Sari la conținut

Accident grav in zona Cotroceni B** GLW


AllyMcBeal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 765
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Condoleante si regrete. Am citit aproape tot topicul si m-am intristat foarte tare.

 

Cel mai bun lucru care-l putem face e sa nu uitam niciodata ca e important sa ne facem auziti, respectati si ca trebuie sa avem o atitudine in concordanta cu asta.

Sa fim constienti ca doar noi putem avea grija de propria fiinta.

 

Dumnezeul motociclistilor sa ne aiba in paza pe toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca ati mers cu el pe ultimul drum si nu intr-o excursie prin vest!!! inca odata condoleante familiei rose.gifrose.gifrose.gifrose.gif

 

p.s. As fi vrut si eu sa vin sa-l insotesc pe ultimul drum...dar momentan nu am cu ce! :(

Editat de btibia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am ajuns si eu... Trist, foarte trist. Nu mi-am putut stapani lacrimile cand am auzit ciocanele bateau cuiele cosciugului, sunetul ala e absolut ingrozitor!

 

Drum bun, Radule!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am bucurat sa vad ce MULTI v-ati strans, m-am bucurat sa vad ca a-ti dat dovada de BUN SIMT si RESPECT, m-am bucurat sa vad AJUTORUL din partea Politiei Rutiere, m-am bucurat sa vad MARINIMIA de care a-ti dat dovada!!

 

Condoleante familiei.....si...Drum Bun RADUCULE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate...nu am putut ajunge astazi la inmormantare, nefiind in tara! CItesc si recitesc cele scrise de voi si nu imi pot stapani lacrimile! Nu mai am cuvinte!

 

BA RADULE...SPER DIN TOT SUFLETUL CA NE PRIVESTI DE SUS DE ACOLO CU ZAMBETU_TI SPECIFIC SI CA...ESTI INTR-UN LOC MULT MAI BUN! TE PUP MA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sora lui Raducu. Nu am moto, dar mi-am facut cont aici marti pentru ca voiam sa multumesc din tot sufletul tuturor celor de aici care au donat sange pentru el. Eram foarte sigura ca sangele strans in urma ajutorului vostru il va salva si voiam sa imi exprim recunostinta imensa pentru asta.

 

Acum va multumesc pentru caldura, gandurile frumoase si puterea pe care ne-ati dat-o si ne-o dati in continuare. Fara voi nu am fi reusit sa ne tinem creierii acasa pana acum. Sunteti extraordinari, si acum am inteles de ce Raducu mi-a vorbit despre voi cu atata bucurie si admiratie.

 

Moto a fost pasiunea vietii lui. Nu va pot descrie in cuvinte cat de fericit a fost cand si-a cumparat la 16 ani primul scuter, o rabla veritabila, pe care o cara pe scari in fiecare seara pana la etajul 1 si o parca in balcon.

Sarcina mea era ca o data pe saptamana sa o spal. Nu bine, ci foarte bine. Si nu cu detergent de vase, ci cu gel de dus, ca nu e asa coroziv. Nu avea sens sa ma cert cu el, pentru ca scuterul era mai sfant decat biblia.

 

Si mai fericit a fost cand a intrat prima oara in gasca de motociclisti.

 

Apoi, fericire maxima cand si-a cumparat scuterul mai de Doamne-ajuta. A fost incantat cand ne-am mutat la curte pentru ca avea unde sa parcheze scuterila.

Era cat pe ce sa demontam gardul ca sa o poata baga in curte.

Nu are sens sa va spun cat ne-am certat pentru ca l-a parcat fix unde ma apucasem sa pun iarba si flori. "Aici e locul cel mai bun pentru scuterila"... ma rog... I s-a facut mila de lacrimile mele dupa cateva saptamani si l-a parcat pe un loc unde pavasem cu caramizi ca sa pun o masa si scaune de gradina. Evident ca am mutat masa si scaunele in alt loc.

 

 

A fost si mai fericit cand a cunoscut-o pe Clau si de cand s-au casatorit, pana in ultimul moment. Pentru asta ii multumesc Claudiei - l-a facut cel mai fericit dintre pamanteni.

 

A explodat de fericire si mi-a facut capul patrat cand si-a cumparat motocicleta asta rosie.

 

Nu a vrut niciodata sa ma plimbe cu motocicleta sau cu scuterul, pentru ca... "sor'meo, esti varza..mai bine sta cainele pe sha decat tine". Avea dreptate.

 

Va rog sa nu fiti tristi, si sa nu va ganditi la el cu lacrimi in ochi. A iubit viata enorm. A trait fiecare clipa ca si cand ar fi fost ultima. A fost un om cald, generos, bun, extrem de inteligent si da, in orice grup s-a bagat ca musca in lapte, a stiut sa ii tina pe toti uniti.

 

Fratiorul meu scump si drag, te iubesc. Bafta ta e ca nu numai eu.

 

"Sor'ta"

:rose: ..foarte trist ,, de la galati se aprinde o lumanare ptr Raducu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am putut ajunge la inmormantare din acelasi motiv ca si Stephon. Am fost cu gandul si cu sufletul acolo si m-am bucurat ca s-au strans multi motociclisti care l-au insotit pe Raducu pe ultimul sau drum.

Ramas bun, Raducule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ceea ce priveste acest aspect, acum se lucreaza la un oarecare numar de poze ptr moto si auto, la fel si de banderole.

referitor la priveghi si la ultimul omagiul adus lui Raducu, recomandarea noastra este sa se faca astazi dupa orlee 17-18, sa lasa un timp ca familia sa-si poata plange .......

 

:((:((:((

 

multumim tuturor ptr eforturile depuse, ptr gandurile bune si sustinere.

ne vedem la Vizantea 9.

 

Rugamintea cea mai mare a familiei este aceea de a nu face galagie, ture , limitari etc.

 

Dorim sa fie un cortegiu de motociclisti civilizati si demni de tot respectul.

 

Daca au acceptat acest lucru, ar fi frumos din partea noastra sa tinem cont de singura lor rugaminte.

 

in ideea ca am reusit sa ma fac inteles, va multumesc anticipat.

 

avem noi timp sa turam motoarele alta data.

 

Multumim Gabone... chiar a fost un grup extrem de civilizat...

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am cunoscut pe Radu si imi pare rau ca n-am avut sansa asta. Am avut, in schimb, sansa sa-l cunosc prin intermediul vostru. Si prietenii mei, prin intermediul meu, au la randul lor ocazia sa afle ca s-a dus un mare om. Cei mai buni se duc primii, zicea cineva. Nimic mai adevarat.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca pe Raducu. Si sa-i dea o pista lunga si un motor puternic. Si tobe sport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultima plimbare:

http://www.youtube.com/watch?v=oW6-jjQOi8s

 

Din partea familiei, va transmit multumirile ca le-am fost alaturi pe acest ultim drum alaturi de Raducu.

 

Raducu, nu te vom uita niciodata!

Editat de cristibmw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iarta-ma Raducule ca n-am putut fi acolo langa tine, pe ultimul drum...

In final, cred ca asta isi doreste orice motociclist, un ultim drum alaturi de oamenii care iti impart aceeasi pasiune si care orice s-ar intampla te vor intelege mereu. Pasiunea asta periculoasa si plina de riscuri a strans prietenii mari, prieteni care iti sunt alaturi si la greu, chiar daca e pentru ultima oara.

Habar nu am ce o fi pe lumea cealalta, dar nu-mi doresc decat sa iti amintesti numai de clipele frumoase, km facuti si clipele de fericire cu familia/prietenii si motorul.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU l-am cunoscut pe Raducu dar as fi vrut sa il am prieten

Cand am sa zambesc la cer si la soare de pe motor am so fac si pentru tine Raducule

 

Ma doare sufletul si nu mai am lacrimi :rose:

Editat de ramira
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneste in pace, Radu!

La Sibiu arde o lumanare pentru tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit mare parte din topic si am ramas profund marcat...Raducule,pregateste-ne si noua un loc acolo in Vesnicii.

 

Domnul sa te ierte!!

 

OFF : Cand citesc asa ceva,ma gandesc daca chiar se merita pasiunea asta...

 

Fara cuvinte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-zeu sa te odihneasca Radule.... sunt trist ...foarte trist...toul este trist .

Cred ca o sa se cracaneze de razi Dumnezeu si Sf. Petru cand o sa incepi sa le povestesti aventurile tale...

Daca poti si nu uiti asa cum facem noi , muritorii, sa-ti insotesti povestile cu numele noastre ca sa stie si Ei de noi ...noi muritorii...ca vom veni sa te vizitam. Curand..Radule, curand...

 

:rose:

Editat de DDU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...