Sari la conținut

Sidi made in Romania


todea
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sidi are o fabrica ce produce incaltaminte moto chiar in Bucuresti. Din cate am inteles produc aproape toate modelele, mai putin Vortice, care e produs doar in Italia. Eu am luat legatura cu ei, intamplator prin siteul okazii.ro; acesta este userul lor ( lhttp://www.okazii.ro/comunitati/okazia-lui/risport2011.html ). Sunt niste oameni de nota 10 iar preturile sunt mai mici in comparatie cu magazinele care le comercializeaza marfa ;) Din pacate raspund greu pe site iar eu nu mai gasesc nr. lor de telefon asa ca va recomand sa licitati la "oua de prepelita" :D

Editat de Bobom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sidi are o fabrica ce produce incaltaminte moto chiar in Bucuresti. Din cate am inteles produc aproape toate modelele, mai putin Vortice, care e produs doar in Italia. Eu am luat legatura cu ei, intamplator prin siteul okazii.ro; acesta este userul lor ( lhttp://www.okazii.ro/comunitati/okazia-lui/risport2011.html ). Sunt niste oameni de nota 10 iar preturile sunt mai mici in comparatie cu magazinele care le comercializeaza marfa ;) Din pacate raspund greu pe site iar eu nu mai gasesc nr. lor de telefon asa ca va recomand sa licitati la "oua de prepelita" :D

Cred ca este contul unui angajat care are relatii si acces direct la produse. Nu cred ca o firma precum SIDI sa puna pe un site pe langa produsele lor... si oua de prepelita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contul este al persoanei care se ocupa de fabrica in niciun caz nu este al firmei Sidi :D Ideea e ca produsele nu se vand pe sub mana sau din portbagajul vreunei masini ci au un magazin de desfacere in aceeasi locatie cu fabrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

vezi poate au de vanzare.ma intereseaza crossfire :)

Buna.... am eu o pereche de Sidi crossfire, portocaliu cu alb, NOI in cutie, Au fost trimise de catre un prieten din Italia, dar din pacate nu mi s-a potrivit marimea.

Sunt marimea 43-44, fabricate in indonezia, au toate carticelele cum a venit plus balamalele de rezerva,Apsolut Noi noute.. Pret 190 euro.

Daca te intereseaza iti pot trimite poze, pt ca inca nu le-am pus la vanzare. O zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au incaltaminte moto in magazinul fabricii , asta daca vorbim de fabrica de la intrarea pe Drumul Fermei ( Drumul Fermei fiind "ceva" cu pretentii de strada ) .Exista un magazin pe Aleea Tomesti , unde gasiti incaltaminte moto Sidi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in spate la aparatori e magazinu..ce`i care se ocupa de el sunt vecinii mei...am apelat si eu la ei, am aflat intamplator ca au sidi, de multi ani se ocupa de incaltaminte si lucreaza numai cu italieni

Editat de Hardcore23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa comanzi de la ei absolut orice. Sau cel putin asa se laudau cand mi-am luat eu cizmele. Si intradevar, magazinul la care fac referire este cel de pe Aleea Tomesti, cum zice si AllenC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam nenorociti italienii astia.. vin la noi si ne lucreaza romanii pe salarii derizorii, apoi ne vand cizmele facute de NOI cu 20 de euro mai ieftin ca pe louis.de

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

in spate la aparatori e magazinu..ce`i care se ocupa de el sunt vecinii mei...am apelat si eu la ei, am aflat intamplator ca au sidi, de multi ani se ocupa de incaltaminte si lucreaza numai cu italieni

 

o adresa mai exacta a magazinuliu se poate?

Multumesc,

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

cam nenorociti italienii astia.. vin la noi si ne lucreaza romanii pe salarii derizorii, apoi ne vand cizmele facute de NOI cu 20 de euro mai ieftin ca pe louis.de

de prosti sa nu iti fie mila !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand cauti ceva uneori nici nu stii cat de aproape e. Daca as fi stiut si eu cand mi-am luat vanucci.

Asta e globalizarea se fabrica in Romania se trimit in uk, italia, usa si le comanzi pe net, desi poate esti la cateva strazi distanta si e o mare diferenta cand vezi si probezi.

Daca le-ar vinde prea ieftin ar aparea combinatori care sa le vanda prin ue mai ieftin. Avem multe de invatat de la italieni, mai ales cand discutam despre motoare, acesorii si echipamente moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Poti sa comanzi de la ei absolut orice. Sau cel putin asa se laudau cand mi-am luat eu cizmele. Si intradevar, magazinul la care fac referire este cel de pe Aleea Tomesti, cum zice si AllenC.

o adresa mai exacta a magazinuliu se poate? dau o bere :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum vi pe Soseaua Berceni, faci dreapta pe Aleea Tomesti si in 50 de metrii o sa ai pe partea dreapta fabrica. Sper ca te-am lamurit :)

post-66326-0-60995900-1369938884_thumb.jpg

Editat de Bobom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Am fost io acolo, acum vreo doua saptamani, dar nu mai fabrica.

Mi-au zis ca prin septembrie se poate sa reinceapa productia. Totul e functie de comanda care va veni (sau nu) din Italia.

Mai aveau ceva pe stoc, dar numere de la 45 in sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...