Jump to content

Sidi made in Romania

Recommended Posts

Salut.

Are sau a avut cineva modelul acesta de Sidi ? http://www.fc-moto.de/Sidi-Fusion-Motorcycle-Boots

Ma intereseaza 1-2 pareri legate de confort.

Cum se comporta la temperaturi scazute (5-6 grade) si la temperaturi mari (30 grade) ?

In principiu cand e cald nu ar trebui sa ma deranjeze prea mult. Am insa o mica problema cu frigul.

La capitolul duritate cum stau ? Se poate merge pe strada incaltat cu ele 300-400 metri daca e nevoie ?

Mersi.

• 7 months later...
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• 2 months later...

salutare !

abia ce am cumparat niste Vanucci VTB9

si mai mult ca sigur or sa crape cataramele sau "buckles"

Louis nu poate sa-mi comercializeze, raspuns clar dupa lungi insistente.

Made in Romania... asa ca o sa rog pe cineva care stie unde ar putea fi facute Vanucci (marca italiana), cizme care sunt oricum facute exclusiv pentru Louis.

Sa incerc in Popesti Leordeni pe strada Fermei ?

• 4 weeks later...

Salut, nu pe Drumul Fermei pe Aleea Tomesti ziceau baietii. Dar era doar Sidi acolo.

Pe Fermei parca Grisport se cheama fabrica da nu fac pentru moto.

• 3 months later...

Salutare!

Mai știe cineva/careva dacă mai există fabrica SIDI pe la noi?...Vreau să-mi cumpăr o pereche de vortice...dar dealerii oficiali de la noi au prețuri mai mare decât prin UE...și nu pot cumpăra fără să le probez(nu au 47 sau 48)...și aș apela direct la sursă...dau un ban, dar știu că îmi vin...

• 1 month later...

Salutare!

Mai știe cineva/careva dacă mai există fabrica SIDI pe la noi?...Vreau să-mi cumpăr o pereche de vortice...dar dealerii oficiali de la noi au prețuri mai mare decât prin UE...și nu pot cumpăra fără să le probez(nu au 47 sau 48)...și aș apela direct la sursă...dau un ban, dar știu că îmi vin...

Este o fabrica în Popesti, dar e greu să scoți ceva de acolo.

• 1 year later...

Salut.

Are sau a avut cineva modelul acesta de Sidi ? http://www.fc-moto.de/Sidi-Fusion-Motorcycle-Boots

Ma intereseaza 1-2 pareri legate de confort.

Cum se comporta la temperaturi scazute (5-6 grade) si la temperaturi mari (30 grade) ?

In principiu cand e cald nu ar trebui sa ma deranjeze prea mult. Am insa o mica problema cu frigul.

La capitolul duritate cum stau ? Se poate merge pe strada incaltat cu ele 300-400 metri daca e nevoie ?

Mersi.

Salut. Le am eu, de prin 2008-2009 cam asa, si le port si in ziua de azi. La 30 grade e ok....nu iti fierb picioarele...iti este cald da nu exagerat. La 2...3 grade poti sa iei ceva sosete mai groase si gata. Poti umbla linistit si 1 km cu ele..is mai incomode pt ca is geata...dar e ok.

Salut. Le am eu, de prin 2008-2009 cam asa, si le port si in ziua de azi. La 30 grade e ok....nu iti fierb picioarele...iti este cald da nu exagerat. La 2...3 grade poti sa iei ceva sosete mai groase si gata. Poti umbla linistit si 1 km cu ele..is mai incomode pt ca is geata...dar e ok.

Le-am avut, le-am purtat, le-am "consumat" deja. A trecut ceva timp. :))

Am altceva acum, de la Daytona, dintr-o piele mai moale, pentru touring.

• 3 years later...

O exista dar nu cred ca poti cumpara in tara, le produc si le plimba afara ca sa.ti vina cu pret dublu-triplu.

Si e trist bine dar si piata de cumparare pt aceasta incaltaminte nu este atat de mare in Romania...pe mine ma intereseaza niste pantofi de ciclism;

Stie cineva unde mai este fabrica si daca au un punct de desfacere?