ?beer.gif

 

Ce nu spune Jean este ca MZ-ul cu pricina nu este opera lui.Nu a pus macar mana sa-i schimbe bateria.Nu se pricepe.Unu i-a vpsit-o,unu i-a montat-o si mai multi i-au carat-o de colo colo,gratis bien sur.Asa ca Jeane nu te mai caca pe tine,cel putin nu la mine sau fata de mine.Deci cum zice ginerele meu: szitz landsam.Altfel ,te pup si astept mai multa discretie de la tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lume, lume, cine are vreun CX sau ceva piese pentru modelul ăsta?

 

La GL-ul meu distribuția a ales să meargă în Valhalla și am putut să o opresc. Patina întinzătoare se găsește dar nicăieri nu găsesc patina de ghidaj al lanțului de distribuție, nici măcar nu se mai fabrică în Japonia. Este modelul de la începutul anilor 80 cu întidere manuală a lanțului.

 

De o lună și jumătate am rămas fără motor și sunt ofticat la culme că nu găsesc patina respectivă.

 

Am scris și pe topicul cu CX dar așa a rămas. Am zis să încerc aici, poate poate.

 

Mulțam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lume, lume, cine are vreun CX sau ceva piese pentru modelul ăsta?

 

La GL-ul meu distribuția a ales să meargă în Valhalla și am putut să o opresc. Patina întinzătoare se găsește dar nicăieri nu găsesc patina de ghidaj al lanțului de distribuție, nici măcar nu se mai fabrică în Japonia. Este modelul de la începutul anilor 80 cu întidere manuală a lanțului.

 

De o lună și jumătate am rămas fără motor și sunt ofticat la culme că nu găsesc patina respectivă.

 

Am scris și pe topicul cu CX dar așa a rămas. Am zis să încerc aici, poate poate.

 

Mulțam.

salut, poate gasesti ceva prin Ebay. Aici scrie ca un Honda GL 500 la dezmembrat:

http://www.ebay.de/itm/Rucklicht-Honda-GL-500-Silverwing-Schlachtfest-/110952995208?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item19d5505988#ht_1644wt_954

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Mulțumesc mult de link. Le trimit un email, am trimis aseară și unui tip din State și aștept răspuns.

 

Mulțam încă o dată.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc mult de link. Le trimit un email, am trimis aseară și unui tip din State și aștept răspuns.

 

Mulțam încă o dată.

N-ai pentru ce. Daca ai nevoie de ajutor cu comunicare cu nemtii sau achitzitie de pe ebay/paypal, da-mi un mesaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu spune Jean este ca MZ-ul cu pricina nu este opera lui.Nu a pus macar mana sa-i schimbe bateria.Nu se pricepe.Unu i-a vpsit-o,unu i-a montat-o si mai multi i-au carat-o de colo colo,gratis bien sur.Asa ca Jeane nu te mai caca pe tine,cel putin nu la mine sau fata de mine.Deci cum zice ginerele meu: szitz landsam.Altfel ,te pup si astept mai multa discretie de la tine.

Ce activitate pe aici.., Bunule, te-am atins unde trebuie. Deci scop atins. Ok, nu mai are rost sa spun despre restul comentariului tau.., e prea 'rautacisma' si ne umplem de penibil pe aici. Daca te multumeste, iti spun ca ai intru-totul dreptate , ba inca nu ai spus ca banii nu au fost ai mei si nici timpul, nervii si alergatura aferenta.., macar la demontat ma pricep si eu, nici macar atata merit nu mi-ai atribuit?!! :baldy: . Si pupatul tau aduce cu cel dat de Iuda, stim noi cui!. :kiss: PS Lil debil, ai dat o definitie simpla si concreta a ceea ce presupune a fi un motociclist vintage.., felicitari!. Ai o bere de la mine, daca cineva da o definitie si mai completa ii dau doua beri.., si tot asa! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut jane, te rog frumos daca vrei si ai timp, fa un comentariu despre suzuki gsx 750 vs kawasaki gpz 750....puncte forte unul, puncte slabe celalalt, cuplu, consum, confort, etc...multumesc.

Nu are rost.., ai avut si tu gsx 750es, dar kawa gpz 750 este o clasa peste, la toate capitolele!!. Mie asa mi sa parut. Ca bicicleta, motor, senzatie.., chiar si frane. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ai timp sa intelegi ca o "clasica" are 30 de ani de la iesirea din fabricatie a modelului constructiv (GSX, Magna, GPZ etc inca nu au anii). Peste un an bagam la clascie CX500, o motocicleta extraordinara mai ales dpdv solutii tehnologice. Au dat clasa BMW-ului, Moto GUzzi-ului reusind sa faca o motocicleta cu cardan cu acces rapid si la chiulase dar si la ambreiaj culmea aranjament axial ca la BMW, filtru de ulei, o cutie fina si compacta, un stater micut usor accesibil. Ce sa mai au optimizat aranjamentul.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...