Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Eu am luat acumulatori "Energizer" de 2400mAh care au exact aceasi dimensiune cu bateriile. Nu am avut probleme sa le bag sau scot in/din suportul ala. Am dat 10 roni aiurea pe baterii pina i-am luat pe astia... din piata. 27 roni :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@costigh - ce marca sunt?

 

@zaelu - cat tin?

 

deja am vreo 24 de baterii nu imi trebuie pe moment insa vreau sa trec pe acumulatori - initial nu am facut-o pentru ca nu recomanda producatorul - dar daca sunt ok si tin peste 4 ore ... renunt la baterii trashcan-112.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am reusit sa gasesc pe site-ul ala unde apare la vanzare si Tachyon XC.Poate dai un link ceva.M-ar interesa la ce pret l-au adus in Romania! :wacko: Presupun dublu fata de USA! :)

 

salve tuturor!

 

@Kassu: nu am mai pus pe site produsul (tachyon) deoarece inca ne gandim ce metoda sa folosim pentru a avea un pret mai mic.

Intr-adevar, datorita transportului, vamii , comisionarului vamal si maretului TVA ajungem cu o camera cam la 200EUR (830RON).

Daca reusim gruparea unei comenzi mai mari, de mai multe bucati, reducem putin costurile (transport, comisionar - cei de la Tachyon pur si simplu nu au dorit sa ne dea un discount suplimentar , doar au redus transportul)

 

Camerele Tachyon XC sunt foarte bune pentru scopul pentru care sunt create si in mod sigur le vom mentine in oferta - dar la approx 200EUR/buc.

 

Intentionam sa aducem si Oregon Scientific ATC3K - 149EUR/buc - prin partenerul nostru din Germania - Loescher (http://server6.gs-shop.de/200/cgi-bin/shop.dll?SESSIONID=0445604315958917&sprachdir=../loescher_electronic_en&AnbieterID=2305) - suporta max 4G de memorie , mai putina bataie de cap, fara vama, tva inclus.... long live EU .. :baldy:

 

Vom introduce pe site (traznet.ro) si cele doua modele de camere, disponibile la comanda, iar daca exista interes la preturile si conditiile de mai sus , atunci totul e perfect.

 

Ca nota personala, am gasit in .ro camera Oregon Scientific ATC2000 la comenzi.ro http://www.comenzi.ro/product_info.php?cPa...aad71111db1f145 - la 809RON . La banii astia prefer ORICAND un Tachyon...

Editat de w259lkt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Kassu: nu am mai pus pe site produsul (tachyon) deoarece inca ne gandim ce metoda sa folosim pentru a avea un pret mai mic.

Intr-adevar, datorita transportului, vamii , comisionarului vamal si maretului TVA ajungem cu o camera cam la 200EUR (830RON).

Daca reusim gruparea unei comenzi mai mari, de mai multe bucati, reducem putin costurile (transport, comisionar - cei de la Tachyon pur si simplu nu au dorit sa ne dea un discount suplimentar , doar au redus transportul)

Camerele Tachyon XC sunt foarte bune pentru scopul pentru care sunt create si in mod sigur le vom mentine in oferta - dar la approx 200EUR/buc.

Vom introduce pe site (traznet.ro) si cele doua modele de camere, disponibile la comanda, iar daca exista interes la preturile si conditiile de mai sus , atunci totul e perfect.

La banii astia prefer ORICAND un Tachyon...

 

Va felicit pentru aceasta interesanta initiativa de a grupa mai multe comenzi intr-una singura mai mare, cu scopul de a reduce pretul final la end-user.Putine firme se gandesc si la saracul client, desi pe spatele lui traiesc pana la urma.

 

Pacat ca totusi cei de la Tachyon Inc. sunt atat de 'inchistati" in gandire.Cred ca nu ii intereseaza colaborarea cu tari mici, precum Romania, desi din cate vad, romanii sunt destul de activi pe site-ul lor, daca este sa ne luam dupa statistica asta!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@costigh - ce marca sunt?

 

@zaelu - cat tin?

 

deja am vreo 24 de baterii nu imi trebuie pe moment insa vreau sa trec pe acumulatori - initial nu am facut-o pentru ca nu recomanda producatorul - dar daca sunt ok si tin peste 4 ore ... renunt la baterii trashcan-112.gif

 

sony 2700 mAh

Ies mai greu (trebuie sa tragi suportul afara, nu mai sare singur). Nu stiu exact cat de mult tin, dar am testat in iarna cam pe la 0 grade, am lasat-o afara si dupa 4 ore inca inregistra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus pe site (traznet.ro) amandoua camerele, atat Tachyon XC (200EUR) cat si ATC3K (149EUR). Fiecare produs are o scurta descriere, o lista de caracteristici, cateva imagini si un manual PDF.

 

Later edit: Ar fi de mentionat ca putem livra si carduri SD si SDHC compatibile cu aceste camere, la preturi bune (marcile Transcend si Hama)

Editat de w259lkt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acumulatorii mei tin 4 ore cel putin... inca nu s-au terminat :moto:.

 

La fel cum a zis si cineva mai sus.. intra usor fata de altii dar, nu sare cartusul de baterii la deblocare... trebuie "ajutat" cu o surubelnita sau altceva.

 

Eu... am dat doua gauri in spatele lui (cu un ac inrosit la aragaz :wacko: ) si am petrecut un fir de ata rezistent pe acolo.. acum trag siguranta si cu un deget tragind de fir in sus extrag cartusul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu gasesc o informatie legata de camera asta: ce deschidere are obiectivul?

 

Vezi aici!

 

Dupa parerea mea e singurul, dar un foarte important dezavantaj al acestei camere. :moto:

Cu toate ca facand o comparatie intre filmuletele facute cu un Tachyon XC si filmuletele facute de mine cu un VholdR, care cica are 90* deschidere, nu mi se pare mare diferenta.Insa calitatea imaginii este net superioara in cazul Tachyon-ului.Zic si eu... :wacko:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

OK... azi am facut un mini filmulet... funny (maine dimineata cred ca nu o sa mai fie asa funny dar... ma rog :D )

 

 

Aveti optiunea de a il vedea HD (camera tot 640x480 inregistreaza numai ca filmu este bagat in editor care face resize la 1280x720).

 

sorry pentru "m"-ul in plus :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io-te aci... caleidoscop... imaginile in miscare sint "feerie". daca am timp zilele astea tai din el sa fac un filmulet... asa... sint 51 de minute de mers de la Ciolpani pina la Universitate pe potopul de azi. Am ajuns acasa... Noe. :P

 

Eu... scuterini (Serenity) si potopul

 

niste poze extrase de pe film

 

vlcsnap-2019692.png vlcsnap-2019816.png

 

vlcsnap-2020595.png vlcsnap-2020783.png

 

Stinga - Moise despicind apele.. :D

vlcsnap-2021080.png vlcsnap-2019030.png

 

Dreapta - Carambol pe pod la Baneasa la intrare in Bucuresti...

 

vlcsnap-2019409.png vlcsnap-2014513.png

 

Dreapta - jmecheri in actiune... nu, nu stateam pe loc dar pe ei oricum nu ii durea la basca...

vlcsnap-2014842.png vlcsnap-2015317.png

 

vlcsnap-2016569.png vlcsnap-2017145.png

 

vlcsnap-2017749.png

 

Citeva poze de la un accident mai grav intilnit dupa Tincabesti, o duba rasturnata

 

vlcsnap-2033942.png vlcsnap-2033964.png

 

vlcsnap-2033998.png vlcsnap-2034131.png

 

si salvarea care venea la 1km de locul cu pricina

 

vlcsnap-2036430.png

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus pe site (traznet.ro) amandoua camerele, atat Tachyon XC (200EUR) cat si ATC3K (149EUR). Fiecare produs are o scurta descriere, o lista de caracteristici, cateva imagini si un manual PDF.

 

Later edit: Ar fi de mentionat ca putem livra si carduri SD si SDHC compatibile cu aceste camere, la preturi bune (marcile Transcend si Hama)

 

Tachyon XC este indisponibila momentan ?/

Cum procedam daca sint interesat sa cumpar?

Momentan inseamna cateva zile , sau nu se stie?

M-ar interesa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,ce parere aveti de camera asta?

 

http://www.chinavasion.com/product_info.ph...t-camera-30fps/

 

ma bate gandul sa mi iau .....la banii astia.....chiar daca o fii de proasta calitate asta e....

ce nu inteleg e cum ajunge la mine acasa?....

pe site ai 2 variante....ceam mai ieftina air mail....aveti idee in ce consta?

 

banuiesc ca avion pana in romania....dar din romania pana in giurgiu ...care e traseul exact???

pt cei care au luat tahyconuri din sua?....cum a fost la voi? vad ca pe site zice usps....tot avion pana in romania....dar de exemplu pana in timisoara la tine la usa cum a ajuns?

de unde te duci sa o ridici? cum te instiinteaza ca a venit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,ce parere aveti de camera asta?

 

http://www.chinavasion.com/product_info.ph...t-camera-30fps/

 

ma bate gandul sa mi iau .....la banii astia.....chiar daca o fii de proasta calitate asta e....

ce nu inteleg e cum ajunge la mine acasa?....

pe site ai 2 variante....ceam mai ieftina air mail....aveti idee in ce consta?

 

banuiesc ca avion pana in romania....dar din romania pana in giurgiu ...care e traseul exact???

pt cei care au luat tahyconuri din sua?....cum a fost la voi? vad ca pe site zice usps....tot avion pana in romania....dar de exemplu pana in timisoara la tine la usa cum a ajuns?

de unde te duci sa o ridici? cum te instiinteaza ca a venit?

 

1.Parerea mea vis-a-vis de chinazaria asta este ca sigur este copiata dupa un alt model de camera video pe care il produc chiar ei sub licenta.S-ar putea sa fie ok(daca stie sa faca ce zic ei pe site), oricum la 26 Euro cat costa nu prea ai ce sa-i ceri.Ramane sa asteptam pana vei posta primele filmulete facute cu ea... :rock: Poate va fi o revelatie, desi ma cam indoiesc...

 

2.Eu am comandat Tachyon in SUA.Treaba cu transportul e banala:ti-o trimite cu avionul pana in Ro, iar apoi din vama e preluata de Posta Romana care ti-o aduce la oficiul postal de care apartii.Ei te instiinteaza(la adresa de contact pe care ai indicat-o cand o cumperi) cand anume(in ce zi si la ce ora) sa te prezinti la Posta pentru a o ridica.Platesti TVA-ul aferent valorii trecute pe factura din colet plus cativa RON pentru Posta Romana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde gasim asa ceva in romania... sau cum o luam de afara?

 

m-am uitat si eu dupa camera asta...e super ok in afara de un singur lucru...nu are baterii standard aa sau aaa.

De luat o iei direct de pe site-ul lor sau de pe ebay.

In ro n-am gasit-o, asa ca m-am dus pe Tachyon...

Daca te hotarasti sa o iei de pe ebay, vezi sa fii sigur ca magazinul care o vinde sa faca livrari si in ro. Apoi cu un card valid VISA sau Mastercard...pur si simplu platesti pe net prin paypal de ex...

Editat de faur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Interesanta "foc" TACHYON XC

 

cei ce au poate ma ajuta sa-mi iau si eu una, va rog.

mai multe impresii despre ea.................................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...