Sari la conținut

Europene vs Japoneze


Postări Recomandate

Ca sa nu mai poluam topicurile dedicate, m-am gandit sa fac acest topic de iarna pentru discutiile benve vs 'onda vs zuzuki, wakasaki si restul. Eventual poate ne mai ajuta si un moderator binevoitor prin mutarea anumitor posturi care s-ar putea incadra aici.

 

Caterinca placuta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am cum să raspund obiectiv, avand ambele nații in curte...Âşi cu ochii mici, țuguiați Âşi cu punctualitatea Âşi profesionalismul nemților.

Dar cred totuÂşi că Honda e mai bună...deÂşi mi-e drag Âşi BMW-ul....offf ce greu e cateodată :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu mai poluam topicurile dedicate, m-am gandit sa fac acest topic de iarna pentru discutiile benve vs 'onda vs zuzuki, wakasaki si restul. Eventual poate ne mai ajuta si un moderator binevoitor prin mutarea anumitor posturi care s-ar putea incadra aici.

 

Caterinca placuta :laugh:

Ce-ti mai place si tie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acest post este un pamflet si va fi tratat ca atare:

 

1. Honda, pentru ca se bazeaza pe fiabilitate

2. Yamaha, pentru ca imi place

3. Suzuki, pentru ca nu am avut niciodata

4. Kawasaki, pentru ca e firma de stat

.

.

.

.

.

1453-1468 Europenele, pentru ca se bazeaza doar pe marketing si implicit pe motivarea psihologica a clientilor, care de fapt sunt victime. A se vedea posturile unor membri marcanti si respectabili ai acestui forum, care sunt in stare sa ne castreze pe noi, ceilalti, daca le spunem ca de fapt europeana lor nu e chiar asa de buna cum cred ei

.

.

.

5266455844. Harley Davidson, Nipru, Linhai etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acest post este un pamflet si va fi tratat ca atare:

 

1. Honda, pentru ca se bazeaza pe fiabilitate

2. Yamaha, pentru ca imi place

3. Suzuki, pentru ca nu am avut niciodata

4. Kawasaki, pentru ca e firma de stat

.

.

.

.

.

1453-1468 Europenele, pentru ca se bazeaza doar pe marketing si implicit pe motivarea psihologica a clientilor, care de fapt sunt victime. A se vedea posturile unor membri marcanti si respectabili ai acestui forum, care sunt in stare sa ne castreze pe noi, ceilalti, daca le spunem ca de fapt europeana lor nu e chiar asa de buna cum cred ei

.

.

.

5266455844. Harley Davidson, Nipru, Linhai etc

Erai bun la Cronica Carcotasilor in locu lu Huidu. :grinbandit: La urma ce-s? Numere de telefon?

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezamagire totala. Sunteti niste fatalai. Astept dezbateri pasionale putin argumentate. Vreau razboi!

Harea, ST-u' tau e varza, Africa lu' Korben e buna de aruncat la gunoi iar rabla aia de GSA a lu' Ianachim e de departe cea mai de k.k.t mobra inventata vreodata.

Una peste alta, a mea e cea mai mare si mai tare. Va fac pe toti. Va alerg de va ia drak, fatalailor :makeout:

 

:rock:

Editat de zigzag
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezamagire totala. Sunteti niste fatalai. Astept dezbateri pasionale putin argumentate. Vreau razboi!

Harea, ST-u' tau e varza, Africa lu' Korben e buna de aruncat la gunoi iar rabla aia de GSA a lu' Ianachim e de departe cea mai de k.k.t mobra inventata vreodata.

Una peste alta, a mea e cea mai mare si mai tare. Va fac pe toti. Va alerg de va ia drak, fatalailor :makeout:

 

:rock:

ST-ul e varza intradevar, dar un pic mai bun decat GS-ul,iar Honda i-a facut pe toti in foi de varza. Trebuie sa fii dus complet cu pluta sa mai compari ceva cu Crosstourer si sa nu iasa pe doi. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si atunci cum se face ca GS tremura in vit 6 sub 60km/h. Si sa nu spuneti ce rost are. De fapt nimeni nu merge in felul asta, dar asa putem sa vedem cuplul de jos fara banc de probe.

 

Pai stai asa, daca tremura inseamna ca nu trage, adica nu are cuplu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai stai asa, daca tremura inseamna ca nu trage, adica nu are cuplu?

N-ai inteles...tremura motorul sub el de nervi, pt ca vede ca e habarnist riderul si nu simte motorul :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum Husqvarna se corceste cu BMW.

 

Probabil ca datorita acestui mariaj a luat viata G-ul 450. In conditiile in care benve nu prea are experienta enduro, ma gandesc ca a imprumutat ceva cunostinte de la husqvarna pentru a scoate G-ul.

In alta ordine de idei, ma intreb de ce oare nu mai produc Xchallenge-ul. O vacuta destul de draguta.

 

Tremura pt ca tinde sa se opreasca.

 

Inteleg ce spui si probabil ca nu e aceeasi mancare de peste, dar daca urci o panta cu un mono tinut in ture foarte joase ca sa nu derapezi, si asta tremura ca toate alea. Cu toate astea, daca-l tii in turatie doar putin peste punctul in care ar muri, trage ca un tractoras. Deci, daca reuseste sa urce la turatia aia asa de mica, s-ar putea spune ca are cuplu destul de bun in ture joase.

N-am avut ocazia sa pun 1200-le in postura asta, dar chiar as fi curios sa vad cum se comporta.

Editat de zigzag
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B)

 

 

 

Inteleg ce spui si probabil ca nu e aceeasi mancare de peste, dar daca urci o panta cu un mono tinut in ture foarte joase ca sa nu derapezi, si asta tremura ca toate alea. Cu toate astea, daca-l tii in turatie doar putin peste punctul in care ar muri, trage ca un tractoras. Deci, daca reuseste sa urce la turatia aia asa de mica, s-ar putea spune ca are cuplu destul de bun in ture joase.

N-am avut ocazia sa pun 1200-le in postura asta, dar chiar as fi curios sa vad cum se comporta.

Ma feresc sa compar price mono cu un motor de 1200. De comparat am comparat F650 cu Vstromul, care tragea in ture joase incomparabil mai bine. La primavara ne jucam si facem ce incercari vrei. Sa iesim sanatosi din iarna, ca se anunta lunga si grea. Plec la farmacie sa-mi iau antidepresive -

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...