Sari la conținut

Accident Mortal Constanta 19.09.2011 - Blvd. Aurel Vlaicu


Trotinel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 252
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

din pacate,pt voi, toti motociclistii,sunteti 'bagati in aceeasi oala'cu cocalaru' din accident..au inceput tot felu' de specimene, ca amaru' asta bronzat care s-a dus la garsoniera cu asa-n tavan,sa-si cumpere motoare ca-i mai cool..permisele-s pt fraieri..ei'e'bazati si n-au nevoie..in acest caz si loganistu' a comis-o ,desigur..pt ca nu era prima data cand intorcea pe 'interzis'..doar ca ruleta ruseasca a functionat,de data asta..din pacate pt toti cei implicati..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SERGE, daca nu ai rezistat, inseamna ca nu te tin nervii, si daca nu te tin nervii inseamna ca esti un om slab, si daca asa este lasa-te de moto, ca prezinti factori de risc mariti, si nu e bine sa faci vreo prostie, (daca o faci numai cu implicare ta e ok), sa mai lovesti si pe altcineva...

 

Nu inteleg de ce cite o firmulita nu face pe undeva, sau chiar primaria, la anumite ore, pe anumite trasee sau portiuni de sosea inchis temporar, cu sprijinul politiei rutiere, cu acces pe baza de taxa modica, niste competitii, prezentari, incercari, etc, unde sa poate veni orice posesor de motor (cu permis, fara, cocalar, student, vitezist, cioperist, incepator, avansat)!...Sa-si ia un bilet (sau mai multe) de 5 ron, si sa se poata da 5 minute in zona protejata...poate am scapa de multe accidente! ...Iar spectatorii sa dea si ei cite 5 ron si sa se uite cit vor....ar aduna si munincipalitatea niste bani, s-ar distra si oamenii, si "motociclistii" si-ar arata si muschii si talentele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bachus_21

 

E ca blancul ala cu femeile care se imbraca penal.. Morala: daca ai motocicleta, nu esti motociclist. La fel cum eu daca ma imbrac in politist, asta nu ma face politist. Sesizezi diferentele?

 

Si daca ai 10 masini si nu ai permis, nu esti sofer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate,pt voi, toti motociclistii,sunteti 'bagati in aceeasi oala'cu cocalaru' din accident..au inceput tot felu' de specimene, ca amaru' asta bronzat care s-a dus la garsoniera cu asa-n tavan,sa-si cumpere motoare ca-i mai cool..permisele-s pt fraieri..ei'e'bazati si n-au nevoie..in acest caz si loganistu' a comis-o ,desigur..pt ca nu era prima data cand intorcea pe 'interzis'..doar ca ruleta ruseasca a functionat,de data asta..din pacate pt toti cei implicati..

da,din pacate...ei isi iau motoare sa le rupa pe strazi aiurea sa faca figuri...daca cea mai puternica motocicleta ar fi scos un sunet de 40-50db maxim si ar fi mers cu 100km/h sunt sigur ca doar cei pasionati de natura lor ar fi avut si satanele astea mici n-ar mai fi avut asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bachus_21

 

E ca blancul ala cu femeile care se imbraca penal.. Morala: daca ai motocicleta, nu esti motociclist. La fel cum eu daca ma imbrac in politist, asta nu ma face politist. Sesizezi diferentele?

 

Si daca ai 10 masini si nu ai permis, nu esti sofer.

Adica daca eu am enduro si ma dau de 20 de ani pe coclauri, nu sunt motociclist?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, din pacate, tot motociclist era.Sa fii motociclist nu inseamna neaparat sa ai permis.

 

Insa nici daca ai motocicleta si 3 poze facute pe ea nu inseamna ca ESTI motociclist. ;)

 

Vorba bancului: Dupa 50 de ani de la casatorie, mosul ii zice babei "hai femeie, toata viata nu mi-ai facut si tu o felatie, maine-poimaine mor si n-am si eu idee cum e". Baba se codeste nitel, isi scoate proteza si i-o ia mosului intre gingii. Dupa cateva minute cand mosul statea intins pe spate ranjind satisfacut, suna telefonul. Mosul ridica receprorul, asculta putin si zice: "mu.isto, e pentru tine".

 

Ai prins ideea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insa nici daca ai motocicleta si 3 poze facute pe ea nu inseamna ca ESTI motociclist. ;)

 

Vorba bancului: Dupa 50 de ani de la casatorie, mosul ii zice babei "hai femeie, toata viata nu mi-ai facut si tu o felatie, maine-poimaine mor si n-am si eu idee cum e". Baba se codeste nitel, isi scoate proteza si i-o ia mosului intre gingii. Dupa cateva minute cand mosul statea intins pe spate ranjind satisfacut, suna telefonul. Mosul ridica receprorul, asculta putin si zice: "mu.isto, e pentru tine".

 

Ai prins ideea?

 

:crack: :crack: :crack: Multzam Bogo !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@maltezu zburător

 

ReciteÂşte-ți postul în care spui ce idei geniale are un forumist inteligent dupa care ne informezi ca, exact la fel gândeÂşti si tu!

Geezas!

Propun sa îti deschizi topic, neapărat la Accidente unde sa scrii doar tu si numai despre tine, bineînțeles offtopic ca nu-ți doreÂşte nimeni incidente, parol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poftim ? Atata nesimtire in exprimare cum mi-a fost dat sa vad pe acest forum din partea unor membri ma socheaza...

Bun venit in Romania!

Pe forumul asta(ca si pe multe altele) nu poti sa scoti doua cuvinte fara ca sa te certi cu cineva. Fiecare retard e absolut convins ca el are dreptate, nici un argument ulterior nefacandu-l sa se indoiasca de "corectitudinea" deciziilor lui aberante.

Am zis de vreo 3-4 ani ca forumul asta s-a cam dus naibii!

 

On-topic....omul n-a vrut sa te jigneasca.Probabil se refera la faptul ca desi s-au scris 27 pagini si s-a spus de mult timp ca pustiul a decedat....tu abia acum ai sesizat asta. No ofence.

 

Pacat de copilul ala.

Si cocalarul avea toata viata inainte!

Nu stiu cine era mai vinovat: viteza(200 la ora , vad ca-i parerea generala)....sau intoarcerea Loganului in loc nepermis (omul e posibil totusi sa se fi asigurat, imi vine greu sa cred ca mai exista vreun retard care trage brusc de volan fara sa se uite, mai inainte......insa e posibil sa fi vazut o luminita, departeeeee...putea sa fie si un scuter, omul a zis ca are timp berechet... restul e istorie).

2 morti si-un dosar penal!

2 familii indoliate!

 

RIP !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e asa; pe forum s-a scris ca pustiul a fost dus la spital, in coma, si ca medicii sunt rezervati in privinta sanselor de supravietuire. Ulterior au fost cateva replicu cu "pustiul a patit-o", apoi s-a scris "Dumnezeu sa-i ierte", inducandu-se ideea ca a murit si pustiul desi nu se spusese asta in mod clar, apoi toata lumea a tinut-o in felul asta. Te rog sa recitesti - NICAIERI nu s-a zis in mod clar ca pustiul murise. Interventia lui a fost prima pe subiect.

 

Cat despre ala cu "oligofrenul" - hai sa nu punem pe seama rautatii ceea ce poate fi pus pe seama prostiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem in acord. Numai ca eu am avut peste 30k sa invat asta. Pustiu nu a avut ca l-a omorat unu.....

 

De fapt tin sa zic exact opusul.Nu l-a omorat nimeni,s-a omorat singur cand S-A facut praf in oras de o masina ce i-a taiat calea.

Acum,pe logica cea mai obiectiva din lume:

Motociclistul:

Depasirea vitezei legale cu cel putin 100 km/h ,contraventie

Conducere fara permis,fapta penala

Mersul prin oras ca un (cuvant urat),inconstienta

Soferul:

Incalcarea liniei duble continue=1 luna suspendarea permisului,contraventie

 

->Care e mai vinovat?

 

 

Daca esti Zmeu,apoi fii pe barba ta,nu te astepta ca altuia sa-i pese ca tu ti-ai tras pista de curse pe sosea.Eu as baga in lege un paragraf in care neacordarea de prioritate sa fie anulata in cazul in care se dovedeste ca celalalt participant la accident avea cu 50km/h in plus peste viteza legala.Si controversele ar disparea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fata locului, martorii spuneau ca si copilul a decedat. Dupa postarea mea, a intervenit cineva si a spus ca de fapt se afla in stare grava la spital cu sanse mici de supravietuire. Eu am relatat ce am aflat atunci pe moment si postul nu mai putea fi editat de catre mine. Imi pare rau ca nu s-a produs o minune pt ca acel copil sa fie salvat. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, dar nu se gaseste vreun moderator sa-i inchida gura acestui belgor pentru totdeauna? Ca vad ca se intinde cu jignirile si aici, fara motiv.

Uite si aici ce injurii poate aduce altor useri:

/index.php?/topic/668578-suzuki-gs-500-89/page__st__10

incepand cu postul 20.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tocmai, ca discutia nu era despre imbecilul asta care a murit.

De acord ca si-a cautat-o si am zis si eu ca oricum finalul lui era acelasi indiferent daca intorcea sau nu loganistul pe linia continua. La cite prostii a facut, nu are nicio scuza: lipsa permis, lipsa lumina aprinsa, viteza exagerata, lipsa experienta, motor prea puternic iar finalul ar fi fost acelasi in alta zi probabil.

Insa discutia era despre vinovatia loganistului.

Daca asa a stat treaba (fara lumina,viteza),atunci nu mai vad nici o vina soferului de logan;indiferent daca "motociclistul" avea sau nu permis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.Eu as baga in lege un paragraf in care neacordarea de prioritate sa fie anulata in cazul in care se dovedeste ca celalalt participant la accident avea cu 50km/h in plus peste viteza legala.Si controversele ar disparea.

e buna ideia ta, dar gandestete cati cocalari sar scoate ca aveai viteza, mai rau ar fi, ar fi siguri ei ca scapa prin portita asta.

 

ideia in sine e buna, dar la noi nu prea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,mi-am dat seama ca ideea nu era completa,acum o perfectionez.Deja se fabrica masini care au un fel de "cutii negre" (ca la avioane) care dupa un accident iti spun TOT ce tine de functionarea masinii in momentul impactului.(Viteza,turatie motor,probleme tehnice aparute etc).

 

Astfel,daca s-ar baga pe toate vehiculele o astfel de cutie neagra si modificata legislatia ca atare nu ar fi mai atata circ gen "ala mergea ca nebunu dupa spusele babei x ,sau,frate,eu nu aveam viteza dar mi-a iesit ala in fata la 1 metru distanta " etc.S-ar vedea exact cat din vina apartine fiecaruia,pe dovezi concrete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,mi-am dat seama ca ideea nu era completa,acum o perfectionez.Deja se fabrica masini care au un fel de "cutii negre" (ca la avioane) care dupa un accident iti spun TOT ce tine de functionarea masinii in momentul impactului.(Viteza,turatie motor,probleme tehnice aparute etc).

 

Astfel,daca s-ar baga pe toate vehiculele o astfel de cutie neagra si modificata legislatia ca atare nu ar fi mai atata circ gen "ala mergea ca nebunu dupa spusele babei x ,sau,frate,eu nu aveam viteza dar mi-a iesit ala in fata la 1 metru distanta " etc.S-ar vedea exact cat din vina apartine fiecaruia,pe dovezi concrete.

pai unele masini chiar au.......tahograful. care te ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

In editia de sambata a ziarelor locale spuneau ca au decedat. Dar userul BELgoR a simtit nevoia sa fie putin marlan.

 

tu nu esti mai departe de el .....

 

Mai, dar nu se gaseste vreun moderator sa-i inchida gura acestui belgor pentru totdeauna? Ca vad ca se intinde cu jignirile si aici, fara motiv.

Uite si aici ce injurii poate aduce altor useri:

http://www.motocicli...89/page__st__10

incepand cu postul 20.

 

si tu vrei sa pari un inteligent....

Editat de Cristi_D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...