Sari la conținut

10_sept_2011 Motopolitist BucureÂşti - Militari.,Probabil grav


ranga
 Share

Postări Recomandate

Treaba este ca voi vorbiti fiecare despre altceva. Sunt doua subiecte total diferite.

 

I. POLITIA si POLITISTII

 

II. POLITIA si POLITISTII DIN ROMANIA.

 

Daca vorbim in general de politie, da, totul ok, dar daca vorbim de cei din Romania.. ma abtin de la alte comentarii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

[...] In loc sa stea in intersectie stau dupa colt si dau amenzi celor care fac stanga desi e un semn care interzice asta. [...]

 

Observatia e foarte buna. Eu vad alta motivatie: pe bizon trebuie sa-l arzi la bani, ca altfel nu invata. Daca platesti o amenda, apoi inca una, apoi inca una, si apoi inca una, spune-mi - mai faci stanga acolo? Eu cred ca nu. Deci s-a obtinut scopul dorit: nu mai faci stanga daca exista un semn care interzice asta.

 

Statul in intersectie nu rezolva problemele, si asta din mai multe motive: #1. sunt mult mai multe intersectii decat politisti si este imposibil sa fie cate unul in fiecare intersectie (si chiar daca ar fi, s-ar putea ocupa de o singura masina la un moment dat, iar celelalte ar trece intr-o veselie); #2. Avem carnet. Pe care l-am luat in urma unui examen. Pe care l-am trecut fiindca stiam regulile de circulatie. Si daca tratam asta cu dispret, la modul "da-l in ma-sa, sunt mai jmecher", atunci ne meritam soarta. Ma rog, cei care procedeaza asa. Pe mine, unul, n-o sa ma vezi NICIODATA facand stanga pe interzis sau depasind coloana la semafor (fie cu auto, fie cu moto). Poate sunt eu mai fraier, dar cred ca daca vrei sa schimbi ceva trebuie sa incepi cu tine insuti.

 

Sunt ferm convins ca singura metoda viabila de a pune ordine in circulatia asta turbata de la noi este inasprirea pedepselor si cresterea cuantumului amenzilor. Daca stii ca trecerea pe rosu se lasa cu 10.000 RON amenda, sa spunem, te gandesti de doua ori inainte de a o face. Vorba cuiva: Jane, ai facut-o, acum plateste.

 

Si-ti garantez ca daca pedeapsa e suficient de mare si se aplica cu suficienta fermitate, lucrurile se vor imbunatati. Ne place sa dam drept exemplu soferii de afara ("sunt civilizati aia, mai nene"). Or fi, nu zic nu. Da' amenzile te cocoseaza acolo. AIA este explicatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observatia e foarte buna. Eu vad alta motivatie: pe bizon trebuie sa-l arzi la bani, ca altfel nu invata. Daca platesti o amenda, apoi inca una, apoi inca una, si apoi inca una, spune-mi - mai faci stanga acolo? Eu cred ca nu. Deci s-a obtinut scopul dorit: nu mai faci stanga daca exista un semn care interzice asta.

 

Statul in intersectie nu rezolva problemele, si asta din mai multe motive: #1. sunt mult mai multe intersectii decat politisti si este imposibil sa fie cate unul in fiecare intersectie (si chiar daca ar fi, s-ar putea ocupa de o singura masina la un moment dat, iar celelalte ar trece intr-o veselie); #2. Avem carnet. Pe care l-am luat in urma unui examen. Pe care l-am trecut fiindca stiam regulile de circulatie. Si daca tratam asta cu dispret, la modul "da-l in ma-sa, sunt mai jmecher", atunci ne meritam soarta. Ma rog, cei care procedeaza asa. Pe mine, unul, n-o sa ma vezi NICIODATA facand stanga pe interzis sau depasind coloana la semafor (fie cu auto, fie cu moto). Poate sunt eu mai fraier, dar cred ca daca vrei sa schimbi ceva trebuie sa incepi cu tine insuti.

 

Sunt ferm convins ca singura metoda viabila de a pune ordine in circulatia asta turbata de la noi este inasprirea pedepselor si cresterea cuantumului amenzilor. Daca stii ca trecerea pe rosu se lasa cu 10.000 RON amenda, sa spunem, te gandesti de doua ori inainte de a o face. Vorba cuiva: Jane, ai facut-o, acum plateste.

 

Si-ti garantez ca daca pedeapsa e suficient de mare si se aplica cu suficienta fermitate, lucrurile se vor imbunatati. Ne place sa dam drept exemplu soferii de afara ("sunt civilizati aia, mai nene"). Or fi, nu zic nu. Da' amenzile te cocoseaza acolo. AIA este explicatia.

+1 :agree:

Editat de adyrip1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aiurea. Atat timp cat nu se aplica consecvent amenzile, nu conteaza cat sunt de mari.

 

A fost atata agitatie cu actiunile astea pentru tobe. Cica pentru cresterea sigurantei in trafic. Vrajeala! Mai tine putin si se termina. Cine a picat a ramas cu banul luat, dar in principiul lucrurile nu se schimba cu nimic. Daca s-ar lua permanent taloane, si-ar pune toti inapoi tobele originale.

 

Actiunile astea sunt mai mult de show, sa se vada la TV cum isi face politia datoria. Tin prea putin sa fie eficiente. Iar tu spui ca daca se mareste amenda se rezolva. Pai nu se poate da amenda de 10 000 ron pentru toba avand in vedere nivelul de trai. Sa zicem ca va fi 1000 ron amenda. Daca actiunile sunt anuntate si pe perioada determinata, lasa contravenientul mobra acasa pana trece agitatia. Daca e 100RON amenda dar il opresti in fiecare saptamana intr-un final o schimba. Spaga nu are rost sa dai daca e 100RON amenda. O platesti.

 

E elementara logica asta, desi multora le scapa. Care-i prima idee care trece printr-o minte odihnita? Sa se mareasca amenzile. Rezultatul: cand pica unul, da si el ceva sa evite amenda, sau zice sarumana spasit si gadila orgoliul organului ca poate i se face mila de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate motociclistului , poate sa fie de la rutiera , de la smurd , de la politia locala , e motociclist ;)

 

 

 

 

daca nici pe ei nu ii vad , asa cum zicea cineva mai devreme , noi astia cu tobe fara silencer ce (cuvant urat) sa mai zicem si sa ne plangem :) :friends:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E elementara logica asta, desi multora le scapa. Care-i prima idee care trece printr-o minte odihnita? Sa se mareasca amenzile. Rezultatul: cand pica unul, da si el ceva sa evite amenda, sau zice sarumana spasit si gadila orgoliul organului ca poate i se face mila de el.

 

Nu e chiar atat de elementara (btw, mersi pentru calificativul cu "mintea odihnita". Esti primul de pe forumul asta :) ). Ok, sunt de acord tendinta e sa dai spaga. Daca eu as implementa masura asta, as face-o si pentru politisti. Te-am prins ca iei spaga, dracu' te-a luat. Nu scapi de mine nici daca iesi la pensie.

 

Avem doua variabile aici: conducatorul auto care calca pe bec cu nonsalanta si trebuie corectat/impiedicat sa faca asta si politistul care ia spaga cu aceeasi nonsalanta. Si asta trebuie corectat/impiedicat sa faca asta.

 

Nu zic ca politistii sunt vai Doamne, usa de biserica. Unii sunt (cunosc eu personal cativa), altii nu. Peste tot sunt uscaturi. Astea trebuie taiate si aruncate.

 

Sper ca o sa apuc si vremurile cand daca politistul iti face semn sa tragi pe dreapta inseamna ca ai facut ceva rau, nu doar ca se leaga de tine aiurea (desi mie nu mi s-a intamplat pana acum sa fiu tras pe dreapta si sa mi se caute nod in papura pentru orice cacao, dar poate am fost eu norocos, sa zicem) si ca atunci cand vorbesti cu el esti tratat cu respect si il tratezi si tu cu respect la randul tau.

 

Daca o sa renunt vreodata sa sper ca mai apuc vremurile astea, in secunda doi imi fac actele de emigrare in Canada. Dar inca mai sper.

 

-----------

 

Later edit:

 

Eu stau pe Valea Ialomitei. Pe stradutele de peste sosea stau doi baieti care au niste GSXR-uri. Acum doua nopti, pe la 4 dimineata, faceau liniute sau ce dracu sa-i ia faceau, cu motoarele turate la maximum. Am rabdat vreo 20 de minute si cand eram pe punctul de a suna la 112 au plecat. Pai da-te-n ma-ta de cocalar coclit: libertatea ta se termina acolo unde incepe a mea. Sunt motociclist, dar ce faci depaseste limita bunului simt.

 

Cred ca ar trebui sa vedem lucrurile dintr-o alta perspectiva: ori de cate ori te intalnesti cu un filtru de politie, sau te opreste un politist in trafic si N-ARE CE SA-TI FACA fiindca esti curat si in regula, aia e o victorie a ta personala. E o victorie a bunului simt, la urma urmei.

 

Ma uit la mesajul tau de mai sus: "zice sarumana spasit si gadila orgoliul organului ca poate i se face mila de el."

Pai mai frate, ce fel de om esti tu daca preferi sa te umilesti in fata unuia si a altuia? Smecherie nu e sa te ierte ala. Smecherie e SA NU AIBA CE SA-TI FACA. Aia e smecherie.

Editat de Grigore Dolghin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba cu bunul simt este cu dus si intors deorece, bunul simt si buna crestere este deobicei interpretabila ca semn de slabiciune, cand vorbim despre lesinatii astia. Cu alte cuvinte, si-a gasit fraierul cu tine!

Pe mine m-a luat radar din fata si politistul o tot tinea sus si tare ca imi da amenda, ca stie ca eu sunt ala, a vazut el ca am casca neagra si moto argintiu :blink: ! Ideea insa este ca nu era chitit pe amenda, ci "o incerca cu mine" poate, poate-i iesea si lui de-o ciunga, ceva.

 

Si, in timp ce eu vorbeam cu el, trece unu' pe dubla-continua chiar in ochii lui... stiti voi ... details my friend, details!

Revenind la bunul simt si buna crestere, nu ma deranja ca-mi da amenda... asta e... aveam 65 - 70 pe zona de 50km/h ... insa m-a umplut de spume atitudinea aia gen "baietica ... tu stii ce viteza aveai??" de parca, una la mana, am facut armata-n'preuna si doi, "mama ce l-am prins p'asta: m-am scos in seara asta"!

Insa, repet, pulitistului nu-i ardea de lege & shit, ci incerca sa vada daca nu ma kac pe mine si, tremurand de frica lor, sa le dau "amenda", dale'o'as prin fata !!!

 

Daca tablagiu se comporta legal si-mi dadea amenda... asta e... mi-o asumam, pana mea, avea dreptate; "omu' era insa pe interval, la produs", nu la servici!

 

Asa-i Grigore, schimbarea incepe din noi insine... insa tare'as fi vrut un flagrant asa. Insa, vezi tu... jegosii astia toti care's pe spaga stiu bine tabla'n'partirii! Altfel n-ar rezista pe strada atat timp, la magariile care le fac.

 

Nu mai fiti naivi!

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai mie nu au ce sa-mi faca. Am toate actele in regula, nu am modificari detectabile la motor sau la masina, tocmai pentru ca prefer sa n-am contact cu ei. 100% regulamentar nu circula nimeni, pentru ca nu poti mereu sa opresti regulamentar, sau sa circuli cu viteza legala, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar nu inteleg ce problema aveti voi cu politistii de la rutiera ca motociclisti urcati pe atelaju cu doua roate. Nu pricep si basta. In trei ani in Bucuresti m-a oprit un motopolitist ca depaseam coloana stationata pe line dubla continua. Tineti minte , nu peste linie , pe linie. M-a intrebat daca e adevarat ca modelul respectiv avea probleme cu cadrul. I-am zis ca nu stiu si ne-am luat ramas bun. (motocicleta nemodificata , mers legal-din punctul meu de vedere- acte , asigurare ITP , echipament) A doua oara aveam o ruda in spital si mergeam cu 170 pe DN . Mi-a facut semn sa opresc si n-am putut sa o fac in conditii de siguranta. M-am intors. Cand m-a vazut politaiu l-a pufnit rasu , zice : "esti nebun mah de ce ai venit inapoi?" . S-a uitat daca am numar ascuns , mi-a controlat actele , avea poza pe radar facuta din fata (fix pix) si ne-am luat la revedere amical.

La volan mi s-a intamplat de zeci de ori..mai dar de zeci , nu exagerez sa circul pe sosele cu limita de viteza de 60-70 (din varii motive) cu motopolitist in fata care se duce langa acostament si-mi face semn sa trec.

Voi o ardeti cu viteze mari foarte des sau incalcati flagrant legile de circulatie sau de omologare ale motocicletelor daca aveti probleme d'astea.Nu-i de ajuns ca putem sa ne strecuram printre benzi , sa depasim intr-o fractiune de secunda cu un jaf de 3000 de euroi care are acceleratia unui McLaren , ca legea e asa tembela ca nimeni nu stie daca depasind prin dreapta unde sa te incadreze (motociclu sau altceva) , ca o arzi pe mijlocul drumului etc. Mai trebe sa se rupa in figuri motorsicliul romanas si cu 200 in oras eviscerandu-se prin stalpi , si cu tobe goale la 4 dimineata si pe o roata pe treceri de pietoni si etc. Sunteti subiectivi. Faceti cu masina ce faceti cu motoru si o sa vedeti ca nu mai aveti carnet in doua zile.

 

p.s. cand am dat primul exemplu cu depasitu coloanei pe linie continua si spuneam ca legea e ambigua ma refeream la paragraful asta :

DEPASIREA – este manevra prin care conducatorul unui vehicul il devanseaza pe un altul , aflat in mers sau imobilizat , daca prin aceasta se trece peste axul longitudinal al drumului sau peste marcajul de separare a sensurilor de circulatie.

Editat de Ender28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu asa am invatat in 2000. Scuze daca nu mai e de actualitate. Am cautat si eu pe net si vad ca au schimbat un dram ceea ce inseamna depasirea dar ca au pastrat restul alineatelor referitoare la depasirea in pasaje denivelate , intersectii , tuneluri etc la fel. Oricum nu conteaza. Sa zicem ca am comis infractiunea de depasire peste linie dubla continua in fata motopolitistului si n-am patit nimic , ca asta era ideea. Si el era indreptatit moral si legal sa-mi ia permisul. Acum stiam si nu mai depaseam asa. Asta dovedeste doua lucruri deopotriva : ca omu ala m-a vazut confrate si n-a considerat de cuvinta sa ma penalizeze (probabil pentru ca prin manevra respectiva nu am pus in primejdie viata mea si a celorlalti participanti la trafic) si pe de alta parte ca legtislatia nu este de asa natura incat sa descurajeze nerespectarea codului rutier. As vrea sa mai adaug aici ca in ciuda micilor mele scapari in trafic sunt un scuterica pe SS. Adica un 30-40kmh. Merg si cu 10kmh. Pe trotoar. Un ilegalist :P

Mai deunazi am citit in Adevarul de o domnisoara care cu un Audi a calcat doua fetite anul trecut. Una a decedat iar cealalta este surda si oarba pe partea dreapta si a dezvoltat probleme psihice compulsive cum ar fi bulimia etc. Fetita supravietuitoare are 5 ani. Autoarea mizeriei asteia a primit 2 ani cu suspendare.

Nu zic ca sunt sfant aici. Si mie daca imi ia permisul fac spume. Daca imi da amenda ma enervez cumplit ca stiu cat muncesc pentru banii aia. Dar fara o legislatie coerenta si penalitati banesti substantiale nimeni nu va face nimic. E super ok acu , ca te dai pe o roata , te freci pe ele de radare ca te fotografiaza din fata , iti iei ITP'u cu milionu , etc. Nu mai e ok cand te calca vita si te lasa cu cervicala rupta pisandu-te pe tine.

Eu aleg sa-mi fie luat permisul pentru mizilicurile pe care le fac eu zi de zi prin trafic , dar sa am certitudinea ca atunci cand mi-l vor da inapoi toti soferii se vor uita de 10 ori in oglinzi din pricina fricii ca daca ma omoara fac puscarie. Si pentru asta e nevoie de inasprirea pedepselor si de politistii astia atat de blamati aici.

Editat de Ender28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politistul , intre sublim si ridicol. Adevarul este ca murim pe capete tocmai din vina lor , fiindca de douaj' de ani nu fac decit spagi si combinatii , de la mica spaga la radar pina la inmatricularea de masini cu dus si-ntors furate pe afara. Baiatu' care tocmai s-a imprastiat pe jos , politist si el , baiat bun poate , face parte din sistemul de care ziceam mai sus si poate ca a si participat la el. Si pe mine mau mai iertat gaborii , dar era sa mor sau sa ajung in spital foarte grav tot din cauza lor , sau mai bine zis din cauza LIPSEI lor. Deci , cine este devina pina la urma , la modul general ? Garceaaaaa , se stie.

Exemplu concret , Piata Rahova , paradisul parcarii ilegale , un gabor nu vezi in zona. Deci ce sa mai zici , cind aia parcheaza in zona pietei de o iei pe linia de tramvai si asta de ani si ani de zile ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ridicarea masinilor se face la sesizarea politiei rutiere nu la indicatia ei. Ridicarea si depozitarea propriu-zisa se face de catre administratia locala sau de catre administratorul drumului. Sunt bani foarte multi acolo asa ca de regula masinile sunt ridicate de firme capusa care au contracte cu Primaria orasului.Adica daca Garcea te vede parcat pe leaganu de la copii si esti in masina te incadreaza si-ti da amenda. Daca nu esti acolo vine firma acreditata a fiului nepoatei lu Xcsulescu si te taxeaza.

La fel daca unu da peste iubita mea , nu politia ii face incadrarea juridica per-se ci medico-legalul (care da zile ) iar dosarul cu constatarea e pasat inainte spre procurorul care aplica prevederile codului penal .Respectiv cu suspendare. Eu asa stiu.

 

Acu intre noi fie vorba desi divaghez ca toti dracii , ridicarea masinilor nici nu o mai face rutiera cu sesizarea ei. In fapt firmele capusa au strazi "licitate" si isi fac treaba acolo. La Unirii la Universitate , pe Pache etc. Stiu asta din sursa sigura. E aceeasi afacere ilicita ca si cea a contractelor cu parcarile.

Editat de Ender28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exemplu concret , Piata Rahova , paradisul parcarii ilegale , un gabor nu vezi in zona. Deci ce sa mai zici , cind aia parcheaza in zona pietei de o iei pe linia de tramvai si asta de ani si ani de zile ?

 

 

Daca legea le-ar da mai multa libertate de actiune si le-ar asigura spatele, cu siguranta ca nu ai mai vedea asa ceva in Piata Rahova. Sincer acum, tu daca ai fi politist dotat numai cu un pulan si -fff rar- un pistol cu gloante oarbe(pe care daca te pune dracu` sa il folosesti, vai steaua ta ce te asteapta)....ai avea tupeu sa te iei in piept cu baietii smecheri de rahova?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai in ritmu' asta sa traiasca Igas , sau ce ? Adica daca incepe ceva la piata Rahova nu vin jandarmii si mascati ? Aia vin numai la fraeri ca mine si la "jmecherii" de Rahova nu ?

Daca tot le gasim atitea scuze la boarfele alea de gabori , hai bai nene sa ne luam mitraliere si sa desfiintam Pulitia Rutiera , care da amenzi , dar selectiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu desfintezi man nimic. Legea nu este ceva ce iei in mainile tale ca nu ai tu dreptul sa o faci. Nici sub Dumnezeu nici sub societate . Legea trebuie revizuita corespunzator si trebuie aplicata in mod egal , neselectiv , tuturor. Este principiul statului de drept si al democratiei . Uite , articolul 54 din constitutia Romaniei

(1) Fidelitatea față de țară este sacră.(2) Cetățenii cărora le sunt încredințate funcții publice, precum Âşi militarii, răspund de îndeplinirea cu credință a obligațiilor ce le revin Âşi, în acest scop, vor depune jurământul cerut de lege.

 

Nu zice nimeni nimic de politisti corupti sau de vamesi care iau spaga pe tiru de tigari sau de nefu$uta de la administratie publica care te trateaza cu curu. Zice de legea care ne guverneaza pe toti astia care ca vrem sau nu vrem ne-am nascut romani. In consecinta eu cred ca trebuie facuta o campanie pentru a realiza urmatoarele obiective :

 

codul rutier inasprit.

vatamarea corporala din culpa trebuie pedepsita corespunzator.

legea trebuie sa fie aplicata.

 

Articolul 16 din Constitutia Romaniei : Nimeni nu este mai presus de lege.

 

Plm ca e simplu.

Editat de Ender28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai in ritmu' asta sa traiasca Igas , sau ce ? Adica daca incepe ceva la piata Rahova nu vin jandarmii si mascati ? Aia vin numai la fraeri ca mine si la "jmecherii" de Rahova nu ?

Daca tot le gasim atitea scuze la boarfele alea de gabori , hai bai nene sa ne luam mitraliere si sa desfiintam Pulitia Rutiera , care da amenzi , dar selectiv.

 

 

Mai, nu zic ca nu ai intr-un fel dreptate. Cand am scris postul de mai sus m-am bazat pe experienta unui amic, politist la rutiera care a fost sanctionat pentru simplu fapt ca s-a aparat si l-a impins pe un sofer care incepuse sa ii care pumni pentru ca a indraznit sa-i retina permisul. In alte tari o belesti nasol daca agresezi un politist. La noi o beleste politistul pentru ca incearca sa se apere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu zic nu , dar sint cazuri si cazuri , din pacate majoritatea se feresc sa aplice legea , dar fiindca noi vorbim mai mult de circulatie si fiindca am dat exemplu cu Piata Rahova , ce naiba ii opreste sa dea amenzi , cind este foarte vizibil ca ce-i acolo cu parcarea e bagabonteala pe fata ??? Pai daca nu respectam Decretul la parcare , de sa-l mai respectam in vre-un fel ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu desfintezi man nimic. Legea nu este ceva ce iei in mainile tale ca nu ai tu dreptul sa o faci. Nici sub Dumnezeu nici sub societate . Legea trebuie revizuita corespunzator si trebuie aplicata in mod egal , neselectiv , tuturor. Este principiul statului de drept si al democratiei . Uite , articolul 54 din constitutia Romaniei

(1) Fidelitatea față de țară este sacră.(2) Cetățenii cărora le sunt încredințate funcții publice, precum Âşi militarii, răspund de îndeplinirea cu credință a obligațiilor ce le revin Âşi, în acest scop, vor depune jurământul cerut de lege.

 

Nu zice nimeni nimic de politisti corupti sau de vamesi care iau spaga pe tiru de tigari sau de nefu$uta de la administratie publica care te trateaza cu curu. Zice de legea care ne guverneaza pe toti astia care ca vrem sau nu vrem ne-am nascut romani. In consecinta eu cred ca trebuie facuta o campanie pentru a realiza urmatoarele obiective :

 

codul rutier inasprit.

vatamarea corporala din culpa trebuie pedepsita corespunzator.

legea trebuie sa fie aplicata.

 

Articolul 16 din Constitutia Romaniei : Nimeni nu este mai presus de lege.

 

Plm ca e simplu.

 

ce zici tu? nimeni nu e mai presus de lege? ai auzit de BANI? BANII sunt mai presus de orice!

 

atatea exemple cu fapte mult mai grave (omor pe trecerea de pietoni spre exemplu..de 2 ori..chiar azi am vazut un reportaj!) iar autorul a fost propus pentru arestare? cum adica propus? nu a fost incarcerat? NU! adu'ti aminte de nenorocirea petrecuta pe podul de la Otopeni..

 

BANII sunt mai presus de orice! nu'mi spune ca tu cand ai avut o treaba de rezolvat, oricat de mica, nu ai dat bani..

 

Daca ai bani, scapi de ORICE, de la furt la omor!..sunt atatea cazuri..

 

Restul..sunt doar postari pe forum..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii FOARTE gresit. :wacko:

 

 

 

 

 

 

Ala care a patit asa e un militian foarte prost. Ar trebui nu sanctionat ci dat afara definitiv din politie daca nu a fost in stare sa gestioneze o atare situatie conflictuala.

Ce face acest militian daca este martor la o incaierare? :huh: Se intoarce cu spatele si se face ca nu vede. :)

Eu am vazut faza de genul asta.Incaierare mare pe strada cu cutite,politistul nu stia cum sa mearga mai spre dreapta sa treaca pe langa ei... :crack:(poate nu era in timpul programului )

 

 

 

 

Nu-i bag pe toti in aceeasi oala.Am intalnit si politisti constiinciosi

Editat de blueenduro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii FOARTE gresit. :wacko:

Ala care a patit asa e un militian foarte prost. Ar trebui nu sanctionat ci dat afara definitiv din politie daca nu a fost in stare sa gestioneze o atare situatie conflictuala.

Ce face acest militian daca este martor la o incaierare? :huh: Se intoarce cu spatele si se face ca nu vede. :)

 

nu toti politistii sunt ciac noris :)

fara nici o rautate intreb: ce ai fi facut tu, politist, cand s-a rasturnat camionul ala si l-au praduit suta de tigani?

Ii impuscai? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene cata simpatie pentru motopolitisti pe forumul asta :scratch: . Fa-te repede bine sa ne faci cuminti pe strada auzi :moron: . Din ce am interactionat eu cu ei sunt la fel ca restul, deci mai da-i in plm.

Sa stii ca nu sunt la fel ca restul, astia se cred mai presus pentru ca au motocicleta...

I-am intalnit in trafic, prefer sa ma opreasca "aia" de la ordine publica chiar si atunci cand nu gresesc cu nimic.

Chiar prefer sa ma opreasca niste hoti si sa imi fure portofelul decat sa ma opreasca un "motomilitian" pentru ca hotul, cel putin nu pretinde ca vrea sa fie corect.

 

nu toti politistii sunt ciac noris :)

fara nici o rautate intreb: ce ai fi facut tu, politist, cand s-a rasturnat camionul ala si l-au praduit suta de tigani?

Ii impuscai? :)

Ai dreptate, ma tem ca in realitate el a furat si a dat vina pe 100 de tigani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total offtopic:

Eu ieri am vazut un "motopolitist" vorbind la telefon in timp ce conducea motocicleta de politie. Calea Grivitei 164, vis-a-vis de Consiliul Superior al Magistraturii.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avea casca si vorbea la telefon ? :moron:

 

Merge pe sub flip-up-ul lor.Am vazut si eu,dar nu erau in mers..si daca era in mers,care-i faza .Mi se pare neinteresant. Oricum ,artera aia ,grivita-dacia(romana)e zona lor.Pe acolo trec coloanele oficilale tot timpul

Editat de blueenduro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...