Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

...

Bai, te-am vazut azi pe la capitol...m-ai intristat teribil ca eu eram cu roaba (masina). Frumos se aude Tuono-ul! Si SV-ul se auzea frumos, dar asta e... simfonie! Inca o data sa il stapanesti sanatos! :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Denis = pfoaaaa .. costa cat un sistem full de evacuare / sau cat un set de roti de carbon . SCUMP dar atat de frumos ... nu stiam de el.. mi'ai stricat seara .. blestem ! :D

 

Danutu= Super FUTURA. Daca iesau cu un model nou pe piata sa'l inlocuiasca sigur sigur l'as fi luat in calcule in clipa cand m'am hotarat sa'mi schimb SV'ul. S'o stapanesti sanatos .

 

Frigider = oficial e neiched , practic = vezi si tu pozele :D

 

Banzay = inca o tin sub 7000-7500 ture . Stai sa vezi cum o fi peste 13000 :) . PS: SV'ul sa fiu sincer l'am cumparat in secunda imediat urmatoare primei chei - cand am auzit sunetul tobei.

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@danutu_m parca acum ceva timp ma intrebai de modelul asta sau confund userul :)? Felicitari pt achizitia facuta, arata foarte bine (sper ca ai si gentile laterale la ea ?) Cand vad modelul asta imi aduc aminte de toate bune si frumoase de toate rele :) o motocicleta care pur si simplu nu o pot uita si care in ciuda marimii ei este foarte jucausa si la fel de agera pe viraje :) Bafta si sa o stapanesti sanatos, daca ai nelmuriri cu acest model dami un semn pt ca o cunosc cu ochii inchisi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahahaha ce am ras de asta. cea mai buna replica a ta de cand citesc forumul. asa imi place cand duc fags is arsi putin. snobismul de marca e cel mai jegos lucru posibil cand vrei sa porti o discutie obiectiva comaprand doua produse. rsvr-u e alt specimen care sufera de aceasta boala.

 

Acum o intrebare legata de model: Singura mea experienta pe un V a fost pe un SV care stiu ca nu are ce povesti cu prilla dar ce nu mi-a placut deloc au fost vibratiile la anumite turatii. Parea utilaj agricol pe la 7000rpm. RSVul stiu ca are sistem de contrabalansare pentru eliminarea acestor vibratii. Cat de eficient isi face treaba?

 

are doi arbori de contrabalansare chiar! :) crede-ma, sunt foarte eficienti! :D

 

Vad ca numai SyDemon se lauda, e randul meu acum. Va prezint noua mea motocicleta de care sunt foarte mandru :D

 

cum ti-am mai spus ma dane, in sfarsit ti-ai luat si tu o motocicleta! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Denis = pfoaaaa .. costa cat un sistem full de evacuare / sau cat un set de roti de carbon . SCUMP dar atat de frumos ... nu stiam de el.. mi'ai stricat seara .. blestem ! :D

 

Danutu= Super FUTURA. Daca iesau cu un model nou pe piata sa'l inlocuiasca sigur sigur l'as fi luat in calcule in clipa cand m'am hotarat sa'mi schimb SV'ul. S'o stapanesti sanatos .

Multumesc!

 

 

 

@danutu_m parca acum ceva timp ma intrebai de modelul asta sau confund userul :)? Felicitari pt achizitia facuta, arata foarte bine (sper ca ai si gentile laterale la ea ?) Cand vad modelul asta imi aduc aminte de toate bune si frumoase de toate rele :) o motocicleta care pur si simplu nu o pot uita si care in ciuda marimii ei este foarte jucausa si la fel de agera pe viraje :) Bafta si sa o stapanesti sanatos, daca ai nelmuriri cu acest model dami un semn pt ca o cunosc cu ochii inchisi :)

 

nu confunzi smok3, eu te intrebam de modelul asta. Am luat-o cu tot cu gentile laterale. Multumesc si daca voi avea probleme pe viitor te voi contacta fara ezitare.

 

are doi arbori de contrabalansare chiar! :) crede-ma, sunt foarte eficienti! :D

 

 

cum ti-am mai spus ma dane, in sfarsit ti-ai luat si tu o motocicleta! :D

 

Ai dreptate dom' Sergiu, n-am ce sa zic. Azi am dus-o la RAR si nu pot sa nu recunosc ca la fiecare rasucire de acceleratie imi apare un maaare zambet pe fata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Ai dreptate dom' Sergiu, n-am ce sa zic. Azi am dus-o la RAR si nu pot sa nu recunosc ca la fiecare rasucire de acceleratie imi apare un maaare zambet pe fata :D"

 

 

Tie sigur iti mergea Busa in 4 cilindri? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare intrebatoare - voi aveti ceva echipament (casca/geaca/manusi.. etc) personalizat Aprilia ? Eventual niste poze ?

Nu am rasfoit netul prea in detaliu dar asa la o prima privire nu prea gasesc mare lucru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gasesti pe af1 ceva geci, casti, manusi si alte cacatzele. eu am un nolan negru mat si i-am pus un sticker cu aprilia racing! :D



uite: http://www.af1racing.com/store/Scripts/prodList.asp?idCategory=107

 

si saptaman viitoare dau comanda si la asta: http://www.af1racing.com/store/Scripts/prodView.asp?idproduct=5210

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca mi'am facut 100 de draci cu astia de la vama de la noi. Acum vre'o saptamana mi'a venit si mie pachet de la Af1 .. in valoare de vre'o 400$ .. si astia vroiau sa platesc vama vre'o 550RON ..ca vezi dom'ne .. protejarea pietei europene ..bla bla.. cacao.

in final .. am dat'o la pace :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca mi'am facut 100 de draci cu astia de la vama de la noi. Acum vre'o saptamana mi'a venit si mie pachet de la Af1 .. in valoare de vre'o 400$ .. si astia vroiau sa platesc vama vre'o 550RON ..ca vezi dom'ne .. protejarea pietei europene ..bla bla.. cacao.

in final .. am dat'o la pace :peace:

 

merci de heads-up! mi-am mai batut si eu capul cu mizerabilii aia! le-am explicat ca daca gaseam in europa ce mizerii am cumparat nu le mai luam din state. plus mica spaga, evident...

Editat de Performance Solutions
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca numai SyDemon se lauda, e randul meu acum. Va prezint noua mea motocicleta de care sunt foarte mandru :D

 

Pe mine unul m-ai confuzat, in profil ai hayabusa, aici ne prezinti noua aprilia pe care de fapt vrei sa o vinzi sa cumperi altceva :)

 

In orice caz, sa te bucuri de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Ai dreptate dom' Sergiu, n-am ce sa zic. Azi am dus-o la RAR si nu pot sa nu recunosc ca la fiecare rasucire de acceleratie imi apare un maaare zambet pe fata :D"

 

 

Tie sigur iti mergea Busa in 4 cilindri? :D

 

Mergea in 4 cilindri, dar tre' sa recunosc de la inceput ca pt mine Busa a fost mai mult o motocicleta de orgoliu, in nici un caz nu trageam de ea la maxim. Rar vedea acul turometrului mai mult de 8000RPM.

Acum, referitor la zambetul care mi-l induce Futura, nu este strict legat de cum trage motocicleta ci de tot pachetul oferit de: sunt calare pe o motocicleta care mi-am dorit-o de mult timp+sunet motor+sunet toba (chiar daca e stock)+vibratii specifice+un cuplu foarte multumitor=> zambetul acela. Imi place foarte mult ca fata de 4linie, aici cand trag de acceleratie, simt ca se intampla ceva sub rezervor.

 

 

e super danut! extraordinara ,felicitari

 

Multumesc cmd!

 

Pe mine unul m-ai confuzat, in profil ai hayabusa, aici ne prezinti noua aprilia pe care de fapt vrei sa o vinzi sa cumperi altceva :)

 

In orice caz, sa te bucuri de ea.

 

Gata, am editat si profilul. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma apropii de 1000km si prima revizie.

Denis tu ce ulei & filtru de ulei/aer folosesti ? Eventual de unde le'ai luat & pret daca e posibil.

 

 

RSVR ... fratioare da stiu ca ai niste culori si pe tine si pe mobra de se vad din satelit. Foarte tare ar fi sa auzi scuze gen .. nu te'am vazut :))

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma apropii de 1000km si prima revizie.

Denis tu ce ulei & filtru de ulei/aer folosesti ? Eventual de unde le'ai luat & pret daca e posibil.

 

Sincer ? ... habar nu am.

 

Avind garantia la ei, revizia de 1000 de km mi-am facut-o la United Motors in service si a costat in jur de 300 de lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaaaaai frati sorori .. a incoltit iarba.. a venit primavara! Hai scoateti agregatele la inaintare!

 

post-47493-0-83357100-1362098320_thumb.jpgpost-47493-0-96811500-1362098324_thumb.jpgpost-47493-0-27346300-1362098329_thumb.jpg

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...