Sari la conținut

Cheia - Scurt clip din iesirea de Duminica


Postări Recomandate

Frumosa sectiunea aia de drum si nici foarte complicata, probleme la drum, insa si pe langa gropi mai vad si pete de umezeala combinate cu mazga de noroi. Mai astept vreo 2-3 saptamani pana sa ies pe acolo, inca e zapada pe margini! :10:

Ce camere ai folosit, daca nu sunt indiscret, ma bate si pe mine gandul sa achizitionez un GoPro pentru la vara dar mi se par un picut cam piperate preturile.

 

Mersi si plimbari placute in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar, inca nu e de mers pe acolo. Daca drumul pina-n Cheia mai e cum e, dupa este dezastru.

 

Rereritor la camere, pe fata este un GoPro3 Silver iar pe spate un GoPro2 HD cu microfon extern ascuns sub sa ( sa elimine vintul ).



Mersi si plimbari placute in continuare.

 

Multumesc, asemenea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma nu incep babele cu viteza? :)

ba da ....incep :)

desi eu nu sunt chiar un exemplu bun in respectarea limitarilor de viteza, va recomand :

 

http://trackreviewers.com/countries/greece/serres-racing-circuit/

http://trackreviewers.com/countries/hungary/hungaroring/

Editat de Sergiu_Q
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Denis ar putea sa te invete multe chestii despre circuit, chiar s-a dat pe citeva. Nu te lasa prada aparentelor. Creierul lui Denis e obisnuit cu viteze mult mai mari , mai ales pe curbe. Ce vedeti voi pe aceste filmari sint potential periculoase pt cei care ar merge de putin timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ceva de genu fa ce zice popa nu ce face popa, sau cum?

Copii nu incercati acasa.

Filmare facuta de profesionisti in conditii controlate, nu incerca sa imiti ca faci plici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, V4.

 

Ma bucura faptul ca va place si vreau sa asigur priviorii mai circumspecti ca nu exista nici un risc ( din punct de vedere al minuirii agregatului ) in aceste clipuri.

 

O regula personala in mersul pe strazile publice este aceea de a-mi pastra o marja de siguranta pentru neprevazut. Daca pe circuit se merge 80 - 100%, pe strada 50 - 70 %.

 

p.s. Daca pentru unii dintre voi acest mers pare periculos se datoreaza faptului ca nu au experimentat la prima mina cum merge un ss la limita si nu in ultimul rind camerele astea go pro au lentila ( fish eye ? ) intr-un fel incit viteza pare mult mai mare pe ecaran decit este in realitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filmare facuta de profesionisti in conditii controlate, nu incerca sa imiti ca faci plici.

 

 

Eu inteleg ca e un mers safe, si chiar se vede reducerea gazului in unele zone , dar..."conditii controlate" ??? De ex , minutul 5'57'' tot controlat e? (Cainele-prietenul omului)

Sa ne intelegem , e un mers frumos si curat in conditii de rulaj pe strada deschisa circulatiei. Apreciez gazul lin in zonele umede, trasele curate pe curbe, fara exagerari, poate ar fi fost de imbunatatit putin (fara sa ma dau expert) gazul pe unele iesiri din viraj, dar in rest...frumos, placut ochiului si urechilor. Prefer acest clip multor clipuri cu weelie prin orase, sau cu depasiri haotice la limita oglinzilor pe eu stiu ce bulevarde.

Deci...Keep up the good work !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg ce ar fi interesant intr-o filmare pe Cheia? Nu stim toti drumu' ala pe dinafara? Inteleg o filmare enduro, mai vezi chestii misto, mai intrebi de traseu. Inteleg filmari pe circuit, merg oamenii blana, la limita. Inteleg filmari peisagistice, filmari de prin alte tari, de prin locuri greu accesibile, de pe Luna, de pe Marte, dar de pe Cheia?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dejensucomentario1kike0.gif

 

Te salut cu stima, Denis!

 

Sa auzim numai de la exceptional in sus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos ! Abia astept sa dau si eu o tura pe la munte anul asta, daca s-ar termina ploile astea.

 

Multumesc. Este timp pentru toate ca deabea a inceput sa se incalzeasca.

 

In general luna Aprilie este cea a ploilor ceea ce pentru drumul ala nu e un lucru rau pentru ca-l curata de mizerii.

 

dejensucomentario1kike0.gif

 

Te salut cu stima, Denis!

 

Sa auzim numai de la exceptional in sus!

 

Cu respect.

 

Asa sa fie !

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg ce ar fi interesant intr-o filmare pe Cheia? Nu stim toti drumu' ala pe dinafara? Inteleg o filmare enduro, mai vezi chestii misto, mai intrebi de traseu. Inteleg filmari pe circuit, merg oamenii blana, la limita. Inteleg filmari peisagistice, filmari de prin alte tari, de prin locuri greu accesibile, de pe Luna, de pe Marte, dar de pe Cheia?!

Pentru ca mai invata si altii care se dau pe acolo cum se abordeaza un viraj, unde sa se incadreze pe banda inainte de a intra in viraj, cam cum abordeaza altcineva drumul pe care il stim cu totii.

 

Conditiile carosabilului au fost foarte proaste, cand o sa se incalzeasca si daca o sa vrea sunt sigur ca Denis poate pune niste filmulete la care o sa ne uitam ca la MotoGP! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...