Sari la conținut

SHARK - Discutii Generale


Frana
 Share

Postări Recomandate

Asaaaaa, ca nu mai stiam cui iam dat linkul sa o cumpere de acolo. Iti vine bine pe capatzana?? Esti multumit?? Carbon skin cu rosu sau alb??

Carbon skin cu rosu.

Am luat un M si imi vine ca turnata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 641
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumesc pentru raspunsuri.La ce m-am uitat eu erau seria 2 si o diferenta de 300 lei intre ele, ma gandeam ca sunt diferente mai mari si nu le vad eu.Am probat un model Carbon Run si am fost foarte multumit de casca.

 

Am lasat link-ul pe cealalta pagina. Dan.C. si-a cumparat-o de acolo si din cate am vazut e foarte multumit. A cumparat carbon la pret de casca normala. (Carbonul tot timpul este mai scump ca celelalte) Din cate am observat speed R carbon skin e 100% carbon iar speed-r carbon run e amestec de carbon si fiber glass (asta in caz ca am citit bine si descriptia fiecarei casti corespunde 100% cu produsul) dar cred ca corespunde.

Am mare incredere in www.motocard.es si transportul e gratis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am lasat link-ul pe cealalta pagina. Dan.C. si-a cumparat-o de acolo si din cate am vazut e foarte multumit. A cumparat carbon la pret de casca normala. (Carbonul tot timpul este mai scump ca celelalte) Din cate am observat speed R carbon skin e 100% carbon iar speed-r carbon run e amestec de carbon si fiber glass (asta in caz ca am citit bine si descriptia fiecarei casti corespunde 100% cu produsul) dar cred ca corespunde.

Am mare incredere in www.motocard.es si transportul e gratis.

Am vorbit cu Viorel de la Viomotor Oradea si imi aduce carbon run la 1230Lei,problema e ca ajunge numai in martie,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Racer-R -ul (Lucha) de la Shark, si nu am decat vorbe de lauda pentru ea.

 

Singura situatie "neplacuta" este ca daca deschizi viziera mai mult de jumate, in mers are o vibratie stridenta (la peste 30kmh) .... dar se rezolva foarte usor - o inchid... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atat de bune incat le poti cel putin egala in maxim 5 minute de search pe net.

Nu te contrazic, eu am cautat de ceva timp o casca Shark Speed R Carbon Run si sub 1500Lei nu am gasit el mi-o aduce la 1230Lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shark SKWAL cu benzi luminoase cu led.

Una d-aia as fi vrut eu.

Am mers la motorteam sa vad cum sunt, am probat S - era mic, am probat M - era mare, asa ca a iesit din schema - capu' meu e de vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una d-aia as fi vrut eu.

Am mers la motorteam sa vad cum sunt, am probat S - era mic, am probat M - era mare, asa ca a iesit din schema - capu' meu e de vina.

Daca ar fii avut carbon si Skwal-ul poate il luam, dar mi s-a parut mai high class speed r-ul. In vara la 1400 din carbon nu am gasit nimic sub 1500 asa ca eu l-am luat din afara la 1400. Editat de Adrian Pintea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

După experienta cu AGV Corsa, un singur sezon, am revenit la Shark. Azi am comandat Race R pro Chaz+viziera fumurie. Astept sa apără sa vedem "din ce aluat" e făcută.

Sunt foarte curios dupa ce ai avut si AGV Corsa sa ne spui ce diferente sunt intre casti dupa ce o porti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sunt foarte curios dupa ce ai avut si AGV Corsa sa ne spui ce diferente sunt intre casti dupa ce o porti.

Și eu sunt super curios. Prima opțiune anul trecut era Shark-ul, dar asa s-au aliniat planetele încât am luat AGV. Problema a fost ca forma interioara a castii nu se potrivea la fix cu capul meu. 😊 în rest nu am avut reclamații. Sper sa fie la fel și cu Shark-ul.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A ajuns și Race R pro-ul Chaz green mat. Primele impresii:

Exterior

-carcasa exterioara mica

-incredibil de usoara

-la ce aerisiri are, cred ca nu e o problema ventilatia

-viziera foarte groasa pe mijloc(4.2mm)

-sistem schimbare viziera aberant de simplu

-vopsea foarte buna, detalii frumoase

-piese calitative

 

Interior:

-materiale de calitate

-spațiu pt urechi super bine definit

-pt cei cu ochelari de vedere e perfecta

-are un neck roll imens, o tragi pe cap f greu și o scoți și mai greu

-câmp vizual bun

-forma interioara medie

-fiind o casca Race orientated e mai strâmtă decât media

-curelușe de închidere vine unde e cazul fără sa incurce.

-un fog mask care probabil ajuta mult în situația în care te prinde ploaia sau e mai rece afara, se mulează pe nas foarte bine

 

Comparativ cu predecesoara RSR2 diferența e de la cer la pământ.

 

Per total o casca de toți banii la prima impresie, vedem când adunam kilometrii.

 

Voi reveni cu un comparativ atât cu rsr2 cat și cu AGV Corsa doua primele ture. 😊

 

Sănătate!

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A ajuns și Race R pro-ul Chaz green mat. Primele impresii:

Exterior

-carcasa exterioara mica

-incredibil de usoara

-la ce aerisiri are, cred ca nu e o problema ventilatia

-viziera foarte groasa pe mijloc(4.2mm)

-sistem schimbare viziera aberant de simplu

-vopsea foarte buna, detalii frumoase

-piese calitative

 

Interior:

-materiale de calitate

-spațiu pt urechi super bine definit

-pt cei cu ochelari de vedere e perfecta

-are un neck roll imens, o tragi pe cap f greu și o scoți și mai greu

-câmp vizual bun

-forma interioara medie

-fiind o casca Race orientated e mai strâmtă decât media

-curelușe de închidere vine unde e cazul fără sa incurce.

-un fog mask care probabil ajuta mult în situația în care te prinde ploaia sau e mai rece afara, se mulează pe nas foarte bine

 

Comparativ cu predecesoara RSR2 diferența e de la cer la pământ.

 

Per total o casca de toți banii la prima impresie, vedem când adunam kilometrii.

 

Voi reveni cu un comparativ atât cu rsr2 cat și cu AGV Corsa doua primele ture.

 

Sănătate!

Cat ai platit pentru ea? Eventual daca ai mai luat o viziera cat te-a ajuns pachetul cu tot cu transport?

Multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana reușesc sa fac primii kilometrii cu noua casca, și pana sa ii fac o poza pt sectiunea vânzări, postez aici ca am la vânzare o viziera fumurie VZ100 pt Shark race r pro /race r /speed r. Scoasa din folie, montata și pusa la loc. E prea fumurie pt ochii mei îmbătrâniți. Prețul e 70eur cu transport inclus cu verificare colet.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare

Cineva din Cluj daca are un Shark Raw marime S sau M si vrea sa ma lase sa incerc?

Poti sa incerci orice M sau S de la orice Shark.

Marimile sunt aceleasi.

Si sunt identice cu Shoei.

Poti sa incerci un M de le Shoei si este identic cu M de la Shark.

De asemenea poti sa probezi M de la Shark S600 si este identic cu M de la Shark Raw.

Ma refer la castile noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa incerci orice M sau S de la orice Shark.

Marimile sunt aceleasi.

Nu stiu sigur daca mi s-a intamplat doar mie, dar eu cand mi-am luat S900 Lumi de la Shark (noua), am probat vreo 7 casti cu acelasi model, vreo 3 L-uri si restul M-uri, si una singura mi s-a potrivit perfect. Acum poate am eu capul putin mai ciudat, dar acum nu as cumpara casca fara sa o pun pe cap inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu sigur daca mi s-a intamplat doar mie, dar eu cand mi-am luat S900 Lumi de la Shark (noua), am probat vreo 7 casti cu acelasi model, vreo 3 L-uri si restul M-uri, si una singura mi s-a potrivit perfect. Acum poate am eu capul putin mai ciudat, dar acum nu as cumpara casca fara sa o pun pe cap inainte.

Am avut Shark S500, RSX, RSR, acum am VISION-R, toate M si s-au potrivit perfect.

De asemenea am avut si 2 Shoei XR100, ambele M si s-au potrivit perfect.

Toate au fost noi.

Ultima casca, Shark VISION-R, nu am probat-o inainte pentru ca am cumparat-o din Franta on-line si este perfecta.

Am probat si Shoei XR1100 pentru ca vreu sa achizitionez una si M a fost perfect.

Sau sunt eu norocos.

lol

 

P.S. Cea mai buna casca pe care am avut-o pana acum a fost SHARK RSX Hook.

Editat de edward_zone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...