Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

L-am cumparat azi si inca nu l-am desfacut ca nu am ajuns acasa. Se alimenteaza la micro usb, practic poti sa il alimentezi si de la bricheta auto. L-am luat pentru mobilitate la exteriorul locuintei. Pentru in casa intradevar pistol e cel mai bun.

 

Am mai gasit niste spray de curatat lant la 6 ron. Am luat 3 tuburi sa fie. Pana acum am folosti doar motorina si spray de frane fara acetona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E clar ca cele alimentate de la priza sunt baza dar in unele situatii ai nevoie de portabilitate si nu ai priza sau generator. Exemplu: Stai la bloc si trebuie sa lipesti ceva la mobra sau masina si e mult de munca sa dai piesa jos.

 

În situația asta am folosit tot ledcon pe 220v dar legat de un convertor 12v - 220v alimentat de baterie vehiculul.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A luat tata o chinezarie (c aoriginalul i l-am arestat eu cu ani in urma), dracia aia se incalzeste rapid (adica traf-ul devine fierbinte destul de repede), astfel incat nu se poate lucra prea mult cu el, frige la mana. Ansele si le face el, nu e greu. Eu le fac di sarma de cupru de 2,5 mmp, pe care o ard la ragaz, apoi o modelez si o prind in pistol. Vechitura functioneaza de prin 1985-1987. Cam de pe atunci o stiu eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi pe la Lidl si am vazut un letcon desfacut. E cam de unica folosita. Nu prea stiu de unde veti putea cumpara varf. Poate pune Celentano o poza cu varful sa il vedeti. Eu am incercat sa vad daca varful e demontabil sa zici ca schimbi doar tamburucul dar nu am reusit sa imi dau seama. Nici nu vroiam sa il stric. Mufele microUSB tata-mama nu se pupa cum trebuie si e posibil sa se rupa ceva pe acolo si sa va treziti ca nu mai incarca. Sfatul meu e sa cautati altceva. Vedeti ca sunt letconuri Portasol pe gaz cu varfuri de schimb. Preturile sunt cam intre 50 si 300 de RON in functie de model.


» Post actualizat in 13 Apr 2018 07:45

Se mai gasesc modelele comuniste prin targurile de vechituri la 50-100 lei.

La 100 si ceva de lei iei un letcon Antex care te duce cateva sute de mii de lipituri (schimband varfurile cand se uzeaza, evident).


» Post actualizat in 13 Apr 2018 07:51

Hai ca am gasit poza cu varful:

loetspitze-plka-36-a1.jpg

 

Da, ala e socul de bec.

 

Uite ca se gaseste si varf separat.

https://grizzly-shop.de/Loetspitze-PLKA-36-A1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai zis 100 RON si am dat exemplu la banii aia de ceva care e mult peste pistolul ala. Eu am zis mai mult in cazul in care citeste cineva care nu e napadit de nostalgie cu iz sovietic si cauta o solutie de lipit buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Știți cumva când apar burghiele in trepte? Erau două sau trei in set.

Maine intra. Le am si eu, sunt ok, dar le-am probat doar pe materiale subtiri pana acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am setul de burghie in trepte. Raportul pret/calitate e foarte bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...