Sari la conținut

Accident Ganeasa


Mein Herz brennt
 Share

Postări Recomandate

Da? Te invata? Si atunci lumea de ce mai blocheaza rotile fata, spate in curbe etc? A...da...nu stiu sa citeasca...si tu ai inteles din postul ala mai mult de o gramada. Ca veni vorba, am cunoscut oameni in clasa a 12 care nu stiau sa faca o simpla ecuatie...si vorba aia...faci matematica de 12 ani nu o scoala in 5 saptamani...

 

 

La cei ce se bucura de moarte a doi oameni...inca odata...PUTEAI SA FII TU IN LOCUL LOR!

 

 

 

Nu...aici ma refeream strict la cliseele reporterilor, a mai fost un accident odata si aia spuneau ca "MOTOCICLETA A SCAPAT DE SUB CONTROL" si defapt era un moped/scuter.

 

nu intelegi esenta si nu am timp sa ti-o explic.

 

stay in school (any school)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 251
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Antonescu erou national? Cel care a ajuns dictator? Cel care se face responsabil de crime abominabile impotriva umanitatii? Nu cred ca gandeai clar in momentul in care ai scris ce ai scris. Imagineaza-ti ca intr-o zi ca cele de astazi (iunie) acum 70 de ani mai multe familii de evrei (si tigani) au fost stranse din casele lor, duse intr-o padure si impuscate cu un glont in ceafa pe marginea gropii. Chestii facute de militari romani, de armata romana, si multe altele, cu buna stiinta a superiorilor. Astfel de fapte unde le incadrezi? La "eroisme"? Pfuiiii!

 

Criminalii de razboi sunt una si cei se fac vinovati de fapte savarsite impotriva umanitatii sunt alta. Si unii si altii sunt de condamnat intr-o societate care nu si-a pierdut busola morala. Civilii evrei si tigani omorati in pogromul de la Iasi nu erau beligeranti, nici macar nu erau cetateni ai unui stat inamic. Erau tati si mame si copii ca tine si ca mine si ca altii.

offfffff unde ai invatat tu istoria ? se pare ca au tot cautat unii gropile alea comune si tot nu le-au gasit , au sapat prin paduri si au gasit numai oase de animale nu de oameni .

legenda progromului de la iasi este veche , realitatea este ca evreii din iasi au aprins

luminile din case in timpul noptii desi era in timpul razboiului si se daduse si alarma antiaeriana si astfel avionele rusesti

care au survolat iasiul au stiut unde sa arunce bombele .din cite se stie in timpul alarmei antiaeriene noaptea se stinge

lumina cine o aprinde se considera ca este partizan adica beligerant , pe timp de razboi partizani se executa deci domnii respectivi

daca au fost pedepsiti au suferit din cauza ca au vrut ei sa fie mai cu mot adica partizani( beligeranti):)))).

tot pentru cultura ta generala oare ce religie aveau acei oameni care au scuipat,jignit si chiar au tras in trupele romane ce se retrageau

din chisinau si din basarabia in 1940 ?

daca tot discutam istorie macar sa discutam cum trebuie nu sa batem cimpii din ce am invata noi pe la scoala sau am auzit la televizor pe timpul lui ceausescu .

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@petru moldovan..nu era SV era GSXR...si nici macar nu era al lui.

@cesar... vezi...n-ai fost acolo sa le explici tu cum e cu cauciucurile uzate =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident cu motoreta. Doi oameni morti. Jale in familie. Naspa nasol aiurea, rau de tot. Dumnezeu sa-i ierte!

Aici - bucurie, circ, paranghelie, glumite, topaiala, tam-tam, incurajari, felicitari, glume, gumite, statistici, calcule, glumite, mistouri (tiganeste, sic!), baieteala, curaj, tupeu, glumite, rasete, veselie, ordinareala, boschetareala, badaranie, glumite, marlanie.

 

Ai uitat trolling si offtopic (adica exact ce faci tu).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

băh, acu chiar mă piÂş pe forumul vostru. când am deschis eu topic cu un câine spânzurat, repede am fost banat o lună pentru topic denaturat. acu, doi oameni sunt morți Âşi toți deÂştepții pulii se dau de ceasu morții că erau țigani Âşi că ce bine e că s-au dus. pe ce lume trăiți băi fraților, cum de ați ajuns aÂşa dobitoci, ce se întâmplă cu voi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

băh, acu chiar mă piÂş pe forumul vostru. când am deschis eu topic cu un câine spânzurat, repede am fost banat o lună pentru topic denaturat. acu, doi oameni sunt morți Âşi toți deÂştepții pulii se dau de ceasu morții că erau țigani Âşi că ce bine e că s-au dus. pe ce lume trăiți băi fraților, cum de ați ajuns aÂşa dobitoci, ce se întâmplă cu voi?

nu au cu ce sa si linisteasca foamea intelectuala ca din cancan si televiziunile romane .......

nu trebuie sa te bucuri de moartea unui om decat daca ti a facut un rau imens.

aici nu este cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer te inteleg, cat de "multa" empatie pentru bietii baieti morti si pentru familiile lor ai. In fond si la urma urmei nu e vina ta ca esti abuzat aproape zilnic de ideea ca trebuie saa iti imparti tarisoara cu minoritarii romi. Dar sa pomenesti de Antonescu in acest context chiar e lipsa de omenie, nu e doar spalare pe creier, trebuie sa fie ceva mai adanc si mai profund care te defineste.

 

1.Imi impart tara cu cine merita, nu cu neamuri ipocrite care nu stiu decat sa prosteasca si sa vanda minciuni celor din jur pentru a achizitiona/fura ultimul Mertzan. Asta in loc sa-si trimita copii la cursuri si sa le puna o meserie in mana.

 

2.Sunt abuzat moral de ideea ca nu-mi pot lasa prietena sau sora in orice loc al bucurestiului fara sa pateasca nimic. In loc sa-mi vad de un program normal, stau si ma gandesc "ma intorc cu mobra acasa ?!?! sau ma intorc cu tramvaiul pe la sectie sa dau o declaratie cu care sa se stearga la fund un militian" DA, in loc sa-mi vad de viata, pierd mai mult timp pentru a ma apara.

 

3.

. A vrut sa scape tara de scursuri ale societatii, nu sa le dea fonduri pentru a schimba mentalitati. Caracterul omului nu-l vei schimba niciodata!

 

4.Cine te-a spalat pe tine pe creier ca sa dai exemplele de mai sus? Omenia?!?! Tu esti om, dar esti inconstient daca ai ajuns sa bagi tiganii de Bucuresti in aceasi oala cu romanii. Au membre ca noi toti, dar mentalitatea este 0

 

Cati tigani credeti ca ar plange un roman mort? Cati tigani ar ajuta un roman la nevoie? NICIUNU!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zaire, ia mai las-o în (cuvant urat) calului de treabă. urăÂşti țiganii pentru că ți-e frică de ei, îi tratezi cu dispreț Âşi te ții de nas ostentativ când îi vezi. ia vorbeÂşte frumos cu ei Âşi ia-ți o uitătură normală, să vezi cât e de uÂşor să nu ți se întâmple nimic. dar na, e greu, dacă bunica ne-a învățat că ne fură țiganii, tre să ne ferim, să dăm bomba Âşi să fugim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zaire, ia mai las-o în (cuvant urat) calului de treabă. urăÂşti țiganii pentru că ți-e frică de ei, îi tratezi cu dispreț Âşi te ții de nas ostentativ când îi vezi. ia vorbeÂşte frumos cu ei Âşi ia-ți o uitătură normală, să vezi cât e de uÂşor să nu ți se întâmple nimic. dar na, e greu, dacă bunica ne-a învățat că ne fură țiganii, tre să ne ferim, să dăm bomba Âşi să fugim.

 

Nu mi-e frica de nimeni, ma cunosti si ar fi trebuit sa ti dai seama de asta. Nu am invatat de la bunica povestea cu bomba, dar am vazut ca pe un tigan de Bucuresti nu te poti baza. Nu-i bag pe toti in aceeasi oala, dar abia astept sa cunosc pe acela care face diferenta ;)

 

Cine pariaza ca "motociclistii" nu aveau permis, casca si erau in slapi ?

 

Pe primele 2 se pare ca nu le aveau, ramane de vazut partea cu slapii.

 

 

MERITA PLANS CAREVA?

 

CE PUTEM INVATA DIN ACEST ACCEDENT?

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem invata ca si ciorile o mai patesc uneori, deci exista sperante. Trist este ca sunt destui care confunda zburatoarele cu fiinte umane; cetateanul de etnie rroma fiind mai degraba asemanator cu o capusa sau un parazit in general, care infesteaza tot mai mult atat in romania cat si dincolo de hotare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offfffff unde ai invatat tu istoria ? se pare ca au tot cautat unii gropile alea comune si tot nu le-au gasit , au sapat prin paduri si au gasit numai oase de animale nu de oameni .

legenda progromului de la iasi este veche , realitatea este ca evreii din iasi au aprins

luminile din case in timpul noptii desi era in timpul razboiului si se daduse si alarma antiaeriana si astfel avionele rusesti

care au survolat iasiul au stiut unde sa arunce bombele .din cite se stie in timpul alarmei antiaeriene noaptea se stinge

lumina cine o aprinde se considera ca este partizan adica beligerant , pe timp de razboi partizani se executa deci domnii respectivi

daca au fost pedepsiti au suferit din cauza ca au vrut ei sa fie mai cu mot adica partizani( beligeranti):)))).

tot pentru cultura ta generala oare ce religie aveau acei oameni care au scuipat,jignit si chiar au tras in trupele romane ce se retrageau

din chisinau si din basarabia in 1940 ?

daca tot discutam istorie macar sa discutam cum trebuie nu sa batem cimpii din ce am invata noi pe la scoala sau am auzit la televizor pe timpul lui ceausescu .

 

Vazand ce scrii, tin sa te informez ca nu (mai) esti la curent cu istoria recenta. Gropile comune au existat, anul trecut s-a dezgropat una dintre ele, ceea ce confirma marturiile din vremea respectiva; cauta in presa "Pogromul de la Iasi" si sigur ai sa gasesti informatii, oasele omenesti de adulti si copii au fost preluate de procuratura militara, acum vor fi date Institutului Elie Wiesel care le va face ingroparea dupa obiceiul evreiesc la sfarsitul lunii iunie la Iasi. Asta a fost raspunsul serios.

 

Raspunsul mai putin serios se refera la felul in care scrii: mai intai sustii ca nu a existat un pogrom, apoi spui ca evreii aia erau vinovati de aprinderea luminilor[?!] si au fost considerati partizani [chiar de-ar fi asa, adultii ca adultii, dar cu copiii de 3-4 ani ce au avut? tot beligeranti erau?], dupa care spui ca au scuipat si jignit militari romani. Si pentru toate astea induci ideea ce meritau sa fie impuscati. Tot dupa aceeasi masura judeci si cand te scuipa cineva pe strada sau te injura? Il impusti? Faina logica, n-am ce sa mai spun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut pana si am stat 10 minute si m-am uitat in jur la masinile care treceau pana au oprit niste tigani si m-au ajutat.mi s-a rupt cablul de ambreiaj si am ramas in mijlocul drumului si iar au oprit niste tigani si mi-au legat cablul.s-au luat niste pustani de mine in autobuz, din 50 de oameni din jurul meu, s-au ridicat doi tigani si i-au dat jos pe mucosii aia.dragii mei romani se uitau cum ma pipaiau si injurau copiii aia.am ramas fara baterie la telefon in brasov si doar un tigan, din toti oamenii pe care i-am rugat, mi-a dat telefonul sa sun.vroiam doar sa pun cartela in telefon, dar a insistat sa folosesc telefonul lui.pot sa va dau o mie de exemple in care am avut nevoie de ajutor si l-am primit din partea unor tigani,oameni ca mine si ca voi.momente in care romanii s-au facut ca ploua.singurii tigani cu care ma cert, sunt cei de la unirii care vor bani de parcare. ghici ce, nu platesc niciodata si nu mi-am gasit masina lovita sau zgariata.au murit doi oameni si voi va bucurati ca niste prosti. va purtati ca niste imbecili si aveti pretentii sa fie tiganii civilizati. la voi in ograda va uitati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazand ce scrii, tin sa te informez ca nu (mai) esti la curent cu istoria recenta. Gropile comune au existat, anul trecut s-a dezgropat una dintre ele, ceea ce confirma marturiile din vremea respectiva; cauta in presa "Pogromul de la Iasi" si sigur ai sa gasesti informatii, oasele omenesti de adulti si copii au fost preluate de procuratura militara, acum vor fi date Institutului Elie Wiesel care le va face ingroparea dupa obiceiul evreiesc la sfarsitul lunii iunie la Iasi. Asta a fost raspunsul serios.

 

Raspunsul mai putin serios se refera la felul in care scrii: mai intai sustii ca nu a existat un pogrom, apoi spui ca evreii aia erau vinovati de aprinderea luminilor[?!] si au fost considerati partizani [chiar de-ar fi asa, adultii ca adultii, dar cu copiii de 3-4 ani ce au avut? tot beligeranti erau?], dupa care spui ca au scuipat si jignit militari romani. Si pentru toate astea induci ideea ce meritau sa fie impuscati. Tot dupa aceeasi masura judeci si cand te scuipa cineva pe strada sau te injura? Il impusti? Faina logica, n-am ce sa mai spun...

imi cer scuze ai dreptate http://ro.wikipedia.org/wiki/Dumitru_Captaru si in plus ce nu ai obervat tu am realizat eu acum :) am confundat situatia din Iasi cu cea din Odesa trebuie sa iau cartile din nou la citit ca am uitat cite ceva , dar sa stii ca in respectivul progrom nu au fost si tigani , acestia da au avut si ei treaba lor in al 2 lea razboi au fost dusi catre bug- transnistria acolo vroia Antonescu sa ii duca pe toti :). on topic cearta cearta pe treaba cu tiganii dar mobra aia era furata sau nu ? ca apare un aparator al drepturilor omului si va da cu talonul motoretei peste nas si vedeti ca a fost cumparata de respectivii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut pana si am stat 10 minute si m-am uitat in jur la masinile care treceau pana au oprit niste tigani si m-au ajutat.mi s-a rupt cablul de ambreiaj si am ramas in mijlocul drumului si iar au oprit niste tigani si mi-au legat cablul.s-au luat niste pustani de mine in autobuz, din 50 de oameni din jurul meu, s-au ridicat doi tigani si i-au dat jos pe mucosii aia.dragii mei romani se uitau cum ma pipaiau si injurau copiii aia.am ramas fara baterie la telefon in brasov si doar un tigan, din toti oamenii pe care i-am rugat, mi-a dat telefonul sa sun.vroiam doar sa pun cartela in telefon, dar a insistat sa folosesc telefonul lui.pot sa va dau o mie de exemple in care am avut nevoie de ajutor si l-am primit din partea unor tigani,oameni ca mine si ca voi.momente in care romanii s-au facut ca ploua.singurii tigani cu care ma cert, sunt cei de la unirii care vor bani de parcare. ghici ce, nu platesc niciodata si nu mi-am gasit masina lovita sau zgariata.au murit doi oameni si voi va bucurati ca niste prosti. va purtati ca niste imbecili si aveti pretentii sa fie tiganii civilizati. la voi in ograda va uitati?

 

asta gândesc Âşi eu, numai că-s prea scârbit să irosesc tastele pe papagalii ăÂştia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu au cu ce sa si linisteasca foamea intelectuala ca din cancan si televiziunile romane .......

nu trebuie sa te bucuri de moartea unui om decat daca ti a facut un rau imens.

aici nu este cazul.

 

nu e destul de imens rau ca s-au nascut deja ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai uitat trolling si offtopic (adica exact ce faci tu).

 

Nu pricep despre ce vorbesti.

 

băh, acu chiar mă piÂş pe forumul vostru. când am deschis eu topic cu un câine spânzurat, repede am fost banat o lună pentru topic denaturat. acu, doi oameni sunt morți Âşi toți deÂştepții pulii se dau de ceasu morții că erau țigani Âşi că ce bine e că s-au dus. pe ce lume trăiți băi fraților, cum de ați ajuns aÂşa dobitoci, ce se întâmplă cu voi?

 

Asa este, ai dreptate. Este trist ce se intampla dar se pare ca nu putem sa schimbam foarte multe :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar ca idee: am luat permisul la pitesti, a trebuit sa dau de trei ori, si picam tot la 21, in timp ce ceafa lata care dadea odata cu mine ( si nu stia nici sa se semneze, si intreba alte persoane "ce scrie aici " lua cu 26)asa ca....

 

Faptul ca ai picat la sala de doua ori explica multe.

Spune-mi te rog, acel "ceafa lata" cum facea sa ia permisul cu 26 de puncte?

Oare nu dadea el spaga?

CUI???

 

Este mai imoral sa dai spaga sau sa primesti?

 

P.S. Daca ai ramane fara benzina pe autostrada si un tigan trecand pe acolo ar scoate din rezervor pentru a iti oferi benzina necesara, ai accepta sau ai spune ca tu nu folosesti benzina tiganeasca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Daca ai ramane fara benzina pe autostrada si un tigan trecand pe acolo ar scoate din rezervor pentru a iti oferi benzina necesara, ai accepta sau ai spune ca tu nu folosesti benzina tiganeasca?

As vrea s-o vad si pe asta. Ultima oara cand am oprit la unii ramasi in pana erau 4 tigani cu o rupta de dacie, le-am dat o sticla de benzina de 2litri juma, unu a scos un teanc de meleoane, si mi-a platit 2 litri. Data viitoare pot sa arda toti si masina ca nu mai am de ce sa opresc. Bafta delo delo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ? Vrei sa te duci cu flori ?

..cu flori nu, da' sa fim siguri ca... :crack:

..topicul e ,,explicativ'' si ,,lamuritor''... :rock:

..caz cu un coleg--in gara de nord, ii trebuia o cartela de telefon sa sune, ca se ,,terminase'' bateria la mobil, il vede un ,,d'asta'', indian :blink: , ii ,,ofera'' o cartela, zice- te costa cat vorbesti, nu-i problema...asta suna, zice ce vrea, un minut..apoi da sa plateasca...aia era cartela scumpa(cand avea toate minutele, cand a bagat cartela in tel. public zicea ca mai are 3 min. disponibile..) sii...SIII..ala i cere banii pe TOATA CARTELA, ca, zice, era NOUA, INTREAGA...asta incearca sa zica ceva...mai apar trei d'aia...il incadreaza..ce, mai poa' sa zica ceva???noooo...scoate banu' si da pentru TOATA cartela..(eu cred ca aia era gasita pe jos...).

..am lucrat cu un coleg, ursar--> cica ,,romanii e prosti si buni numa sa lucreze la tziganii jmecheri''...si eu eram ,,prostul'', cu facultate facuta la zi, dar fara ,,valoare''-->lantz de aur gros pe gat si ghiul... :kick: //acum il da firma afara pt. furt////

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...