Sari la conținut

Totul despre R.A.R


emylyo
 Share

Postări Recomandate

RAR se uita la dimensiunile din CIV, nu din talon. Oricum daca nu iti da identificarea, nu o sa ai talon model nou. Dimensiunile din CIV sunt dimensiunile standard pt modelul tau, sau sunt niste prostii, cum am avut eu? Daca sunt standard, imprumuta si tu niste gume standard macarr pana trece identificarea.

La toba, poate ai printre hartiile de la cumparare omologarea ei, sau cineva are omologarea pt tipul asta de toba si te juta cu codul omologarii. Daca mergi si spui ca toba e omologata RAR cu seria/nr de la data, nici nu trebuie sa arati actul tu, nu au decat sa caute ce au omologat cu documentul ala. Daca e toba model identic cu al tau, nu au ce comenta. Altfel-toba stock.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 817
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ai dreptate,eu m-am dus la autenticitate cu o toba sebring si mi-au zis ca daca ma opresc in trafic si imi iau talonul stiu ce neregula am nu?si am zis ce toba?si au zis da,nu aveau ce sa imi faca la autenticitate...............deodata ce aveam itp valabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate,eu m-am dus la autenticitate cu o toba sebring si mi-au zis ca daca ma opresc in trafic si imi iau talonul stiu ce neregula am nu?si am zis ce toba?si au zis da,nu aveau ce sa imi faca la autenticitate...............deodata ce aveam itp valabil

ITP am si eu valabil pana in 2014....O sa incerc varianta neortodoxa, poate a doua oare nu se mai observa aceste nereguli - cine stie...

si daca nu merge ma apuc de readus motorul in starea intiala :)...

 

Mersi mult pt sfaturi...

 

 

 

Sa zici merci ca nu ti-au anulat ITP-ul. La autenticitate pot dispune anularea ITP-ului pentru aceleasi criteriile pentru care se si emite ITP-ul.

Habar nu aveam ca pot face treaba asta...ar fi fost o supriza neplacuta ...:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea : mergi la Grivita - pe mine la voluntari nu m-au trecut din cauza cauciucului de alte dimensiuni, dar la Grivita nu mi-au spus nimic. O sa te programeze cam peste 2 saptamani, dar tot e mai bine decat sa faci rost de alte cauciucuri. Cat despre toba, imprumuta una stock pentru ca nici la Grivita nu vor trece asta cu vederea.Stiu ce simti, sunt patit, te resping pentru niste motive de k.kt, dar n-ai ce sa faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate ca nu incurajez spaga, iti recomand sa mai incerci o data.

De data asta, dupa ce te ia in primire inginerul, spune-i direct omului ca stii care-s problemele (toba si dim. anvelopelor) si da-i d-un cico.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee daca la RAR Grivita sunt mai permisivi cu aceste "faradelegi" ? Mersi mult. Asfalt uscat.

 

salut !

 

vestea proasta este ca ar cam trebui sa le schimbi , eu nu am indraznit sa merg la identificare cu toba sport si cauciucul pe spate dimensiune mai mare decat scrie in talon .

nu am idee daca cei de la grivita sunt mai permisivi, eu am fost tot la rar voluntari si la mine nu s-au uitat la cauciuc, la toba cred ca este suficient sa arunce un ochi si isi dau seama ca este altceva decat ce ar trebui sa fie, nu sunt fraieri, asta e job-ul lor, sa nu-i subestimam .

eu am luat un cauciuc sh pe care am dat 100 de lei si toba la fel, am gasit sh ;

daca cauti pe forum, gasesti undeva discutii pe tema asta si imi aduc aminte ca este ceva legat si de rar grivita (din ce imi aduc aminte astia de la grivita sunt mai rai).

ce sa zic... bafta multa !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic nu ar fi trebuit sa se verifice doar seriile si sa se constate daca sunt aceleasi cu cele din acte sau nu?

Nu. Ei verifica daca ceea ce ai tu in acte (marca, model, an, etc) se potriveste cu ce ai faptic sub curr. Mai exact daca n-ai adus modificari nepermise mobrei. Si, in cazul tau, ai adus.

Cat despre cauciucuri, a fi sau a nu fi trecute in talon, e egal cu zero: oricum sunt trecute in cartea de identitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator arvinte silviu

dute la vaslui te trece sigur am fost eu cu toba sbk,pe fata guma mai mare cu 10 decat in talon si pe spate guma mai mare cu 20 decat in talon si a facut o tura cu moto si mi-a dat itp-ul nu se uita la gume absolut deloc si nic la toba daca are silencer etc atat franele le verifica si nu pe stand ci iese in curte si face o tura /2 si gata eu am parcurs 75 km dus si 75 intors dar a meritat succes si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut !

 

vestea proasta este ca ar cam trebui sa le schimbi , eu nu am indraznit sa merg la identificare cu toba sport si cauciucul pe spate dimensiune mai mare decat scrie in talon .

nu am idee daca cei de la grivita sunt mai permisivi, eu am fost tot la rar voluntari si la mine nu s-au uitat la cauciuc, la toba cred ca este suficient sa arunce un ochi si isi dau seama ca este altceva decat ce ar trebui sa fie, nu sunt fraieri, asta e job-ul lor, sa nu-i subestimam .

eu am luat un cauciuc sh pe care am dat 100 de lei si toba la fel, am gasit sh ;

daca cauti pe forum, gasesti undeva discutii pe tema asta si imi aduc aminte ca este ceva legat si de rar grivita (din ce imi aduc aminte astia de la grivita sunt mai rai).

ce sa zic... bafta multa !!!

 

Stiu ce zici. Am tot auzit povesti....spre exemplu - am un prieten cu un F4i care la Grivita a trecut cu toba Yoshimura si Xenoane...la anvelope nici nu s-au uitat...cred ca e vorba si de noroc/ pasa in care ii prizi, etc...

Cat despre faptul ca-si dau seama imediat de toba, sunt de acord, este normal avand in vedere ca asta fac zi de zi...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate ca nu incurajez spaga, iti recomand sa mai incerci o data.

De data asta, dupa ce te ia in primire inginerul, spune-i direct omului ca stii care-s problemele (toba si dim. anvelopelor) si da-i d-un cico.

 

Succes!

eventual sa si filmezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si inca o intrebare : cine te-a luat in primire la Voluntari ? nenea mai in varsta, scund slab si cu ochelari ? sau tipul mai tanar, inalt si bine-facut ? bine cel mai in varsta mi se pare tare al naibii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dute la vaslui te trece sigur am fost eu cu toba sbk,pe fata guma mai mare cu 10 decat in talon si pe spate guma mai mare cu 20 decat in talon si a facut o tura cu moto si mi-a dat itp-ul nu se uita la gume absolut deloc si nic la toba daca are silencer etc atat franele le verifica si nu pe stand ci iese in curte si face o tura /2 si gata eu am parcurs 75 km dus si 75 intors dar a meritat succes si asfalt uscat

mda...buna treaba pentru cine e din apropiere....insa din pacate : Bucuresti - Vaslui cam 320 KM dus... deci...nu cred ca o sa fac asta, dar mersi pt sfat.

zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Grivita s-ar putea sa ai surpriza ca aia sa gaseasca in sistem ca ai fost rejectat pentru cutare si cutare problema... Deci s-ar putea sa nu fie nicio afacere.

 

daca doar l-a trimis la plimabre nu apare . daca l-a pus sa plateasca si i-a dat cu revenire, e posibil sa fie o baza de date centralizata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si inca o intrebare : cine te-a luat in primire la Voluntari ? nenea mai in varsta, scund slab si cu ochelari ? sau tipul mai tanar, inalt si bine-facut ? bine cel mai in varsta mi se pare tare al naibii.

Cel mai batranel asa...tipul tanar era si el acolo..

 

daca doar l-a trimis la plimabre nu apare . daca l-a pus sa plateasca si i-a dat cu revenire, e posibil sa fie o baza de date centralizata.

N-am platit nimic....n-am completat decat cererea aia...atat. A durat 2 minute totul.

 

Cu toate ca nu incurajez spaga, iti recomand sa mai incerci o data.

De data asta, dupa ce te ia in primire inginerul, spune-i direct omului ca stii care-s problemele (toba si dim. anvelopelor) si da-i d-un cico.

 

Succes!

Milka? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai batranel asa...tipul tanar era si el acolo..

 

N-am platit nimic....n-am completat decat cererea aia...atat. A durat 2 minute totul.

 

pai sa zici merci si pentru asta :) putea sa te trimita sa platesti, dupa care iti spunea ca esti respins.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

De curand am devenit si eu motociclista :) dar am intampinat ceva greutati la rar.

Am dus-o pe mica printesa la ei si acolo au inceput:ca de parbrijul este negru si nu transparent,ca toba face mult prea mult zgomot,ca luminile sunt xenon si nu normale.Mi-au spus ca daca nu se rezolva aceste neconcordante imi pot retrage itp-ul.

Ce as putea face in cazul acesta?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai sa zici merci si pentru asta :) putea sa te trimita sa platesti, dupa care iti spunea ca esti respins.

Bafta

Sa stii ca asa am facut, chiar i-am multumit omului...chiar daca m-a respins :)

Poate a doua oara ne vedem in alte circumstante...nu stii cand, unde si de cine dai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea inteleg, au schimbat astia regulile de ieri?

eu am fost cu o enduroaica care arata ca un cross la autentificare: nu oglinzi, nu semnalizatoare, nu faruri, alte cauciucuri, plastice rupte, toba lipita cu powertape etc.

au inteles ca treaba lor e sa certifice ca mobra din fata lor e aia din carte, nimic altceva.

fara atentii sau alte minuni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea inteleg, au schimbat astia regulile de ieri?

eu am fost cu o enduroaica care arata ca un cross la autentificare: nu oglinzi, nu semnalizatoare, nu faruri, alte cauciucuri, plastice rupte, toba lipita cu powertape etc.

au inteles ca treaba lor e sa certifice ca mobra din fata lor e aia din carte, nimic altceva.

fara atentii sau alte minuni.

posibil sa fii tu mai norocos :)..

unde ai fost, tot la Voluntari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...