Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

D-a, bine di tăt!

Eu n-am patit nik, dar fiind pasager intr-o conserva oprita in coloana intre Pasajul Basarab si Leu am admirat un coleg cu FZ6 care o ardea ca un bo$$ pe trotuar. Il salut cu ciocanul in far! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum câteva zile eram printre mașini avansând ușor. La un moment dat deschide unu cu o skoda mai veche geamul și striga la mine.

Citez:

-Nu mai tura mă motorul ăla ca încerc sa vorbesc la telefon!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, dar ar fi posibil sa turezi la greu chiar daca avansezi usor, cred ca la asta s-a referit colegul.

Ieri a fost ziua autocarelor pe banda 2 a dn1, dimineata in drum spre Bv am intalnit mai multe, vreo 2 a trebuit sa le devansez pe banda 1 pt ca nu s-ar fi repliat neam, cu toate ca banda era libera.

La intoarcere, pe la 20h, era un accident cu moto pe Timis, sensul spre Bv. Nu parea grav, moto culcata, grup destul de mare de motociclisti, politie si smurd, o masina in apropierea moto, presupun ca a fost un contact.

Altfel am parcurs ieri cca 350km fara situatii deosebite, spre deosebire de iesirea de duminica trecuta pana la Adancata, 150 km in care am intalnit vreo 5 gherťoi generatori de situatii care ar fi putut deveni periculoase.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

biciclist cu durere in pwla de semafoare.


» Post actualizat in 30 May 2017 07:17

...si o soferita care habar nu are pe ce lume e sau ce mai e in lumea din jurul ei, pe strada

(dupa o noapte nedormita am o voce secsi si o lipsa acuta de imaginatie la injuraturi)

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca se discuta acu ceva vreme pe un topic legat de protectiile de far, daca au sau nu rost :)

 

Hmm, interesanta intrebare. Din punct de vedere practic eu nu prea-i vad rostul, adica eu nu am auzit niciodata pe cineva cu farul crapat de vrabiute. Pe de alta parte vorbim despre un enduro-touring de talie mare cu care daca mergi mult timp pe macadam, mai ales cu cineva in fata, e posibil sa te trezesti cu pietricele in nas si atunci ii vad rostul. Parerea mea ca pentru mers pe asfalt nu-si are rostul. Obiectiv vorbind, tu trebuie sa-ti dai raspunsul, ca doar tu stii cum mergi si pe unde, nu? Daca bugetul nu-i o problema pentru ce ofera protectia aia then why the hell not? Si iti ia un pic din lumina farului, mare scofala.

 

Vrei compromis? Baga o folie din aia pe faruri si aia e. Eu asa am pe stradala ca asa am luat-o :cheers:

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 30 May 2017 07:17

 

...si o soferita care habar nu are pe ce lume e sau ce mai e in lumea din jurul ei, pe strada

(dupa o noapte nedormita am o voce secsi si o lipsa acuta de imaginatie la injuraturi)

:crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la mare cu familia (masina) ... Vineri prin eforie erau 2 tipi cu cate o fata in spate. Mergeau excelent... Cu traficul, fara sa se pună in pericol.

La intoarcere, motociclusti singuri sau in grupuri mici, ok, stateau in coloana la nistoresti si depaseau cand li se facea loc, foarte frumos.

Ma simțeam mandru ca sunt și eu motociclist.

 

Aud la un moment un motor in spate, il vad pe om pe dreapta, nu am avut cum sa ii fac loc. Oricum avea suficient spatiu, mergea ok, cu o fata in spate... Dar ce sa vezi, pe stanga vine un disperat cu una fara casca... Și depaseste pe linie continua.. E drept ca avea vizibilitate însa și unii soferi de conserve erau la fel de idioti... Ieseau și ei din coloana... Urat... Deh...exista riscul sa o omoare pe roscata.

 

Insa faza tare a fost cu altul, care era in echipament din piele (tricou cu maneca scurta și bermude) care Ambala ca un dobitoc motorul ca să ii facă soferii loc (asta mergea spre bucuresti).

Daca sunt în trafic (moto sau masina) nu va fac loc dacă sunteți nesimțiți... Strada nu e a cocalarilor... desi sunt mulți.

Editat de sebibv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astăzi veneam de la Brașov.

Pe la Nistorești, sens opus PLIN DE MASINI.

O idioata cu mămăligă in geam a decis că nu mai vrea în coloana și întoarce peste linie continua. Direct in fata mea. Aveam cam 100 la ora.

Noroc că am fost atent și am frânat din timp cum am vazut-o.

Mă făcea praf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost dezastru pe acolo azi. Eu mergeam spre Brașov.

 

Mulți intorceau pe linie continua. Multi depaseau coloana și fortau intrarea în coloana când venea cineva din fata. Altii incercau sa depășească coloana prin dreapta (cu 2 roti pe pietris) fortand de asemenea iar intrarea in coloana. Niste dobitoci.

 

Totusi, cu parere de rau, dacă dobitocul in bermude ar pati ceva, nu as regreta. Sper ca dacă o face sa nu ia cu el o alta viață pentru ca ar fi mare pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apoi, tot azi, pe la Săftica POLITIA a întors exact că idioata ăia.

Noroc că eram pe prima banda altfel intrăm în ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Am fost la mare cu familia (masina) ... Vineri prin eforie erau 2 tipi cu cate o fata in spate. Mergeau excelent... Cu traficul, fara sa se pună in pericol.

La intoarcere, motociclusti singuri sau in grupuri mici, ok, stateau in coloana la nistoresti si depaseau cand li se facea loc, foarte frumos.

Ma simțeam mandru ca sunt și eu motociclist.

 

Aud la un moment un motor in spate, il vad pe om pe dreapta, nu am avut cum sa ii fac loc. Oricum avea suficient spatiu, mergea ok, cu o fata in spate... Dar ce sa vezi, pe stanga vine un disperat cu una fara casca... Și depaseste pe linie continua.. E drept ca avea vizibilitate însa și unii soferi de conserve erau la fel de idioti... Ieseau și ei din coloana... Urat... Deh...exista riscul sa o omoare pe roscata.

 

Insa faza tare a fost cu altul, care era in echipament din piele (tricou cu maneca scurta și bermude) care Ambala ca un dobitoc motorul ca să ii facă soferii loc (asta mergea spre bucuresti).

Daca sunt în trafic (moto sau masina) nu va fac loc dacă sunteți nesimțiți... Strada nu e a cocalarilor... desi sunt mulți.

 

 

Ai evoluat mult...ca motociclist de tastatura.Fa comanda la ceva placute cu note si ti le platesc eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu , sunt la distanta de casa si de motor si as merge in slapi si in chiloti numai sa am ocazia sa merg .Atata greata imi e in comentarii ca ale tale ca ti-as baga bermdele pe gat daca ai comenta asa si in fata mea.


» Post actualizat in 04 Jun 2017 16:37

Cand spui ca cineva merge bine tu esti referinta?Pai atunci s-au umplut drumurile de balegi si nu numai de vaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu ma asteptam la altceva din partea ta. Asfalt uscat domnule si iti doresc 0 incidente... In chiloți sau fara.

 

PS: vezi poate e vreo optiune sa imi ignori posturile ca sa nu iti mai strici ziua.

 

Ps: pentru MINE merge bine cel care nu se pune el in pericol, nu pune pe altii si nu incomodeaza pe nimeni.

Editat de sebibv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...