Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Eu nu am vazut marimea xl. E posibil sa nu fi avut in oferta. Eu am una, dar model mai vechi, cumparata noua prin Nico/norbert (http://motomarket.buy-talk.com/t180-in-oferta-casca-jet-crivit-viziera-de-rezerva) 115 ron, inainte sa fie promotia la lidl. Mi se pare mai butucanoasa ca alea din lidl, dar parca e facuta mai dintr-o bucata, nu da impresia aia de plastic subtire. 160 sunt de parere ca ar merita, daca o vrei musai pe aia. Nu cred ca se dezintegreaza, dar mie unul imi e cam frica sa nu dau cu dintii intr-o bordura, cu tot cu casa pe cap.

Editat de DaSchmutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De Crivit vorbesti.

Si eu am cautat, dar flip-up. Din pacate ambele casti sunt doar S, M si L.

Cat despre ele, sa stii ca nu-s chiar asa proaste, Am vazut niste discutii pe forumuri pe-afara despre ele si au omologarile de rigoare si pentru EU si pentru UK (unde mi se pare ca-s nitel mai drastice).

Evident, nu cred ca se compara cu castile de renume, dar cred ca sunt o varianta mai buna/safe decat no name-uri china.

 

De citit:

http://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?t=975619&d=0

http://www.geton.co.uk/content/%C2%A330-crivit-flip-helmet-lidl-any-good

http://www.therevcounter.co.uk/uk-motorbike-forum/76068-helmet-lidl-open-face-flip-up-crivit.html

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu sa va spun de casti ,dar eu cumpar cand am ocazia produse Crivit .Am o geaca (si eu si pasagera) rezistenta la vant care isi face treaba cu brio .

 

Ieri am cumparat o bluza si pantaloni functionali (reducere la 10 e bucata)...urmeaza sa le fac proba .Chiar si aparate electrice am si sunt multumit.

 

Pe aceasta cale vreau sa va intreb daca hainele functionale se poarta pe pielea goala sau se accepta macar un maieu.Bluza pe pielea goala imi provoaca o usoara mancarime :) .

Editat de Ninu 2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atât timp cât se găsesc multe modele de căşti open face la 40€, de ce te-ai da cu Crivit? Câteva sunt produse de nume cu multe produse în domeniul moto, parcă aş avea încredere mai mare în aşa ceva.

Noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atât timp cât se găsesc multe modele de căşti open face la 40€, de ce te-ai da cu Crivit? Câteva sunt produse de nume cu multe produse în domeniul moto, parcă aş avea încredere mai mare în aşa ceva.

Noroc!

 

Pentru ca pe viu chiar nu arata rau, par mult mai ok decat Probiker si alte stifturi de pe louis. Ma batea gandul in vara sa mi iau un open face pentru perioada calduroasa, de altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ea are capul mai tare? You brave one!

 

Exista si XL, cel putin cea flip-up. Am eu una.

 

Intr-adevar, sunt facute slabutz ca si calitate... dar au omologarile ok. Deci... safe ar fi...cumva.

 

Eu oricum am luat-o pt sotie... :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista si XL, cel putin cea flip-up. Am eu una.

 

Intr-adevar, sunt facute slabutz ca si calitate... dar au omologarile ok. Deci... safe ar fi...cumva.

 

Eu oricum am luat-o pt sotie... :))))

Este in regula sotia? Feedback pls...vreau si eu pt prietena; macar sa stiu daca isi face treaba cum trebuie :tempted:

Editat de Kza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De Crivit vorbesti.

Si eu am cautat, dar flip-up. Din pacate ambele casti sunt doar S, M si L.

 

Flip-up am văzut azi mărimea XL la LIDL Targu Jiu, open-face nu știu, nu m-am uitat.

Dar la 268 lei flip-up ul are ochelari de soare, nose-guard, guler și un vizor de rezervă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar flip-up-ul, fiind pt drum lung, tretuie sa fie max de silentioasa si se pare ca nu este. Eu vreau pt oras casca decupata. Imi place ca este usoara si are vizorul mare, acopera toata fata. In plus pare foarte ventilate. Revin cu aceeasi intrebare: a vazut cineva marimea XL sau mai mare intr-un Lidl?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin Sibiu mai sunt căşti în Lidl, dau o fugă imediat prin magazine şi te anunţ dacă găsesc ceva.



Am fost, dar am găsit numai într-un magazin căşti, maxim mărimea L . Aseară erau şi în celălalte magazine căşti, foarte multe bucăţi, dar văd că le-au scos de pe rafturi.

Oricum, până vine primăvara are să mai fie de 2 ori "promoţia".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au niste bluze termice si manusi mai de toamna/iarna din cate am vazut, nu am stat prea mult ca eram in graba.

Bluzele sunt foarte bune de purtat pe sub geaca, cei care sunteti interesati, grabiti-va ca nu prea mai erau multe pe Salaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manusile pe bune daca nu tin caldura. Dar sunt acelasi model ca si cele mai vechi, pun probleme cand bagi mana in manusa, se deranjeaza materialul ala flausat. Primele ori cand le-am probat a fost ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pantaloni am cumparat si eu ...

 

Fata de izmene ... cand mergi toamna- iarna ... sunt perfecti.

 

Tin foarte bine.

 

De ex ...

 

Asta iarna .. putin erau -2 grade.

 

Eu aveam pantalonii de la lidl .. si blugi.

 

Prin oras .. nu simteam nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator catalin013

bluza+pantalon=130lei se recomanda si soseta pentru ca pantalonul se ridica de la glezna si intra ceva aer rece ......nu apar de la an la an..... au strans stocurile din toata europa si le vand la noi ca au mers mai bn ....recomand mai putin manusile sunt fff proaste transpiri ff tare in iele si e neplacut cand le dai jos .......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A pomenit cineva de Dechatlon , mai sus . Din ce am studiat eu in febrila mea pregatire ptr bikes on ice am descoperit cateva echipamente de schi ce pot fi convertite cu usurinta la uz moto ( bluze si izmene , cagule , " fulare " , manusi , etc ) . Sunt mult mai apropiate ca regim de folosire de motociclism si merita incercate . Preturile nu sunt exagerate si sunt ferm convins ca produsele ar rezista mai mult de un sezon . In schimb sunt dezamagit de corturi . Au modele faine dar ar arata pe motor ca o parabolica datorita modului de impachetare . O zi faina .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

brâuri se mai gasesc?

Aseara am vazut in cel de la metrou Mihai Bravu ca mai aveau vreo 2-3 brauri si bagasera din nou cateva bluze (M, L si XXL). Bluzele erau 50 lei parca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...