Sari la conținut

Accident Ganeasa


Mein Herz brennt
 Share

Postări Recomandate

pacat ca nu era o motocicleta cu vreo 2000 de locuri,si sa fie arhiplina

Vai ce rai suntem,exact asta ma gandeam si eu :bounce:

 

Propun pe aceasta cale o campanie de sensibilizare a populatiei "de origine tzigani" intru incurajarea folosirii pe scara cat mai larga a motocicletelor in toate drumurile "pe care le are ei de facut".Avantajele motocicletei fata de 600SEL,Fiat Regata cu nr vechi de Italia si/sau Jeep-uri cu volan pe dreapta : consum mic,manevrabile chiar si printre carutze,se poate cara fier vechi in spate,posibilitatea unui demaraj puternic la aparitia politiei,nu trebuie sa porti centura de siguranta,casca de asemenea este recomandabil sa nu fie purtata pt ca va poate strica ingrozitor freza.

Este laudabil daca puteti merge la viteze de 200+ pe orice fel de drumuri,pt aceasta recomand modelele deja consacrate : Kawasaki Ninja ZX-10R (aia verde),Suzuki GSX-R 1000 (aia alba cu albastru de scrie si un R mare rosu pe ea,R e de la "Reising",e mare meserie) Honda CBR 1000 RR (CBR-ul mancatzi-as) si vestita Yamaha YZF-R1 (asta e R1,coae!).

Bineinteles nu ocolitzi bomboana,cireasa de pe tort Suzuki GSX-R 1300R Hayabusa (Busa,tata,asta are motorul cat ala de pe Dacie!)"adusa" din Anglia sau SUA.Acest model alaturi de R1 sunt cele mai recomandate ca prima alegere.

Succes si la mai mare ! :smoke:

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 251
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acus va treziti cu moto furate, ca deh, multi aveti numarul moto la profil :))).

 

Pana una alta, da suntem rasisti. Bagam picioarele, fara ei ar fi mult mai bine asa ca, bucurie ca au -2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si oare ar trebui sa mi para rau dupa 2 tigani?!?! Pacat ca nu au incaput 3 pe mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vestea asta mi-a inseninat brusc ziua :)

daca ar fi macar cate un accident de asta saptamanal as fi cel mai ferict roman

 

 

nu ajunge mah :cheers:

Imediat vor fi populatie majoritara..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citez:

 

"Nu înțeleg de ce se fac atâtea eforturi pentru a integra țiganii în societate. Dacă ar fi vrut să se integreze nu ar mai fura atâta. Se tot

vehiculează că țiganii ar fi Âşi ei oameni Âşi că sunt la fel de deÂştepți ca un om normal, dar dacă tot sunt aÂşa de la fel de deÂştepți, de ce au nevoie de locuri speciale pe care să intre la liceu Âşi la facultate ? ÂŞi dacă tot sunt aÂşa de demni ca niÂşte oameni normali, atunci de ce îi văd în fiecare zi în intersecție spălându-mi parbrizul, mie , omul alb ? O să zică poponarii egalitari că există Âşi țigani în funcții cheie Âşi că sunt Âşi ei capabili; e adevărat că există Âşi din aÂştia, dar sunt doar niÂşte anomalii statistice, nimic mai mult. AÂşa se poate întâmpla să existe un alb care să poată să sară, dar asta nu înseamnă că toți albii sunt în stare să joace baschet. AÂşa Âşi cu țiganii, chiar dacă se întâmplă să fie 1 din 3000 care să poată să se joace de-a societatea în rând cu băieții albi, nu înseamnă automat că Âşi restul sunt în stare. Unde mai pui că țiganii nici măcar nu au o nație a lor, au emigrat din India acum mult timp Âşi au populat toate țările în care au intrat în contact, mâncându-le mâncarea Âşi furându-le banii. Dacă țiganii sunt aÂşa de deÂştepți Âşi de oameni normali, de ce nu au rămas în țara lor, India, ca să o facă frumoasă Âşi prosperă ? De ce a fost nevoie să plece pe la casele altora Âşi să profite de infrastructura lor Âşi mai rău, să o strice cu prezența lor neproductivă?"

post-47030-0-23404800-1307005787_thumb.jpg

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citez:

 

"Nu înțeleg de ce se fac atâtea eforturi pentru a integra țiganii în societate. Dacă ar fi vrut să se integreze nu ar mai fura atâta. Se tot

vehiculează că țiganii ar fi Âşi ei oameni Âşi că sunt la fel de deÂştepți ca un om normal, dar dacă tot sunt aÂşa de la fel de deÂştepți, de ce au nevoie de locuri speciale pe care să intre la liceu Âşi la facultate ? ÂŞi dacă tot sunt aÂşa de demni ca niÂşte oameni normali, atunci de ce îi văd în fiecare zi în intersecție spălându-mi parbrizul, mie , omul alb ? O să zică poponarii egalitari că există Âşi țigani în funcții cheie Âşi că sunt Âşi ei capabili; e adevărat că există Âşi din aÂştia, dar sunt doar niÂşte anomalii statistice, nimic mai mult. AÂşa se poate întâmpla să existe un alb care să poată să sară, dar asta nu înseamnă că toți albii sunt în stare să joace baschet. AÂşa Âşi cu țiganii, chiar dacă se întâmplă să fie 1 din 3000 care să poată să se joace de-a societatea în rând cu băieții albi, nu înseamnă automat că Âşi restul sunt în stare. Unde mai pui că țiganii nici măcar nu au o nație a lor, au emigrat din India acum mult timp Âşi au populat toate țările în care au intrat în contact, mâncându-le mâncarea Âşi furându-le banii. Dacă țiganii sunt aÂşa de deÂştepți Âşi de oameni normali, de ce nu au rămas în țara lor, India, ca să o facă frumoasă Âşi prosperă ? De ce a fost nevoie să plece pe la casele altora Âşi să profite de infrastructura lor Âşi mai rău, să o strice cu prezența lor neproductivă?"

Da BO$$, tiganii au emigrat ilegal din india in romania si acum dupa ce au saracit aceasta tara, despre care se stie foarte bine ca este cea mai tare la x chestii, au inceput sa emigreze inspre tarile mai putin civilizate din europa insa ale caror bogatii au ramas intacte datorita faptului ca tiganii nu ajunsesera acolo.

Daca nu stii ce spui nu crezi ca ai parea mai destept daca ai "pastra linistea" sau daca tot tii neaparat sa postezi nu ai putea sa o faci folosind doar "emoticoane"?

Nu de alta dar in acest fel nu ai mai parea atat de... om.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ti-au raspuns deja baietii.... asa ca nu mai chinui si eu.

 

radem noi,da' acum apare un alex-en al tiganilor,si ne ureaza furci si sabii si furadane :lol:

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da tu ai spus ceva inteligent pana acum...??? :scratch:

:goodposting: :agree: du-te fuguta si pupa-i in cuur pe aia care abia asteapta sa iti ia motocicleta

Editat de maryan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai sunt ciori care vor sa se dea cu motoru... il imprunut pe al meu dar cu urmatoarele conditii: fara casca, cat mai multi calare, in slapi, fara tricou doar cu pantaloni scurti, sa mearga cu viteza maxima si cred ca aranjez cumva sa nu tina frana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai sunt ciori care vor sa se dea cu motoru... il imprunut pe al meu dar cu urmatoarele conditii: fara casca, cat mai multi calare, in slapi, fara tricou doar cu pantaloni scurti, sa mearga cu viteza maxima si cred ca aranjez cumva sa nu tina frana.

 

 

merita ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merita ?

 

normal ca merita .. daca ai casco .. eu as plati lejer casco-ul ala doar ca sa ii vad pe aia rupti intr-un cap de pod, pom, santz .. etc

btw .. cu ocazia asta vedem si noi cine e tzigan pe forumu asta .. aia care se simt asa lezati de faptul ca ne bucuram

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc cu selectia naturala, ca noi ... o ardem chill pe forum si ne bucuram ca au crapat doua ciori, in loc sa le luam noi capu' cand ii prindem la furat.

Frustrare ... ne mananca astia precum cancerul ... ca sa nu zic ca ne mananca si banii ... asistenta sociala ...

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa zic ca imi pare rau, ca nici cu alte ocazii cand diversi se sinucid pe motocicleta in situatii din astea stupide. Daca iei motoreta ca pe o jucarie si faci figuri din astea, ai fost prea prost ca sa traiesti. C'est la vie, vorba englezului.

 

Dar si sa te bucuri mi se pare aiurea. Totusi, au murit doi oameni. Poate nici nu sunt tigani, ca n-ar fi prima data cand un tabloid "umfla" detaliile unei stiri. Sau chiar daca sunt, poate sunt din aia care muncesc si isi vad de treaba lor. Poate isi cumparasera motoreta aia prin munca cinstita. Nu stim niciun detaliu. Tata fiind, n-am cum sa ma bucur cand vad sfarsitul articolului. Citez: "Locul s-a împânzit la scut timp de rudele victimelor. Printre acestea se afla Âşi soția unui dintre tinerii morți care urla de durere: ”Unde ai plecat?... cui ai lăsat copilaÂşul nostru?”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...