Sari la conținut

Accident moto Pantera


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

A prins glas pisica , doame ajuta ca ma speriat rau . Fate bine Pantero ....sper sa ajung la tine curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 942
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deci e cum a zis tanti aia de pe forumul de comentarii din articol: s-a bagat pe contrasens si a franat peste linia continua cand a vazut prea tarziu taxiul. Si a blocat spatele, pentru ca altfel nu avea cum sa lase urme pe asfalt. Cand a pus si fata probabil era ghidonul tras si a cazut => s-a infipt in taxi.

 

E bine ca ati inteles dvs dinamica accidentului si sunteti prezent aici sa ne-o expuneti noua, celorlalti care nu avem cum sa pricepem. Un post de mai devreme specifica cu exactitate ca drumul este dificil pentru ca are sleauri fix pe linia continua. Si ma scuzati, dvs nu ati calcat in viata dvs linia continua? Respectele mele! Noi toti ceilalti am facut-o chiar daca numai o data!

 

Motor puternic, graba, nerespectarea legii, lipsa de conduita preventiva, lipsa de skills in mitigarea situatiilor de urgenta + un mare ghinion de a da intr-un taxi dupa ce a cazut => accidentul nenorocit de care tot discutati in ultimele 19 pagini.

Nu cred ca puteti face o astfel de afirmatie domnule Bogdan, cu tot respectul, habar n-aveti cine este Gilda si cum merge! Singurul lucru la care subscriu celor scrise de dvs este ghinionul.

 

Nu stiu unde, ca nu mai gasesc se vorbea de prostie. Draga domnule cunoasteti definitia acestui cuvant? Cred ca ghinionul este singurul care poate fi pomenit aici. Prostia se gaseste extrem de des in ziua de azi si arata, sincer, cu totul altfel!

 

 

Foarte corect. Dar daca era o conserva iar motociclista era in locul taxiului ? Sareau toti cu moarte conservarului, mwuie, sa-i dam foc, sa-l spargem la bot si alte alea ? A ?

Nu cred ca este cineva pe forumul asta care a sarit sa-i tina partea! Toti o vom lua de par in masura in care fiecare dintre noi consideram ca este cazul. Nu inteleg de ce atatea replici care spun ca o luam in brate cand posturile noastre (a catzeilor) sunt mai mult decat decente, informative si incurajatoare PUNCT!

 

io o astept sa revina inapoi valida, sa o pot injura pe privat intre 4 ochi.

numa' sa-mi zica cand e pregatita

Cam despre asta vorbesc! Asa ar trebui sa facem cu totii, nu sa o balacarim mai ales cand nu suntem in cunostinta de cauza!!!

 

a intrebat de mobra prima oara? :)

 

nu, de mama ei :) dar sigur urmeaza!

 

 

Apelez la ambele sau cate tabere or fi! Opriti-va cu jignirile si contrele. Daca era vorba de masina, un incepator sau un alt mobrist vinovat, cu siguranta se sarea impotriva... dar ghiciti CINE SAREA!!! Vad aceeasi useri comentand impotriva, peste tot! Deci va rog inca o data, apelez la cei 7, 18, 21, sau cati ani de educatie detineti cu rugamintea de a va retrage undeva pe forum unde posturile voastre sunt interesante si citite. Aici faceti numai spam inutil.

 

REVIN! Aveti o pofta de tiganeala, ceva de vis!

 

Si intr-un final On Topic:

 

Gilda a fost detubata, respira singura este doar ajutata cu oxigen. La analizele de azi dimineata nu s-a gasit nimic in plus in afara diagnosticelor pe care deja le stim. VEste buna pentru noi este ca Pantera noastra, imediat cum s-a trezit a inceput sa urle si sa injure in dreapta si stanga intreband ce e cu ea, unde e, de ce o tin acolo... evident nestiind ce s-a intamplat cu ea!!! SO THE GIRL IS BACK IN BUSINESS!!! Te pup fata mea draga, hai sus!

Editat de hebe5p1n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gilda a fost detubata, respira singura este doar ajutata cu oxigen. La analizele de azi dimineata nu s-a gasit nimic in plus in afara diagnosticelor pe care deja le stim. VEste buna pentru noi este ca Pantera noastra, imediat cum s-a trezit a inceput sa urle si sa injure in dreapta si stanga intreband ce e cu ea, unde e, de ce o tin acolo... evident nestiind ce s-a intamplat cu ea!!! SO THE GIRL IS BACK IN BUSINESS!!! Te pup fata mea draga, hai sus!

 

 

Imi pare bine sa aud asta, toate cele bune!

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Gilda a fost detubata, respira singura este doar ajutata cu oxigen. La analizele de azi dimineata nu s-a gasit nimic in plus in afara diagnosticelor pe care deja le stim. VEste buna pentru noi este ca Pantera noastra, imediat cum s-a trezit a inceput sa urle si sa injure in dreapta si stanga intreband ce e cu ea, unde e, de ce o tin acolo... evident nestiind ce s-a intamplat cu ea!!! SO THE GIRL IS BACK IN BUSINESS!!! Te pup fata mea draga, hai sus!

 

 

Asta este tot ce trebuia sa auzim !!!!:burnout: Mai departe nu trebuie decat ca ecuperarea sa fie cat mai usoara si completa!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca e bine. Recuperare rapida si, mai ales, usoara.

 

PS Spuneti-i ca mobra e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil or sa fie niste mici pierderi de memorie in urma socului/operatiei. Mai mult ca sigur nu or sa dureze mult. Daca dureaza, poate ar fi recomandata o tomografie computerizata pentru traumatisme cerebrale (daca nu s-a facut deja).

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil or sa fie niste mici pierderi de memorie in urma socului/operatiei. Mai mult ca sigur nu or sa dureze mult. Daca dureaza, poate ar fi recomandata o tomografie computerizata pentru traumatisme cerebrale (daca nu s-a facut deja).

 

Din cate am inteles, nu-si aduce aminte nimic din momentul accidentului. Ceea ce este foarte bine. Tomografii cred ca s-au facut deja din moment ce s-a afirmat ca nu sunt leziuni craniene sau cerebrale. Multumesc domnule Bogdan, pentru intelegere si s-auzim numai de bine!

Editat de hebe5p1n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta urma sa adaug si eu, sa nu-i ziceti exact ce s-a intamplat cu mobra si nici cu ea. mai bine-i ziceti ca a facut o cadere de calciu cand cobora niste scari si s-a tavalit :))

deci cum e? a fost doar amnezie in bucata aia de timp? ati mai descusut-o sa vedeti ce isi aduce aminte si ce nu? aici intervine curiozitatea asupra efectului traumelor ca asta la nivelul creierasului.

daca e doar curiozitatea mea nu e cazul sa raspundeti.

 

mai departe, putem sa mai discutam despre profesionalismul ambulantei daca e cazul. eu presimt ca au ajuns destul de repede la fata locului si au fost stapani pe situatie.

anul asta am avut cateva cazuri de deces din cauza miscarii lente a serviciilor de interventie. si asta putea sa fie la fel de simplu un caz similar. BINE ca NU a fost!

splina scoasa inseamna ca avea o hemoragie destul de mare, interna, nu cred ca isi da cineva seama cat de periculoasa e situatia. mai departe, chirurgii care s-au ocupat de ea, la fel, s-au descurcat.

cati i-am pierdut pe patul de operatie? numai mie ce-mi mai povesteste un prieten chirurg la universitar...

 

hai cu cinstea aia, sa inceapa de la soferul ambulantei si sa se termine la asistente(sinusoidal, sa ajunga si la doctori)! pun si eu bani.

 

cicatricele cum sunt? ii plac? sunt badass?

 

Din cate am inteles, nu-si aduce aminte nimic de momentul accidentului. Ceea ce este foarte bine. Tomografii cred ca s-au facut deja din moment ce s-a afirmat ca nu sunt leziuni craniene sau cerebrale. Multumesc domnule Bogdan, pentru intelegere si s-auzim numai de bine!

 

asta e airbag-ul creierului care blocheaza functionarea in momente de trauma. smecher sistem mai e creierul asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedem mai tarziu. Inca este in ATI si intrarea acolo se face foarte dificil. Mama ei si probabil 2-3 apropiati intra la ea, deocamdata. ASteptam raspunsurile la aceste intrebari de la cei din Timisoara care au ajuns pe la ea si care cu siguranta vor mai ajunge!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Gilda a fost detubata, respira singura este doar ajutata cu oxigen. La analizele de azi dimineata nu s-a gasit nimic in plus in afara diagnosticelor pe care deja le stim. VEste buna pentru noi este ca Pantera noastra, imediat cum s-a trezit a inceput sa urle si sa injure in dreapta si stanga intreband ce e cu ea, unde e, de ce o tin acolo... evident nestiind ce s-a intamplat cu ea!!! SO THE GIRL IS BACK IN BUSINESS!!! Te pup fata mea draga, hai sus!

Multumim Hebe pentru rabdare si informatii. Stiam eu ca Pantera noastra e o luptatoare si ca o sa-si revina! Recuperare rapida!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pantero, ia vezi ce dreaq faci, sa mai bem o cafea la Craiova, impreuna cu un cunoscut pensionar posesor de Busa, care din unele motive s-a ceut scos din poza de mai jos :)

post-2608-0-54245000-1349183937_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este inca sub sedative. pentru ca are dureri abdominale si pentru ca trebuie ferita de socurile emotionale. Mama ei, care este medic, mi-a spus ca probabil 4-5 zile va sta la reanimare pana ce toate functiile organismului se reiau "ca la carte". Deocamdata doar membrii familiei o pot vizita (probabil si cei cativa apropiati care au stat cu ea tot timpul). In momentul in care s-a trezit, nu stia unde este sau de ce si s-a speriat foarte tare, de aici reactia de care vorbeam mai sus. I s-a explicat, chiar si mama ei i-a spus ce s-a intamplat si si-a adus aminte secvente... a intrebat "cum naiba mai mama ca eu nu fac d-astea..." si a specificat ca a vrut sa intre in benzinarie fiind convinsa ca va avea loc de taxi. De aici incolo, cel mai probabil in cateva zile ne va povesti ea!

Pantero, abia astept sa te aud la telefon! Te pup!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit niste vesti cu adevarat bune, dupa cate neorociri au fost in ultima vreme pe topicul asta!

 

Fato, dupa accidentul asta esti datoare vietii sa traiesti cat mai frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este inca sub sedative. pentru ca are dureri abdominale si pentru ca trebuie ferita de socurile emotionale. Mama ei, care este medic, mi-a spus ca probabil 4-5 zile va sta la reanimare pana ce toate functiile organismului se reiau "ca la carte". Deocamdata doar membrii familiei o pot vizita (probabil si cei cativa apropiati care au stat cu ea tot timpul). In momentul in care s-a trezit, nu stia unde este sau de ce si s-a speriat foarte tare, de aici reactia de care vorbeam mai sus. I s-a explicat, chiar si mama ei i-a spus ce s-a intamplat si si-a adus aminte secvente... a intrebat "cum naiba mai mama ca eu nu fac d-astea..." si a specificat ca a vrut sa intre in benzinarie fiind convinsa ca va avea loc de taxi. De aici incolo, cel mai probabil in cateva zile ne va povesti ea!

Pantero, abia astept sa te aud la telefon! Te pup!

sa pui informatiile si dincolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este inca sub sedative. pentru ca are dureri abdominale si pentru ca trebuie ferita de socurile emotionale. Mama ei, care este medic, mi-a spus ca probabil 4-5 zile va sta la reanimare pana ce toate functiile organismului se reiau "ca la carte". Deocamdata doar membrii familiei o pot vizita (probabil si cei cativa apropiati care au stat cu ea tot timpul). In momentul in care s-a trezit, nu stia unde este sau de ce si s-a speriat foarte tare, de aici reactia de care vorbeam mai sus. I s-a explicat, chiar si mama ei i-a spus ce s-a intamplat si si-a adus aminte secvente... a intrebat "cum naiba mai mama ca eu nu fac d-astea..." si a specificat ca a vrut sa intre in benzinarie fiind convinsa ca va avea loc de taxi. De aici incolo, cel mai probabil in cateva zile ne va povesti ea!

Pantero, abia astept sa te aud la telefon! Te pup!

 

Oh ,vesti bune !E bine ca si-a revenit ..a cat has seven or nine lives ?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde sa intre ca unde a avut ea accident e un mare semn de interzis si mai in fata e dunga continua?

semnul "Interzis" e pus la iesirea din benzinarie. intrarea e putin mai in fata unde se termina scuarul.Linia continua cred ca este prezenta la intrare.

 

Oricum, sanatate multa si recuperare rapida!

post-68147-0-04477300-1349190125_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citim si plangem si ne gandim la cei ce n-au fost asa norocosi...

Citim si plangem si ne gandim la tine ca n-ai fost asa norocoasa ca noi cei care nu avem accidente...

Citim si plangem de bucurie ca iti revii usor-usor...

Doamne ajut-o si pe fătuca asta cum doar Tu poti !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citim si plangem si ne gandim la cei ce n-au fost asa norocosi...

Citim si plangem si ne gandim la tine ca n-ai fost asa norocoasa ca noi cei care nu avem accidente...

Citim si plangem de bucurie ca iti revii usor-usor...

Doamne ajut-o si pe fătuca asta cum doar Tu poti !!!

 

da-o-n ma-sa de treaba, asta chiar mi se pare patetic, acum facem concurs de poezii? da, ne pare rau ca s-a intamplat, suntem alaturi de ea, ii tinem pumnii si ii uram sa se faca cat mai repede bine si sa depaseasca momentul, ajutam cum putem fiecare macar cu un gand bun, dar faza de aici chiar e deplasata. hai sa pastram totusi un pic decenta si sa nu ajungem sa fim citati prin alte parti cu mistocareala la adresa "romantismului de biker".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...