Sari la conținut

Accident mortal DN1


budha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Astia trei care v-ati bagat in seama faceti parte din acelasi club. Daca galeria iti striga "ue freya" nu inseamna ca asta faci ci doar ca s-au strans destui prosti intr-o tribuna si striga imbecilitati spre tine.

 

klux, eu cred k tu ai treaba pe circuit si noi "astia trei" te retinem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

absolut.

fereste-te sa ajungi pe mana mea.

 

faceti voi ce faceti si ma trimiteti la culcare cu ochi-n lacrimi...

asta ca in imaginatia mea bolnava, chiar cronica incerc sa mi te imaginez fara fatza..

te astept cu slitzul deschis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia trei care v-ati bagat in seama faceti parte din acelasi club. Daca galeria iti striga "ue freya" nu inseamna ca asta faci ci doar ca s-au strans destui prosti intr-o tribuna si striga imbecilitati spre tine. Nu mai folosi exemplul cu betia ca tie nu-ti sta bine, ai rotite patrate si neunse.

 

Buey, da' noi am facut armata impreuna cumva de ne tragem de rotite? :crack:

 

klux, eu cred k tu ai treaba pe circuit si noi "astia trei" te retinem

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum da vremea buna, cum se intampla cate un accident mortal. Mai ales in weekenduri..

Vara asta este cea mai neagra cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avea permis din iunie 2011, cum dracu un an?

doamne fereste, nu stiu ce are drumul asta!!!

 

multi berbeci la ghidon. si aparent curbe periculoase.

 

 

Bai motoexpertule, parca nici tu nu ai mai multa experienta pe 2 roti asa ca mai bine ne cam abtinem la comentariile despre capabilitatea unuia si a altuia de a lua o curba, ce zici? Da, poti pierde controlul si acolo daca ii dai in goarna si te fura peisajul. Sunt cateva portiuni cu asfalt super-neted, pare aproape lucios si aderenta lasa de dorit.

 

Cred ca e de bun-simt sa nu sarim cu ironii aiurea pana stim circumstantele exacte.

 

Pai vorbind de capacitatea de a lua curba, e cam fail la baietu' asta. Daca dai goarna si te fura peisajul chiar asta inseamna... ca nu stii sa iei curbele. Ele se iau la viteza potrivita si cu ochii la ea, nu la piesaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cati dintre noi nu au trecut printre emotiile ratarii unui viraj ? Faptul ca am scapat nu-mi da dreptul sa-i judec pe cei care nu au mai avut o sansa . Nu suntem perfecti . Poate ca ar trebui sa dezbateti cum sa-i duceti o floare . Ar fi frumos .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

klux, eu cred k tu ai treaba pe circuit si noi "astia trei" te retinem

Stai tu linistit, ca nu postez zilnic in topicul AMCKart nu inseamna ca stau la spart seminte pe forum. Voi astia trei aveti mancarimi in degete si nu va puteti abtine sa nu comentati despre altul cum va taie capul. Usor, usor o sa va dezvatati de obiceiul asta preluat de pe prispa casei sau bancuta de la drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma il cunoastea cineva pe baiat ?

...de fapt ...ce mai conteaza ....

Se pare ca era consatean de-al meu. Nu-l cunosteam, era prea tanar. Maica-mea in schimb i-a fost profesoara, m-a sunat aseara si m-a intrebat daca am auzit de accident, inca nu auzisem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate accidentele sunt tot mai frecvente...toti ii plang pe raposati, normal...

si te gamdesti ca poate era din grupul celor care au trecut pe langa noi in pasaj la Baneasa cand ne intorceam de pe Cheia...condoleante...si condoleante si familiilor celorlalti bieti motociclisti neechipati cu fetele lor in fundul jumate gol pe saua din spate si cu finalele scoase care ne-au depasit cu 180/200 in pasaj prin dreapta printre masini. Pacat de tineretea lor. Pacat de parintii lor care nu au aflat ca mai bine nu faci copii la betzie. Pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Cati dintre noi nu au trecut printre emotiile ratarii unui viraj ? Faptul ca am scapat nu-mi da dreptul sa-i judec pe cei care nu au mai avut o sansa . Nu suntem perfecti . Poate ca ar trebui sa dezbateti cum sa-i duceti o floare . Ar fi frumos .

da numa' ca au uitat sau sunt prea ipocriti sa recunoasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai vorbind de capacitatea de a lua curba, e cam fail la baietu' asta. Daca dai goarna si te fura peisajul chiar asta inseamna... ca nu stii sa iei curbele. Ele se iau la viteza potrivita si cu ochii la ea, nu la piesaj.

 

Poate a avut un moment de neatentie... un moment care l-a costat. Sigur a mai fost pe acolo si inainte si n-a murit. Si eu am fost foarte des pe DN1 si nu m-am imprastiat pe curbele alea, asta ma face experta pe curbe de genul? Eu cred ca nu. Orice curba devine periculoasa daca iti depasesti limitele si reflexele. Pericolul apare in momentul in care ai senzatia ca ai trecut de perioada critica, te descurci cat-de-cat si te relaxezi. Atunci se intampla ceva. Care au noroc, isi invata lectia. Care nu... raman amintiri. Asta nu ne da dreptul sa-i judecam, daca nu ii nenorocesc si pe altii prin inconstienta lor. A platit singur pretul suprem. Avem capul pe umeri si acceleratia in mana - noi decidem ce facem cu ea.

 

Stai tu linistit, ca nu postez zilnic in topicul AMCKart nu inseamna ca stau la spart seminte pe forum. Voi astia trei aveti mancarimi in degete si nu va puteti abtine sa nu comentati despre altul cum va taie capul. Usor, usor o sa va dezvatati de obiceiul asta preluat de pe prispa casei sau bancuta de la drum.

 

Ce spune oare despre cineva faptul ca isi descarca frustrarile pe un forum public, aruncand cu jigniri gratuite in necunoscuti sub adapostul anonimatului? Esti un barbat adevarat, klux. :D

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Poate a avut un moment de neatentie... un moment care l-a costat. Sigur a mai fost pe acolo si inainte si n-a murit. Si eu am fost foarte des pe DN1 si nu m-am imprastiat pe curbele alea, asta ma face experta pe curbe de genul? Eu cred ca nu. Orice curba devine periculoasa daca iti depasesti limitele si reflexele. Pericolul apare in momentul in care ai senzatia ca ai trecut de perioada critica, te descurci cat-de-cat si te relaxezi. Atunci se intampla ceva. Care au noroc, isi invata lectia. Care nu... raman amintiri. Asta nu ne da dreptul sa-i judecam, daca nu ii nenorocesc si pe altii prin inconstienta lor. A platit singur pretul suprem. Avem capul pe umeri si acceleratia in mana - noi decidem ce facem cu ea.

 

Poftim? A platit pretul suprem? Iisuse, da' n-o murit in vreun razboi, a dat cu mobra-n semnul de viteza ucide. (nu am idee daca asa a fost, a mai fost unu pe Valea Oltului care s-a infipt in semnul de viteza ucide si tipa forumul ca administratorul drumului este de vina ca a pus panoul acolo, daca nu era panoul sarea in musetel)

 

Comentariul facea referire la cei care ne spuneau ca nu suntem noi astia care nu stim ce-i aia pilotaj in stare sa decidem daca stia sa ia curbele sau nu. Si sustin in continuare, nu a stiu sa o ia... ca drept dovada.... priviti si dumneavoastra.

 

Cum adica nu ne da dreptul sa judecam daca nu ia si altii dupa el. Daca la marginea drumului era un prost oprit si mai pleca cu vreo 3 pe lumea cealalta era criminal dar asa nu este? Pana la urma el isi "testa limitele" pe un drum public. Ca tot vorbeai de noroc, singurii norocosi au fost cei care nu au fost in calea lui catre "depasirea limitelor".

 

Vad ca tot aduceti norocul in ecuatie. Nu are nimic de-a face cu norocul. Este un gest constient care poa' sa te omoare. Ceea ce a facut el este echivalent cu fumatul. Si sunt fumator, o fac constient dar daca mor de la tigari chiar mi se pare stupid sa zica cineva ca saracul el era foarte sanatos... da' n-a avut noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca la marginea drumului era un prost oprit si mai pleca cu vreo 3 pe lumea cealalta era criminal dar asa nu este? Pana la urma el isi "testa limitele" pe un drum public. Ca tot vorbeai de noroc, singurii norocosi au fost cei care nu au fost in calea lui catre "depasirea limitelor".

 

da-mi un exemplu de asa ceva. de unu cu motoru' care a a omorat oameni nevinovati... sau chiar cate cazuri cunosti in care gigel nepriceputeanu' nu a acordat prioritate si a fost omorat de rider?

cei cu masinile da, omoara nevinovati aproape zilnic...

 

nu mai exagerati degeaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-mi un exemplu de asa ceva. de unu cu motoru' care a a omorat oameni nevinovati... sau chiar cate cazuri cunosti in care gigel nepriceputeanu' nu a acordat prioritate si a fost omorat de rider?

cei cu masinile da, omoara nevinovati aproape zilnic...

 

nu mai exagerati degeaba...

No shit!

 

Ia uite unul aici, dupa o cautare de 2 minute: /index.php?/topic/667238-accident-mortal-sebastian/

 

Mai sunt si celebrele cazuri cu pasagere omorate sau bagate in spital. Nu trebuie decat sa scormonesti pe la sectiunea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice curba devine periculoasa daca iti depasesti limitele si reflexele.

 

Poate e un truism, insa nu curba este periculoasa daca iti depasesti limitele si reflexele, ci motociclistul este periculos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No shit!

 

Ia uite unul aici, dupa o cautare de 2 minute: /index.php?/topic/667238-accident-mortal-sebastian/

 

Mai sunt si celebrele cazuri cu pasagere omorate sau bagate in spital. Nu trebuie decat sa scormonesti pe la sectiunea asta.

 

Mai e ala din giurgiu care a trecut cu capul prin dacie ca nu a acordat prioritate si a omorat si soferul, mai este tanti omorata pe linia lui 41 pe turda, mai este pasagera moarta in toiul noptii la intrarea pe autostrada A1....

 

N-am chef de search ca ma enervez ca le vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate accidentele sunt tot mai frecvente...toti ii plang pe raposati, normal...

si te gamdesti ca poate era din grupul celor care au trecut pe langa noi in pasaj la Baneasa cand ne intorceam de pe Cheia...condoleante...si condoleante si familiilor celorlalti bieti motociclisti neechipati cu fetele lor in fundul jumate gol pe saua din spate si cu finalele scoase care ne-au depasit cu 180/200 in pasaj prin dreapta printre masini. Pacat de tineretea lor. Pacat de parintii lor care nu au aflat ca mai bine nu faci copii la betzie. Pacat.

 

 

Pacat ca primele clase moto se fac noaptea la Victoriei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poftim? A platit pretul suprem? Iisuse, da' n-o murit in vreun razboi, a dat cu mobra-n semnul de viteza ucide. (nu am idee daca asa a fost, a mai fost unu pe Valea Oltului care s-a infipt in semnul de viteza ucide si tipa forumul ca administratorul drumului este de vina ca a pus panoul acolo, daca nu era panoul sarea in musetel)

 

Comentariul facea referire la cei care ne spuneau ca nu suntem noi astia care nu stim ce-i aia pilotaj in stare sa decidem daca stia sa ia curbele sau nu. Si sustin in continuare, nu a stiu sa o ia... ca drept dovada.... priviti si dumneavoastra.

 

Cum adica nu ne da dreptul sa judecam daca nu ia si altii dupa el. Daca la marginea drumului era un prost oprit si mai pleca cu vreo 3 pe lumea cealalta era criminal dar asa nu este? Pana la urma el isi "testa limitele" pe un drum public. Ca tot vorbeai de noroc, singurii norocosi au fost cei care nu au fost in calea lui catre "depasirea limitelor".

 

Vad ca tot aduceti norocul in ecuatie. Nu are nimic de-a face cu norocul. Este un gest constient care poa' sa te omoare. Ceea ce a facut el este echivalent cu fumatul. Si sunt fumator, o fac constient dar daca mor de la tigari chiar mi se pare stupid sa zica cineva ca saracul el era foarte sanatos... da' n-a avut noroc.

Mai sunt si oameni normali pe aici, cred c-o sa mai vizitez forumul printre circuite.

 

Freya, intamplator sau nu, am fost in week-end pe Cheia-Intorsura Buzaului-Siriu si n-am avut tendinte de a rupe stalpi, copaci sau masini pe contrasens, chiar si la nivelul meu de ameoba (in ale ghidonatului) am luat curbe cu peste 100km/h fara stress ci doar mi s-a parut o experienta placuta si chiar m-a deconectat de tara asta si de noxele pe care le emit unii nu numai aici ci peste tot. Iti recomand, daca esti in stare sa rezisti tentatiei de a lua contrasensul la iesirea din viraj ;)

 

Este loc de mai bine? Desigur! Dar la anul vreau sa mai fac inca o poza la Siriu in genul celei de pe topicul pasionatilor de foto si voi merge in limitele mele (mici, mari, nu conteaza). Cel decedat poate nu avea niciun plan pentru la anul sau poate le stia pe toate sau poate i-au zis prea multi ca se da bine. Cauzele sunt irelevante, a pierdut controlul. Asta ce inseamna in motociclism? Ca esti bun? Ca ai indemanare? Ca ai reflexe?

 

Sa-l judec ar insemna sa zic ce au zis altii pe aici, eu m-am rezumat sa constat ca l-a facut o curba care e departe de a fi periculoasa pentru cineva cu experienta lui (comparandu-ma cu el, eu inca dreapta nu stiu s-o tin). Apoi vin unii care n-au alta treaba decat sa comenteze gratis despre unul care nici la fata nu l-au vazut. Spre deosebire de cel despre care discutam eu pot si vreau sa dau replica in cazul asta. Ce este de bun simt in cazul asta, sa te rezumi la propria parere despre accident sau sa pui o floare.

 

Mai e apa de curs pe Dunare pana cand o sa conteze parerea unor necunoscuti despre mine pe un forum.

Editat de klux
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor, 4 pagini de batut apa in piua degeaba! Concluzia este una singura si extrem de simpla viteza ucide, cateodata si in niste circumstante cu totul stupide. Mergi rezonabil si ai mai multe sanse!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kluxule, fa si tu un subiect:

 

"bah ti-ai dreaq, eu sunt bun!"

io-ti recomand sa nu te prinda vreo greseala cand iei o curba d-aia de care zici tu.

p-alea la limita, lasa-le pentru amkart

 

apropo,

tu cum ti-ai dori un subiect aici pe accidente?

 

si din ciclul : "ascultand raspunsurile mele veti recunoaste intrebarile dvs!"

mie nu-mi plac ripurile

la mine veniti cu bancuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...