Sari la conținut

Accident mortal Teleorman


SwatGuard
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 195
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am vazut la tv cum ca ar fi avut loc un accident in localitatea Vaceni, jud. Teleorman.Spuneau ca au decedat 4 persoane.

 

Mai multe detalii aici .

 

Are cineva mai multe informatii ?

cred ca se exagereaza... de unde atatia morti pe moto?

adevarul.ro P.S. poza sigur e de la alt accident

Editat de vintze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Batranelul2011-07-24 19:03:11Dragi mei accidentul sa produs la S.C.A. la poarta de la blocuri intre Draganesti Vlasca si Vaceni.Din cate am inteles de la fata locului soferita din golf a efectuat o depasire la intrarea in panta.Acidentul sa produs intre un Golf si o motocicleta la care sa rezultat cu 4 morti 2 de la motocicleta ,2 de la golf si un ranit tot din golf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dam...o vaca de 36 de ani, cu permis din 2009...sigur luat la margine de padure..cu botul in maneta de viteze a instructorului si militianului, a facut o depasire aiurea si i-a luat in plin pe cei doi de pe motocicleta! Au murit toti 4! Doi din masina, doi de pe motor! Am vazut acum la stiri..impact frontal puternic...motorul masinii era aproape in habitaclu!

Dumnezeu sa-i ierte pe cei de pe motocicleta si pasagerul din masina! Pentru vita moarta...:finger:

Editat de phyton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dam...o vaca de 36 de ani, cu permis din 2009...sigur luat la margine de padure..cu botul in maneta de viteze a instructorului si militianului, a facut o depasire aiurea si i-a luat in plin pe cei doi de pe motocicleta! Au murit toti 4! Doi din masina, doi de pe motor! Am vazut acum la stiri..impact frontal puternic...motorul masinii era aproape in habitaclu!

Dumnezeu sa-i ierte pe cei de pe motocicleta si pasagerul din masina! Pentru vita moarta...:finger:

 

pe ce program a dat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumplit. Am vazut reportajul la Protv. Probabil soferita a iesit in depasire din scurt si cu tupeu tipic romanesc fapt care nu i-a mai dat colegului pe motocicleta nici o sansa.

Odihneasca-se in pace. :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe protv , un autoturism marca VW a depasit in curba vizibilitate mica,si a luat in plin o motocicleta pe care se aflau 2 persoane .

 

Persoanele de pe motocicleta au decetat,din masina au decedat soferul si pasagerul din dreapta si pasagerii din spate de pe bancheta sunt in stare grava.

 

 

R.I.P :(

 

Pe protv , un autoturism marca VW a depasit in curba vizibilitate mica,si a luat in plin o motocicleta pe care se aflau 2 persoane .

 

Persoanele de pe motocicleta au decetat,din masina au decedat soferul si pasagerul din dreapta si pasagerii din spate de pe bancheta sunt in stare grava.

 

 

R.I.P :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu reportajul pe protv...CARNAGIU! Nici nu iti puteai da seama ce masina a fost implicata in accident, de motocicleta nici nu mai zic. Resturile de la motocicleta erau adunate intr-o remorca, parca...

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

golful a inrat in depasire in varf de panta(impact frontal) , motociclistul venea spre alexandria (cu o hayabusa si o pasagera)pe scurt o fost macel.

sa le fie tarana usoara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din reportajul ProTv am inteles ca vita a depasit TIR ul intr-o zona cu depasirea interzisa, a intrant pe contrasens, de unde veneau cei doi cu motorul! M-au bulversat imaginile cu fiarele contorsionate ale masinii, iar motorul parea a fi depozitat intr-o remorca...praf si el! Se vedea clar bara metalica de protectie a masinii, indoita in forma de "V" pina aproape de pedalier! Nu se poate asa ceva! Vita dracu...pe langa viata ei, a luat alte 3 vieti nevinovate!

Editat de phyton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum arata masina, impactul a fost deosebit de violent. Speram ca anul asta, sa fie cat mai putine accidente, dar din contra, sunt tot mai multe si foarte grave. Dumnezeu sa-i ierte.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De aceea e bine cand urci in rampa, sa urci incet si sa te dai mult in dreapta, caci vine un/o idioata din asta in depasire de sus. Dumnezeu sa-i ierte! Condoleante familiilor. Cu diverse ocazii, le-am luat la p--a pe cateva si mi-am bagat bip in mortii mamei lor. Credeti ca au invatat ceva... ? Un taximetrist imi facea morala, ca ma iau de femei ? Uite ca fac mizerabilele ! I-am spus ca ii doresc sa intalneasca una din aia, in curba fara vizibilitate, venindu-i in fata in depasire. Dar uite ca au altii saracii parte, nu jegul de taximetrist, cocalar batran.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot caut de vreo 10 minute reportajul si nu gasesc. Are cineva un link?

 

nici eu nu am gasit nimic, pe site-ul protv ma innbuneste cu norvegia si cu amy winehouse

Editat de Ursuletzul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de motociclcisti

inca o data se dovedeste ca oricat de corect ai merge pe motor

sansele de supravietuire scad drastic cand esti in ROMANIA

 

CUM DRACU AU SOFERITELE ASTEA NOROC SA NU VINA TIRUL DIN CONTRASENS

daca nu spuneau la stiri ca in remorca erau resturile unei motociclete

sa mor daca ma prindeam ce e acolo

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihna usoara...cand e sa ai ghinion...

 

Din pacate, e grav. Azi la o plimbare cu un prieten, era sa o patim de 3 ori, noroc ca am respectat viteza regulamentara si am putut sa evitam noi. Unul iesit cu botul pe banda noastra, 2 opriti perpendicular pe drum (faze diferite), pe banda noastra (unul l-am atentionat cu un sut in bara). Poate nu e un comportament foarte ok din partea mea, dar deja iau personal fazele de genul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca :rose: :rose: Fara cuvinte! Cati criminali de acest gen nu sunt pe sosele... ti-e si frica sa mai mergi. Si cu masina daca esti, la un asemenea impact, nu ai cum sa iesi intreg din ea.

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La asemenea impact rezulta ca si Busa avea cu mult peste 100, la 100 ar mai fi putut incerca o eschiva. Toti care mergem tare tare pe drum public sintem increzatori ca Dzeu e cu noi si ne protejeaza cumva de asemenea intilniri fatale. FALS. Am fost saptamina trecuta pe Buc Arad cu un BMW de 300cai biturbo, soferul ii dadea depasiri la greu, viteze de 150/h. De 2 ori am avut emotii mari cu masini de pe contrasens care se bagau in depasire si mai mai sa intram in ei. De unde sa stie ei ca noi venim cu 150? E prea din scurt, mori dpdv legal cu dreptatea in bratze, moral nu. Si pe autostrada in RO poti muri pe un tronson drept cu vizibilitate maxima, apare un cutzu din din stinga la 30m si il iei in plin( am un amic patit , un pasager mort).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...