Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Zicea un prieten ca difera consumul de aer cel putin la o cheie cu impact ieftin si una de calitate pe care le avea el prin garajel. Asa o fi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu sunt fericit că îmi pot face treaba. Cine vrea calitate premium, a greșit magazinul.

Normal,sunt scule de home use,nu repair shop.Pentru asta sunt foarte bune raport pret/calitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot astept sa mai bage la LIDL colanti si bluza de corp special pt moto.

Am luat acum cativa ani si a fost OK dar nu am mai vazut .... ceva idei daca mai scot la vanzare asa ceva? :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

sunt identici cu colantii si bluza de corp pt ski, se gasesc si la kaufland, dar scrie ski pe elastic nu moto :)

Nu sunt la fel. Am de ambele tipuri, cei de la Lidl sunt mai buni, dacă sunt cele termice, le poți folosi și vara, elimina transpirația și nu ai senzația ca mori de cald. Cele de la decathlon de ski sunt strict pt anotimpul rece.

» Post actualizat in 01 Mar 2018 10:31

Eu tot astept sa mai bage la LIDL colanti si bluza de corp special pt moto.

Am luat acum cativa ani si a fost OK dar nu am mai vazut .... ceva idei daca mai scot la vanzare asa ceva? :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si la kaufland si la lidl sunt 2 tipuri de termice pt ski, unele mai groase si unele mai subtiri, pe alea subtiri scrie pe elastic pe langa marimea si ski, pe alea moto scrie moto...

cam ca si cu sosetele la care scrie R si L, ceva ma opreste sa bag stangu in R ...

 

iar la decathlon exista asta https://www.decathlon.ro/bluza-keepdry-500-adulti-id_8395407.html si exista asta https://www.decathlon.ro/bluza-simple-warm-barbati-id_8343536.html , materiale diferite, functii diferite ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect zici. DAAAR :) Eu le am pe alea moto gen keep dry, dar de la Lidl și le-am folosit cu brio la ski doar cu geaca de ski peste, de exemplu și a fost perfect chiar daca erau minusuri destule. Iar în restul anului la motociclit.

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am vazut ca de Joi apare in oferta Letcon cu acumularor

Daca e nevoie de portabilitate mai bine va orientati catre cele cu gaz.

» Post actualizat in 12 Apr 2018 07:12

Spray-ul pentru indepartat lipici si etichete este foarte bun.

https://www.lidl.ro/ro/saptamana-actuala.htm?articleId=7246

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce putere are letconul ala... banuiesc ca f mica si pt durata scurta. E 15 lei un letcon la 12v, are cam 20w, e bunicel dar tot stai ceva sa incingi un fir mai grosut.

Am avut si cu gaz, a tinut vreo 3 aprinderi... dupa aia pierdea gaz in draci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar ca cele alimentate de la priza sunt baza dar in unele situatii ai nevoie de portabilitate si nu ai priza sau generator. Exemplu: Stai la bloc si trebuie sa lipesti ceva la mobra sau masina si e mult de munca sa dai piesa jos.


» Post actualizat in 12 Apr 2018 08:26


Eu ziceam doar ca cele pe gaz sunt mai practice si mai bune decat cele cu acumulator. Sunt letcon-uri pe gaz cu autonomie de la 30 de minute la peste 2 ore.

Editat de Endurache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ăla românesc, tip pistol, e tata lor. 100w, rupe cu ansă de 2,5 mmp.

pentru lipituri grosiere, ca sa nu spun rusesti...

 

pentru fineturi exista scule profi, la sume profi, dar cu incalzire "aproape" instantanee (400gr C constant in max 10sec de la power-up).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...