Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

@SyDemon ai trecut pana la urma pe la Noale ? Daca te intereseaza iti spun cum e , ca am fost de 2 ori , ca sa vada Aprilicile mele unde s-au nascut . Pe Coasta in ce perioada esti in vara asta ca poate ne intalnim la un latte machiatto ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am ajuns in Noale ... am fost presat de timp (adica am dat blana ca sa ajungem la intrunirea Harley Europa din St.Tropez)

Sunt stationat in Marsilia pana'n septembrie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shaolinu cu R6 a plecat mai bine - poate si din faptul ca eu sunt pilaf la liniute si ma foloseam de launch control. Dar n'a parcurs 150-200m ca am trecut glont pe langa el si am trecut linia de final cu mult inaintea lui.

Deci discutia asta idioata 600 vs 1000 pe drum intins... fix asta e. O discutie idioata.

 

E corect ce spui, dar baietii vorbeau de 1000 in doi cilindri (si de generatie veche) vs 600 in 4 cilindri (generatie noua). Aprilia ta e cu totul altceva, nu prea are treaba cu un V2 fabricat prin 2000 ;)

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai aia vroiam sa punctez : se compara mere cu ratze :)

 

V2 1000 cc vs 4L 600cc it's just plain wrong!

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi s-a finalizat si cu tobele , dupa mai multe incercari probe etc , am ramas tot la toba universala din inox , scoate un sunet graw . aspect frumos , motorul trage la fel de bine urca ceva mai repede in ture si pare mai elastic acum ... sunt multumit pana acum + ca am scapat de 10 kg ...

post-78781-0-65307500-1402693222_thumb.jpg

post-78781-0-40192400-1402693235_thumb.jpg

post-78781-0-63901400-1402693248_thumb.jpg

post-78781-0-81870900-1402693261_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi s-a finalizat si cu tobele , dupa mai multe incercari probe etc , am ramas tot la toba universala din inox , scoate un sunet graw . aspect frumos , motorul trage la fel de bine urca ceva mai repede in ture si pare mai elastic acum ... sunt multumit pana acum + ca am scapat de 10 kg ...

sper sa nu te simti jignit, dar aia e o toba cocalareasca.... pardon, burlanul ala.

 

pacat de motoreta aia ca-ti bati joc de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba baieti , pe langa toba aia mai am un arrow si un GPR ! , ideea este ca asta imi place mie cum se aude si cum da pe mobra ... cand va aud cu toba de firma , pai ce naiba face aia care scrie arrow pe ea in plus fata de una care saraca nu este de firma ? va spun eu, nimic in plus , si nu din vorbe , am probat motorul cu 3 tobe . nu este nici cea mai mica diferenta intre cele de firma si asta din targ cum ziceti voi ...

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fine nu ai cu cine , ia lasa sa-mi vad eu de ale mele si sa mai termin in plm cu forumul asta , aici numai carcotasi numai cunoscatori , tot felul de ciudati si majoritatea nau bani nici de benzina ... faceti fiecare ce vreti cu fiarele voastre eu la fel si cu asta basta ...



apropo , poti sterge te rog frumos toate postarile mele de pe acest topic , nu are rost sa preziint mobra aici .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, cu toba aia doar poţi impresiona chizdele de la terasă sau babaraia din sat. În rest, nu vad nimic. Îţi arat ca sunt mii de tobe care se aud mult mai cool. Ti-am zis. Aia n-as pune-o nici pt poza de prezentare.

Tu visai la cum sa scoţi putere din motor, dar îţi pui o toba ieftină de rahat

 

in fine nu ai cu cine , ia lasa sa-mi vad eu de ale mele si sa mai termin in plm cu forumul asta , aici numai carcotasi numai cunoscatori , tot felul de ciudati si majoritatea n-au bani nici de benzina ... faceti fiecare ce vreti cu fiarele voastre eu la fel si cu asta basta ...

nu numai ca n-au bani de benzina, dar unii, desi au niste motoare super frumoase si bune, le schingiuesc cu tot felul de tampenii... gen toba ta, dar viseaza la full power din ea.

 

c'mon.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6000 km pana acum, scumpa benzina :)

 

O toba goala iti da cel putin 20 cai iar daca o speli zilnic si ii pui niste stikere cu Monster/46/Repsol eventual niste gume sh de pista...Nu stiu daca te mai poti tine de ghidon.

 

Citind cele de mai sus n-ar trebui sa ne miram ca un Rsv in Germania costa de la 3000 euro iar in Ro gasesti cu gramada la 1000 si un pic.

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu fac minim 6000 pe sezon. dar asta numai daca prind vreme rea. in general, fac un minim 8-9000Km. dar asta nu prea conteaza, ci cum ii faci. daca faci 20.000 doar printre semafoare si bulevard, sau in drum spre terasa..... e naspa.

 

si da!.... o toba goala alaturi de niste stikere cu Monster, 46, Repsol... iti da un minim 30cai. nu mai zic ca daca iti mai pui si niste rizome..... deja sari de 60cai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ia lasati ciudatu omul in pace! Lui ii fata mintea idei ca cum ( :peace: ) sa scoata putere din motor,vorbeste despre umblat prin maruntaiele motorului ... da cand colo ce sa vezi - punem burlan. Si daca cumva n'ati prins ideea ..va traduc eu ce subliminale vara colegul - dom'ne voi aia cu tobe da' fita (btw..omologate) dupa ce ca sunteti boi mai si comentati aiurea'n papusoi. Pa' baaaa..daca va pricepeati cum ma pricep eu (recte..el) nu dadeati banii ca niste distrusi pe tobele alea de fita, ca nu e nici o diferenta intre mintea mea care m'a dus sa pun un burlan gol de Dacie si mintea la toti prostii aia (cica ingineri) care muncesc ca niste sclavi pe la firmele de evacuari.

....................

In alta ordine de idei ... vreau si eu sa ma laud!

post-47493-0-49431900-1402761335_thumb.jpgpost-47493-0-66733400-1402761395_thumb.jpgpost-47493-0-50531800-1402761456_thumb.jpgpost-47493-0-04420300-1402761518_thumb.jpg





PS: hai ca nu pot sa ma abtin sa nu fiu arogant ca mi'a stricat mojou' - evacuarea mea valoreaza ca jumatate din motoretul tau SARACULE care ai tu 3 evacuari una peste alta da' mergi cu burlane de Dacie si incerci sa ne prostesti in fata!!

Facand abstractie de asta - tre sa recunosc ca problema mea nu e cu motoretul - care e frumusel. Problema mea nu e pana la urma nici macar cu proprietarul in sine, ca n'am impartit vre'o paine impreuna ; atitudinea proprietarului... aia e ceea ce ma cam scarbeste

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa zic...... legat de tricouri, mii ciuda pe tine ca ai niste tricouri simple, dar frumoase cu draci.

 

cat de burlan....no comment. ai scris tu compunerea si nu mai trebuie completat nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WotRU2Me, on 08 Jun 2014 - 16:35, said:

WotRU2Me, on 08 Jun 2014 - 16:35, said:

In Marsilia zici...poate ne auzim la o bere dupa program.

Bah nebunule ... merci de bere

Ne vedem luni la munca :crack:

 

PS: faceti mai putina galagie..ca radeti de se trezeste tot hotelul :alcy:

 

 

Crazy: ambele tricouri le'am luat pt a mea sotie . Eu, pt ca n'am fost cuminte ... am primit doar bluzonul/geaca aia

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

 

 

 

 

PS: hai ca nu pot sa ma abtin sa nu fiu arogant ca mi'a stricat mojou' - evacuarea mea valoreaza ca jumatate din motoretul tau SARACULE care ai tu 3 evacuari una peste alta da' mergi cu burlane de Dacie si incerci sa ne prostesti in fata!!

 

Inteleg ca vrei sa-i dai peste bot,dar genul asta de remarca e de k.k.t... Oricand motocicleta ta poate valora jumatate cat evacuarea lui,in eventualitatea unui impact.......

 

N-are sens sa facem comparatii de bani, situatii si etc.... daca-i cap patrat, lasa-l in lumea lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hellicks ce te bagi dom'le in fata asa ===> m'ai prins cand editam postul...asa ca o sa'l las (ca am fost inainte ta :)

 

Adrian - iti dai seama ca sunt intru totul de acord cu tine si in mod normal nu mi'ar fi trecut prin cap sa fac asa remarca de cacao - da' nu poti sa te ca*i in mojoul omului - iar el mi l'a stricat cu comentariile lui cum are el si bani si motoare si cum isi permite el de toate..si e el priceputu lu' peste ...da pana una alta umbla cu burlane.

Hai ma lasi! Pai ori suntem golani ori nu mai suntem.

 

Mai stiu eu unu prin CT care cum ii spui ceva la el replica e : ah...pai am si eu. Si daca nu are..sigur a avut..sau o sa aiba ==> d'aici i'a ramas porecla de "am si eu".

 

 

................................... Legat de motoretul din poza .... inca nu'mi dau seama daca'mi place sau nu :) Studiez cazul si revin :D

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

A lui David e urata cu spume :) nu mi place deloc farul si cocalareala aia de la stopul spate, cu auriu :)

A stricat un proiect fain :))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata bine ... parca farul e un pic cam sus, dar asta tine de gusturi.

Auriul cred ca trebuie sa se lege cu furca, discurile, buson, ghidon, etc. Vad ca si plasele de la capacele laterale sunt facute aurii, nu doar varful coditei, din nou chestie de gusturi ... personal gasesc auriul "so last year" dar na ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah ... eu unul ma simt cu musca pe caciula cand vine vb de auriu :D ... da parca si eu as spune ca nu prea'mi place cum da pe codita.

Farul ... parca merge si nu prea imo (da' daca proprietarul e mandru ..atunci tot respectul) . Nu stiu ce sa zic per ansamblu. E un fel de intre ape ..tot proiectul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...