Sari la conținut

DN7 Râmnicu Vâlcea - PiteÂşti, la kilometrul 162


noro
 Share

Postări Recomandate

Kollar

 

 

Esti cu capul baiete? Ori n-ai putin respect?Motociclistii adevarati eu stiu ca-l au.Opreste-te,te-ai jignit destul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 162
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

adrriano, on 07 May 2013 - 01:17, said:

Kollar

 

 

Esti cu capul baiete? Ori n-ai putin respect?Motociclistii adevarati eu stiu ca-l au.Opreste-te,te-ai jignit destul.

Baiete, respect am pentru cine a dovedit ca-l merita. Eu aici vorbeam cu oamenii care au fost acolo. Ai fost?\

PS: De cand ii cunosti tu pe mobristii adevarati?

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot ce se poate , posibil si sa fi exagerat eu cu "mana de nisip" datoria impactului evenimentului si m-am legat de nisipul dupa marginea drumului

 

 

un lucru e clar raul e facut si omu nostru nu mai e , am ramas tristi si fara un bun prieten.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coa', azi am ars-o destul de tare pe Dealu' Negru. Si inainte sa vad accidentu' si dupa. Pentru ca asa imi place. Da'...nu stiu cum sa-ti zic...am coxat-o sub limita mea si a mobrei. Si n-am iesit pe contrasens. Nici macar n-am avut tendinta. Tu, dupa cate vad, iesi pe contrasens la fiecare tura de cel putin 10 ori. Si iti spun de-acum, eu nu dau cu RIP. Deci nu te baza pe RIP-ul meu.

 

Da mah, mi se rupe si de el si de tine, am spus-o, parerea mea este ca el e de vina. acu poti sa te culci linistit, a gresit a platit, cred ca-i pare rau de acolo de unde e ca nu poti tu dormi de grijania lui.

 

cum te dai tu pe dealu negru iar mi se cam rupe, te-as fi invitat la o plimbare, dar fara sa ne dam castile jos, ca nu mi-ar face placere, apoi tot io m-am gandit, de regula ma dau singur si regula asta n-o incalc decat pentru prieteni. daca te intereseaza asa tare si nu poti dormi nici din cauza mea, intreaba-i pe ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, mereti de puneti o lumanare la capataiul celui dus! Ca altfel va duceti si voi... cu caputzu.

Daca nu aveti nimic de spus, tine-ti-va cuvintele-n gura!

:offtopic: :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e greu sa cred ca tu mergi cu Aprilia, numai cu 50 km/h. De aceea am si specificat ca nu e bine sa ne lansam in polemici, pe tema vitezei. Eu doar spuneam ca la un impact frontal, chiar si o viteza de 50 km/h, poate fi fatala.

Cit de "talentat"sa fii sa iesi pe contrasens la 50km/h ? Cind o sa va treziti la realitate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care tot cauta vinovati , NU le doresc sa li se intample asa ceva unei persoane apropiate lor. Va asigur ca intr-o asemenea situatie nici unul nu ar mai cauta vinovati, iar in cazul lui la 25 de ani sunt sigur ca a platit mult prea scump, indiferent cine si cum a gresit. Iar pentru amatorii de cancan, vedeti ca ati gresit topicul.

 

Multumim celor care au adus un gand bun prietenilor si familiei indurerate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar e asa greu de acceptat ca motociclistul e vinovat ?mai bine ne ar da voie sa circulam pe ambele sensuri si masinile sa opreasca sa ne faca loc nu?nu va mai victimizati atat.asta e selectia naturala ramane cine e apt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prieteni voi tot nu va potoliti, vi se pare ca a negat cineva ca motociclistul ar fi sau nu vinovat ?! Tu daca, te duci la o inmormantare te apuci sa discuti de fata cu familia, ca decedatul a murit din cauza lui, si ca saracul nu a trecut selectia naturala fata de tine care esti un zeu sau ceva..

Sunt curios cati din cei de aici ar discuta la fel daca in fata lor nu ar fi un monitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Don'soara, erau cel putin zece mobre la locul faptei si tu vrei sa ma iau dupa presa? Esti naiva, in cazul asta, ca sa fiu galant. Si, crede-ma, am trecut cand inca se incerca invierea, mobra era in sant. Posibil sa fi fost "evacuata" de pe strada, dar ma indoiesc. Deci nu cred ca poza e reala. Tu ai fost pe-acolo, sau doar ii crezi pe "jurnalisti"?

Vezi ca ce scrii n-are nicio logica. Sau nu stii romaneste, sau esti sub ceva influenta...("macar stiu ca nu mai denigrezi un motociclist (ca si noi), care, din pacate, nu a mai avut sansa sa supravietuiaasca si l-a costat mult prea scump greseala")

Daca tu crezi ca poti oricand sa gresesti asa ar trebui sa te lasi. Vezi ca ultima moda la fatuci e biciclismul in balerini si fusta. Cica e cul.

 

Am zis " nicio urma". Crede-ma ca am dat in ea la limita. Dar nu dincolo de ea... La ce trafic a fost zilele astea pe Dealu Negru s-a dus si prafu'...

bai baiatule nu mai fura curent .ce nu intelegi din formularea MOTOCICLISTUL E VINOVAT.nu fi ipocrit nu e vorba de denigrat pe cineva e vorba de adevar nu ti mai fura caciula singur GRESESTI PLATESTI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cit de "talentat"sa fii sa iesi pe contrasens la 50km/h ? Cind o sa va treziti la realitate?

 

Ma, din pacate e destul de usor. E de ajuns sa ai viteza ceva mai mare, sa nu fii ( chiar si pentru cateva secunde ) 100% concentrat la drum si sa nu ai mare experienta extra-urbana. Saptamana trecuta mi s-a intamplat sa intru cam tare intr-un viraj dreapta destul de strans si, in curba, surpriza...un logan! Soferul m-a evitat cat a putut ( in timp ce a bagat un mare " baaaaaaaaaaaaaaaaaa" ) iar eu mi-am bagat ceva in ea de tarsa pentri viraj dreapta si m-am inclinat atat cat a trebuit sa imi repar greseala.

 

Slava Domnului, sunt aici sa pot povesti greseala. Dumnezeu sa il ierte pe baiat si, fara sa il judec, eu nu sunt de acord cu castile flip up la drumuri lungi, mai ales cand calaresti o vitezana. Poate ca o integrala nu i-ar fi sarit de pe cap si ar fi fost printre noi acum.

Editat de biancocelleste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim celor care au adus un gand bun prietenilor si familiei indurerate.

 

Probabil o fi vreo regula mai noua: topicurile astea de pe motoretism se scot la imprimanta si le citeste popa la inmormantare:

 

"doaamnee miluiesteeee, si-au exprimat adancul respect si tristetete nemasurataaa urmatoriiii de pe foruuumm: cutare a zis rip, cutare a zis ca e baiat buuun, cutare a zis ca era cumpatat, cutare a zis ca era taleentaattt, cutare a zis sa-i fi-e tarana usoaraaa, doaaamneee miliuieeeesteeeeeeee!!!"

 

:huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar sunt curios, explica si mie la ce ajuta "un gand bun prietenilor si familiei indurerate" exprimat pe un topic pe motociclism.ro

Nu-mi spune ca prietenii si familia indurerata in astfel de clipe stau pe forum cu f5 si asteapta ganduri bune exprimate de forumisti... .. .. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbim de un gest omenesc, pe care unii dintre noi il pot exprima sau nu, nu e obligatoriu pentru nimeni sa o faca, e vorba de trairea fiecaruia.In unele situatii, un gand bun sau o vorba buna din partea unor oameni pe care nu i-ai vazut poate niciodata, te pot face sa vezi ca mai sunt OAMENI printre noi care prin faptul ca impartasesc aceasi pasiune cu bune si curele, empatizeaza alaturi de tine. In momentele astea lucrurile materiale sunt de prisos, ne-au mai ramas doar gandurile bune....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, te inteleg, daca chiar tu ai fost bun prieten cu el si l-ai cunoscut e de inteles.

Ce voiam sa zic eu e ca in general familiile celor care din pacate mor in accidente nu stau sa citeasca pe forumuri ce rip-uri sau ganduri bune scriem noi aici.

Oricum, cred ca orice om normal la cap are o parere de rau cand moare cineva, mai ales tanar.. insa scrisul de pareri de rau pe forum nu cred ca mai ajuta cu nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa pun si eu paie pe foc, de cand s-a transformat Condoleante, Dumnezeu sa-l ierte in RIP(rest in peace,ride in peace,cred)?

...adica in engleza da mai bine, se odiheste mai bine? sau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baiatule nu mai fura curent .ce nu intelegi din formularea MOTOCICLISTUL E VINOVAT.nu fi ipocrit nu e vorba de denigrat pe cineva e vorba de adevar nu ti mai fura caciula singur GRESESTI PLATESTI

Tu n-ai citit, de fapt, mai nimic din tot ce-am scris.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut reportajul pe realitatea.

 

reporter:

-Am inteles ca facea-ti curse pe aici.

motociclist (posibil prieten de-al decedatului):

-Curse de soareci? sau ce fel de curse?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...