Sari la conținut

SHOEI - Discutii Generale


zîmbesc
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

http://gt-air.shoei-europe.com/

 

A trecut si Shoei la varianta cu ochelar de soare incorporat pt modelele integrale . Se ascute lupta pe segment .

Ai idee cand apare pe la noi? Sunt curios cum o fi nivelul de zgomot in ea si la ce pret o fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai idee cand apare pe la noi? Sunt curios cum o fi nivelul de zgomot in ea si la ce pret o fi.

 

N-am idee cand apare exact , probabil dupa salonul de la Milano ,abia ce au prezentat-o la Intermot . Cu siguranta o sa fie 500 euro +

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este deja la vanzare http://www.fc-moto.d...electSubProduct

 

500E unicolor si 580 un pic colorate

 

ah.. e la un click distanta ....

 

un click si 4 luni distanta .. cica delivery date-ul e feb 2013 :cheers:

 

No Double D ? ..... Asta chiar e o premiera pe segmentul asta la Shoei ... Si apropo de segment - casca se vrea o dezvoltare a liniei Sport-Touring (aka XR1100/RF1100), nu?

 

"We believe the Shoei GT-Air will be a welcomed addition to the sport, commuter and sport-touring rider who likes a helmet which comes stock ready for day and night, multi-condition riding without the need of purchasing a separate shield." zice RevZilla , deci un fel de "buna la toate" .. oricum mai avem de asteptat pana la primele teste / review-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu crezi ca cine vrea sa-si cumpere casca de scuterist o face fara sa-l intereseze de castile top-end?

Pai Speed-R e considerata o casca de top in sport-touring...acum nu toata lumea e SENA sa faca mofturi sau sa isi permita sa dea >500 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai Speed-R e considerata o casca de top in sport-touring...acum nu toata lumea e SENA sa faca mofturi sau sa isi permita sa dea >500 euro.

 

Nu arata rau nici Sharku' ,dar totusi ...topicul este despre noul model lansat de Shoei , cu siguranta sunt destui fani Shoei care or sa si-o cumpere . Pretul este ca pentru un model nou aparut ,cu siguranta prin vara o sa fie si reduceri .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un click si 4 luni distanta .. cica delivery date-ul e feb 2013 :cheers:

 

 

 

"We believe the Shoei GT-Air will be a welcomed addition to the sport, commuter and sport-touring rider who likes a helmet which comes stock ready for day and night, multi-condition riding without the need of purchasing a separate shield." zice RevZilla , deci un fel de "buna la toate" .. oricum mai avem de asteptat pana la primele teste / review-uri.

Multumesc pentru lamurire si pentru link. :peace:

La banii astia ...mai bine un Shark Speed-r si e tot aia.

http://www.fc-moto.d...-Sauer-KAR-0001

 

Nu prea este tot aia :

4 stele Sharp pentru SpeedR vs 5 stele Sharp pentru XR1100 (GT Air m-as foarte mira sa puncteze mai jos decat predecesorii)

http://sharp.direct.gov.uk/testhelmetlist?sharp-make=132&sharp-model=Speed-R&sharp-type=All&sharp-rating=1&discontinued=1

versus

http://sharp.direct.gov.uk/testhelmetlist?sharp-make=133&sharp-model=XR-1100&sharp-type=All&sharp-rating=1&sharp-price-from=0&sharp-price-to=9999&discontinued=1

 

Dar - ca sa fie corecta - o comparatie se va poate face intre acest GT Air (sau Shoei X Spirit 2 sau XR1100 ca sa cuprindem ambii predecesori) si Shark RSR2 (de asemenea 5 stele Sharp) spre exemplu.

 

http://sharp.direct.gov.uk/testhelmetlist?sharp-make=132&sharp-model=RSR2&sharp-type=All&sharp-rating=1&sharp-price-from=0&sharp-price-to=9999&discontinued=1

 

Eu unul abia astept sa vad cum arata si cum se simte pe cap noul Shoei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A trecut 1 an de la ultimul post si ma gandesc ca si-a mai luat lumea Qwest-uri :) Vreau sa imi fac upgrade de la Raid2 la Qwest dar am citit in diverse locuri parereea multor useri care spun ca ar fi foarte zgomotoasa, desi mai toate review-urile o declara ca fiind peste mult medie la silentiozitate.

Am si un XR1100 cu care ma inteleg foarte bine, dar la drum lung prefer sa iau Raidul pt ca e mai silentios. Asa ca nu as vrea sa fac upgrade la ceva la fel de zgomotos ca XR-ul :)

Deci, ceva pareri noi ? Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iao usor man ca nu ti-am stricat locul de joaca. am intrebat ceva pe posesorii de shoei. nu credeam ca deranjez. scuze inca o data

 

Nu se pune problema de stricat ceva, deranj sau scuze, ci doar de obraz. Cum ar fi sa ma bag peste anuntul tau cu casca si sa postez acolo ce as vrea sa vand sau cumpar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Vroiam sa imi schimb Raid II-ul cu Qwest pt turele lungi. Dar acum o sa o astept pe asta pt ca pare cam optiunea perfecta pt sport-touring.

Dubios e doar ca nu au folosit double D-ul pt inchidere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

In sfarsit i-au pus ochelari!

Au descoperit in 2012 ceea ce Schuberth facuse de prin 2004.. :)

Imi pare ca au copiat Schuberth S2, arata cam la fel.

Japonezii si toti ceilalti au un mare minus la castile lor, degeaba arata bine si folosesc materiale de calitate la interior daca nu restudiaza si problema insonorizarii, cea mai arzatoare.

Nemtalaii au doua ture de stadion avans la capitolul asta, iar cu S2 au facut un mare pas inainte si la estetica si materialele folosite.

 

daca iti vine shoei nu-ti vine schubertu pe cap si invers

Te contrazic, am Shoei XR1000, Schuberth S1PRO si recent S2 si toate imi stau perfect pe tartacuta..

Este foarte adevarat insa ca am un fizic de manechin :michael:

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Te contrazic, am Shoei XR1000, Schuberth S1PRO si recent S2 si toate imi stau perfect pe tartacuta..

Este foarte adevarat insa ca am un fizic de manechin :michael:

 

da, si eu am shoei qewst si S1-pro ... s1 nu sta la fel de bine pe cap si e mai zgomotos dar mai ventilat, si ti-am mai zis s2 marimea mea nici nu pot sa stau in magazin 2 min ca ma doare capu

 

ideea e sa-ti vina perfect casca, fara goluri sau puncte de presiune deci e imposibil sa-ti vina perfect si schubert si shoei... probabil nici una nu-ti sta perfect pe cap sau sunt mai mari cu un numar.

 

am stat ore intregi in Louis (De) sa probez casti si probez in continuare tot ce apare nou si interesant.

 

despre "descoperirea" ochelarilor de soare, aia a fost politica firmei, au si dat un comunicat de presa pe tema asta, se pare ca politicile se schimba in timp daca exista cerere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

 

deci e imposibil sa-ti vina perfect si schubert si shoei... probabil nici una nu-ti sta perfect pe cap sau sunt mai mari cu un numar.


Draguta explicatie!
Hai mai, ce dracu ca nu-s curca si nu mi-am tras alaltaieri primul plastic pe cap :D
Depinde numai de forma capului, chiar ieri discutam cu cineva care spunea ca nu poate purta Schuberth pt.ca-i amorteste urechea stanga din cauza curentului..
Eu am si S1PRO si mai nou S2 si nu am nicio problema..
Pt.cine intereseaza am postat impresiile aici
Ochelarii sunt de mare ajutor, s-au dus vremurile cind carai dupa tine inca o viziera alba pt.seara..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...