Sari la conținut

Accident Pipera 20 Martie 2012( reper Toyota)


Seku_ro
 Share

Postări Recomandate

imi pare rau sa vad aceeasi mistocareala si atitudine de (cuvant urat) tocmai in sectiunea accidente. chiar nu inteleg cine ce are de castigat.

acum cateva ore am fost aproape de a o pati la modul ca am simtit coltul masinii trecand pe langa genunchi, vitezele adunate cred ca mai bine de 50 km/h. cum?..doua motociclete la 10 metri una de alta, conservaru asteapta sa treaca prima mobra dupa care-mi face stanga in fata cu scartait de roti. din ce-am apucat sa fandez eu si din cat a apucat el sa faca stanga mai larg am simtit doar o mangaiere :huh:

 

oricat ai evita, oricat de preventiv mergi si de capabil esti, tot n-o sa scapi de ruleta asta care este mersul in bucuresti. e doar o chestiune de timp. uneori ne-o luam ca pur si simplu ne mananca in poponeata, alteori astia care ar trebui sa curete/administreze drumul isi bat joc si tot asa. sper ca accidentatul sa-si revina si sa bage la cap.

 

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In .ro bataia de joc si mistocareala sunt virtuti. Daca unu' care a cazut nu este luat la misto si facut "prostu satului" de altu' nu simte ca e motociclist. Automat mistocaru' devine un fel de zeu in motociclism iar ala de a cazut "cel mai prost din curtea scolii". Traim in romania... Te doare mintea...

Imi pare rau de patania colegului. Sper sa nu fie prea dura cazatura si sa se refaca repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am iesit aseara si am dat o tura standard pentru mine, ca sa incarc bateria - muncii-unirii-victoriei-baneasa si inapoi.

minim 10 soferi conduceau cu ochii la smartphone, doi faceau browsing pe ipad si chiar la victoriei a trebuit sa anticipez un dobitoc care era sa ma imprastie.

 

in mod nomal la fiecare inceput de sezon politia ar trebui sa dea comunicate catre soferi pentru atentie sporita

Editat de Dogg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

in mod nomal la fiecare inceput de sezon politia ar trebui sa dea comunicate catre soferi pentru atentie sporita

stai linistit ca pe marea majoritate a politistilor ai doare la pasarica de motociclisti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baaaaaah, io nu inteleg nimic, ce accident frate??? adica daca esti neatent, nu sti sa iei un viraj, dai ca boul/vaca in frane pe nisip si nu sti sa iti controlezi agregatul se cheama ca ai facut accident :crack: :crack: :crack:

 

de cand cu caldura asta ma feresc mai tare de "motociclisti" decat de masini. pai nu vine ia ploaia sa incepeti iar sa plangeti :crack:

 

dupa rationamentul accidentelor de mai sus inseamna ca cele 4 trante din weekend (ale mele) ridica ingrijorator numarul accidentelor :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in mod nomal la fiecare inceput de sezon politia ar trebui sa dea comunicate catre soferi pentru atentie sporita

 

De cand a venit caldura am observat si eu (fiind si conservar) tot felul de disperati pe motoare in trafic. De fapt e putin spus disperati ... turbati, ca altfel nu pot sa le zic. Exceptand faptul ca afara erau 15 grade si un dobitoc din asta era in pantaloni scurti, s-a mai gasit si sa-si etaleze talentele de wheelie-er in depasirea coloanei oprita la semafor. Ma uitam scarbit dupa el in timp ce observam colegii de coloana cum injurau, altii scuipau dupa el etc.

 

Frumos, ce sa zic ... mi-e rusine cu categoria A pe permis, noroc ca n-o vede nimeni.

 

Asfalt uscat si cat mai putine flegme in urma voastra va doresc ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ma, sunt sigur ca pe amaratul, care urla de durere dupa ce s-a imprastiat pe nisipul ramas dupa 10 "deszapeziri" facute fara pic de zapada pe jos cu 2 zile inainte, o sa fie foarte ingrijorat de scarba ta de conservar fata de motociclistii mai coiosi.

 

Iti urez un sezon cu multi kilometri. Pe 4 roti, daca esti asa scarbit de motociclisti.

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Constat cu stupoare ca denumirea de "mototolism" este tot mai potrivita pentru acest forum. Intr-adevar, incep sa imi pun problema cati sunt moticiclisti si cati nu de aici. Eu sunt unul dintre cei care am iesit deja cu motorul sezonul asta.

 

Pentru toti pseudo-smecherii forumului: nu am iesit nici ca sunt disperat, nu a fost nici prea frig, nu i-am dat nici in goarna. Am iesit pentru ca vremea o permite si pentru ca imi place.

 

Voi restul, stati si clampaniti la tastatura despre cei care au iesit deja, ca sunt asa si pe dincolo, ei na?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand a venit caldura am observat si eu (fiind si conservar) tot felul de disperati pe motoare in trafic. De fapt e putin spus disperati ... turbati, ca altfel nu pot sa le zic. Exceptand faptul ca afara erau 15 grade si un dobitoc din asta era in pantaloni scurti, s-a mai gasit si sa-si etaleze talentele de wheelie-er in depasirea coloanei oprita la semafor. Ma uitam scarbit dupa el in timp ce observam colegii de coloana cum injurau, altii scuipau dupa el etc.

 

Frumos, ce sa zic ... mi-e rusine cu categoria A pe permis, noroc ca n-o vede nimeni.

 

Asfalt uscat si cat mai putine flegme in urma voastra va doresc ...

 

pantaloni scurti, wheelie in depasirea coloanei, conservarii il scuipau (cu geamurile inchise) ... wtf? ce film e asta? :eek: sau n-ai apucat sa-i povestesti lui Sergiu Nicolaescu scenariul asta?

 

Si acum ontopic ... in astea 4 pagini, eu n-am inteles cum s-a produs accidentul ... Unii dintre voi stiti ca zbiera omul saracu, da' de ce zbiera? cum s-a intamplat ?

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil a mers pe banda I, unde-i inca plin de nisip, probabil i-a iesit o masina in fata (e traficul muci in Pieper) si a franat, i-a fugit fata si si-a belit o coasta, un picior. Sau a nimerit intr-una din gropile de 20 de cm adancime care-s p-acolo. Sau s-a aplecat in rond si a prins ceva jeg sub roata rece.

 

Probabil nu stia sa mearga sau probabil a fost amortit de dupa iarna sau stia sa mearga si a avut pur si simplu ghinion. Who the fuck cares?

 

Nici sa-ti pui mana-n sold ca o baba si sa cainezi omul si sa te vaiti ca "incepe sezonul accidentelor" nu-i ok, da' nici sa te lauzi ca ai inceput sa mergi mai devreme ca altii. Fiecare merge, cade sau sta, dupa pofta inimii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa te incuie careva in casa si sa arunce cheia!

asta sa nu mai vada cineva ca ai si categoria A pe permis.

 

 

Probabil slaparul ala cu wheelie si alte figuri in cap erai chiar tu, dupa avatar. Care parte a Codului Rutier n-ai inteles-o ? Aia cu mentinerea contactului ambelor roti cu asfaltul in trafic sau aia cu depasirea coloanei la semafor ? Du-te nene pe circuit daca esti capabil, nu ma aburi pe mine cu poze fake la avatar ...

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil slaparul ala cu wheelie si alte figuri in cap erai chiar tu, dupa avatar. Care parte a Codului Rutier n-ai inteles-o ? Aia cu mentinerea contactului ambelor roti cu asfaltul in trafic sau aia cu depasirea coloanei la semafor ? Du-te nene pe circuit daca esti capabil, nu ma aburi pe mine cu poze fake la avatar ...

dupa avatarul tau esti .....................

sa vii sa vezi slapii si pantalonii scurti cu care ma dau eu chiar si la 40 de grade.

pusti cordit.care esti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma mai aburi pe mine cu poze fake la avatar ...

da, nu va mai puneti poze fake la avatar, luati exemplul lui danny120669 care si-a pus o poza reala :lol:

 

imi vine greu sa cred ca facea unu wheelie in timp ce depasea coloana si ca au scuipat soferii dupa el. daca ti-e rusine ca ai categoria A, nu o mai folosi si gata. du-te la politie zi-le ca nu mai vrei si sa iti dea un permis care are doar B-ul. apoi poti sa-i scuipi si tu, daca asta te retinea pana acum.

 

dupa avatarul tau esti .....................

troll e cuvantul pe care-l cauti :D

 

 

si sa fiu on-topic: chiar au aparut zeci de gropi in zona aia, si nisip cacalau, aveti grija.

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi vine greu sa cred ca facea unu wheelie in timp ce depasea coloana si ca au scuipat soferii dupa el.

 

Te asigur ca si mie mi-a venit la fel de greu sa cred ce-am vazut. Si aia cu scuipatul soferilor era o figura de stil dar ma rog, ai prins ideea. Din pacate asa s-a intamplat.

 

daca ti-e rusine ca ai categoria A, nu o mai folosi si gata. du-te la politie zi-le ca nu mai vrei si sa iti dea un permis care are doar B-ul. apoi poti sa-i scuipi si tu, daca asta te retinea pana acum.

 

A-ul il folosesc doar pentru a transporta mobra de la vila de vacanta pana la coclau pe DN. In rest nu, la cati idioti de conservari sunt in bucuresti mai bine merg cu conserva. Si motociclistilor civilizati in trafic le fac loc, ii feresc, dar aluia cu depasirea parca ar fi meritat o usa deschisa in fata si apoi inchisa la loc, doar sa-l sperie, asa, doar de fun. Poate ii treceau figurile din cap si ii mai cobora nasul de acolo de sus, zau asa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te asigur ca si mie mi-a venit la fel de greu sa cred ce-am vazut. Si aia cu scuipatul soferilor era o figura de stil dar ma rog, ai prins ideea. Din pacate asa s-a intamplat.

 

 

 

A-ul il folosesc doar pentru a transporta mobra de la vila de vacanta pana la coclau pe DN. In rest nu, la cati idioti de conservari sunt in bucuresti mai bine merg cu conserva. Si motociclistilor civilizati in trafic le fac loc, ii feresc, dar aluia cu depasirea parca ar fi meritat o usa deschisa in fata si apoi inchisa la loc, doar sa-l sperie, asa, doar de fun. Poate ii treceau figurile din cap si ii mai cobora nasul de acolo de sus, zau asa ...

Ce mentalitate poti avea...indiferent ca avea figuri in cap sau nu,tot nu e normal sa i se deschida vreo usa in fata "asa,doar de fun" ca poate se invata dupa ce isi rupe gatu'.Fiecare face ce face in trafic pe barba lui,atata timp cat nu ii afecteaza pe cei din jur.Nu toti avem o vila de vacanta sa ne luam moto de acolo la plimbare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mentalitate poti avea...indiferent ca avea figuri in cap sau nu,tot nu e normal sa i se deschida vreo usa in fata "asa,doar de fun" ca poate se invata dupa ce isi rupe gatu'.Fiecare face ce face in trafic pe barba lui,atata timp cat nu ii afecteaza pe cei din jur.Nu toti avem o vila de vacanta sa ne luam moto de acolo la plimbare :)

nici el nu are vila de vacanta.dar daca e cuminte poate o mosteneste .dar cu gindirea pe care o are o pierde repede!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma enerveaza cand vad contre aiurea intre baieti pe care-i stiu OK.

Danny si Black Wolf, amandoi mobristi de toata isprava. Nu va mai luati aiurea, daca va vedeti o bere o sa va intelegeti de minune, credeti-ma.

(Gizzas, cred ca am inebunit ce pacifist sunt la ora asta...)

 

Si chiar ma gandeam zilele astea, printre masini, ca tre'sa fie o gramada de mobristi la volan, ca prea mi-au facut loc o multime de soferi, in mod evident deliberat.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

warning: urmeaza un post on-topic :)

 

din cate am inteles baiatul e inca internat, are 4 coaste rupte si probabil un plaman perforat. insanatosire grabnica ii urez!

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oups, foarte nasoala faza, sanatate bikerului.

 

 

Ce ma enerveaza cand vad contre aiurea intre baieti pe care-i stiu OK.

Danny si Black Wolf, amandoi mobristi de toata isprava. Nu va mai luati aiurea, daca va vedeti o bere o sa va intelegeti de minune, credeti-ma.

 

Man, ai dreptate, nu am nimic cu Black Wolf sau altcineva si chiar voi da o bere colegului daca avem ocazia unei intalniri, doar ca ... eram nervos pe idiotul ala ca ma facusem de (cuvant urat) ... eram in conserva cu un amic, proaspat posesor de permis categoria B ... si cum ii explicam eu ca sa se uite in oglinzi dupa motociclisti, sa le faca loc, sa fie atent si alte alea, trece idiotul ala pe-o roata. Ma si intrebase amicul: "Tu la astia vrei sa le fac loc ?" Jenant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma enerveaza cand vad contre aiurea intre baieti pe care-i stiu OK.

Danny si Black Wolf, amandoi mobristi de toata isprava. Nu va mai luati aiurea, daca va vedeti o bere o sa va intelegeti de minune, credeti-ma.

(Gizzas, cred ca am inebunit ce pacifist sunt la ora asta...)

 

Si chiar ma gandeam zilele astea, printre masini, ca tre'sa fie o gramada de mobristi la volan, ca prea mi-au facut loc o multime de soferi, in mod evident deliberat.

 

tu esti clona ultimului model de aifon ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...