Sari la conținut

Accident mortal Teleorman


SwatGuard
 Share

Postări Recomandate

Ar trebui mers la instructorul care i-a dat carnetul si politistul, deasemenea.

Ar trebui sa-i facem si ei o coroana: "Nu te vom uita niciodata! Nici pe tine, nici pe cei care ti-au dat carnetul!!"

Ar trebui...

... facute multe!

Cine ne opreste ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

=)) este doamne :ok: ...in sfarsit un accident in care sa se vada ca motocicletele nu sunt chiar inofensive la impact frontal, RIP motociclistului si pasagerului/ei :rose: ...felicitari post-mortem pentru ca nu s-a dus singur in ceruri si a luat-o si pe soferita nepasatoare, reusind chiar un combo cu ocupantii masinii...acum ar trebui facuta o campanie cu poze, la modul 'uitati cum arata o masina lovita de motocicleta'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca astia care fac depasiri in curbe fara vizibilitate sunt bolnavi psihic din punct de vedere medical pentru ca nu au instict de autoconservare ... Oricarui om normal i-ar fi frica sa intre in curba cand nu vede ce vine din fata ca poate vine un trailer de 40 de tone si te face muci pe asfalt ... Serios, eu chiar cred ca e o boala psihica, cine stie, poate chestii din copilarie, le-a lipsit dragostea materna, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

=)) este doamne :ok: ...in sfarsit un accident in care sa se vada ca motocicletele nu sunt chiar inofensive la impact frontal, RIP motociclistului si pasagerului/ei :rose: ...felicitari post-mortem pentru ca nu s-a dus singur in ceruri si a luat-o si pe soferita nepasatoare, reusind chiar un combo cu ocupantii masinii...acum ar trebui facuta o campanie cu poze, la modul 'uitati cum arata o masina lovita de motocicleta'

 

Crunt dar foarte adevarat! Neatentia multor conservari vine de la gandirea aceea "eh si ce daca nu ma asigur, eu oricum sunt safe"

Editat de ink.mars
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce anume ti se pare asa de tare la toata chestia asta?

Prin "uitati cum arata o masina lovita de motocicleta" tu vrei sa le 'demonstrezi' celor cu masini ca si o motocicleta poate sa-i omoare? Dar te intreb eu... unde-i motocicleta in tot carnagiul ala? Altceva decat ghidonul nu am vazut din motocicleta. Asta ar trebui sa ne puna pe toti pe ganduri. Majoritatea accidendelor cu motoare si masini lasa victime de partea noastra, deci nu vad relevanta in afirmatia ta.

Acel V ingrozitor lasat pe botul masinii, castile sparte in urma impactului... toate astea ar trebui sa ne faca pe noi sa fim mult mai atenti.

Nu i-am cunoscut pe cei 2 de pe motor, dar stiu ca la Hayabusa nu treci intr-un an sau doi. Tipul in mod sigur avea mai multa experienta decat mine si multi altii la un loc. Oricat de nedrept ar suna, pur si simplu s-au aflat la locul nepotrivit :(

 

:rose: :rose:

RIP

 

 

=)) este doamne :ok: ...in sfarsit un accident in care sa se vada ca motocicletele nu sunt chiar inofensive la impact frontal, RIP motociclistului si pasagerului/ei :rose: ...felicitari post-mortem pentru ca nu s-a dus singur in ceruri si a luat-o si pe soferita nepasatoare, reusind chiar un combo cu ocupantii masinii...acum ar trebui facuta o campanie cu poze, la modul 'uitati cum arata o masina lovita de motocicleta'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut un tir cum depasea in genul asta pe contrasens intr-o curba fara vizibilitate (padure). Ce poti sa zici? S-au ieftinit masinile, toata pitiponcimea/cocalarimea vrea masina, se duce boyfriendu' pana la bulgari, ia o cotoarba (nu am nimic cu masinile pe bulgaria cat time fierul respectiv e in stare sa treaca un ITP pe bune) si i-o da pe mana; nici nu se gandeste sa mearga in dreapta cu ea de vreo 2 ori sa vada cum se comporta, daca fata e multumita si presteaza bine acasa, ce rost mai are? :bounce: Am avut si eu de-a face cu un exemplar din si cand am vazut cum intra in intersectii nesemaforizate fara se se uite si cand a luat o bordura cat garda masinii cand a intrat in parcarea unui centru comercial... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La asemenea impact rezulta ca si Busa avea cu mult peste 100, la 100 ar mai fi putut incerca o eschiva. Toti care mergem tare tare pe drum public sintem increzatori ca Dzeu e cu noi si ne protejeaza cumva de asemenea intilniri fatale. FALS. Am fost saptamina trecuta pe Buc Arad cu un BMW de 300cai biturbo, soferul ii dadea depasiri la greu, viteze de 150/h. De 2 ori am avut emotii mari cu masini de pe contrasens care se bagau in depasire si mai mai sa intram in ei. De unde sa stie ei ca noi venim cu 150? E prea din scurt, mori dpdv legal cu dreptatea in bratze, moral nu. Si pe autostrada in RO poti muri pe un tronson drept cu vizibilitate maxima, apare un cutzu din din stinga la 30m si il iei in plin( am un amic patit , un pasager mort).

Bă nene ce ai? tu nu citeÂşti? femeia a depăÂşit linia continuă,a intrat pe contrasens moment în care motociclistul nu a mai avut ce face Âşi nu a mai avut nici o Âşansă,Nu țin mereu cu motocicliÂştii dar acum chiar nu a avut nici o Âşansă să evite.Dumnezeu să-l odihnească in pace.

 

Gresesti aici...

 

presupunem ca l-a vazut venind, era la 500 de metri departare.. calculeaza in cat timp ar fi parcurs distanta mergand cu 90 km/h si mergand cu 250 km/h... e o diferenta extrem de mare.

De ce trebuia ca Âşoferița să depăÂşească linia continuă?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace! Oare toate femeile care isi iau Golf sufera o operatie de spalare de creier? Pacat! Deja bungee-jumping-ul pare o pacaleala fata de motociclism. Credeam ca celor din jur a inceput sa le pese de noi! Psacat si RUSINE celor care se numesc instructori auto! Daca aveti ceva cunostinte care fac scoala de soferi, intrebati-i daca le-a spus ceva instructorul referitor la prezenta noastra in trafic! Veti fi surprisi sa aflati ca nu. Asta este. Daca afla careva cine sunt cei care nu mai sunt, rog sa posteze!

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca afla careva cine sunt cei care nu mai sunt, rog sa posteze!

Respect!

 

Este vorba despre Cristi, userul "cristi_kake" impreuna cu sotia lui. Pe la sfarsitul lunii mai, s-a organizat o mica intrunire a hayabusistilor, au fost si ei prezenti...mortii mamii ei de viata...ce sfarsit au avut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

condoleante familiilor celor 2 motociclisti si nevinovatilor din masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut un tir cum depasea in genul asta pe contrasens intr-o curba fara vizibilitate (padure). Ce poti sa zici? S-au ieftinit masinile, toata pitiponcimea/cocalarimea vrea masina, se duce boyfriendu' pana la bulgari, ia o cotoarba (nu am nimic cu masinile pe bulgaria cat time fierul respectiv e in stare sa treaca un ITP pe bune) si i-o da pe mana; nici nu se gandeste sa mearga in dreapta cu ea de vreo 2 ori sa vada cum se comporta, daca fata e multumita si presteaza bine acasa, ce rost mai are? :bounce: Am avut si eu de-a face cu un exemplar din si cand am vazut cum intra in intersectii nesemaforizate fara se se uite si cand a luat o bordura cat garda masinii cand a intrat in parcarea unui centru comercial... :scratch:

 

de obicei tirurile comunica prin statie si stiu cam ce vine pe contrasens cu 3-4 km inainte. motocicletele se comunica de doua ori... ceea ce a facut "conducatoarea" e inconstienta pura.

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba despre Cristi, userul "cristi_kake" impreuna cu sotia lui..

Vai de viata noastra, de putin timp am aflat si eu si imi era tema sa nu fie el si.........

Am avut onoarea sa-l cunosc, un om linistit si respectuos, nu cu fite in cap si nu vitezoman. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:(

 

Eu unul sunt linistit: politistul a spus ca s-a intocmit dosar penal! :moron: Deci justitia functioneaza!! :moron:

 

 

 

 

 

Condoleante familiei si prietenilor!

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat de tot sa fii pus intr-o situatie in care nu mai poti face nimic. Pacat ca din sens opus nu a venit un alt TIR

 

RIP

 

Mare nesansa..

pai daca venea tir il omora probabil pe bietul sofer ,sau il lasa infirm , ideal era un tanc

mare pacat de motociclisti ,dumnezeu sa ii odihneasca si pe soferita sa o ierte :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP!

pur si simplu a fost ceasul rau , locul si timpul nepotrivit.

 

ca fapt divers , cunosc foarte bine drumul , iar in zona aceea nu se asteapta absolut nimeni sa-i apara cineva brusc in fata.pur si simplu nu te gandesti ca cineva ar putea fi atat de (cuvant urat) incat sa depaseasca un tir in varf de panta + curba la dreapta : un fel de 0 absolut al vizibilitatii.

si toootuuuuuusi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ritmu asta..cred ca ne lasam dreaq de motoare. Ori circuit ori schimbi tara.Zicea bine un user mai sus. ca cei care se pun in situatii de genu - depasire in curba etc sufera de o boala ceva. La orice om normal ar functiona instinctu de conservare . Asta explica multe.. Cand vezi cate unu care se baga cu nesimtire in fata ta aia nu mai e prostie. E o boala psihica. Din pacate la noi inca se iau carnetele pe bani. Cand o sa ajungem sa fim si noi ,,ca ceilalti" referitor la motociclete, vezi Italia , Franta , Grecia cred ca o sa fim deja prea putini.Deja e ziua si mortu asa ca poate in 20 de ani o sa se schimbe ceva numa ca o sa fie prea tarziu. Tara de rahat. Pacat de oamenii aia care nici nu au stiut cand au murit. Deja ma gandesc serios sa o iau mai usor cu moto , mai merg si cu ratb , cu trenu , pasager deloc si lista continua. Deja a ajuns sa nu mai merite. ..Pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...