Sari la conținut

Accident Bucuresti - Baba Novac


Japon
 Share

Postări Recomandate

Daca esti om si nu bovina, te intereseaza starea de sanatate a motociclistului inainte de toate, indiferent daca ii esti rubedenie, prieten sau necunoscut.

Viata e mai importanta decat "lectiile" de duzina pe care vrei sa le dai pe aici. Nimeni nu invata nimic din teoriile astea de toata jena. O mie de ore de teorie nu fac cat un sfert de ceas de practica.

Poate un om se zbate intre viata si moarte si unii de pe aici fac teoria rahatului, in contextul in care nu stiu nici macar datele exacte.

Relax tati, ti-ai facut nesu' prea tare si l-ai combinat cu cola sau asa te-ai nascut, agresiv ?

Mai bine vezi-ti tu de treaba ta de Stoner ce te crezi, daca tot esti asa de priceput pe ghidon si lasa oamenii sa vorbeasca, sa schimbe idei si sa priceapa ceva daca ii duce capul din ce se scrie pe aici. Nu iti place , nu citi, nu scrie, ce-i asa de greu ?

Du-te la Udriste si intreaba de accident si de victima, dupa care du-te pe la spitale sau la el acasa, daca tot esti asa de ingrijorat de el. Nu este clar ca aparea pana acum o informatie despre accidentat pana acum, daca era cazul ?

Vii tu acilea Harap Alb sa faci pe eroul salvator la spartul targului, ce sa zic... :puke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca esti om si nu bovina, te intereseaza starea de sanatate a motociclistului inainte de toate, indiferent daca ii esti rubedenie, prieten sau necunoscut.

Viata e mai importanta decat "lectiile" de duzina pe care vrei sa le dai pe aici. Nimeni nu invata nimic din teoriile astea de toata jena. O mie de ore de teorie nu fac cat un sfert de ceas de practica.

Poate un om se zbate intre viata si moarte si unii de pe aici fac teoria rahatului, in contextul in care nu stiu nici macar datele exacte.

 

vad ca de abia te-ai inscris pe forum, dar ai si inceput sa ne gratulezi cu epitete gen "bovina".

daca ma intrebi pe mine, intregul tau post suna ca o istericala telenovelistica - vai de mine, e vorba de viata unui om, bla bla. Pai nene, omului respectiv trebuia sa ii pese in primul rand de viata lui, iar tie ar trebui sa iti pese in primul rand de viata ta, asa cum si mie imi pasa in primul rand de viata mea. Si pentru ca imi pasa de viata mea, as fi interesat sa stiu cum s-a intamplat accidentul si ce ar fi trebuit facut ca sa fie evitat. Eu prefer sa invat intai in teorie si pe urma, daca e cazul, viata sa imi confirme ceea ce deja stiam, decat sa ma trezesc intr-o situatie nasoala, sa nu am nici cel mai mic habar cum as putea iesi din ea si sa cred ca doar hazardul a fost de vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca semafoarele functionau, aia care au oprit sa-ti dea prioritate erau intarziatii in intersectie. E vorba de o foarte proasta sincronizare a semafoarelor acolo, daca pleci tare la verde de pe Dristorului spre Muncii ai ocazia de fiecare data sa joci ruleta ruseasca cu unul care vine tare din stanga.

Semafoarele (again, cand functioneaza :) )sunt in asa fel incat n-ai treaba cu prioritatea de dreapta.

Parerea mea este ca pasii semafoarelor sunt ok, problema este ca intersectia este foarte mare iar cei care o forteaza au de parcurs o distanta mare pana la "iesire" in directia lor de mers.

Bubuiala a fost exact la inceputul scuarului, deci cumva in lateralul intersectiei.

Chiar daca, asa cum s-a vehiculat, motociclistul ar plecat in tromba, primul de la stopul, facund astfel, sa zicem o greseala clasica, din directia Muncii ( si avea cu ce sa-i dea gusha), totusi distanta pana la locul impactului esta mare, rezulta ca cel cu Loganul a fortat la greu intersectia.

Este buba locului, este prea mare intersectia si trebuie sa belesti ochii sa nu prinzi vreun gresit din asta intarziat cu sau fara de voie, sa-ti indoaie oasele sau mai rau.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prioritate de dreapta!!!!!!!!!!!!!!

Da, prietene, dar aia carora le dadeau ei prioritate de dreapta aveau CEDEAZA alaturi de semaforul lor verde. Cica ala nu conteaza decat cand nu merg semafoarele, mi-a explicat mie un politist pe care m-am oprit sa-l intreb, asta la vreo cateva saptamani dupa ce s-a semaforizat intersectia aia, acum 100000 de ani, ca nici atunci nu-mi era clara chestia. Dar stiu eu intersectii complicate prin Bucale, unde se tine cont de semne cand doua semafoare sunt verzi in acelasi timp.

Oricum e ciudata rau intersectia aia, trec prin ea cam in fiecare zi de cand mama m-a facut, pentru simplul fapt ca m-a facut la vreo 300 de metri de ea. Exact cum zice si Danny, e mai bine s-o iei la instinct decat la lege.Adi, daca vii pe Dristor dinspre Decebal si faci rondu ca sa intri pe Baba Novac si prinzi verde in rond, la intersectia cu Unitatii (deci nu stai la rosu, prinzi verdele la jumate) ii prinzi si pe cei de pe Dristor dinspre Metrou cu verde. E aiurea rau.

Pe de alta parte, asa cum zici si tu, am plecat cand s-a pus verde dinspre Metrou Dristor si m-am trezit in fata cu unu' care venea din stanga. Buf, poc, noroc ca n-aveam viteza. El saracu zicea, si il cred, ca a trecut pe verde in rond, dar de dreapta nu mi-a dat. La politie nu pot sa-ti zic ce rezolutie s-a dat, iti explic eu fata in fata de ce, oricum, omul, motociclist dealtfel, si-a asumat vina de la bun inceput, am reparat pe RCA lui si gata, ca eu nu patisem absolut nimic.

Ce vreau sa subliniez cu basmele astea e ca intersectia aia e a draqu de ciudata. Dar trebuia sa o fi incercat pe vremea cand nu7 era semaforizata. Atunci parca erai prin filmuletele alea cu traficul din India...

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca de abia te-ai inscris pe forum, dar ai si inceput sa ne gratulezi cu epitete gen "bovina".

 

Sorry, dar nu e vina mea ca te simti.... Cine nu este bovina, nu se simte jignit de postul meu.

Faptul ca abia m-am inscris nu inseamna ca nu il citesc de ceva vreme.

La faza cu telenovela nu pot sa te contrazic , deoarece eu nu urmaresc astfel de filme. Deci nu sunt familiar cu subiectele si stilul abordat, insa te cred pe cuvant ca asa e.

Daca a fi uman inseamna a avea comportament telenovelistic, atunci DA,IL AM!

Deschide topic separat despre evitarea accidentelor, imagineaza-ti acolo diferite situatii si da-i si dezbate-le. Puteai sa o faci si aici dupa ce am fi aflat detalii despre biker: ok, Gigel a comis-o, a stat in spital 3 zile, o sa isi revina, acum hai sa vedem de ce a comis-o Gigel si cum putea sa evite Gigel accidentul".

Ma rog, imi obosesc degetele aiurea. Cine are creier functionabil a inteles din prima unde bat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca de abia te-ai inscris pe forum, dar ai si inceput sa ne gratulezi cu epitete gen "bovina".

 

Sorry, dar nu e vina mea ca te simti.... Cine nu este bovina, nu se simte jignit de postul meu.

Faptul ca abia m-am inscris nu inseamna ca nu il citesc de ceva vreme.

La faza cu telenovela nu pot sa te contrazic , deoarece eu nu urmaresc astfel de filme. Deci nu sunt familiar cu subiectele si stilul abordat, insa te cred pe cuvant ca asa e.

Daca a fi uman inseamna a avea comportament telenovelistic, atunci DA,IL AM!

Deschide topic separat despre evitarea accidentelor, imagineaza-ti acolo diferite situatii si da-i si dezbate-le. Puteai sa o faci si aici dupa ce am fi aflat detalii despre biker: ok, Gigel a comis-o, a stat in spital 3 zile, o sa isi revina, acum hai sa vedem de ce a comis-o Gigel si cum putea sa evite Gigel accidentul".

Ma rog, imi obosesc degetele aiurea. Cine are creier functionabil a inteles din prima unde bat.

 

Relax tati, ti-ai facut nesu' prea tare si l-ai combinat cu cola sau asa te-ai nascut, agresiv ?

Mai bine vezi-ti tu de treaba ta de Stoner ce te crezi, daca tot esti asa de priceput pe ghidon si lasa oamenii sa vorbeasca, sa schimbe idei si sa priceapa ceva daca ii duce capul din ce se scrie pe aici. Nu iti place , nu citi, nu scrie, ce-i asa de greu ?

Du-te la Udriste si intreaba de accident si de victima, dupa care du-te pe la spitale sau la el acasa, daca tot esti asa de ingrijorat de el. Nu este clar ca aparea pana acum o informatie despre accidentat pana acum, daca era cazul ?

Vii tu acilea Harap Alb sa faci pe eroul salvator la spartul targului, ce sa zic... :puke:

 

 

Asa sunt eu, agresiv. Ai o grava problema de perceptie. Nu am spus ca sunt priceput, dar ma simt flatat ca am lasat impresia asta. Vorbiti fratilor, ca in fond numai asta stiti sa faceti...sa mancati la rahat. Motociclisti de tastatura, dupa cum ati mai fost numiti. Cand o sa va vad adunati in fata unui spital, a Guvernului, cand o sa luati cu adevarat niste masuri pentru a obtine ceea ce tanjiti (respect in trafic, atentie etc), mai discutam. Pana atunci, eu imi vad de drum si voi vedeti ce mai..."invatati" online.

(imi cer scuze fata de acei useri pe care i-am bagat in generalizare; oricum, cine nu se recunoaste in postul meu, nu are de ce sa se simta lezat).

Editat de AgresivRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai vezi, nici macar nu ai proprietatea termenilor pe care ii folosesti, dar incerci sa te dai rotund.

ca ne-ai "gratulat" cu expresia "bovine" este o jignire. eu nu am spus ca ma simt bovina, dar acum spun ca ma simt jignit de cuvintele tale. crezi ca poti sa intelegi diferenta? poate de aceea tu preferi sa inveti doar din experienta practica, pentru ca stai prost cu capacitatea de abstractizare. mult succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, prietene, dar aia carora le dadeau ei prioritate de dreapta aveau CEDEAZA alaturi de semaforul lor verde. Cica ala nu conteaza decat cand nu merg semafoarele, mi-a explicat mie un politist pe care m-am oprit sa-l intreb, asta la vreo cateva saptamani dupa ce s-a semaforizat intersectia aia, acum 100000 de ani, ca nici atunci nu-mi era clara chestia.

Art. 58 - (2) În intersectiile cu circulatie dirijata prin semnale luminoase vehiculele care vireaza la stânga acorda prioritate de trecere vehiculelor care circula din sens opus.

Art. 58 - (3) În intersectiile cu circulatie dirijata prin indicatoare de prioritate regula prioritatii de dreapta se respecta numai în cazul în care doua vehicule urmeaza sa se întâlneasca, fiecare intrând în intersectie de pe un drum semnalizat cu un indicator având aceeasi semnificatie de prioritate sau de pierdere a prioritatii.

 

Intr-o intersectie nu poti tine cont si de semafoare si de indicatoare. Agent circulatie > Semafoare > Indicatoare > Prioritate de dreapta. Daca se tine cont de codul rutier, intersectia este simpla. Dai prioritate de dreapta, chiar daca pleci pe verde, pentru ca faci stanga si te intalnesti cu cei care vin din sens opus, ca intr-o intersectie normala.

Editat de nosaint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai vezi, nici macar nu ai proprietatea termenilor pe care ii folosesti, dar incerci sa te dai rotund.

ca ne-ai "gratulat" cu expresia "bovine" este o jignire. eu nu am spus ca ma simt bovina, dar acum spun ca ma simt jignit de cuvintele tale. crezi ca poti sa intelegi diferenta? poate de aceea tu preferi sa inveti doar din experienta practica, pentru ca stai prost cu capacitatea de abstractizare. mult succes

Faptul ca ai perceput "gratularea" mea ca pe o jignire, inseamna ca te simti bovina. Eu nu afirm ca esti. Dar nici ca nu esti. Asta stii tu si cei care iti sunt prieteni.

"Abstractizare" :laugh: Da-i un dex si vezi in ce context se foloseste.

In fine.

Scuze pentru off-topic si rog un moderator cand isi face timp sa stearga/mute in alt topic posturile astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Intr-o intersectie nu poti tine cont si de semafoare si de indicatoare. Agent circulatie > Semafoare > Indicatoare > Prioritate de dreapta. Nu conteaza ce spune un politist (sau nu ai vazut politisti prosti si necunoscatori ai legislatiei?). Conteaza doar codul rutier. Si daca se tine cont de codul rutier, intersectia este simpla. Dai prioritate de dreapta, chiar daca pleci pe verde, pentru ca faci stanga si te intalnesti cu cei care vin din sens opus, ca intr-o intersectie normala.

De acord cu abordarea dupa codul rutier. Dar sa spui ca intersectia aia e simpla... ma face sa cred ca nu treci prea des pe acolo. Nu spun ca mie imi scoate peri albi, dar eu ma consider un inteligent deci nu se pune problema. Ma gandesc insa la aia mai slabuti la minte, sau uiti ca sunt posesori de permis care nu stiu nici macar sa citeasca, daramite sa respecte un articol din cod?

Ma rog, discutia nu-si are rostul, mai degraba s-ar putea deschide un topic nou despre intersectia aia cu poze si tot tacamu. Aici, pe topic despre un acident...

Si cum despre accident nu ma pronunt pentru ca n-am date sigure despre cum s-a petrecut...eu ma opresc aici. Over & closed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....

Ma rog, imi obosesc degetele aiurea. Cine are creier functionabil a inteles din prima unde bat.

 

Nu mai bine iti faci tu forumul tau, daca tot stii tu cum se face treaba, cine , ce ar trebui sa vorbeasca si cand si ne lasi pe noi in pace, in discutiile noastre inutile ?

Eu unul am inteles unde bati, bati campii. Si asta cu un creier functional, da' poate cu unul functionabil se vad altfel lucrurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ai terminat liceul? daca nu inca, du-te la proful tau de romana si roaga-l sa te lumineze - cum ai scris tu si cum ar fi trebuit sa scrii.

daca ai terminat liceul deja... du-te la proful tau de romana si spune-i ca nu te-a invatat nimic.

si sa stii ca nu e nevoie sa ma verifici cu dictionarul. e nevoie doar sa iti pui capul la contributie si sa imi intelegi vorbele. definitiile abstractizarii incep toate cu "operatie a gandirii". despre asta era vorba

 

poate ca tu nu te simti niciodata in nici un fel dintr-un motiv foarte bine intemeiat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se tine cont de codul rutier, intersectia este simpla. Dai prioritate de dreapta, chiar daca pleci pe verde, pentru ca faci stanga si te intalnesti cu cei care vin din sens opus, ca intr-o intersectie normala.

Uita-te in poza lui @danny_nt si ai sa vezi ca in locul unde a pus liniuta aia rosie se poate ajunge din patru directii, fiecare cu semaforul ma-sii. Mai e intersectie simpla?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Intr-o intersectie nu poti tine cont si de semafoare si de indicatoare...

Intr-o intersectie se poate tine cont si de semafoare si de semnele de circulatie in ordinea pe care ai mentionat-o chiar tu, conform Codului Rutier.

Ca s-o scurtez, intersectia "Arcul de Triumf", ca pe asta cred c-o stie toata lumea, mai sunt o gramada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da intersectia Arcul de triumf mi se pare mai usoara, pentru ca ai marcajele unde trebuie sa opresti. In schimb intersectia de la piata Charles de Gaulle este cam la fel. Pleci dinspre victoriei pe verde si cand baga verde pe dorobanti aia se infing direct in tine, se considera ca trebuie sa eliberezi intersectia sau trebuie sa acorzi prioritate de dreapta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da intersectia Arcul de triumf mi se pare mai usoara, pentru ca ai marcajele unde trebuie sa opresti. In schimb intersectia de la piata Charles de Gaulle este cam la fel. Pleci dinspre victoriei pe verde si cand baga verde pe dorobanti aia se infing direct in tine, se considera ca trebuie sa eliberezi intersectia sau trebuie sa acorzi prioritate de dreapta?

Bulucela aia se produce din cauza faptului ca aia care vin din directia Aviatorilor cu intentia de-a vira stanga spre Arcul de Triumf pe Maresal Prezan sunt prea multi si se bulucesc unul in spatele celuilalt, in loc sa dubleze coloana sau sa faca alte ghidusii bucurestene.

Astia carora li se pune verde din directia Dorobanti, ii gasesc buluciti si ii iau la claxoane.

Legal, in lipsa altor marcaje si semnalizari, cei care vin dinspre Dorobanti trebuie sa ii lase pe buluciti sa elibereze intersesctia.

Dar pana la urma este treaba de instinct, cum ai zis si tu, sau de cai putere care te ajuta la ceva manevre.

Buluceala mare... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am locuit multi ani de zile in zona aia, am circulat vreo 2 cu motorul propriu relativ zilnic pe acolo. Intersectia e notorie pentru haosul pe care il provoaca. Tin minte, cand eram mic, maica-mea (fost instructor auto) imi povestea ca e intersectia in care politistii baga elevii la examen cand vor sa ii pice.

 

Singurul drum (din cate imi amintesc) care are prioritate (indicator, facand abstractie de semafoare) este bd Mihai Bravu. Restul, intra cu cedeaza. Problema e ca semafoarele sunt sincronizate incat nu dau timp suficient sa se elibereze intersectia de catre soferii care forteaza semaforul (e o problema in multe intersectii pe la noi). Situatia pe care a intalnit-o danny_nt conform ilustratiei, am intalnit-o si eu destul de frecvent. Prioritatea acolo se cedeaza pe sistemul 'musca pe caciula' cuplat cu niste prioritate de dreapta de catre soferii care au intrat tarziu in intersectie - deci nu poti pune baza in asta. In general, la ore cu trafic mai intens, iesirea de pe strada Traian Popovici (intrarea sud-vestica in intersectie) se aglomereaza (cu un pic de ajutor de la masinile parcate aiurea si semaforul cu un verde foarte foarte scurt), iar soferii forteaza - uneori cu depasirea coloanei pe contrasens (baietii de la Sectia 12 mai pun filtre p-acolo special pentru asta).

 

Inca odata, pentru siguranta voastra, repetati in gand: "in special ca motociclist, prioritate ai DOAR daca ti se acorda".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intersectia e una normala. Daca circuli cu viteza legala nu te surprinde nimic. In cazul de fatza masina implicata putea sa fi facut stinga direct din Mihai Bravu, din scurt. Zilnic vad manevra asta interzisa in aceasta intersectie. Practic, shoferul vinovat a efectuat o manevra interzisa, dar nu ia trecut prin cap ca ROS 60 tocmai lua startul. Circul de 6 ani zilnic prin ea, inclusiv in weekend, dinspre si spre Piata Muncii. O singura data m-a surprins grav un dobitoc care a virat sa faca stinga dinspre Muncii. Binentzeles ca eu veneam tare cu masina pe linia tramvaiului, vreo 100/h, sa prind verdele. Deatunci nu mai merg ever prin intersectii cu mai mult de 50/h, prefer sa opresc. In general cind ai viteza nu mai poti sa fii atent la traficul lateral, cimpul vizual se ingusteaza. La fel se ingusteaza si cind pleci de pe loc in tromba cu acceleratie maxima.

Tarka, esti mai mereu pus pe flame. Nu face bine la inima. Oricit a-ti diseca firul in 4 nu faceti decit sa va certati gratuit. Dusmanii adevarati sint cei ce ne conduc. De aceea reusesc sa ne stapineasca atit de usor deoarece noi nu facem altceva decit sa ne razboim intruna, fie si prin tastatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tarka, esti mai mereu pus pe flame. Nu face bine la inima.

Eu apreciez mult calmul tonul potolit,superior si ironia ta destul de primitiva. Multumesc de grija, inima mea este ok.

Eu nu sunt pus pe flame niciodata si sunt sigur ca orice om normal care citeste ce scriu de ceva ani pe aici isi da seama de asta, din contra am "stins" multe scandaluri cu postarile mele in diferite ocazii.

Dar ma poti contrazice citand ceva din ultimele mele posturi, considerate de tine flame.

In schimb am o problema majora cu cei care debiteaza prin scris bashini gratuite la adresa altora si prostii flagrante referitoare la mersul pe moto, trafic sau citesc accidentele in cauciuce ca Omida in cafea.

Pentru un tip care spune ca a scos 2:09 pe Hungaroring, scoti incredibil de multe perle despre mersul pe moto, fapt care a fost observat de mai multa lume, nu numai de mine.

Acum mai exista si varianta ca tu sa fii ok si noi ceilalti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce nu ne explici cum e treaba cu prioritatea acolo daca tot e asa simplu? ca noi suntem mai in ceata asa.

Motociclistul avea prioritate, dar, ca un om ce tine la viatza lui trebuia sa caste ochii. Acu citiva ani am fost martor la un accident intre o moto si auto citeva sute de metri mai spre Muncii. Un moto a plecat bomba de la Baba Novac spre Muncii si o Dacia Nova s-a gindit sa-i taie calea. La ce ia folosit riderului ca a ramas fara mobra(dauna toatala)?

 

Tarka, spune-mi cu ce-am gresit de data asta. Eu cred ca ai ceva personal cu mine. Sincer, in cazul asta nu a fost vorba de anvelope, etc, doar de neatentie. Am trecut pe linga accident exact in dimineatza cind am venit de la Hring si cred ca esti in eroare, timpul meu e updatat la 2.04.9. Daca vreti sa dau reply sa va proslavesc, pot sa o fac. Insist, ai ceva cu cei ca mine, ai impresia ca incerc sa ma dau mare si te oftici, nu suporti laudarosii. Este????

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun deci dupa tot topicul asta am ramas ca la inceput. Eu aplic urmatoarea prioritate intru in intersectie, daca celalat opreste am prioritate, daca celalat nu opreste opresc eu. Pe principiul asta n-am avut niciodata incidente, pe ala cu stai frate tu ca ai cedeaza m-au calcat de vreo 2 ori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tarka, spune-mi cu ce-am gresit de data asta. Eu cred ca ai ceva personal cu mine. Sincer, in cazul asta nu a fost vorba de anvelope, etc, doar de neatentie.

Din pacate pentru can can-ul acestui forum, nu fac parte din aceia care sunt fututi de sef, nefututi de nevasta ,care vin pe acilea sa faca pe boshii cu persoane pe care nu le cunosc vorbindu-le cu dispret.

Nu am nimic cu tine, am si specificat asta de mai multe ori.

Ai gresit de mai multe ori aici. Prima care imi vine in cap este partea in care era lovita masina. De acolo te banuiesc ca iti dai cu parerea din povestile altora si ca nu ai trecut pe acolo.

In plus de asta, nu ai cum sa stii ca nu a fost atent, ca a facut point fixation riderul si sa le dai ca si cauze ale accidentului. Poate mai degraba mergea treaba cu cauciucul de data asta care nu l-a ajutat la franare...sau sa presupui cu totul altceva decat sa te pui in pielea motociclistului ca un yoghin.

Deja suntem offtopic rau, hai s-o lasam asa, nu este vorba despre noi in topicul asta. Daca vrei continuam pe PM.

O seara buna tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...