Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Separata nu o gasesti. Doar cum zicea si NaeL, in pachete gen grab bag

 

O sa ma uit eu pe acasa zilele astea daca mai am vreuna in plus si daca e sa gasesc, ti-o dau ;)

 

M-am uitat pe mai multe site-uri care vand accesorii pentru GoPro, nu am gasit prinderea cu cleme separat, doar in pachete de 99-150 lei.

 

Daca mai ai, vorbim pe pm pentru detalii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare, doresc sa-mi cumpar si eu o camera GoPro Hero. Din cate am vazut, accesibile pentru mine sunt White si Silver edition. Bineinteles, cu diferenta de pret care exista.

Intrebarile mele sunt:

 

1.Difera mult aceste modele?(nu ma prea pricep la foto-video)

2.Se merita sau mai dau 3 mil pentru silver? Sau e de ajuns White-ul?

3.Aveti idee de vreun site unde sa le gasesc la preturi mai mici? Am gasit cel mai mic pret 999 lei (White) si 1279 lei (Silver)

 

Va multumesc si astept raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, doresc sa-mi cumpar si eu o camera GoPro Hero. Din cate am vazut, accesibile pentru mine sunt White si Silver edition. Bineinteles, cu diferenta de pret care exista.

Intrebarile mele sunt:

 

1.Difera mult aceste modele?(nu ma prea pricep la foto-video)

2.Se merita sau mai dau 3 mil pentru silver? Sau e de ajuns White-ul?

3.Aveti idee de vreun site unde sa le gasesc la preturi mai mici? Am gasit cel mai mic pret 999 lei (White) si 1279 lei (Silver)

 

Va multumesc si astept raspuns.

Okazii.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, doresc sa-mi cumpar si eu o camera GoPro Hero. Din cate am vazut, accesibile pentru mine sunt White si Silver edition. Bineinteles, cu diferenta de pret care exista.

Intrebarile mele sunt:

 

1.Difera mult aceste modele?(nu ma prea pricep la foto-video)

2.Se merita sau mai dau 3 mil pentru silver? Sau e de ajuns White-ul?

3.Aveti idee de vreun site unde sa le gasesc la preturi mai mici? Am gasit cel mai mic pret 999 lei (White) si 1279 lei (Silver)

 

Va multumesc si astept raspuns.

Acum depinde si ce generatie vrei sa cumperi...generatia 2(daca se mai gaseste) sau ultima generatie(3)

 

Diferentele dintre White si Silver sunt destul de mari,parerea mea e ca merita sa dai 300 lei in + pentru Silver.

 

Niste informatii de baza:

Performanta Low light: White:Consumer Grade|Silver: Prosumer Grade

Performanta Foto: White:5 Megapixeli|Silver:11 Megapixeli

Rafala Foto: White:3 poze pe secunda|Silver:10 poze pe secunda

Mod filmare 1080p: White:30/25 fps Camp de vizualizare mediu | Silver: 30/25/24 fps Camp de vizualizare Ultra wide/mediu/ingust / Mod PROTUNE!

 

Mai multe detalii/comparatie intre modelele din generatia a3-a AICI

Preturi mai mici gasesti in strainatate,dar trebuie platit transportul asa ca tot pe la suma care o cer magazinele din tara ajungi.

 

Okazii.ro

Nu recomand sa cumperi de pe okazii.DOAR daca este un vanzator cu multe calificative pozitive si iti ofera garantie/factura.

Sper sa nu se considere reclama,dar poti cumpara de pe site-uri gen emag,actioncamera,etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Okazii.ro

Aici sunt preturi mai mici, dar fara garantie, deci nu cred ca se merita. Dar ms pentru info.

 

 

Acum depinde si ce generatie vrei sa cumperi...generatia 2(daca se mai gaseste) sau ultima generatie(3)

 

Diferentele dintre White si Silver sunt destul de mari,parerea mea e ca merita sa dai 300 lei in + pentru Silver.

 

Niste informatii de baza:

Performanta Low light: White:Consumer Grade|Silver: Prosumer Grade

Performanta Foto: White:5 Megapixeli|Silver:11 Megapixeli

Rafala Foto: White:3 poze pe secunda|Silver:10 poze pe secunda

Mod filmare 1080p: White:30/25 fps Camp de vizualizare mediu | Silver: 30/25/24 fps Camp de vizualizare Ultra wide/mediu/ingust / Mod PROTUNE!

 

Mai multe detalii/comparatie intre modelele din generatia a3-a AICI

Preturi mai mici gasesti in strainatate,dar trebuie platit transportul asa ca tot pe la suma care o cer magazinele din tara ajungi.

 

Nu recomand sa cumperi de pe okazii.DOAR daca este un vanzator cu multe calificative pozitive si iti ofera garantie/factura.

Sper sa nu se considere reclama,dar poti cumpara de pe site-uri gen emag,actioncamera,etc

Multumesc pentru detalii, Cred ca o sa optez intr-adevar catre silver, desi este putin peste bugetul meu, mai strang bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

so ce programe recomandati pentru editat filmuletele gopro? excluse cele care trebuie cumparate...........

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte interesant VIRB-ul..impresionanta faza cu autonomia de 3 ore.

Va face concurenta cu GoPro-ul si Drift&Stuff doar daca va avea un pret bun fata de concurenta sau asemanator.

Desi nu cred..Garmin deobicei aveau preturi mai mari.

Ramane sa vedem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai pot da edit

Foarte bun pretul..concureaza cu GoPro Silver(la pret) dar performantele sunt de Black Edition

Dotarile da, dar nu si calitatea imaginii insa (din pacate)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, doresc sa-mi cumpar si eu o camera GoPro Hero. Din cate am vazut, accesibile pentru mine sunt White si Silver edition. Bineinteles, cu diferenta de pret care exista.

Intrebarile mele sunt:

 

1.Difera mult aceste modele?(nu ma prea pricep la foto-video)

2.Se merita sau mai dau 3 mil pentru silver? Sau e de ajuns White-ul?

3.Aveti idee de vreun site unde sa le gasesc la preturi mai mici? Am gasit cel mai mic pret 999 lei (White) si 1279 lei (Silver)

 

Va multumesc si astept raspuns.

Depinde ce vrei sa faci cu ea. Daca ai de gand sa ti-o prinzi de casca si atat, nu cred ca o sa vezi diferenta; de aia 3 milioane mai bine mai cumperi un accesoriu, sau mai bine bagi benzina.

Deci (fara sa intentionez vreo jignire), daca din specificatiile alea nu intelegi nimic, iar filmarile ai de gand sa le urci pe Youtube si atat, ia fara frica white-ul, iar daca n-ai un crush pe go pro te poti orienta pe chestii apropiate ca performanta, la buget putin mai mic (gen Drift si Contour).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde ce vrei sa faci cu ea. Daca ai de gand sa ti-o prinzi de casca si atat, nu cred ca o sa vezi diferenta; de aia 3 milioane mai bine mai cumperi un accesoriu, sau mai bine bagi benzina.

Deci (fara sa intentionez vreo jignire), daca din specificatiile alea nu intelegi nimic, iar filmarile ai de gand sa le urci pe Youtube si atat, ia fara frica white-ul, iar daca n-ai un crush pe go pro te poti orienta pe chestii apropiate ca performanta, la buget putin mai mic (gen Drift si Contour).

Iti dai seama ca filmulete profesionale nu am sa fac, stunturi nici atat. Ideea e pentru siguranta mea, in caz de idioti in trafic, tepari,etc. Eventual filmari subacvatice sau cine stie ce-mi mai trece prin minte. Ideea cu specificatiile, am zis ca nu prea inteleg, in sensul ca sunt acolo si termeni pe care nu i-am intalnit pana acum ai trebuie sa recunosc mi-a fost lene sa stau sa-i caut ce si cum inseamna:D.

Merci pentru sfat, oricum am renuntat momentan la ideea de camera. Pe viitor poate o sa ma axez pe asa ceva, momentan am alte prioritati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate opri microfonul la GoPro 1? Cum?

Nu stiu daca se poate opri..dar poti scoate sunetu la "montaj".

Ai recomandari de softuri mai sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Separata nu o gasesti. Doar cum zicea si NaeL, in pachete gen grab bag

 

O sa ma uit eu pe acasa zilele astea daca mai am vreuna in plus si daca e sa gasesc, ti-o dau ;)

O carcasa de scufundari nu gasesti pe acolo? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry, n-am :) Am insa o prindere pe piept pe care nu o mai folosesc (chesty mount) daca intereseaza pe cineva.

 

Sei, am gasit prinderea. Daca mai ai nevoie da un semn pe pm sa iti zic de unde poti sa o iei ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry, n-am :) Am insa o prindere pe piept pe care nu o mai folosesc (chesty mount) daca intereseaza pe cineva.

 

Sei, am gasit prinderea. Daca mai ai nevoie da un semn pe pm sa iti zic de unde poti sa o iei ;)

Se potriveste cumva la camerele Drift?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una dintre primele filmari facute cu Drift Ghost HD .

Incarcat direct pe iutube fara nici o editare prealabila.

 

Frumos oras Constanta...

Filmarile pe timp de zi imi par de o calitate excelenta. Prinsa pe casca e mult mai "sexi" decat un Gopro. De ce nu folosesti telecomanda?

 

Se potriveste cumva la camerele Drift?

Nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Night-vision :)

Daca te referi la filmatul de pe moto, sunt unele camere video mai mari(camere video digitale hd) sau mai mici (dashcam - d'alea de masina) care filmeaza decent si la lumina scazuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...