Sari la conținut

Monster negru


Nicole
 Share

Postări Recomandate

Acum 10 minute.

Hai sa zicem ca nu stiu ce s-a intamplat, drept urmare nu mai comentez nimic.

Stiti ceva de starea lui? :)

 

 

Sa nu uit: sanatate motociclistului!

Editat de Nicole
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 68
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In general topicurile de genul asta sunt TOTAL inutile.

Eu nu inteleg decat ca undeva in tara, PROBABIL, un ducati monster negru a fost implicat intr-un accident, iar userul care posteaza face pe misteriosul: "Hai sa zicem ca nu stiu ce s-a intamplat". Pai daca nu stii nimic de ce deschizi un topic la accidente? Care e logica!?!

 

Ideal ar fi sa dai detalii: "Am auzit ca IN BUCURESTI (deja ai redus aria de cautare), in ZONA cutare, un ducati monster negru a fost implicat..." asa si pe dincolo. Se presupune ca sectiunea de Accidente e una serioasa, nu una unde deschidem topicuri ca sa asteptam poze de parca suntem la cinema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul a fost pe Magheru, in fata la Inter cum spune si initiatoare topicului.

O masina a trecut pe culoarea rosie si l-a luat in plin pe motociclist.

Nu stiu mai multe detalii, accidentul l-a vazut o colega.

Editat de Thot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... a se verifica acele camere de trafic, care chiar functioneaza pe Magheru ;)

 

... si cred ca si camerele de supraveghere de la Cellini

Editat de Nicole
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva numarul de inmatriculare? ... macar 2 litere ... ceva?

 

Nicole .. de ce te ambitionezi si mergi din prostie in prostie ?

Daca ai fost martor, ar fi bine sa spui cat de mult poti ... nu sa tragi tu concluzii, ci doar sa spui ce ai vazut. Fair enough?

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva numarul de inmatriculare? ... macar 2 litere ... ceva?

 

Nicole .. de ce te ambitionezi si mergi din prostie in prostie ?

Daca ai fost martor, ar fi bine sa spui cat de mult poti ... nu sa tragi tu concluzii, ci doar sa spui ce ai vazut. Fair enough?

Numarul era cam indoit si greu de descifrat.Colegu',din cate am inteles,are piciorul luxat.(era deja luat de ambulanta cand am trecut eu )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma ia capul. Deschid Forumul asta doar ca sa vad daca nu cumva vreunul din amicii/cunosrtintele/colegii mei a patit ceva. Si mi se urca tot sangele in cap cand vad cata mizerie este pĂĄici. Orgolii personale dublate de o inteligenta precara. De ceva vreme, de pe cand userul @nicole scrie dobitocenii pĂĄici am invatat sa-i sar peste posturi. A schimbat avatarul si mi-a iesit din reflex. Fierb, mai ales ca azi era de 2 ori sa ajung la rubrica asta din cauza a doi soferi pe tarlaua primita mostenire de la ma-sa!

 

// Remarca cenzurata - Petru Moldovan //

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu' citeva zile mi-a dat-o o panarama direct in cour. Stateam sa dau priopritate , vaca a uitat ca are si frine la masina. Cica motoristii merg repede si mor , eu stateam pe loc. O vind , a dreacu' mobra , ca nu mai tine jmekeria.

Pt. baiatu' cu Monsteru , insanatosire grabnica si baga-l pe jegos la pirnaie , daca poti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute.

Hai sa zicem ca nu stiu ce s-a intamplat, drept urmare nu mai comentez nimic.

Stiti ceva de starea lui? :)

 

 

Sa nu uit: sanatate motociclistului!

 

Problema este cand interpretezi realitatea nu cand o expui asa cum este... jurnalisto!

Datoria unui jurnalist este sa informeze, nu sa-mi transmita mie ceea ce simte/crede el despre faptele care le relateaza!

"Hai sa zicem ca nu stiu" ala, imi indica o infatuare crasa!

Un astfel de "hai sa zicem" la relatarea unui accident eu il vad ceva de genu: "prostilor care sunteti, eu am aflat de un accident moto si voi nu, ca yo mi-s jurnalist si voi nu, bah prostilor!"

 

 

Imi cer scuze pentru off-topic, insa nu mai pot cu fata asta, jurnalista, si-i dau dreptate lui ranga. Unii nici nu se pot caca pe ei de profesionisti ce sunt! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la jumatate de ora dupa producerea accidentului.

Pilotul se numeste Marius Zbarce, este inca la Floreasca pentru diverse investigatii, nu are nimic serios, il doare un pic piciorul dar nu are luxatie sau fractura. Am ajutat politistii la masuratori si am mutat motocicleta pe trotuar dupa ce au terminat de pozat si masurat. in momentul de fata fratele lui Marius se duce sa ia motorul de la fata locului cu o duba. Cu motorul a ramas Bogdan si ii multumim pe aceasta cale. Eu am mers la Floreasca sa vad cum ii este si sa-i dau numarul lui Bogdan.

 

Despre accident nu pot sa spun prea multe pentru ca se intimplase deja. Nu am facut poze. Motocicleta se deplasa dinspre Pta Romana spre Pta Universitatii, pe bdul Magheru, pe banda 3 (niciodata nu am stiut cum se numeroteaza, banda de linga axul drumului). Autoturismul venea de pe Strada Ioan Cimpineanu. Avind in vedere intersectia semaforizata, cel mai probabil unul din soferi a fortat culoarea rosie a semaforului.

 

Motociclistul a frinat, urmele sugerau ca a cazut pe partea stinga inainte de impact (ghidonul pe partea stinga era indoit), motocicleta s-a dus tiris in masina. Motocicleta (Ducatti Negru naked - nu stiu ce model) are daune minime, mai mult zgirieturi, diverse capace julite, ghidonul strimbat, etc. Masina (VW Golf Argintiu) are tot daune minime, plasticul din fata de sub bara si bara de protectie rupta. (lovitura motocicletei a fost sub nivelul proiectoarelor, ceea ce confirma faptul ca motocicleta era pe jos in momentul impactului).

 

Din ce am vorbit cu Marius, nu s-a lovit de masina, piciorul il doare probabil pentru ca motorul a cazut pe el cind a alunecat roata fata in timpul frinarii de urgenta.

 

Acestea sunt informatiile de care dispun, daca Marius va dori va va da mai multe detalii si/sau cine a fost de vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul e OK, motorul e un pic sifonat, masina are masca fata muci. Marius a fost la Floreasca pentru investigatii, nu i-au gasit nimic, are doar o entorsa la picior din cate mi-a spus. Eu am stat langa motor pana a venit fratele lui cu o masina si l-a luat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

of.. :(

Motorul este un Ducati Monster 620 i.e. din 2002, e luat de la acelasi baiat de unde l-am luat si eu, daca reusesc sa vb el revin cu informatii. Sanatate maxima

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

of.. :(

Motorul este un Ducati Monster 620 i.e. din 2002, e luat de la acelasi baiat de unde l-am luat si eu, daca reusesc sa vb el revin cu informatii. Sanatate maxima

Pai de tine imi faceam griji bai icsule ... bine ca esti intreg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la jumatate de ora dupa producerea accidentului.

Pilotul se numeste Marius Zbarce, este inca la Floreasca pentru diverse investigatii, nu are nimic serios, il doare un pic piciorul dar nu are luxatie sau fractura. Am ajutat politistii la masuratori si am mutat motocicleta pe trotuar dupa ce au terminat de pozat si masurat. in momentul de fata fratele lui Marius se duce sa ia motorul de la fata locului cu o duba. Cu motorul a ramas Bogdan si ii multumim pe aceasta cale. Eu am mers la Floreasca sa vad cum ii este si sa-i dau numarul lui Bogdan.

 

Despre accident nu pot sa spun prea multe pentru ca se intimplase deja. Nu am facut poze. Motocicleta se deplasa dinspre Pta Romana spre Pta Universitatii, pe bdul Magheru, pe banda 3 (niciodata nu am stiut cum se numeroteaza, banda de linga axul drumului). Autoturismul venea de pe Strada Ioan Cimpineanu. Avind in vedere intersectia semaforizata, cel mai probabil unul din soferi a fortat culoarea rosie a semaforului.

 

Motociclistul a frinat, urmele sugerau ca a cazut pe partea stinga inainte de impact (ghidonul pe partea stinga era indoit), motocicleta s-a dus tiris in masina. Motocicleta (Ducatti Negru naked - nu stiu ce model) are daune minime, mai mult zgirieturi, diverse capace julite, ghidonul strimbat, etc. Masina (VW Golf Argintiu) are tot daune minime, plasticul din fata de sub bara si bara de protectie rupta. (lovitura motocicletei a fost sub nivelul proiectoarelor, ceea ce confirma faptul ca motocicleta era pe jos in momentul impactului).

 

Din ce am vorbit cu Marius, nu s-a lovit de masina, piciorul il doare probabil pentru ca motorul a cazut pe el cind a alunecat roata fata in timpul frinarii de urgenta.

 

Acestea sunt informatiile de care dispun, daca Marius va dori va va da mai multe detalii si/sau cine a fost de vina.

 

Benzile se numeroteaza dinspre bordura spre ax. Deci ai zis bine.

 

In rest, Ducati e cu un singur "t" si iti multumim de info ^_^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute.

Hai sa zicem ca nu stiu ce s-a intamplat, drept urmare nu mai comentez nimic.

Stiti ceva de starea lui? :)

 

 

Sa nu uit: sanatate motociclistului!

 

 

:blink: ....Saraca...atata poate atata face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...