Sari la conținut

Accident mortal autostrada Arad Timisoara


rob_debruce
 Share

Postări Recomandate

condoleante familiei

 

inca un om/motociclist omorat de taxele platite STATULUI

 

o sosea INAUGURATA fara nici un fel de masuri de siguranta

legi la care nimeni nu ia seama

o gramada de mafioti care ne conduc si ii baga banii in buzunar dupa licitatii trucate

azi pe DN1 erau cel putin 7 MCV cu radatul deci aproape 500000 euro mobili care abia asteptau sa te amendeze

dupa ce faceai 20 km in 5 ore

 

"NICI UN SOFER CARE A OMORAT UN MOTOCICLIST NU A STAT O ZI IN PUSCARIE"

 

vin alegerile

NU UITATI SA VOTATI .... DIN CULPA SI CU SANGE RECE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 266
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

R.I.P.!

Intrebari care imi vin in minte acum:

Asta nu e "autostrada" inaugurata recent? De ce sunt inaugurate daca sunt incomplete? Statul si reprezentantii lui vor fi trasi la raspundere ?

Un raspuns;pentru ca un gunoi de 80 ani...(care a ajuns degeaba la varsta asta,ca nu a invatat nimica in acesti ani de viata...),intorce,sau nu se asigura?!...,si distruge vieti si familii...?!,benzile sunt ca sa ramai pe ele,si sa respecti limita si regula impusa..,ce vina are constructorul sau investitorul...,ca gigi nu se foloseste partea carosabila cum trebuie..,daca era pe alt drum ..era de vina pomul,sau groapa...,sau mai nou e nevoie de garduri ,ca sa tinem masina pe carosabil..,sa nu stricam topicul...R.I.P :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am ajuns la locul accidentului, dupa constatarea decesului, am remarcat cateva aspecte: unul, gumele foarte tocite, in special pe spate,(se observa si in foto) si urma de zgarietura pe asfalt.Este posibil ca motociclistul sa fi franat in ultimii metrii, motorul a picat si el a lovit cu capul fie roata fata (care era rupta) fie aripa fata unde se vede o urma rotunda. Asta nu inseamna ca idiotul cu masina este mai putin vinovat dar se pune problema astfel: daca nu ar picat motorul, ar fi lovit masina si probabil ar fi fost proiectat peste masina.Poate ar fi avut o sansa in plus.Nu vom afla asta niciodata.Atentie mare si la gumele voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A doua zi din noul an ... ce porcarie :(

RIP saracului baiat ...

Chiar ca nicio masura de siguranta, nici garduri de o parte si alta a autostrazii, catre camp ... nici intre sensuri. Bataie de joc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un raspuns;pentru ca un gunoi de 80 ani...(care a ajuns degeaba la varsta asta,ca nu a invatat nimica in acesti ani de viata...),intorce,sau nu se asigura?!...,si distruge vieti si familii...?!,benzile sunt ca sa ramai pe ele,si sa respecti limita si regula impusa..,ce vina are constructorul sau investitorul...,ca gigi nu se foloseste partea carosabila cum trebuie..,daca era pe alt drum ..era de vina pomul,sau groapa...,sau mai nou e nevoie de garduri ,ca sa tinem masina pe carosabil..,sa nu stricam topicul...R.I.P :rose:

Daca ar fi existat gardul despartitor(care este un gard de siguranta,daca nu stiai)retardatul nu ar mai fi incercat sa INTOARCA si ar fi mers mai depate pana la iesirea de pe autostrada(daca asa se poate numi rahatul ala)!Teoria cu pomul,groapa si ce mai vrei tu nu au ce cauta in cazul asta.Redus la simplu:exista gardul ,nu exista accidentul ASTA.Cand o sa se intample alt accident,o sa discutam pe cazul respectiv si nu pe daca si cu parca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vina are omul asta ca mergea foarte incet si echipat !! Pentru unii motociclisitii 2012 reprezinta chiar sfarsitul lumii.

Pacat de tineretea lui.. :( R.I.P.

 

Dubios rau de tot ca mosul a intors exact in clipa aia.. baiatul mergea foarte incet ca nu sunt avariate grav vehiculele.. si doar intentionat se poate intampla.. ca nu venea cu 200 si nu avut timp sa reactioneze.. sau nu era atent in clipa aia !!

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar constructorul si statul (care este beneficiarul lucrarii) sunt cei mai vinovati.Pentru ca dupa ce ca au furat de au rupt si au umflat pretul ,au dat in folosinta un drum nesigur pentru cetatenii din banii carora s-a facut lucrarea nefinisata.Au pus viata tuturor celor care au trecut pe acolo in pericol!Dar porcul de Boc si gasca lor de hoti trebuiau musai sa inaugureze basina aia de sosea cu orice pret(inclusiv cu pretul vietii cuiva) ,nu mai aveau rabdare inca ceva timp sa fie gata 100%(daca o fi gata vreodata)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi existat gardul despartitor(care este un gard de siguranta,daca nu stiai)retardatul nu ar mai fi incercat sa INTOARCA si ar fi mers mai depate pana la iesirea de pe autostrada(daca asa se poate numi rahatul ala)!Teoria cu pomul,groapa si ce mai vrei tu nu au ce cauta in cazul asta.Redus la simplu:exista gardul ,nu exista accidentul ASTA.Cand o sa se intample alt accident,o sa discutam pe cazul respectiv si nu pe daca si cu parca.

Corect,100% de acord.Inca un accident intamplat din lipsa infrastructurii.Cum s-a zis si mai sus,daca "autostrada" era terminata,acest accident nu s-ar fi intamplat.

Oricat de mult s-ar mari amenzile,tot nu va contribui la micsorarea nr de accidente.Oamenii sunt si continua sa fie (nu generalizez,dar foarte multi) prosti.De aceea trebuie create drumuri anti-prost,ex.autostrada.Oricat de prost ai fi,pe autostrada nu prea ai ce face,decat sa mergi in fata,nu curbe,nu depasiri,nu franari,doar 100-120kmh drept.Dar conditia este ca autostrada sa fie terminata totusi,daca poti sa intri pe contrasens,nu prea se mai cheama autostrada,si iata,se pot intampla accidente regretabile.

Dumnezeu sa-l odihneasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma` dar nu a observat nimeni ca masina e lovita pe partea stanga? daca masina a intors peste linia care desparte sensurile si a taiat calea motociclistului, inseamna ca impactul ar fi trebuit sa fie pe partea dreapta a masinii, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati vazut pozele? no, pai aveti ocazia sa actionati in judecata statul si niste oficiali ai lui! acum se va vedea ce comunitate suntem...macar o mica alinare sa=i aduceti nevestei omului, familiei lui! dar tare ma tem ca in afara de prezenta forumistica, nu insemnam mare lucru...buni de gura, atit! ca tot rumanu'

Editat de lionofjudah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vina are omul asta ca mergea foarte incet si echipat !! Pentru unii motociclisitii 2012 reprezinta chiar sfarsitul lumii.

Pacat de tineretea lui.. :( R.I.P.

 

Dubios rau de tot ca mosul a intors exact in clipa aia.. baiatul mergea foarte incet ca nu sunt avariate grav vehiculele.. si doar intentionat se poate intampla.. ca nu venea cu 200 si nu avut timp sa reactioneze.. sau nu era atent in clipa aia !!

Retardatul a vrut sa intoarca dintr-o bucata(de pe banda 1), dupa cum vezi a blocat prima si jumatate din a doua banda.Asta cu pusul masinii dea curmezisul este una din cvele mai nasoale situatii in care poti fi pus!Timp de reactie mic,spatiu de evitare idem ,daca te ia din scurt nu ai nici o sansa.

 

ma` dar nu a observat nimeni ca masina e lovita pe partea stanga? daca masina a intors peste linia care desparte sensurile si a taiat calea motociclistului, inseamna ca impactul ar fi trebuit sa fie pe partea dreapta a masinii, nu?

A vrut sa intorca pe celalat sens de pe banda 1 a sensului sau(doamne ce idiot)!Nu a mai ajuns (mai bine ajungea poate-l lua un TIR in bot).

 

ati vazut pozele? no, pai aveti ocazia sa actionati in judecata statul si niste oficiali ai lui! acum se va vedea ce comunitate suntem...macar o mica alinare sa=i aduceti nevestei omului, familiei lui! dar tare ma tem ca in afara de prezenta forumistica, nu insemnam mare lucru...buni de gura, atit! ca tot rumanu'

Statul fiind cine?ANVCMPRS ?S-au crezi ca maimutele alea de la compania de drumuri ar fi cutezat sa-i zica lui boc si gasca ,ca nu e gata,norme de siguranta etc.Fac pariu ca daca vrei sa-i dai in judecata nici nu stii pe cine!

Fratilor traim in romania,tara unde statul este cel mai mare hot si criminal!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma` dar nu a observat nimeni ca masina e lovita pe partea stanga? daca masina a intors peste linia care desparte sensurile si a taiat calea motociclistului, inseamna ca impactul ar fi trebuit sa fie pe partea dreapta a masinii, nu?

 

Din poze cred ca mergeau in acelasi sens de mers si soferul masinii a vrut sa intoarca, cel mai probabil motociclistu a franat tare si a scapat motoru, avariile sunt prea mici pentru un impact direct :(. Nu stiu cat de vinovat o sa fie scos soferu daca in raportu politiei o sa apara ca motociclistu sa dezechilibrat si a cazut inainte de impact, mosu poate declara cai verzi pe pereti. Pacat

RIP

 

AM BANUIT GRESIT, IMI CER SCUZE, IN POZA 3 ARE ROATA RUPTA LA MASINA, A LOVIT IN ROATA

Editat de CLM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din poze cred ca mergeau in acelasi sens de mers si soferul masinii a vrut sa intoarca, cel mai probabil motociclistu a franat tare si a scapat motoru, avariile sunt prea mici pentru un impact direct :(. Nu stiu cat de vinovat o sa fie scos soferu daca in raportu politiei o sa apara ca motociclistu sa dezechilibrat si a cazut inainte de impact, mosu poate declara cai verzi pe pereti. Pacat

RIP

 

poate exista martoriunsure.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

condoleante familiei

 

inca un om/motociclist omorat de taxele platite STATULUI

 

o sosea INAUGURATA fara nici un fel de masuri de siguranta

legi la care nimeni nu ia seama

 

"NICI UN SOFER CARE A OMORAT UN MOTOCICLIST NU A STAT O ZI IN PUSCARIE"

 

vin alegerile

NU UITATI SA VOTATI .... DIN CULPA SI CU SANGE RECE

 

Vorbesti de parca restul soselelor au. Nu vrei sa punem pe margini airbaguri ca sa traim daca lovim vreun prost sau mergem cu 200km/h?!?

 

Daca ar fi existat gardul despartitor(care este un gard de siguranta,daca nu stiai)retardatul nu ar mai fi incercat sa INTOARCA si ar fi mers mai depate pana la iesirea de pe autostrada(daca asa se poate numi rahatul ala)!Teoria cu pomul,groapa si ce mai vrei tu nu au ce cauta in cazul asta.Redus la simplu:exista gardul ,nu exista accidentul ASTA.Cand o sa se intample alt accident,o sa discutam pe cazul respectiv si nu pe daca si cu parca.

 

Auzi mah, la ce lipsa de drumuri avem, te-ai trezit sa scoti o porcarie pe gura. Pana acum faceam scandal ca n-avem pe unde sa mergem, acum nu-ti convine ce a fost construit..

Nu gard era necesar acolo! TRebuiau exemple in toti acesti ani, ca in cazul in care faci o infractiune esti pedepsit cu munca silnica, nu cu amenzi de 5-10 mil.

 

ati vazut pozele? no, pai aveti ocazia sa actionati in judecata statul si niste oficiali ai lui!

 

Adica sa-l dam pe Boc si pe Basescu in judecata ca au inceput sa construiasca autotrazi.. Asta e noua!!

Basescu a fost de vina cu Huidu iar acum Boc este de vina cu Cornel. Orice (cuvant urat) din tara asta care sfideaza legea este pus in carca celor 2, oameni buni.. schimbati antenele / realitatile ca va secati creierele..

 

 

 

 

Cornel, odihneste-te in pace. :rose: :rose:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneascase in pace si sa-i fie tarana usoara.

Cum dracu vine aia,autostrada fara gard despartitor?

RIP, eu am intalnit pe A1 pe cineva care venea pe contrasens pe banda 2..eram cu masina si nu aveam viteza, cam 100km/h..m-am inchinat cand l-am vazut..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AparTe

Dumnezeu sa il ierte,, cand iti intoarce unul in fata in 3 metri, poti sa ai si SHENILE si tot nu te opresti, (vis-a-vis de faptul ca avea cauciucul tocit):(..... sunt trecut si io printr-o deasta dar am scapat subtire doar cu mana dreapta praf, nu cu creeri pe asfalt :(:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din poze cred ca mergeau in acelasi sens de mers si soferul masinii a vrut sa intoarca, cel mai probabil motociclistu a franat tare si a scapat motoru, avariile sunt prea mici pentru un impact direct :(. Nu stiu cat de vinovat o sa fie scos soferu daca in raportu politiei o sa apara ca motociclistu sa dezechilibrat si a cazut inainte de impact, mosu poate declara cai verzi pe pereti. Pacat

RIP

Vad ca esti priceput la vorbe:ce fel de avarii trebuiau,masina zob,confratele facut bucati.Tu cum ai fi franat?Impact direct la tine inseamna automat moto primul?Sau impactul mortal este mai important?

Pune te rog casca in cap ia-o la fuga cat de tare poti(oricum mai mult de 40 nu prinzi)si aruncate intro geanta sau aripa de masina.Si dupa aia mai vorbim.

Ca mosul o sa scape asta o stim cu toti.Au facut altii mortaciuni mai mari si nu au patit nimic.

 

 

 

 

 

Auzi mah, la ce lipsa de drumuri avem, te-ai trezit sa scoti o porcarie pe gura. Pana acum faceam scandal ca n-avem pe unde sa mergem, acum nu-ti convine ce a fost construit..

Nu gard era necesar acolo! TRebuiau exemple in toti acesti ani, ca in cazul in care faci o infractiune esti pedepsit cu munca silnica, nu cu amenzi de 5-10 mil.

 

Auzi ma,daca tu te multumessti cu un oscior este problema ta.Eu sunt nemultumit pentru ca a fost dat in folosinta fara sa fie gata si mai ales sigur.Pana si retardatul ala de mos nu ar mai fi avut cum sa intoarca daca exista lucrul de baza al autostrazii,GARDUL DESPARTITOR!

Cu pedepsele ai dreptate,desi eu cred doar in dreptatea mea!

 

 

 

Cornel, odihneste-te in pace. :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma` dar nu a observat nimeni ca masina e lovita pe partea stanga? daca masina a intors peste linia care desparte sensurile si a taiat calea motociclistului, inseamna ca impactul ar fi trebuit sa fie pe partea dreapta a masinii, nu?

Da este lovita pe partea stg. Ambii se deplasau in acelasi sens.Masina nu a apucat sa intoarca, a fost suficient sa traga de volan spre stanga.Stati linistitit ca nu se va intampla nimic, dosar penal la mosul fara executare ca ce dreaq sa mai execute si asta..il cauta moartea pe acasa si el se plimba pe autostrada.Chestia cu dezechilibratul nu tine..pozitia masinii arata clar intentia soferului, cu toate ca atunci cand l-am intrebat ce s-a intamplat a spus ca nu stie si ca s-a trezit lovit de motociclist...l-a lovit brusc amnezia retrograda.

Editat de rob_debruce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un vecin paralizat care merge cu masina zilnic.. nu poate merge in picioare decat in baston este paralizat pe o parte.. ca sistemul este de tot rahatul.. mosul de 75 de ani trebuie examinat o data pe an.. spre ex. , sau vecinului meu ii trebuie retras permisul de conducere pt ca in orice clipa poate sa omoare pe cineva.. si nu in ultimul rand educatia rutiera facuta in viteza.. pun pariu ca mosul nu s-a asigurat decat daca vine o masina, tren, avion,bicicleta, tank, sau motocicleta nu conteaza, conteaza doar masina(autoturism dacia de preferinta)

eu continui sa cred ca mosul chiar a vrut sa-l dea jos.. sau a fost alta chestie o sicanare ceva, un aratat de dejt, este prea dubios accidentul ca nu a avut viteza.. baiatul a incercat sa treaca mult prea incet pe langa el, maxim 50 km\h.. poate mai putin,, parca se astepta sa faca ala ceva, ca daca merge normal adica 80- 100 km\h se facea motocicleta terci.. :scratch: deaia zic ca este foarte dubios..

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un vecin paralizat care merge cu masina zilnic.. nu poate merge in picioare decat in baston este paralizat pe o parte.. ca sistemul este de tot rahatul.. mosul de 75 de ani trebuie examinat o data pe an.. spre ex. , sau vecinului meu ii trebuie retras permisul de conducere pt ca in orice clipa poate sa omoare pe cineva.. si nu in ultimul rand educatia rutiera facuta in viteza.. pun pariu ca mosul nu s-a asigurat decat daca vine o masina, tren, avion,bicicleta, tank, sau motocicleta nu conteaza, conteaza doar masina(autoturism dacia de preferinta)

eu continui sa cred ca mosul chiar a vrut sa-l dea jos.. sau a fost alta chestie o sicanare ceva, un aratat de dejt, este prea dubios accidentul ca nu a avut viteza.. baiatul a trecut mult prea incet pe langa el, maxim 50 km\h.. poate mai putin,, parca se astepta sa faca ala ceva, ca daca merge normal adica 80- 100 km\h se facea motocicleta terci.. :scratch: deaia zic ca este foarte dubios..

aladin nu a fost vorba de nici o sicanare..nu stiu sa ma pronunt in privinta vitezei dar cu siguranta nu avea 50 la ora..ce dreq ii autostrada nu-i traseu de enduro..motocicleta nu s-a facut terci pt ca asa cum v-am spus, urma de asfalt si semnele de pe masina arata clar ca motorul era culcat, roata motorului a izbit si a rupt roata masinii, capul a lovit aripa masinii. A vazut masina, a franat, a pierdut controlul si a cazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati vazut pozele? no, pai aveti ocazia sa actionati in judecata statul si niste oficiali ai lui! acum se va vedea ce comunitate suntem...macar o mica alinare sa=i aduceti nevestei omului, familiei lui! dar tare ma tem ca in afara de prezenta forumistica, nu insemnam mare lucru...buni de gura, atit! ca tot rumanu'

 

Cine sa dea in judecata? In ce calitate si justificand ce interes legitim. Cred ca tu ai vazut prea multe filme.

 

Vorbesti de parca restul soselelor au. Nu vrei sa punem pe margini airbaguri ca sa traim daca lovim vreun prost sau mergem cu 200km/h?!?

 

Auzi mah, la ce lipsa de drumuri avem, te-ai trezit sa scoti o porcarie pe gura. Pana acum faceam scandal ca n-avem pe unde sa mergem, acum nu-ti convine ce a fost construit..

Nu gard era necesar acolo! TRebuiau exemple in toti acesti ani, ca in cazul in care faci o infractiune esti pedepsit cu munca silnica, nu cu amenzi de 5-10 mil.

 

Adica sa-l dam pe Boc si pe Basescu in judecata ca au inceput sa construiasca autotrazi.. Asta e noua!!

Basescu a fost de vina cu Huidu iar acum Boc este de vina cu Cornel. Orice (cuvant urat) din tara asta care sfideaza legea este pus in carca celor 2, oameni buni.. schimbati antenele / realitatile ca va secati creierele..

 

Cornel, odihneste-te in pace. :rose: :rose:

 

Problema ta e ca tu crezi ca aia e autostrada. Autostrada e definita de mijloacele de securitate care iti permit deplasarea cu anumite viteze. Pana una alta aia au inaugurat un drum comunal mai lat si te-au fraierit pe tine ca e autostrada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...