Sari la conținut

Accident Bucuresti 12.02.2013


AdrianMitrache
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

va doresc la astia care mergeti 'responsabil' si sunteti toti niste maicute la ghidon sa va piz.deasca unu o data in trafic, din vina LUI, ca sa vedeti atunci cum e sa o su.gi cu dreptatea in mana......

 

unul dintre lucrurile pe care nu le suport la pseudomotociclistii romani este IPOCRIZIA.......

 

aia care aveti supersport sau miare si mergeti cu 50 peste tot: dati-va foc la motoare, de ce dracu v-ati luat vitezane? ca sa pozati in maicute pe forum? daca va luati naked sau ceva mai domol,intelegeam macar.

O sa sara lupii moralisti ca arsi :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaa, asta era topic de "rip" si "insanatosire grabnica".

e topic de tinut la curent cu starea/nevoile accidentatului, daca e careva interesat. si topic de despicat accidentul, daca se stiu chestii despre asta. speculatul asupra protectiilor purtate corect sau nu, care-i mai buna, geaca sau plasa, cine e viteaz si cine nu.. can can ieftin. daca fac un topic despre genunchere o sa vorbiti de uleiuri pe acolo..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Defineste "a specula"! Eu am avut impresia ca se scria din proprie experienta, nu ipoteticl

continui sa faci exact ce sanctionam asa ca eu ma opresc aici. scrie din propria experienta chestii legate DE ACCIDENT. ce e asa de greu? n-ai experienta legata de accident ca nu ai fost acolo, ramai cu cititu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Defineste "a specula"! Eu am avut impresia ca se scria din proprie experienta, nu ipoteticl

Ma hazardez sa raspuns eu pentru ca vad ca @silencer a renuntat.

 

Cred ca se referea l afaptul ca lumea se da cu parerea chiar din experienta un pic aiurea. Daca nu ai cazut de 100 de ori si nu ai facut o statistica, parerea ta este, cu parere de rau, cam egala cu zero. Cand mai cazi o data, desi nu iti doresc deloc, experienta s-ar putea sa fie total diferita. La asta cred ca se referea.

 

Daca nu esti de acord, sau parerea mea te ofenseaza, te rog insistent sa raspunzi, ca sa nu moara topicul asta de accident asa repede (si fara nici o informatie reala cu privire la accident.....btw).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vezi cati ne shimbam in vara asta parerea fara sa vrem.. daca as sti ca se opreste macelul ma sacrificam eu ca IIsus pentru voi :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu a inceput numaratoarea.

 

Mie mi se pare ca accidentul ne reaminteste ca nu e bine sa mergi pe banda 1. Ori mai grav sa depasesti pe banda 1.

Mai bine stai in cu-rul celui din fata pe banda 2 si treci de el cand ai ocazia.

Daca mergi pe banda 1 poate iesi un pieton dintre masinile parcate, poate pleca o masina de langa bordura, Iese o masina de pe o strada laterala.

Pe banda doi ai mai multa vizibilitate.

Sanatate celui accidentat.

 

 

nu ma urc pe motor cu gandul ca azi mi`o fur...daca ai frica asta ar trebui sa te lasi

 

Neeee. Daca ai frica de accidente ramai in viata. Stii cum se spune ca frica pazeste pepenii.

Si sa stii ca nu toate genuncherele iti pleca de pe genunchi la impact. Am testat eu, au mai testat niste amici. Acum avem cate o genunchera polizata dar avem genunchii la locul lor. Unul a luat chiar o bordura cu genunchera. A avut genunchiul umflat dar nimic complicat. Noi restul nu am avut decat ceva dureri de cateva ore si nu aveam viteze mici.

Eu inainte sa imi cumpar protectii am asteptat cateva luni sa imi cresca la loc carnea pe o jumatet de picior. Asta a fost si motivul pentru care mi-am luat protectii.

Stiu ca sunt off topic si rog un moderator sa stearga daca aberez. Dar e aiurea sa nu il contrazicem pe cel care spune ca protectiile nu sunt bune.

Nici macar in gluma nu trebuie spus. Citeste un copil aici si i se pare cool ce spune nenea.

 

Protectiile sunt misto fiindca te apara de lovituri, arati bine in ele si intimideaza adversarii. Purtati protectii ca merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ESTES MA, S-A ACTIVAT FORUMUL, AVETI SI VOI CE BARFI :)))))) mie imi place maxim sectiunea accidente, sunt numai isteti care te binedispun dimineata :))))))

Iti dai seama cat s-a adunat in fiecare :) Au tinut, au tinut, au tinut si acum refuleaza. Stai asa sa inceapa cu adevarat sezonul, sa vezi discutii pe cauciucuri, ulei si presiune in roti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama cat s-a adunat in fiecare :) Au tinut, au tinut, au tinut si acum refuleaza. Stai asa sa inceapa cu adevarat sezonul, sa vezi discutii pe cauciucuri, ulei si presiune in roti :)

Pai da, ca toate post-urile interesante sunt sterse. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va doresc la astia care mergeti 'responsabil' si sunteti toti niste maicute la ghidon sa va piz.deasca unu o data in trafic, din vina LUI, ca sa vedeti atunci cum e sa o su.gi cu dreptatea in mana......

 

unul dintre lucrurile pe care nu le suport la pseudomotociclistii romani este IPOCRIZIA.......

 

aia care aveti supersport sau miare si mergeti cu 50 peste tot: dati-va foc la motoare, de ce dracu v-ati luat vitezane? ca sa pozati in maicute pe forum? daca va luati naked sau ceva mai domol,intelegeam macar.

 

Ba, pe mine m-au plzdlt mai multi pana acum DIN VINA LOR, dar n-am incercat sa iau pielea de pe ei, pentru ca eram constient ca si eu mergeam tare. Si de pe urma unor accidente chiar am avut de tras, cu fracturi, contuzii si alte cele.

Nu spune nimeni sa mergi incet, daca ti-ai luat supersport... Dar asuma-ti in ..... ..-.. faptul ca o arzi racing pe drumul public. Cand faci poc, n-o da cotita ca ala ti-a iesit in fata si poarta intreaga vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, pe mine m-au plzdlt mai multi pana acum DIN VINA LOR, dar n-am incercat sa iau pielea de pe ei, pentru ca eram constient ca si eu mergeam tare. Si de pe urma unor accidente chiar am avut de tras, cu fracturi, contuzii si alte cele.

Nu spune nimeni sa mergi incet, daca ti-ai luat supersport... Dar asuma-ti in ..... ..-.. faptul ca o arzi racing pe drumul public. Cand faci poc, n-o da cotita ca ala ti-a iesit in fata si poarta intreaga vina.

 

Foarte bine spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, pe mine m-au plzdlt mai multi pana acum DIN VINA LOR, dar n-am incercat sa iau pielea de pe ei, pentru ca eram constient ca si eu mergeam tare. Si de pe urma unor accidente chiar am avut de tras, cu fracturi, contuzii si alte cele.

Nu spune nimeni sa mergi incet, daca ti-ai luat supersport... Dar asuma-ti in ..... ..-.. faptul ca o arzi racing pe drumul public. Cand faci poc, n-o da cotita ca ala ti-a iesit in fata si poarta intreaga vina.

 

UITE UNUL CU CAPU PE UMERI, BRAVOS HD, RESPECT!

 

Iti dai seama cat s-a adunat in fiecare :) Au tinut, au tinut, au tinut si acum refuleaza. Stai asa sa inceapa cu adevarat sezonul, sa vezi discutii pe cauciucuri, ulei si presiune in roti :)

 

mda, priceputii inca hiberneaza, temperatura asfaltului nu e inca optima :)))))) ai dreaqu raceri :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, pe mine m-au plzdlt mai multi pana acum DIN VINA LOR, dar n-am incercat sa iau pielea de pe ei, pentru ca eram constient ca si eu mergeam tare. Si de pe urma unor accidente chiar am avut de tras, cu fracturi, contuzii si alte cele.

Nu spune nimeni sa mergi incet, daca ti-ai luat supersport... Dar asuma-ti in ..... ..-.. faptul ca o arzi racing pe drumul public. Cand faci poc, n-o da cotita ca ala ti-a iesit in fata si poarta intreaga vina.

 

+1 şi din partea mea pentru postul acesta.

 

@echipamnent + n-aş mai ieşi nici la 50 de grade fără echipament. Era o vreme cînd mergeam în sandale şi cu pantaloni scurţi dar am învăţat pe pielea mea de ce trebuie purtat echipamentul :D Cei care spun că nu este cazul, o fac pe pielea lor (la propriu) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Uita-te in permanenta la starea drumului ( ud, piatra cubica etc.)

2. Nu intra in curbe ca pe circuit, chiar daca le cunosti. ( trece o bascuulanta si iti lasa o roaba de griblura sau o pata de ulei)

3. Pastreaza regula celor 3 secunde in spatele unui autovehicul.

4. Uita-te in permanenta la autovehicolele parcate pe dreapta pe linga care treci (deschis portiera)

5. Poarta achipamentul adecvat sezonului chiar daca ti se va parea ca e prea cald. (in caz de cazatura sa vezi ce frig ti se va face)

6. Pazestete singur caci, de multe ori, chiar daca ai dreptate sau regulamentul de circulatie iti permite,ai sa mergi cu dreptatea si regulamentul in mormant.

Nu sunt si nu am fost un sfant dar, uite-asa am ajuns sa mai merg pe moto si la 60 de ani.

Bafta tuturor , asfalt uscat si hai cu caldura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat-o si eu pe asta cu mersu in tricou vara.. pe voi nu va ustura bratele la mai mult de 80 la ora?

Si eu ,desi rar mi se intampla sa ma incomodeze geaca(nu sunt rau la caldura,si atat timp cat nu stau pe loc,ma racoreste vantul),in drum spre mare ,simteam efectiv ca ma topesc la orice viteza.Daca ma opream cumva si sa dau prioritate unei babute pe trecere,pffff...ma scurgeam de pe motor.asa ca am zis "fie ce-o fi,eu ma duc pana la mare in tricou".

 

M-a tinut vreo 2 km bravura,cum treceam de 50 la ora,cum simteam de parca eram biciuit pe spate si la maneci,de la tricoul care se flutura.Asa ca pana la urma am revenit la geaca,tot era mai comoda decat tricoul.

 

Daca te uiti la americani,observi ca ei poarta pe motor mai ales maieuri mulate,si cu alea nu e problema,ca nu flutura si nu "dau cu biciul"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai probleme cu geaca atata timp cat meri.Cum a zis si colegu mai sus,cand te-ai oprit 5min,cand te-a luat draq.

Recomand cu toata increderea maieuri.Armani.Maxim am zis :alcy:

 

Si epilat pe picioare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...