Sari la conținut

Accident Ganeasa


Mein Herz brennt
 Share

Postări Recomandate

Uite un exemplu: Stau pe strada cu 2 familii de ciori. La care vin mei mereu prieteni. Sunt ciori din alea sarace. Fara coco. Dar beau de sting si fac scandal. Pe strada sunt mai multe familii de romani. Nimeni nu a avut curaj sa le zica nimic. Daca aia ies si fac scandal pe strada toata lumea intra in curte. Politia nu le face nimic. Vin, ii baga in curte si pleaca. Apoi ies iar. Si iar scandal. M-am luat la ciomage cu ei acum ceva vreme. Se alergau si vroiau sa bata o tiganca. Da se alergau si imi zgariau masina. Beti praf. Cand le-am zis sa plece tot ei cu tupel ca baga cutitul in mine si ma omoara familia la fel. Pana m-am prins si i-am altoit nitel. Si m-am retras la curte si am chemat dulaul. Acolo au stat linistiti. Doar amenintau. Vecinii? Se uitau din curtile lor. Le-am zis si lor vreo 2 ca sunt de 2 lei si mor de frica. A venit politia, am dat declaratie. Nu aveam martori. Niciun vecin nu a avut curaj sa imi tina partea. Tiganii au intors imediat povestea de partea lor. Noroc ca politia stia ce si cum si nu au pus botul. Pana la urma au scapat cu o mustrare si politia mi-a zis ca nu are ce sa le faca.

Am mai scris asta si inainte dar nu era explicata situatia. De ani de zile de cand stau acolo aia fac panarama cand vor. Plus ca imi e frica sa las masina in fata portii. Am gasit-o zgariata acum un an. Pentru ca nu am vrut sa ii dau unei tiganci 1 lei. Ca stau si cersesc. Si tot venea si dadea sa intre in curte sa ceara lovele. I-am zis ca o calc pe cap daca mai intra in curte. Si mi-a bulit masina.

Nu sunt toti asa? 99%. Am cunoscut o groaza de ciori. Cunosc si acum. Dar aia cu coco sunt aparati de politie. Si aia cu coco tot vor sa te faca. Nu au omenie, nu au cuvant. Totul e o masca la ei.

 

Si atunci cum p..da masii sa imi fie mila de ei? Cum sa imi para rau de ei? Cum sa le vreau binele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 251
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Crezi ca in cazul unui razboi cu rusii nu vei veni cu ,,furca si tortza"la mine la geam sa ma ,,linsezi" doar pt ca numele meu este SERGHEI...??? Voi chiar nu ganditi cand scrieti ceva?? Evreii si tiganii sunt marginalizati si desconsiderati in toata lumea ..de ce oare??? Toti sunt nebuni ???

 

Inteleg ca ai suferit pe pielea ta ce inseamna sa fii discriminat pe nedrept, cu toate astea nu ai invatat decat singura lectie care nu trebuia invatata: anume ca violenta nu este o cale de rezolvare. Tare as fi curios sa stiu daca ai facut armata, daca ai tras vreodata cu o arma de razboi, nu cu puscoace de paintball? Te intreb pentru ca am cunoscut oameni care se umflau in pene precum cocosii de munte si care s-au scapat in pantaloni (pe bune) prima data cand au mers intr-un poligon la trageri. Primul lucru pe care il inveti dintr-o astfel de experienta este umilinta. Or fi existand si sociopati sau psihopati, care sa se bucure cand trag cu o arma de razboi, dar acestia sunt foarte rari si nu cred ca tu te numeri printre ei. De ce ai presupune atunci ca eu as intra cu "furca si tortza" peste tine in casa?

 

Imaginea asta cu furci si torte aminteste exact de ce spuneam mai sus: noi inca nu ne-am consumat modernitatea, inca traim in secolul XIX romanesc, adica inca profund marcat de practici si mentalitati medievale. De unde si reprezentarile tale cu furca si tortza.

 

baiul e ca aia ne confunda cu aialalti trei pe care daca ii vezi noaptea trebuie sa faci in pempersi.

 

ba nu ne confunda deloc, cum a scris cineva acum cateva pagini, majoritatea celor care fac probleme in Occident sunt romani de nationalitate romana. Uite aici doar un exemplu: 2 familii de romani (atentie, nu tigani, se vede in imagini) se iau la bataie intr-un parc din Viena. Nu iti trezeste o usoara asemanare cu emisiunile alea cu cimpanzei violenti de pe Animal Planet, Monkey Business?

 

http://www.youtube.com/watch?v=nQgBkopuwYw

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cati dintre voi ar angaja un tigan?

 

- domnnu' director, vreau sa muncesc la firma dumneavoastra.

- perfect, luati loc pe scaunul meu si terminati raportarea asta in locul meu.

- dumneavoastra glumiti?

- pai tu ai inceput.

 

 

am incercat - in constructii.

problema e vrea banii la sfarsitul zilei apoi 2 zile dupa ce isi ia banii nu mai vine la munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricare dintre noi se putea naste intr-o familie de rromi.Si sa nu incepeti cu "eu am sangele albastru in pwla" etc.Cine se naste intr-o familie de rromi,pana devine constient pe ce lume traieste ,deja are 2-3 copii,care dupa ce termina de supt,incep sa planga dupa mancare ...si ce sa le dai sa manance?ii lasi sa moara de foame?

 

cine se naste intr-o familie de tigani pricepe repejor ca are 2 variante: aia naspa in care munceste si ailalta in care "face rost" de ce-i trebuie.

daca mai ziceai de o familie de somalezi intelegeam..dar tiganul are pe spinarea cui sa traiasca bine-mersi. de aia nu se omoara cu scoala, munca, in general chestii de-astea unde mai intai te agiti si dupa aia culegi roadele.

fix mentalitatea indienilor aia care se plimbau cu africa twinu prin lume si din cand in cand faceau cheta de benzina prin locuri gen piata unirii.

pai bine coae, vreau si eu un concediu de-asta prelungit :grinbandit:

 

deci daca n-ai ce sa le dai de mancare la copii, 1. apuca-te de furat, 2. mai fa vreo cativa, si cat timp sug aia primesti niscaiva asistenta sociala, 3. pune-te alaturi de ei pe cersit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.

 

....hai zi sa-ti moara-un unchi" ??? Ote ma la el se jura pe nepotii ...Tu ai sigur sange de tigan in instalatie altfel nu te basicai.Da..acum este normal,iti permiti sa faci pe faraonul pe forum ..ca pe strada nema.

 

 

La spital se tin in borcane separate sinjili astea? Cum e? 5 grupe nu? 0 A B AB si Rrom nu? Cred ca unii de ne au la inima rau ar cere musai sa nu fie de motociclist... hei... fiecare cu bizdicii lui...

 

Singe de PDList la un borcan... in altu de anarhist... in altu de tractorist... frumos sa nu se amestece ca bubuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici doar un exemplu: 2 familii de romani (atentie, nu tigani, se vede in imagini) se iau la bataie intr-un parc din Viena.

Cum ti-ai dat seama, bre, din ce etnie fac parte scandalagii aia? Ai depistat cumva din ce se vede in clipul ala slab calitativ si filmat de la 20 de metri ca respectivii n-au gena tiganeasca in ADN? Sau cum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topic de accident mortal. Probabil lipsa de experienta lipsa echipamentului, viteza.... Lucruri care s-au mai intamplat si care se vor mai intampla. S-au conturat doua tabere care se injura si se sccuipa fara perdea. Cea mai morbida dintre cele doua topaia de bucurie ca au murit doi tigani dar in acelasi timp era nemultumita ca n-au crapat parca destui.

Intre astea doua tabere doi trei patru care se intreaba daca e firesc sa chiui de bucurie cand moar doi oameni intr-un accident.

Cred ca e cazul ca sa se intervina putin administrativ.... Este un topic de ura VS uimire care nu stiu ce rezultat imprevizibil ar putea avea :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confunzi marfa cu ambalajul.

hai sa-ti explic: fetita ta creste mare si apare acasa cu iubirea vietii ei: un tigan.

cum reactionezi?

 

presupun ca te bucuri ca si-a gasit fericirea.

 

Banuiesc ca am ajuns sa vorbim acum de drobul de sare? Hai sa iti raspund serios: tu ce crezi ca ar fi mai rau, ca fata ta vine acasa cu iubitul care e de etnie roma sau sa ajunga prostituata, sa se imbolnaveasca de o boala incurabila, sa ajunga din nu stiu ce motiv la inchisoare etc.?

 

Poate ca ar trebui sa ne concentram pe cauzele pentru care romii sunt atat de urati la noi: aia ca suntem confundati cu ei nu tine, ei sunt vreo cateva mii pe afara, ai nostri sunt vreo 3 milioane. Care crezi ca sunt mai vizibili? Ca sunt lenesi si nu le place munca cinstita? Dar romanii nu sunt la fel? Chiar admitand ca e o trasatura a romilor, desi eu cred ca este o greseala amara sa gandesti asa, asta se rezolva prin educatie. Pentru a-si putea gasi un loc de munca la care sa nu fie umiliti. Natalitatea crescuta in raport cu a romanilor? Si problema asta tot prin educatie se rezolva. Daca nu se mai marita fetele de timpuriu sunt sanse sa isi continue educatia, sa isi gaseasca un job si sa nu mai aiba timp (sau chef) de facut prea multi copii. Nu se spala? Pai se vede treaba ca nu prea circuli cu metroul. Noi ca societate nu prea ne spalam, uita-te, daca nu ma crezi pe cuvant cu exemplul din metrou, la statisticile privind vanzarile de sapun, deodorant si pasta de dinti pe plan european. Stam foarte prost ca tara, romii sunt, in cel mai rau caz, o extravaganta. Educatia iarasi este singura cale care sa indrepte lucrurile. Dar mai ales avem nevoie de intelegere si rabdare, pentru ca educatia cere timp. Nu de intoleranta si rasism, cum am vazut ca se scrie aici pe forum de catre unii. Nu e bullshit, uita-te la spanioli sau nemti: si ei au tiganii lor, le zice sinti, nu roma, si sunt relativ bine integrati in societate. Ba chiar, in Spania sunt foarte multi tigani spanioli care fac plangere la politie impotriva romilor/romanilor nostri pe motiv ca distrug sau deranjeaza.

Editat de droom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce, am o vaga impresie ca nu tiganii sunt cei care fura intr-o veselie motorete, si romanii, mai ales cei din tagma noastra, a motociclistilor, sunt cei care pleaca cu motorul tau tirat in duba. Cati tigani stiu de Brembo, Rizoma si Marchesini pe GSX-R.

 

Ca aia au murit, saracii, asta e, inca nu s-a spus ca era CBR sau NSR de 125 sau chiar si o saracie de scuter de 50. Nu sunteti deloc mai presus decat conservarii aia care se bucura la accidentele noastre si exclama: "Asa va trebuie, donatorilor de organe!" Daca erau romani, tot forumul vuia ca erau baieti buni, ca era praf/nisip pe sosea, ca mai stiu eu ce, dar in situatia data, cand un copil a ramas fara un parinte, voi va bucurati!

 

RIP!

 

Total de acord!

Iar tie delu-le...din partea noastra...gasca de motociclisti 'unguri' i-ti dedicam un sincer:"date-n gatu' matii"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total de acord!

Iar tie delu-le...din partea noastra...gasca de motociclisti 'unguri' i-ti dedicam un sincer:"date-n gatu' matii"

 

Thumbs up cei care cred ca nu ar trebui inchis topicul,hahahahaha :lol: :lol: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total de acord!

Iar tie delu-le...din partea noastra...gasca de motociclisti 'unguri' i-ti dedicam un sincer:"date-n gatu' matii"

 

mai bozgorule {(bozgor, -oaică, bozgori, -oaice, s. m., s. f. (pop.) ungur, maghiar. )

Sensul cuvântului se presupune că ar fi în maghiară „om fără țară”, „apatrid”. În maghiară se presupune că ar veni din slavă sau din română. Se folosește cu nuanță peiorativă, depreciativă }

 

Din partea mea ... iti doresc sa mai repeti odata clasele I-IV(parca pe acolo bungheai faza cu cratima), poate asa faci si tu uz de educatia gratuita de care ai beneficiat!(aparent nu s-a prins la tu)

 

Referitor la semnatura ta "Sa moara manelistii!Adica 70% din populatia tarii.", intri in conflict cu tine "Imi doresc:ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie."

 

Dar eu imi doresc ceva utopic: "Sa moara manelistii, BOZGORII, tiganii, hotii, imbecilii, !Adica 95% din populatia tarii."

 

Iar gasca aia de motociclisti "unguri" nu mai tu este? eu nu vede la voi mai multi de un "cooi"!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bozgorule {(bozgor, -oaică, bozgori, -oaice, s. m., s. f. (pop.) ungur, maghiar. )

Sensul cuvântului se presupune că ar fi în maghiară „om fără țară”, „apatrid”. În maghiară se presupune că ar veni din slavă sau din română. Se folosește cu nuanță peiorativă, depreciativă }

 

Din partea mea ... iti doresc sa mai repeti odata clasele I-IV(parca pe acolo bungheai faza cu cratima), poate asa faci si tu uz de educatia gratuita de care ai beneficiat!(aparent nu s-a prins la tu)

 

Referitor la semnatura ta "Sa moara manelistii!Adica 70% din populatia tarii.", intri in conflict cu tine "Imi doresc:ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie."

 

Dar eu imi doresc ceva utopic: "Sa moara manelistii, BOZGORII, tiganii, hotii, imbecilii, !Adica 95% din populatia tarii."

 

Iar gasca aia de motociclisti "unguri" nu mai tu este? eu nu vede la voi mai multi de un "cooi"!!!

 

ma bucur ca am reusit sa te enervez :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu enervat la mine!

Tu aratat la mine, ca analfabet este!

Eu uraste la voi, de la bunicu incoace, cand luati casa la el, cu armata, ca altfel voi (cuvant urat) itari de unii singuri!

Dar nu e bai! Bonicu cand intors acasa la el, popit bine la bozgor!

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu enervat la mine!

Tu aratat la mine, ca analfabet este!

Eu uraste la voi, de la bunicu incoace, cand luati casa la el, cu armata, ca altfel voi (cuvant urat) itari de unii singuri!

 

Ajunge delule, ca ma cis pe mine de ras, imi aduci aminte de lazlo ardei si altii.

Ce rau a decazut tara asta.. :disappointed:

 

Merita vazut

Editat de Ice-D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu enervat la mine!

Tu aratat la mine, ca analfabet este!

Eu uraste la voi, de la bunicu incoace, cand luati casa la el, cu armata, ca altfel voi (cuvant urat) itari de unii singuri!

 

 

Handicapatule!ce treaba am eu cu bunicul tau?cand s-a intamplat asta,eu,si nici tu...nu eram nascuti!

Urasti pentru ca asa te-au invatat acasa...si fi un anti-toata-lumea...doar natia ta e ok,asai?de aceea suntem(romania) la poponeata vacii in toata europa!Si acuma o sa scrii ca din cauza ungurilor...:)) TIPIC.Toti is de vina in tara numa voi nu.

PATRIOTULE~

 

Ps:foarte nostim felul in care scrii :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

normal ... ca a decazut ... au ramas doar ungurii, tiganii, hotii, parlamentarii, biserica, armata si noi astia de speram la mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

normal ... ca a decazut ... au ramas doar ungurii, tiganii, hotii, parlamentarii, biserica, armata si noi astia de speram la mai bine

 

 

...."speram"....asta face romanul...de cand i lumea,nu lucreaza!ca neamtul! ASTEAPTA,SPERA la BINE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca e nevoie de un bozgor sa ne explice de lipsurile tarii pe un topic despre 2 ciori moarte...

 

p.s. dc stai la noi in tara daca nu-ti convine, asta nu pot sa inteleg...macar sunteti albi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Handicapatule!ce treaba am eu cu bunicul tau?cand s-a intamplat asta,eu,si nici tu...nu eram nascuti!

Urasti pentru ca asa te-au invatat acasa...si fi un anti-toata-lumea...doar natia ta e ok,asai?de aceea suntem(romania) la poponeata vacii in toata europa!Si acuma o sa scrii ca din cauza ungurilor...:)) TIPIC.Toti is de vina in tara numa voi nu.

PATRIOTULE~

 

Ps:foarte nostim felul in care scrii :peace:

Acum te consideri roman?

Mai devreme erai ungur ... in gasca mare mare de motociclisti unguri !

 

Se pare ca nici tu nu iti mai cunosti identiatea!

Macar ai verticalitate si sa duci pana la capat ce ai inceput.

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum te consideri roman?

Mai devreme erai ungur ... in gasca mare mare de motociclisti unguri !

 

Se pare ca nici tu nu iti mai cunosti identiatea!

Macar ai verticalitate si sa duci pana la capat ce ai inceput.

 

 

vorbeam la general despre tara,de aceea am pus ROMANIA in paranteza.eu tocmai mi-am primit dubla cetatenie.Pot linistit sa ma duc in strainatate fara sa fiu facut tigan :D

Numa bine! :makeout: :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...