Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ecomelc si Mihai Panzel - Imi pare rau dar am trecut ieri prin Adjud si nu m-a sunat nimeni. In consecinta, n-am mai oprit la Lidl sa iau.

Daca mai am drum incolo, curand, va salvez numerele si va sun in caz ca mai au protectii.

Editat de cozmino
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, pe KTM-ul asta nu stiu cum se face ca s-au desfacut suruburile si de la AGV-ul pasagerei. La Arai i-au cazut aerisirile in mers...... naravas :D

 

imi place ktm-ul tau. Are personalitate! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@navix

Cel mai misto e cand te dai pe o roata cu pasagera si ea da cu capul o data de topcase si o data de casca ta. Sa-i intre mintea in cap cine e seful :whip: . Cred ca de la asta se dezmenbreaza castile. :crack:

 

 

Cine a vazut inelare(6-19) cu clicket prin Bucuresti si unde?

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine a vazut inelare(6-19) cu clicket prin Bucuresti si unde?

 

Aceeasi intrebare si la mine... faza e ca nu le mai vad nici in oferta, pe site. Am impresia ca le-au scos din oferta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@navix

Cel mai misto e cand te dai pe o roata cu pasagera si ea da cu capul o data de topcase si o data de casca ta. Sa-i intre mintea in cap cine e seful :whip: . Cred ca de la asta se dezmenbreaza castile. :crack:

 

 

Asta e comentariul zilei :crack:

 

Pot sa pun citatul in semnatura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am folosit intercomul pe motocicleta, am vorbit la telefon, am ascultat muzica. Chiar daca in casa se aude foooarte tare pe motocicleta nu se mai aude asa tare (casca schuberth c3, kawasaki kle500 cu parbriz scurt :nono: ) dar poti conversa. Lumea te aude mult mai bine decat auzi tu, trebuie sa reduci viteza pe la 60km/h ca sa auzi ce zice celalalt. Muzica se aude satisfacator cat sa nu te plictisesti singur in casca :). In concluzie sunt multumit. La casca asta tre sa ma chinui de fiecare data cand inchid mandibula sa dibuiesc pe unde sa bag microfonul ca e locul cam stramt si gust din microfon cand merg :)

Cum l-ai instalat? Am si eu o jucarie din asta dar nu stiu cum mama haluia sa o pun pe casca. Am conectat-o la phone e ok. Dar nu pot sa o ""conectez'' pe casca. Poti baga o poza cu modul de prindere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine a vazut inelare(6-19) cu clicket prin Bucuresti si unde?

 

Nu sunt, m-am oprit in seara asta in lidl si nu erau inelarele alea. Si eu le urmaream si chiar ma bucuram ca le baga, era bun pretul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda ... eu am o casca nitro full face ... sub nici o forma nu sta pe ea. La mine "muchea" castii e lata si nu merge sub nici o forma sa o prind. Pacat de el, pentru ca se aude bine. Nu au putut si astia de la SilverCrest sa faca o prindere cu adeziv ceva. E cea mai tampita prindere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca chiar nu merge trebuie sa cauti o banda cu dublu adeziv buna. eu am folosit una 3M luata din lidl mai demult si nu ti-o recomand ca mi s-a dezlipit. Acum depinde si cat contact face casca cu suportul ala...

si daca nu si nu, gaura in casca. avantajul la dublu adeziv este ca atunci cand asezi casca nu se rezeama si pe el, devenind instabila.

 

@slyby, multumesc de poze! o sa ma mai chinui, m-am chinuit si inainte sa recurg la metoda benzii dublu adezive dar nu voia sa intre capatul gulerului inauntru, chiar daca nu facea click pe toata circumferinta. Mai fac niste flotari si incerc iar :) Izolierul ala l-ai pus preventiv sau deja se rupsesera firele?

 

 

Ahhh si da, d-aia nu auzeam bine... am verificat unde imi vin urechile si nu imi vin in locasul facut de schuberth pentru urechi (unde are si arici)... eu nu mai verficasem unde-mi pica in casca, cand am vazut ca au locas de urechi am zis ca stiu nemtii unde-mi sunt urechile... :))

Editat de shumilica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a gandit cineva sa schimbe suruburile alea de acolo? intreb deorece din pozele postate de voi mi se pare ca daca se cumpara alte suruburi cu 5 mm mai lungi problema are rezolvare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

postez nitel pe langa subiect si ma adresez in special motoristilor cu copii

am vazut la lidl bicicleta fara pedale . e la 150 roni.

e ceva de capul ei? vreau sa-i iau lui fi-miu . are 3 ani juma .

sau sa o aleg pe cea de la decathlon? asta e la 200 roni.

 

am atasat si 2 poze. cea albastra e de la lidl , cea cu cadrul alb si furca rosie de la decathlon.

nu stiu ce sa aleg

 

multumesc,

post-38187-0-21075400-1427793941_thumb.jpg

post-38187-0-52706000-1427793953_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alege-o pe cea de la Decathlon. Sunt foarte bune, invata inainte sa treaca la bicicleta in adevaratul sens al cuvantului.

 

Echilibrul si-l castiga mai rapid cu ajutorul ei.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa cred si eu . trecerea la o bicicleta normala fara roti ajutatoare va fi mai usoara.

tot spre cea de la decathlon m-as indrepta. pare mai de calitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic s-o iei pe cea mai ieftina... oricum mult nu o s-o foloseasca, o sa-i "ramana mica" :)

In plus, si la Lidl ai garantie (sa pastrezi bonul) vreo 2-3 ani, deci in caz de ceva iti primesti banii inapoi.

Dar nu mai bine ii iei o bicicleta cu pedale si roti ajutatoare? Usor, usor, ii dai jos ajutatoarele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...