Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

la asta nu m-am gandit,vizualizez videoclipurile pe pc cu bsplayer,nu stiu cu ce altceva sa le vizionez sa nu mai am problemele astea,o sa incerc sa filmez si 1080 p ca nu ma zgarcesc la memorie,mersi pentru sfaturi,chiar au ajutat!!!

Incearca cu splashlite, este un video player hd, mie doar cu el imi ruleaza perfect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

la asta nu m-am gandit,vizualizez videoclipurile pe pc cu bsplayer,nu stiu cu ce altceva sa le vizionez sa nu mai am problemele astea,o sa incerc sa filmez si 1080 p ca nu ma zgarcesc la memorie,mersi pentru sfaturi,chiar au ajutat!!!

Daca ai Windows 7 te sfatuiesc sa folosesti Windows Media Player,e bun..il folosesc de ceva timp si am renuntat la alte soft-uri.

Eventual incearca si VLC,nu am avut probleme pe el pana sa trec pe WMP(din lene).

Sa nu va treaca prin cap sa folositi QuickTime Player..eventual doar daca aveti Mac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare, am instalat si eu acum dar nu am apucat sa fac update la camera. Stii cumva daca inca merge sacadat?

Mie nu mi-a mers niciodata sacadat. Sau te referi la delay-ul de aprox 2 sec de la live view ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand calculatorul slab (vechi), eu prefer sa incropesc filmulete direct pe youtube. Ai optiunea de a lucra la o rezolutie mai mica, mai putin mancatoare de resurse. Editoarele clasice trebuiesc cam mult bibilite la codeci si randarea dureaza destul de mult. In acest rastimp calculatorul merge greu... spatiul de stocare trebuie sa fie maricel... si de ce sa nu consume curentul asta iutubul? La nivel amator eu zic ca-i arhisuficient.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand calculatorul slab (vechi), eu prefer sa incropesc filmulete direct pe youtube. Ai optiunea de a lucra la o rezolutie mai mica, mai putin mancatoare de resurse. Editoarele clasice trebuiesc cam mult bibilite la codeci si randarea dureaza destul de mult. In acest rastimp calculatorul merge greu... spatiul de stocare trebuie sa fie maricel... si de ce sa nu consume curentul asta iutubul? La nivel amator eu zic ca-i arhisuficient.

Pana la urma fiecare face cum crede ca e bine ;) sau cum se descurca mai bine.

PS:La unele programe de editing ai optiunea de a alege la ce rezolutie vrei sa vezi(preview) ceea ce lucrezi.De ex:la o rezolutie de 25%/50%/100%/ETC

Iar la render iarasi poti alege la ce rezolutie sa fie videoclipul final fie ca e FULL HD,HD,SD samd

 

La curent ai dreptate si nu ai in acelasi timp.Procesorul ,placa video si ramii trag curent cat au nevoie la momentul respectiv.Normal daca e in Full Load sa consume mult.

Oricum poti in loc sa stai la pc,de banii de curent sa te dai cu motoru.In ritmu asta o sa ajungem sa ne dam cu motoru "virtual",jucand MotoGP sau uitandu-ne pe youtube la filmulete cu motoare

Editat de iFeel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am editat destul de mult cu Sony Vegas si am randat si cu Dashware. Pai simti cum iti creste barba pana e gata un clip mai complex. Mai e si problema de spatiu pe hard la sistemele mai vechi. Acum ca Sony filmeaza cu 1080p la 60 fps, umpli un card de 32 de giga destul de repejor... Asa ca youtube-ul a ramas pentru mine o buna optiune. Decat sa arunci ceva filmat, mai bine le depozitezi pe youtube si faci o compilatie undeva prin iarna cand se gaseste timp mai mult :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am editat destul de mult cu Sony Vegas si am randat si cu Dashware. Pai simti cum iti creste barba pana e gata un clip mai complex. Mai e si problema de spatiu pe hard la sistemele mai vechi. Acum ca Sony filmeaza cu 1080p la 60 fps, umpli un card de 32 de giga destul de repejor... Asa ca youtube-ul a ramas pentru mine o buna optiune. Decat sa arunci ceva filmat, mai bine le depozitezi pe youtube si faci o compilatie undeva prin iarna cand se gaseste timp mai mult :D

De acord,daca ai un sistem mai vechiut nu merita sa il chinui cu randari.

Iar Sony Vegas...pfff la capitol durata de randare este unul dintre cele mai proaste soft-uri

Ca si comparatie de timpi de randare, video de aprox 15-20 minute in:

Vegas:40minute

Premiere Pro:21-22 minute.

 

Depinde si pe ce arhitectura iti este bazat sistemul.

Un sistem pe 64 de biti este recomandat pentru productie CAD/3d/Video/Foto si nu numai.In general este recomandat sa fie facut pe platforma AMD

Intel....bate AMD la Gaming,in rest este net inferior daca lucrezi intr-un domeniu enumarat mai sus.

 

Pe 32 au ramas doar platformele mai vechiute.Dar ca Office si Filme o duc bine si la momentul actual.

Degeaba ai 2 GB RAM si iti pui 64bit... e frectie.Aviz amatorilor.

Sau ai 8 GB RAM si iti instalezi OS pe 32 bit,alta prostie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi dati si mie ceva detalii despre instalarea software/upgrade la gopro3,eu nu am instalat nimic de cand am luat-o,doar bag cablul in ea si pc si copiez clasic fisierele cu copy si paste.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thx prietene :) ,o sa urmez toti pasii,sunt foarte multumit de camera,intradevar,trebuie cumparate inca 2-3 baterii pentru ca se duc repede



benzi de lipit 3M nu am vazut la f64 pe site.....imi poate arata cineva mai exact unde gasesc?si ce bani e una?voi chiar aveti incredere in benzile astea?adica nu va e frica ca se pot dezlipi......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea sunt prinderile cu adeziv. Daca nu ai incredere in ele, lipeste una pe ceva si dupa aia incearca sa o dai jos. Te vei convinge dupa primele 10 minute de incercari :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde si pe ce arhitectura iti este bazat sistemul.

Un sistem pe 64 de biti este recomandat pentru productie CAD/3d/Video/Foto si nu numai.In general este recomandat sa fie facut pe platforma AMD

Intel....bate AMD la Gaming,in rest este net inferior daca lucrezi intr-un domeniu enumarat mai sus.

 

Pe 32 au ramas doar platformele mai vechiute.Dar ca Office si Filme o duc bine si la momentul actual.

Degeaba ai 2 GB RAM si iti pui 64bit... e frectie.Aviz amatorilor.

Sau ai 8 GB RAM si iti instalezi OS pe 32 bit,alta prostie.

 

Aşa am o presimţire că vorbeşti din review-uri de mamă-mamă. Mai auzeam prostia asta cu AMD pentru X şi Intel pentru Y acum vreo zece ani. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aşa am o presimţire că vorbeşti din review-uri de mamă-mamă. Mai auzeam prostia asta cu AMD pentru X şi Intel pentru Y acum vreo zece ani. :crack:

Stai linistit ca nu vorbesc din review-uri.

Am avut si inca am sisteme facute atat pe Intel cat si pe Amd

Acelasi tip de placa grafica pe amindoua ,,doar procesorul si placa de baza difera.

Iar la AMD la randari am timpi mai buni in tip ce in jocuri Intel face treaba mai buna.

PS:Amindoua procesoarele sunt 6 core iar frecventa cam aceeasi.

Nu am vorbit niciodata din review-uri.Vorbesc doar din ce am testat pe pielea mea.Daca te iei dupa Review-uri mai bine iti iei tableta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E reala treaba cu AMD-ul.

Arhitectura AMD este optimizata in special pentru gaming, in timp ce pe Intel ruleaza mai rapid software-ul specializat (AutoCAD, 3D max etc)

Sistemul de operare pe 32bit "nu-ti vede" RAM-ul mai mare de 4GB;

D'aia toate laptopurile cu Windows pe 32bit preinstalat vin echipate doar cu 4GB RAM.

 

Am "trecut" prin fel si fel de calculatoare... Intel-ul rupe la aplicatii de tip workstation.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu AMD in Premiere...

http://www.tomshardware.com/charts/cpu-charts-2012/-34-Adobe-Premiere-Pro-CS6,3171.html

Primele 8 locuri Intel.

Pe toms si anandtech nu cred ca ii poate contesta cineva.

Premiere nu foloseste foarte mult procesorul,dar are rolul lui bine stabilit.

Majoritatea muncii o face GPU+RAM

In link-ul dat de tine majoritatea CPU-urilor sunt din generatii mai vechi.Dar sunt si din generatii mai noi

 

E reala treaba cu AMD-ul.

Arhitectura AMD este optimizata in special pentru gaming, in timp ce pe Intel ruleaza mai rapid software-ul specializat (AutoCAD, 3D max etc)

Sistemul de operare pe 32bit "nu-ti vede" RAM-ul mai mare de 4GB;

D'aia toate laptopurile cu Windows pe 32bit preinstalat vin echipate doar cu 4GB RAM.

 

Am "trecut" prin fel si fel de calculatoare... Intel-ul rupe la aplicatii de tip workstation.

 

Normal ca 32 bit vede doar 4GO RAM.Am spus doar ca mai sunt unii care instaleaza windows pe 32 bit chiar daca au mai mult de 4 GO si se plang de ce nu vede Windows-ul mai mult.

 

In ultimii cativa ani AMD a pus accent pe Phenom mai mult decat pe Athlon.

AMD are un + fata de Intel.PRETUL!.Procesoarele Intel sunt cu 15-20% mai scumpe.

 

Oricum daca vrei performanta si putere de calcul uriasa,iti faci un workstation bazat pe procesoare Intel Xeon.

 

 

La ce preț ajunge un astfel de sistem?

Depinde ce platforma alegi,ce generatii de procesoare/placi de baza,tip de RAM,etc.

Mai depind cateva chestii,care pot scadea sau creste pretul configuratiei.

De exemplu daca ai o carcasa buna deja si nu trebuie sa cumperi una noua automat poti investi in componente mai bune.Sau poti pastra banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea sunt prinderile cu adeziv. Daca nu ai incredere in ele, lipeste una pe ceva si dupa aia incearca sa o dai jos. Te vei convinge dupa primele 10 minute de incercari :laugh:

gratias mosule :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum daca vrei performanta si putere de calcul uriasa,iti faci un workstation bazat pe procesoare Intel Xeon.

 

Dap, asta am si facut :peace:

+ 13 GB RAM + nvidia quadro fx 1800 :hug:

rupeee ... urmeaza curand alte doua monitoare de 22' !

 

... dar sa nu poluam topicu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, asta am si facut :peace:

+ 13 GB RAM + nvidia quadro fx 1800 :hug:

rupeee ... urmeaza curand alte doua monitoare de 22' !

 

... dar sa nu poluam topicu'...

wai e déjà avion.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Separata nu o gasesti. Doar cum zicea si NaeL, in pachete gen grab bag

 

O sa ma uit eu pe acasa zilele astea daca mai am vreuna in plus si daca e sa gasesc, ti-o dau ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...