Sari la conținut

solicit sfaturi pt o calatorie!


Black_wolf
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 106
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Avantajul sensurilor giratorii este ca poti sa faci calatoria cat de lunga o vrei.

 

 

"Long way round the roundabout."

 

Dezavantajul este ca se creaza bisericute si nu se mai merge in grup.

 

Stickere animate face cineva?

300px-UK_Roundabout_8_Cars.gif

 

Oops! In Voluntari se circula pe dreapta, ca la noi, sau pe stanga? Ne trebuie doua seturi de stickere in acest ultim caz...

Editat de robert_bobariu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legenda spune ca in Voluntari umbla stafiile pe strada la fel cum umbla la noi cainii vagabonzi.

 

Noaptea se aude zanganit de lanturi si zgomot de partzuri.

 

Aveti grija!!!

 

 

P.S. Luati si un contor Geiger.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da da hai sa facem un topic privat! :))

daaaaaaaa!si daca ne suparam facem un forum unde sa debitam toate kakaturile care ne trec prin teasta!

am inteles ca pe pod la Europa au dat astia cu ulei pe jos .cad racerii pe capete.

rute ocolitoare?un GSP ceva?

Editat de Black_wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GSP gasesti aici: http://www.gsp.ro/

au hartile actualizate? ca ultima data cand am auzit in casca "la 100 m virati la dreapta" m am trezit in lanul de porumb!cred ca cel mai bine urcam motoarele cu tot cu barca si boltari pe platforma la RATB si continuam pe jos la cap de linie!

deci sa facem lista:

1 eo

2

3

4

5

.

.

.

.

.55

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io zic sa nu luam femei maritate. Ca Doamne fere', poate au treaba pe acasa si pe noi ne prinde iarna pe traseu...

corect!

pe a mea o las la cratita .acolo unde ai e locul.

cat despre restul de fomei nu stiu ce sa spun.....ca nu am asa mare experienta ca unii labari de pe aici. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti conta si pe mine. urmaresc de ceva timp sectiunea asta cu speranta ca propune cineva o astfel de calatorie. felicitari pentru initiativa!

multumesc mult!

in speranta unui asfalt uscat tin sa precizez ca ideea aceasta de a organiza o asfel de calatorie m a traznit in moalele capului citind planificarile unor colegi de suferinta,pardon colegi de pasiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man pe mine m-ai uitat?

lista este deschisa oameni buni.

va rog sa trimiteti si nr de cont +pin.asta in caz ca patim ceva pe drum sa le lasam mostenire "colegilor" .

cum procedam pina la urma?caram mobrele cu tramvaiul?luam barca cu noi sau flotoare?

la faza cu flotoarele sincer nu ma prea inghesui pt ca atrage ursi maidanezi.dar pina la urma grupul va decide cea mai buna varianta.si asa ma mai traznit o idee.infintam si un grup care sa salveze ursii comunitari de rautatea oamenilor ,a copiilor care de mici ii chinuie si le da cu papusa in cap determinind astfel un comportament agresiv al ursilor maidanezi!

propun ca motto :"azi salvam o laba,si daca suntem perseverenti poate ajungem la 4 labe"

colegii mai experimentati (mai acneici) stiu cum sta treaba.

Editat de Black_wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blackule, vin si eu

ma ocup de cazare pentru o noapte. e iarna si se intuneca repede deci nu cred ca e o idee buna sa incercam " dintr o bucata" . N are rost sa fortam aiurea.

 

cate duble se cer ? dar single ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Batrane, da' stiu ca ai curaj, nu gluma..nu te-arunca la asa o tura fara sa te documentezi indeajuns..asteapta si tu sfaturile mobristilor noi de pe forum..si nu te incumeta sa pleci decit dupa 50/60 pagini de sfaturi..

Eventual ai putea gasi si o pasarica organizatoare care sa stie :drums: , sa se-adune toate curcile, papagalii si oracaitoarele din zona..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Batrane, da' stiu ca ai curaj, nu gluma..nu te-arunca la asa o tura fara sa te documentezi indeajuns..asteapta si tu sfaturile mobristilor noi de pe forum..si nu te incumeta sa pleci decit dupa 50/60 pagini de sfaturi..

pai astept (aberatiile) lor cu cea mai mare placere,oricum nu ma aventuram in asa ceva fara niste sfaturi "competente" din partea lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Luv Eu zic sa nu te bagi la asa tura, e prea riscant, lipsa de experienta o sa isi spuna cuvantul. Doamne fereste mai pateste si mobra ceva, iar remorca si chestii de genu... va stiu oameni seriosi.,, dammm

asa deci domn' Luigi e "tilicar" in ale motociclismului!pai ce sa caute el domle' in o astfel de expeditie?nu luam cu noi decat MAESTRII in ale motociclismului.sa vad de unde draq scot cel putin 50 de buc ca nu prea ma pricep in a organiza ture asa lungi.

deci@L.U.V si ceilalti "incepatori" stati departe de tura asta! Nu mai plingeti aveti toata viata inainte si poate ca intr o zi veti fi "tolerati" in astfel de ture! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare grija la telefone si la roaming. verificati daca e acoperire si daca operatorii locali au acorduri in zona aia. daca nu , tel prin satelit ( vorbesc eu cu Silindean sa ne ajute ca stiu ca el era patit).

 

nu mi dau seama de care 50 e vorba, credeam ca filmul ala era" 300", daca e de numere eu nu ma bag decat pana la 2-maxim 3. deha, varsta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foxule, daca te bagi la tura neaparat sa iti iei nikon-ul cu tine, ca o sa ai cu siguranta ceva cadre de tras.

 

@blackwoolf nu mai primiti, dle, toate haimanalele, astia de nu au ce face la zero grade sau cu minus, pierde-vara si alte specimene de genul.. Bai, in ce hal am ajuns. Mai stiu un tilicar, fantoma isi zice si mai nu stiu cum in continuare, ceva cu cifre, cred ca e cnp-ul... ;)

 

mulutmesc, dar din pacate nu e " heavy duty". cred ca o sa inchiriez ceva mai " rezitent" ,la praf, apa, furtuna, cutremur nu rezista nikonul meu . si cum traseul asta are din toate, ( asta daca prindem vreme buna ) e bine sa fim asigurati.

 

eu imi iau si lantiosor din ala cu datele personale sa l pun la gat, macar sa stie mama de mine daca lucurile merg prost.

si sincer, parca n as pleca cu astia care au familie, Doamne feri de ceva, le raman in spate copii fara ei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intentionez sa calatoresc din cart .Tei tocmai pina in Voluntari!

acum intrebarile:

ce presiune trebuie sa am in anvelopa spate? R:La fel ca cea din fata

cata benzina bag in rezervor? R:Depinde cati bani ai la tine

daca ma prinde noaptea pe drum CE FAC? R:Cauti cazare

este careva amator sa calatorim impreuna?fac cinste! R:Eu,dar la primavara

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vreun broker pe aici ?asigurari de sanatate neaparat, si cum spunea un pusti incepator. iana..si mai nu stiu cum ii zice, deh, astia mici cu bmwoaie, neaparat sa fie asigurare cu repatriere.

 

deci, sa ne organizam,

black-ul sef de turma

eu cu cazarea + comunicatii

cine se baga la " medicale"

cine se baga la asigurari

pt GPS incerc eu niscai smecherii insa zona aia nu prea e cartogrfiata, e inca cu " pete albe".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vreun broker pe aici ?asigurari de sanatate neaparat, si cum spunea un pusti incepator. iana..si mai nu stiu cum ii zice, deh, astia mici cu bmwoaie, neaparat sa fie asigurare cu repatriere.

 

deci, sa ne organizam,

black-ul sef de turma

eu cu cazarea + comunicatii

cine se baga la " medicale"

cine se baga la asigurari

pt GPS incerc eu niscai smecherii insa zona aia nu prea e cartogrfiata, e inca cu " pete albe".

lista ramane deschisa!

domnilor nu fiti sfiosi.indrazniti ca vedeti cat tupeu afiseaza unii care nici macar nu stiu sigu cate roti are motorul lor!

avem mare nevoie de un PR sa tina legatura cu autoritatile din zona de tranzit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia ce m-am intors dintr-o epuizanta calatorie Mogosoaia - Chitila si retur, cu scopul nobil de a cumpara paine pentru dulaii de pe strada. Ora e tarzie, m-a prins noaptea pe drum, nici paine n-am mai gasit. Trebuia sa citesc sfaturile voastre inainte, nu era drum sa-l fac dintr-o bucata. Acum asta e, ma gandesc sa vin cu voi, fac jonctiunea la podul de peste centura, numai sa anuntati plecarea cu o saptamana inainte, ca sa am timp sa ajung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt pregatit, daca ma acceptati vin cu experienta-mi folositoare in ale mersului spre destinatii departate gen P-ta Victoriei - Muzeul Antipa.

 

Acum ma duc la garaj si-mi verific presiunea din pneuri dupa care pun incalzitoarele pe ele.

 

Va rog sa anuntati din timp plecarea ca sa am timp sa ma imbrac de iarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...