Sari la conținut

LIL vs. biciclist.


lil debul
 Share

Postări Recomandate

@ SSSS

 

pana una alta, la iml TU faci cerere sa te caute, nu politia. Iar cei de la iml te taxeaza pe tine de bani. Ca analizele costa, iar aia de la IML stiu , chiar stiu sa faca bani :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt felul in care ti-ai ajutat situatia. Nasol cu contrasensul. Sanatate maxima si fara incidente. Cum frate sa incerci sa franezi si sa vezi ca nu mai ai maneta de frana :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu IML-ul a fost asa:

Vine garda si scoate etilotestu' la mine. Suflu , tare si cu forta si iese 0.00. Normal , nu sint un betiv. Se mai codesc , se mai sucesc si unu' din ei zice "domle' , tre' sa mergem si la Municipal , sa colectam singe si dupa aia il dam la IML sa analizeze". Io acu' ce era sa zic , ca nu cunosc legile , nu-mi inchipui ca au actionat ilegal. Asa am platit si constatarea la service ca am frine , desi ITP-ul era valabil. Tot eu am platit.

Maneta de frina s-a rupt la impact , cred , ca altceva nu-mi inchipui.Gen CIP-ul din cheie , pentru cunascatorii de Istorie Forumistica.ricky.gif

 

Sa nu uit , au mai ramas niste resturi din Comunitatea Moto , pe ici , pe colo , ramase dupa ce a fost devastata grav de raisarii de tastatura , moralisti si alte specii. Ghici cine a fost martor la masuratori si m-a ajutat cu sfaturi ??? UN MOTOCICLIST , aflat cu o masina prin zona , omu' era la munca. Multumesc frate.beer.gif

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol,dar totul e bine pana la urma. Cred a odata la cativa ani un mic incident ne face sa ne amintim ca pe mobra trebuie sa fim 100% focusati pe condusul mobrei. Si apoi...se mai intampla si neprevazutul, bata-l vina!

 

Hai, baga berile alea de seara si ti-ai revenit!:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu , disperat , ca a fost din scurt , dau claxon ,

 

 

Morala pe care as trage-o eu?Tobele tre sa se auda.Chestia cu tobele galagioase functioneaza foarte bine,testata si probata.

 

 

Daca ala cu bicicleta nu a auzit claxonul, la cativa metri de el, ce te face sa crezi ca tobele nesimtite ar fi avut mai mult efect?

Dar intr-o tara plina de melteni noi trebuie sa fim meltenii sefi. Asa ca adaptare. Nu?

Sincer eu prefer sa mor demn decat sa traiesc transformat in ghertoi de catre cei din jurul meu.

Asa ne-am pierdut demnitatea ca popor. Ne-am adaptat la toate hahalerele. Daca cei la care ne-am adaptat ereau nesimtiti noi ca popor am devenit si mai nesimtiti ca ei.

 

Imi pare rau Lil pentru intamplare si ma bucur ca ai scapat cu bine. Ai grija de tine pe viitor indiferent ce decizie vei lua in privinta tobelor tale.

Am mers si eu cu tobe zgomotoase si au fost situatii in care ma intrebam: - Ba frate asta de se baga peste mine e surd?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer eu prefer sa mor demn decat sa traiesc transformat in ghertoi de catre cei din jurul meu.

 

'ai lasa'ma .. tu crezi ce spui ?

Pe acelasi filon logic.. tu preferi sa'o dai in primire pe veci , cu dreptatea'n mana..decat sa te adaptezi la conditiile impuse de viata de zi cu zi ? ...

Nu stiu de ce da'mi pute a ipocrizie grav.. sau poate gresesc eu (desi nu cred)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las' mai Lil ... ca tot e bine...

Ai avut si tu ocazia sa constati ca ai reflexe, ca-ti functioneaza bine si franele ... ce mai... ca mobra este intr-o stare exceptionala.

Nu multi se pot baza pe o asemenea certitudine...

 

Felicitari pentru sangele rece din instalatie!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, n-ati auzit de la mine, da daca iesiti cu alcoolemie sub 0.4 (as in 1 bere, 1 pahar de vin, nu whiskey/tuica/alcool tare), cand te intreaba politaiul daca ai mancat ceva, raspunzi "Da, o salata de castraveti" sau "Da, niste bomboane". E codul secret. Va las pe voi sa va prindeti de ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, n-ati auzit de la mine, da daca iesiti cu alcoolemie sub 0.4 (as in 1 bere, 1 pahar de vin, nu whiskey/tuica/alcool tare), cand te intreaba politaiul daca ai mancat ceva, raspunzi "Da, o salata de castraveti" sau "Da, niste bomboane". E codul secret. Va las pe voi sa va prindeti de ce.

 

 

Raspunsul corect este "o friptura in sange cu o salata de castraveti in otet ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred a odata la cativa ani un mic incident ne face sa ne amintim ca pe mobra trebuie sa fim 100% focusati pe condusul mobrei.

:lol: Serios? Mie-mi place sa fac omleta pe rezervor, se amesteca usor cand ma inclin stanga-dreapta. Mananc cand opresc la semafor. Daca vrei, vino cu o farfurie sa-ti dau si tie, din mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti ok Gion, 60km/h, frane probabil din sticla de se rup asa repede...

"motociclistii are dreptate de fiecare data"

mai bine puneai frana din prima decat sa claxonezi...poate evitai mizeria si nu mai postai acilisa ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'ai lasa'ma .. tu crezi ce spui ?

Pe acelasi filon logic.. tu preferi sa'o dai in primire pe veci , cu dreptatea'n mana..decat sa te adaptezi la conditiile impuse de viata de zi cu zi ? ...

Nu stiu de ce da'mi pute a ipocrizie grav.. sau poate gresesc eu (desi nu cred)

 

Daca imi demonstrezi unde e ipocrizia o sa recunosc.

Spre exemplu eu nu am tobe racing ori gauri in toba originala. E silentioasa de la natura si inca sunt in viata.

Secretul nu e sa te adaptezi la prostii din jurul tau. Ideal este sa fii suficient de destept incat sa scapi cu viata.

Eu de exemplu evit cat pot sa stau pe langa prosti astfel nu prea ma nevoie sa ma pun la mintea lor. Dar daca se intampla ca un prost sa ma omoare inseamna ca o meritam. Adica nu am fost suficient de destept incat sa supravietuiesc. Adica am fost la fel de prost ca prostul.

Inca sunt suficient de dezghetat incat sa supravietuiesc in lumea prostilor fara sa fie nevoie sa ma injosesc si sa imi calc pe principii.

Eu inca am coloana vertebrala. Cei care ma cunosc stiu asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti ok Gion, 60km/h, frane probabil din sticla de se rup asa repede...

"motociclistii are dreptate de fiecare data"

mai bine puneai frana din prima decat sa claxonezi...poate evitai mizeria si nu mai postai acilisa ;)

 

Mai conteaza acuma ? Important e ca am scapat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vertebra lu' ala s-a rupt cind a cazut , ca era pe bicicleta si practic l-am aruncat in aer , din pacate. Oricum nu era loc de scandal , era plin de indivizi localnici , majoritatea rude sau tovarasi ai victimei , care culmea , au sarit PENTRU MINE , cind fiul lui a vrut sa ne batem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca vertebra s-a rupt ulterior!

 

nu inghit sub nici o forma tiganii, da' ai sarit calul cu asta.

pana te ia gura pe dinainte, fa un mic exercitiu de imaginatie despre cum e cu spinarea rupta. sa-ti mai zic una: cine e pe patu de spital cu plamani scosi si vertebre zdrobite uita subit de toate discriminarile astea de (cuvant urat).

 

tot ce poti sa-nveti, pe masura ce se aduna timpul si kilometrii, e ca la noi nu-i de mers cu mobra :(. biciclisti, pietoni, carutasi, motociclisti, soferi de logan sau de touareg - nu exista nici un fel de respect pentru viata. de fiecare data cand mai scapi de una nasoala, inghiti in sec si se aduna sictiru pana pui cheile-n cui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...