Sari la conținut

Accident mortal la Focsani


riderontornadoes
 Share

Postări Recomandate

Deci ce este de facut?

 

Altceva de sa facem? Sa stam acasa?...Mai bine incercam sa banuim pe toti de care ne apropiem in trafic ca sint neatenti, ca nu ne vad, ca sint adormiti, ca sint prosti, etc.....si sa conducem astfel ca sa nu o patim...

 

Altii au metoda de a scapa cu fuga(cu mare viteza) de apropierea celorlalti participanti la trafic; dupa mine e o metoda buna numai la semafor, dar in apropierea stradutelor laterale si la pericolul intoarcerii bruste de pe contrasens e extrem de periculos...deci raman la viteza mica....

 

La cum evolueaza lucrurile in cocina asta de tara, daca vrei sa ramai in viata si intreg, singura solutie e sa impingi motocicleta pe trotuar...un fel de motopieton. Mi-e sila. Astea/astia cum naiba mai pot dormi noaptea bai nene? Cum se mai suporta!?! Eu, daca as omori un om pentru ca am fost un mare bou, mi-as lua zilele. Nu de frica legii ( chiar si in cazul astora fara relatii sus puse, cu un avocat bun scapi destul de lejer), ci pentru ca nu as putea trai stiind ca eu l-am trimis pe unul sa fie mancat de viermi, ca din cauza mea un om nu mai vede lumina zilei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La cum evolueaza lucrurile in cocina asta de tara, daca vrei sa ramai in viata si intreg, singura solutie e sa impingi motocicleta pe trotuar...un fel de motopieton. Mi-e sila. Astea/astia cum naiba mai pot dormi noaptea bai nene? Cum se mai suporta!?! Eu, daca as omori un om pentru ca am fost un mare bou, mi-as lua zilele. Nu de frica legii ( chiar si in cazul astora fara relatii sus puse, cu un avocat bun scapi destul de lejer), ci pentru ca nu as putea trai stiind ca eu l-am trimis pe unul sa fie mancat de viermi, ca din cauza mea un om nu mai vede lumina zilei.

 

pai stii de ce ai face tu treaba asta? pentru ca gandesti.. dar astea/astia nu gandesc, nu isi dau seama de ce fac.

Un prost daca isi da seama ca greseste, deja este un pas mare inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am cunoscut pe baiatul asta pe cand avea vreo 17 ani, si strangea bani pentru motocicleta. Unul dintre cei mai pasionati tineri motociclisti din Focsani. Odihneasca-se in pace! :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar e unul care citeste forumul asta, pt ca si la accidentul lu` Raducu a comentat pe un site de presa unde pusesem un indemn la donare de sange.

 

Iata cum arata mizeria aia de om:

 

http://ro.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do;jsessionid=3748875FB1CD5FC8068E9CE057CAF158?ownerId=323293681&artistType=&photoFuid=01194658530300xU9bDh465853

 

Stie cineva unde poate fi gasit "prietenul" nostru ?

Eu unul insist sa l cunosc, daca vezi comentariul meu sa ma contactezi pls.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bune intrebari!

fiecare trebuie sa isi raspunda in gand la aceste intrebari!

 

 

 

 

 

:rose:

 

Off: in cazul tau stiu ca au luat unii atitudine, tu ti-ai raspuns in gand la intrebarile alea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al 'enspelea accident petrecut in conditii asemanatoare in apropierea statiilor de carburanti, parcarilor unitatilor turistice...

Cine are minte sa inteleaga...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare s-ar bucura sa faca cunostiinta cu noi, motociclistii???

ca vad ca ne tot acuza :unsure:

 

 

Eu zic ca ar trebui sa-i dam cu adevarat un motiv pentru care sa ne doreasca lucruri "bune".

Scursuri umane.

 

 

Mare pacat de baiatul asta. Putea fi oricare dintre noi.

Puteai fi si tu bah dobitocule, in locul lui. Ca soferitele astea nu se asigura nici la trecerile de pietoni. Ceea ce iti si doresc sa ti se intample.

Editat de AgresivRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ani de zile se stie ca soferii ne ignora in trafic, ca circula multi nepriceputi la volan(si la ghidon) si totusi majoritatea celor pe 2 roti merg pe premisa ca lor nu li se intimpla. Stiu ca multi ma descosnsidera pt acest punct de vedere dar asta-i realitatea dura. Din pacate se ajunge la situatia in care si daca mergi legal pe strada, tot poti fi omorit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marius a fost colegul meu... inca nu'mi vine sa cred. Dumnezeu sa'l odihneasca. Singurul lucru pe care il pot spune despre genul asta de accidente este ca trebuie sa fim in permanenta cu ochii in patru, nimeni nu te apara si nu te fereste de prosti.Adoptati o conduita preventiva ca altfel nu avem prea multe sanse...

 

In ceea ce'l priveste pe handicapatul de tashu, nu stiu cum ati putea sa'i inchideti gura fara sa sporiti "aura" negativa a motociclistilor... eu i'as crapa capul , sincer, dar ma tem ca nu o sa inceteze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

 

Offtopic: Puterea google-ului:

 

Cateva detalii despre tashu [tasu sau cum mama masii l-o chema - nu bag mana-n fac pentru ca ele ca sunt si din cache-ul de la google]

posibil id messenger [adr mail]:

tashu@yahoo.com

tashusorin2005@yahoo.com

[alta posibilitate de profil]:

http://ro.hi5.com/friend/p59884404--Sorin+Tashu--html

http://forum.gsmhosting.com/vbb/archive/t-1145056.html [cautati tashu]

 

http://www.click.ro/news/bucuresti/Bataie-intr-o-Drumul-Taberei-VIDEO_0_1189681071.html

 

http://criminalianimale.blogspot.com/2011/05/criminal-de-animale-tashu.html

 

 

-> ba porcule pai tu te crezi smecher? esti un ratat pun pariu ca te bat tiganii din ferntari nu ai curaj sa iesi din scara, la banii mei tu crezi ca vin pana la tine in sat unde nu aveti nici apa calda sau curent? daca vrei sa imi inchizi gura vino tu in dr taberei la capatu lu 90 , uite poti sa ma suni daca oi avea bani cand esti in zona sa cobor sa iti dau 2-3 palme 0729.593.450

-> sunteti niste sparti, va astept la mine la bloc , intre timp am mai omorat 2 caini in seara asta, pe unu il tineau tovarasii si am sarit pe burta lui, eu sunt cel mai smecher din dr taberei, numai gura e de voi ca hau ca bau, daca veniti la mine la usa va pun sa imi lingeti cainii sub coada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

 

Offtopic: Puterea google-ului:

 

Cateva detalii despre tashu [tasu sau cum mama masii l-o chema - nu bag mana-n fac pentru ca ele ca sunt si din cache-ul de la google]

posibil id messenger [adr mail]:

tashu@yahoo.com

tashusorin2005@yahoo.com

[alta posibilitate de profil]:

http://ro.hi5.com/friend/p59884404--Sorin+Tashu--html

http://forum.gsmhosting.com/vbb/archive/t-1145056.html [cautati tashu]

 

http://www.click.ro/news/bucuresti/Bataie-intr-o-Drumul-Taberei-VIDEO_0_1189681071.html

 

http://criminalianimale.blogspot.com/2011/05/criminal-de-animale-tashu.html

 

 

-> ba porcule pai tu te crezi smecher? esti un ratat pun pariu ca te bat tiganii din ferntari nu ai curaj sa iesi din scara, la banii mei tu crezi ca vin pana la tine in sat unde nu aveti nici apa calda sau curent? daca vrei sa imi inchizi gura vino tu in dr taberei la capatu lu 90 , uite poti sa ma suni daca oi avea bani cand esti in zona sa cobor sa iti dau 2-3 palme 0729.593.450

-> sunteti niste sparti, va astept la mine la bloc , intre timp am mai omorat 2 caini in seara asta, pe unu il tineau tovarasii si am sarit pe burta lui, eu sunt cel mai smecher din dr taberei, numai gura e de voi ca hau ca bau, daca veniti la mine la usa va pun sa imi lingeti cainii sub coada

 

 

 

Vai mi'e rau... ce dobitoc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand R.I.P colegului nostru din focsani. Nu am inca permis dar urmeaza sa dau examen pe 26. Ma ingrozesc cand vad ce circula pe strazi dar nu ma las, tot il iau si ma sui pe motor, cel putin am vreo 7 ani de experienta la volan si cam vad zi de zi ce "pot" unii soferi. Am si eu o intrebare totusi................si la accidentul asta si la cel de la stefanesti am vazut castile pe jos...chiar iti zboara casca aia din cap in caz de accident? adik ea e menita sa te protejeze si totusi ea fuge de tine sau e din cauza ca le aveau un pic mari, largi? Multumesc pentru raspuns.

Dumnezeu sa-l odihneasca.

Cat despre dobitocu de comenteaza aiurea pe forum......eu stau aproape de capatul lui 90...daca aveti nevoie de porbagajul masinii mele sa il duceti la padure sa il legam de copac dezbracat si sa il lasam acolo sa imi ziceti.

 

 

 

 

Asfalt cat mai uscat dragi colegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand R.I.P colegului nostru din focsani. Nu am inca permis dar urmeaza sa dau examen pe 26. Ma ingrozesc cand vad ce circula pe strazi dar nu ma las, tot il iau si ma sui pe motor, cel putin am vreo 7 ani de experienta la volan si cam vad zi de zi ce "pot" unii soferi. Am si eu o intrebare totusi................si la accidentul asta si la cel de la stefanesti am vazut castile pe jos...chiar iti zboara casca aia din cap in caz de accident? adik ea e menita sa te protejeze si totusi ea fuge de tine sau e din cauza ca le aveau un pic mari, largi? Multumesc pentru raspuns.

Dumnezeu sa-l odihneasca.

Cat despre dobitocu de comenteaza aiurea pe forum......eu stau aproape de capatul lui 90...daca aveti nevoie de porbagajul masinii mele sa il duceti la padure sa il legam de copac dezbracat si sa il lasam acolo sa imi ziceti.

 

 

 

 

Asfalt cat mai uscat dragi colegi.

 

 

eu nu am vazut pe nimeni acum cu casca legata sa ii sara de pe cap ... in general o dau jos cei de la smurd in cazult in care au observat ca nu are rani grave la cap care se pot agrava si mai rau daca ii dau jos casca ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare totusi................si la accidentul asta si la cel de la stefanesti am vazut castile pe jos...chiar iti zboara casca aia din cap in caz de accident? adik ea e menita sa te protejeze si totusi ea fuge de tine sau e din cauza ca le aveau un pic mari, largi? Multumesc pentru raspuns.

Daca nu e legata sunt mari sanse sa sara. Si sunt destul de multi care merg cu castile nelegate, mai ales scuteristi am vazut asa.

Daca e legata bine si nu e prea larga nu are cum sa sara.

Editat de georgem
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde poate fi gasit "prietenul" nostru ?

Eu unul insist sa l cunosc, daca vezi comentariul meu sa ma contactezi pls.

Vezi ca au mai facut unii investigatii:

telefon (0729.593.450), daca o fi al lui...

Concluzia e ca sta in Drumul Taberei pe Aleea Parva , bloc D18

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca au mai facut unii investigatii:

telefon (0729.593.450), daca o fi al lui...

Concluzia e ca sta in Drumul Taberei pe Aleea Parva , bloc D18

 

Sa-i fie tarana usoara sarmanului baiat.

Trebuie sa fii mare mizerie de om sa zici lucruri uratae despre unul care tocmai a murit , indiferent cat de dusman ti-ar fi fost in viata.

Boul ala de comenteaza aiurea daca tot ne-a invitat la el la usa eu zic sa mergem :). nah, el cu cainii, eu vin cu sarpele..fiecare vine cu ce animal are pe acasa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu niste experiente cu soferitele din Bucuresti. Nu se uita frate, efectiv nu se uita; nu se asigura, nu dau semnale, merg asa din virtutea inertiei.

 

Chestia asta combinata cu strazile ude, gropile din asfalt si alti minunati participanti la trafic rezulta rapid in accident. :(

 

Cat despre spartul ala care vorbeste numai tampenii pe unde apuca, ar trebui sa il vizitam intr-o zi si sa vedem ce are in cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu niste experiente cu soferitele din Bucuresti. Nu se uita frate, efectiv nu se uita; nu se asigura, nu dau semnale, merg asa din virtutea inertiei.

 

Chestia asta combinata cu strazile ude, gropile din asfalt si alti minunati participanti la trafic rezulta rapid in accident. :(

 

Cat despre spartul ala care vorbeste numai tampenii pe unde apuca, ar trebui sa il vizitam intr-o zi si sa vedem ce are in cap.

 

 

Numai din Bucuresti?! De peste tot, bai nene!!!. Era sa intre peste mine una in Buzau, in Constanta doua mi-au taiat calea de abia am franat, in Brasov una m-a agatat cand a schimbat banda de m-am ales cu motorul praf si umar dislocat + julituri aferente. Sunt paralele cu orice tine de condus. Si barbati sunt multi care le seamana, dar facand o statistica, ele sunt praf si pulbere.

 

Cat despre ala...nu are nimic in cap, asta e limpede. Dar daca ne mobilizam sa`i facem o vizita, vin cu cea mai mare placere.

Editat de AgresivRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, nu doar in Bucuresti sunt praf. ( cred ca am scris asa din reflex pentru ca nu merg de multa vreme cu mobra si nu am prea iesit din oras )

 

Sunt si barbati care sunt praf, a nu se intelege ca am ceva cu femeile. ( am o problema cu oricine nu stie sa conduca si este idiot indiferent ca e femeie, barbat, caine, pisica, varcolac, etc ) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...