Sari la conținut

K1600 GT


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 232
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

650 gs-ul nu stiu cine ar putea spune ca e o motocicleta frumoasa.E urata cu viteze,mi se pare ca seamana foarte mult cu Gollum :bounce:

......

are o frumusete interioara!!!! :bounce: ....

....

nu vedeti ca pe topicul asta ce e cel mai scump...e si cel mai frumos/bun...si daca e bmw si e si al nostru..cu atat mai bine....

...

aia cu ferrari masina anului e cea mai tare....a concurat cu dacia, kia, tata si great wall...si a iesit prima....extraordinar!!!!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ala-i un F650GS, nu-i G.

Si daca F650GS 2012 a luat premiu de design, de ce nu o fi luat si F800GS, ca seamana leit?

 

 

da ai dreptate eu am gresit nu am fost atent cand am luat poza.

 

bmw-g650-gs-23_1600x0w.jpg

 

 

 

mi se pare aceeasi silueta ca la vechiul gs650 putin modernizata.

 

sunt uimit in ce stare de primitivism se zbat unii pe aici de au ura pe obiecte. relaxati-va neica. nu va plac nu le cumparati. probabil va enerveaza ca exista altfel nu-mi pot explica. cred ca e o secta, astia, aia cu iphonu'...

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

La BMW este mai simplu, iti place sau nu-ti place!

Nici mie nu mi-au placut la inceput unele modele, dar daca ajung sa-ti placa nu mai scapi!

Este adevarat, japonezii le fac mult mai frumoase si aratoase, iar in segmentul asta Goldwingul de 1800 este icoana de inchinat pe linga toate cite sunt!

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dorule,am observat ca tu esti pe sistemul "nu sunteti de acord cu mine,sunteti complexati,sunteti comunisti,sunteti looseri,sunteti primitivi,etc."

Nu a zis nimeni ca nu sunt masini/motociclete bune,inginerite si tehnologizate,etc.La capitolul asta poate sunt cele mai bune,dotari,etc,stii cam pe ce ai dat banii.

Dar daca e unu pe aici care nu zice cum zici tu,si anume moto/masina/telefonul ca ai dat exemplu,etc pe care mi le-am luat eu sau care imi plac nu sunt,nu bune,ci arhi-nemaipomenite,apoi ala e catalogat drept primitiv,etc.

Repet,sunt ff bune si performante bmw-urile,dar la capitolul design ar trebui sa faca ce au facut cei de la Yamaha : sa concedieze tot departamentul de design si sa angajeze italieni :P,pt ca eu stiu vreo 2 motociclete bmw ok ca si design,nu frumoase,ok,dar restul sunt urate cu crengi.Da,stiu,frumusetea e in ochii privitorului,blablabla,sunt urate frate,ce sa mai

La 1600gt,dupa cum am mai spus,nu e cazul,asta mi se pare ok,dar restul,vai vai.

Chiar si s1000rr care e cea mai laudata,performanta,etc,in materie de design cred ca mai bine arata daca o trantesti de cateva ori de pamant sa-i sara carenele alea.

Sunt motoare bune,performante,etc,dar nu le pot avea pe toate.

La masini ce sa mai vorbesc,ca de cand a venit Chris Bangle,e jale.Majoritatea bmw-urilor sunt impozante,amenintatoare,dar frumoase...Singurul bmw cu adevarat frumos mi se pare Z8-ul,dar dupa cum ma uit eu la el e mult din Aston Martin-urile vechi acolo,dar in fine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e vorba de asa ceva, nu ma astept la nimeni sa-mi impartaseasca preferintele. discutia era inversa, despre aceia care avand alte opinii se apuca sa injure sau sa insulte pe aici. eu nu ma inchin la fiare si maine pot sa-mi schimb preferintele. asta nu inseamna sa ma iau la cearta cu noste necunoscuti care judeca altfel. e doar un schimb de opinii. nu sunt deasemenea de acord ca netul e liber la injuraturi, adica iti poti permite sa-l injuri in modul cel mai grosolan pe unul pe care nu-l cunosti sub protectia anonimatului sau a unei distante fizice care iti da un sentiment de securitate. aici e vina proprietarului acestui forum ce in dorinta probabil de a obtine trafic cu orice pret permite asa ceva cu speranta unui castig material iluzoriu.

in concluzie, comunisti, looseri ...etc...cei ai mai zis tu acolo nu sunt cei care nu imi impartasesc opiniile ci aceia care nu si le por exprima decent pe ale lor.

 

referitor la aspect, nu mi s-a parut vreodata ca bmw ar face cele mai frumoase masini sau motoare, preferinta mea catre marca asta se datoreaza exclusiv feedback-ului.

 

mai sus am pus doar niste link-uri cu niste premii, nu le-am dat eu acele premii. altfel, bangle a plecat de la bmw in feb 2009, e ceva de atunci. si eu am fost socat de schimbarea de design in 2003-2004 sau cand a aparut , am acceptat-o cu exceptia seriei 5 care mi s-a parut hidoasa. n-am avut niciodata un 5 de-al aluia, acum mi-am luat unul din asta nou, 5-ul a fost masina mea ani in sir, m-am simtit frustrat ca a trebuit sa o abandonez 10 ani aproape. z4 e intr-adevar frumos dar nu sut convins ca e facut de bangle. cred ca acum caroseriile si-au revenit la linia traditionala bmw, potolita dar musculoasa, nu sci-fi gen bangle.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doru

desi esti om cu tiglele pe casa si inca din alea"vechi"

nu reusesti deloc sa intelegi ca discutiile deviaza in injurii si altele la adresa da

DATORITA modului tau de PREZENTARE a problemelor/subiectelor pe care le abordezi

 

intr o tara in care 90% nu au pus niciodata mana pe o moto/auto la 0 km luata din reprezentanta

TU vii si incepi sa " arunci " povesti din viata ta cu valori mult prea mari

 

unii abia au bani de un plin la sf de sapt si tu le spui ca schimbi moto/auto/ap foto etc cand ti se scoala

 

so ..... este f frustrant sa iti spuna unu ca a probat masinile din visele tale

pe care tu le ai icoane in poster pe pereti la capul patului

 

TU faci un lucru f inteligent.... cheltui banii !!!!!!! bravo , cand o sa dai coltul nu o sa

mai ai ce sa faci cu ei. esti genul columbeanu care a realizat ca f.. ti nu f.. ti vremea

p..ii trece iar banii din cont nu ti. o su..g

 

dar, prea EPATEZI cu ce ai si ce faci!!!!! daca faci asta, atunci asuma ti CRITICILoE/injuriile ETC

 

prin faptul in care incepi inclusiv din TITLU un topic si faci"povestea" , TE DAI MARE si lumea percepe acest lucru

ca pe o jignire, jignire care de fapt nu este reala .

ai observat ca singurii care "te pupa in fund" sunt cam la nivelul tau si cu foarte

mici exceptii cativa IDOLI....

 

ASUMA TI p... le luate atat timp cat vinzi JAMBON intr o tara unde lumea papa cartofi

 

ps din pct meu de vedere te as invidia daca ai fi un mic" columbeanu .... dar nu e cazul

 

 

 

l

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu putem intelege ca Doru vede lucrurile din alta perpectiva? Din perpectiva omului care isi permite BMW uri d'alea de plastic. Si este pasionat cum eu sunt pasionat de alte cadruri rigide, rezervoare mici, springere.

 

Si sincer mie nu mi s-a parut ca epateaza in nici un fel. Asa vede el motoreta, asta vrea de la ea. Si este fericit ca are si banii sa o cumpere ca sa o laude.

 

Apropo. Stiti cine este baiatul din poza?

 

ola-stenegard.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare o aiureala faptul ca orice degenereaza intr-o disputa personala. astia nevrotici nu tin seama ca am dublul varstei lor si vor totul azi fara sa fie in esenta buni de nimic, poate doar sa dea in cap ca sa obtina. cred ca ii las in pace pe toti si imi vad de treaba mea asa cum au facut toti cei care aveau ceva in cap si mai bantuiau pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Chiar nu putem intelege ca Doru vede lucrurile din alta perpectiva? Din perpectiva omului care isi permite BMW uri d'alea de plastic. Si este pasionat cum eu sunt pasionat de alte cadruri rigide, rezervoare mici, springere.

Si sincer mie nu mi s-a parut ca epateaza in nici un fel. Asa vede el motoreta, asta vrea de la ea. Si este fericit ca are si banii sa o cumpere ca sa o laude.

Apropo. Stiti cine este baiatul din poza?

 

ola-stenegard.jpg

Da, este un nordic, seful echipei de design BMW moto. O arde si el hipstareste cu homeboyy lui cand are timp :). Viata lui este toata numai arta si imagine. Poza asta spune multe.

Poza / articol din BikeExif. Omul e chiar misto. E un interviu de fapt articolul. Recomand, ca sa il intelegeti si pe el si atmosfera de la ei de la lucru. Mi-e lene sa caut / m-am saturat de pomeni.

 

 

 

doru,desi esti om cu tiglele pe casa si inca din alea"vechi". nu reusesti deloc sa intelegi ca discutiile deviaza in injurii si altele la adresa da

DATORITA modului tau de PREZENTARE a problemelor/subiectelor pe care le abordezi. intr o tara in care 90% nu au pus niciodata mana pe o moto/auto la 0 km luata din reprezentanta. TU vii si incepi sa " arunci " povesti din viata ta cu valori mult prea mari. unii abia au bani de un plin la sf de sapt si tu le spui ca schimbi moto/auto/ap foto etc cand ti se scoala. so ..... este f frustrant sa iti spuna unu ca a probat masinile din visele tale. pe care tu le ai icoane in poster pe pereti la capul patului. TU faci un lucru f inteligent.... cheltui banii !!!!!!! bravo , cand o sa dai coltul nu o sa mai ai ce sa faci cu ei. esti genul columbeanu care a realizat ca f.. ti nu f.. ti vremea

p..ii trece iar banii din cont nu ti. o su..g. dar, prea EPATEZI cu ce ai si ce faci!!!!! daca faci asta, atunci asuma ti CRITICILoE/injuriile ETC. prin faptul in care incepi inclusiv din TITLU un topic si faci"povestea" , TE DAI MARE si lumea percepe acest lucru ca pe o jignire, jignire care de fapt nu este reala. ai observat ca singurii care "te pupa in fund" sunt cam la nivelul tau si cu foarte mici exceptii cativa IDOLI.... ASUMA TI p... le luate atat timp cat vinzi JAMBON intr o tara unde lumea papa cartofi

ps din pct meu de vedere te as invidia daca ai fi un mic" columbeanu .... dar nu e cazul

 

Nu il cunosc personal, dar mie, pe topicul asta, nu mi se pare deloc ca epateaza. Mi se pare un om cat se poate de normal. Cred ca sunt altii zeci/sute de insi mai bogati + mai prosti, prost crescuti, aroganti, ingalati, decat el...

Problema este ca traim intr-o tara de oameni animalizati. Daca nu ai iesit din ea, sa ai niste atacuri de panica, frustrari si catatonii cu saptamanile incepi sa dai replici de genul celei de mai sus, a baiatului cu B King-ul.

Va jur ca in fiecare zi mi se pare ca traiesc intr-o lume gen "Resident Evil" sau "I Am Legend" incepand din momentul in care deschid usa.

Voi va inchipuiti ca am ajuns sa ma sochez cand vad duminica prin mall cativa insi / perechi normale (dpmdv)?

Suntem o natie de obezi, prost imbracati, saraci, inculti, "smecheri" cu 4 clase, decazuti in animalism si mai cum vreti voi (including me). Cum ziceai si tu - lumea nu are bani de un plin sau de un set nou de gume o data la 2 ani...

Si va jur ca am vazut zeci de Doru prin alte tari mai nordice (aia din vest sunt niste prapaditi la fel ca si noi, atat cat am vazut eu, pana in DE, inclusiv).

Omologii lui Doru se cheama oameni care castiga decent si consuma. Mai mult sau mai putini ignoranti in legatura cu ce consuma. Vestul este plin de "ignoranti", dar, zau daca vad ceva rau in asta.

Si vorbim de oameni care consuma in limita veniturilor lor, nu ducand comportamentul in zona snobismului crunt, cam cum este la noi.

Adica, na, bunurile sunt facute pentru a fi folosite, dpmdv.

Te dai, iti place, cumperi, folosesti, schimbi. Fucking simple as that. Ma sperie ciudatii care venereaza tinichele si cavouri umblatoare de maxim 2000 de euro.

Mi se pare ca Doru incearca sa descuie niste minti, sa traga niste semnale de alarma.

Nu are cu cine. Omului nu poti sa ii faci bine cu de-a sila. Adevarul deranjeaza crunt. Unii chiar sunt niste idioti lobotomizati care se simt bine in pielea lor. Asta este adevarul de ... nu mai zic cum.

Tara asta este de mult si pentru mult timp pierduta.

Nu pot sa nu uit glumele cretine de pe topicul cu terenul la tara.

Nu inteleg ce a fost in capul lui Doru sa posteze asa ceva aici...

In schimb, cel mai mult, fara gluma / ironie, nu inteleg ce mai cauta aici, in Romania :what:.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma sperie ciudatii care venereaza tinichele si cavouri umblatoare de maxim 2000 de euro.

Venerez mobra mea de tinichea si cavoul umblator, care spre rusinea mea, chiar 2000 o costat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Venerez mobra mea de tinichea si cavoul umblator, care spre rusinea mea, chiar 2000 o costat :)

 

Cata, fara sa te judec sau critic, eu, sincer, nu venerez Tenerele.

Este motocicleta mea, imi place foarte mult, este exact cat imi permit momentan, dar nu o venerez.

In perioada asta nu imi doresc decat sa am puterea de munca si conjunctura sa imi aranjez apele asa cum vreau eu si sa o vad cat de curand ingramadita in garaj de alte "colege". Daca garajul asta va fi undeva si departe de Romania, cu atat mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

@ Raul, o parte a discutiei nu se indrepta spre cati bani are, cat cheltuie sau alte lucruri asemanatoare, ci simplu, la designul motoretei si la faptul ca a castigat nustiu ce premii acordade de X reviste, in conditiile in care sunt motorete la fel de bune si poate mai atragatoare in segmentul asta de piata. Doar parerea mea.

 

@GK:

Nu sunt fan(atic) Doru si nici K1600GT.

Pur si simplu, intamplarea face sa imi placa f. mult motocicleta asta si sa fiu de acord, pe topicul asta, cu Doru. Bordul nu ma da pe spate si vine non stop in campul vizual, dar cred ca m-as putea sacrifica :D .

 

Acum, revenind total la subiect:

Pe segmetul acesta, ce ar mai fi (intreb ca sa fiu sigur ca nu am omis ceva)?

Kawa GT-ul, Honda Pan-ul si GL-ul 1800, Suzuki nimic iar Yamaha are FJR 1300 Automatic.

Comparatia cu VFR-ul 1200 nu are nici cea mai mica relevanta. Nu este aceeasi clasa; VFR-ul se bate cu 1300S.

In rest, cam ce alternative ai avea?

Teoretic vorbind. Ca doar cam la asta ne pricepem; practic prea putini cred ca s-au dat cu toate ca sa discute pertinent...

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut postarea timisoreanului Raoul (#173)...bine gandita!

Si apreciez ca si Dorubmw este un om ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu il cunosc personal, dar mie, pe topicul asta, nu mi se pare deloc ca epateaza. Mi se pare un om cat se poate de normal. Cred ca sunt altii zeci/sute de insi mai bogati + mai prosti, prost crescuti, aroganti, ingalati, decat el...

Problema este ca traim intr-o tara de oameni animalizati. Daca nu ai iesit din ea, sa ai niste atacuri de panica, frustrari si catatonii cu saptamanile incepi sa dai replici de genul celei de mai sus, a baiatului cu B King-ul.

Va jur ca in fiecare zi mi se pare ca traiesc intr-o lume gen "Resident Evil" sau "I Am Legend" incepand din momentul in care deschid usa.

Voi va inchipuiti ca am ajuns sa ma sochez cand vad duminica prin mall cativa insi / perechi normale (dpmdv)?

Suntem o natie de obezi, prost imbracati, saraci, inculti, "smecheri" cu 4 clase, decazuti in animalism si mai cum vreti voi (including me). Cum ziceai si tu - lumea nu are bani de un plin sau de un set nou de gume o data la 2 ani...

Si va jur ca am vazut zeci de Doru prin alte tari mai nordice (aia din vest sunt niste prapaditi la fel ca si noi, atat cat am vazut eu, pana in DE, inclusiv).

Omologii lui Doru se cheama oameni care castiga decent si consuma. Mai mult sau mai putini ignoranti in legatura cu ce consuma. Vestul este plin de "ignoranti", dar, zau daca vad ceva rau in asta.

Si vorbim de oameni care consuma in limita veniturilor lor, nu ducand comportamentul in zona snobismului crunt, cam cum este la noi.

Adica, na, bunurile sunt facute pentru a fi folosite, dpmdv.

Te dai, iti place, cumperi, folosesti, schimbi. Fucking simple as that. Ma sperie ciudatii care venereaza tinichele si cavouri umblatoare de maxim 2000 de euro.

Mi se pare ca Doru incearca sa descuie niste minti, sa traga niste semnale de alarma.

Nu are cu cine. Omului nu poti sa ii faci bine cu de-a sila. Adevarul deranjeaza crunt. Unii chiar sunt niste idioti lobotomizati care se simt bine in pielea lor. Asta este adevarul de ... nu mai zic cum.

Tara asta este de mult si pentru mult timp pierduta.

Nu pot sa nu uit glumele cretine de pe topicul cu terenul la tara.

Nu inteleg ce a fost in capul lui Doru sa posteze asa ceva aici...

In schimb, cel mai mult, fara gluma / ironie, nu inteleg ce mai cauta aici, in Romania :what:.

 

pai incepand de la primul post in prima propozitie - aia in care zice ca nu-si mai aminteste cand a dat 24000 euro pe motoreta :blink: , " in iunie parca" - eu il percep ca un laudaros. sa nu-mi zici ca a mai si luat-o in leasing ca ma ca.c pe mine cu stropi de ras...

 

in rest, e parerea ta de obez, prost imbracat, sarac, incult, smecher cu 4 clase, decazut in animalism, prapadit si cum mai zici tu ca esti ( tu ai scris-o, nu eu ) si trebuie sa traiesti cu asta. probabil il admiri si pe nenea becali...

 

tu te-ai citit cand ai postat?! :huh:

Editat de Sergiu_KB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...