Sari la conținut

RIP Andrea Antonelli


cip_vt
 Share

Postări Recomandate

Horror. Oare chiar nu puteau sa il evite macar juma de metru ca sa nu il ia din plin...?

Exact la asta m-am gandit si eu.

Parca ar fi putut fi evitat.

Avem de-a face cu profesionisti nu cu incepatori.

Mare pacat..

Lovitura aia iti ramane pe retina mult timp.

Odihneasca-se in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia e o linie dreapta unde viteza poate fi de peste 250 km/ora. daca tu crezi ca in conditii de ploaie si la viteza aia poti ocoli un obstacol care aluneca ..oricat de profesionist ai fi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca ar fi putut fi evitat.

Da , ar fi putut face un bunny-hop . In conditiile ( viteza + ploaie ) alea este posibil sa nici nu stie ce a lovit motociclistul si ma mir ca al doilea a scapat dupa cum a plecat si motocicleta lui dupa impact . Sunt riscuri pe care acesti oameni si le asuma . Este meseria lor si sunt constienti ca se poate intampla orice intr-o competitie . Dumnezeu sa-l odihneasca . Avea toata viata inainte . . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Horror. Oare chiar nu puteau sa il evite macar juma de metru ca sa nu il ia din plin...?

Unde era sa se duca ? La peste 200 km/ora,ce sa faca,,sa intre in cel din dreapta,si sa cada toti,sau sa traga stanga sa iasa pe iarba ?A fost o decizie de fractiune de secunda,nu a avut timp sa decida.......Parca a incercat sa traga putin dreapta,dar degeaba.,,,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce spune un prieten apropiat despre Andrea Antonelli si disparitia sa:

 

http://www.motobikes.ro/?p=920

 

Foarte emotionant. Nu era printre pilotii pe care ii urmaream indeaproape la Supersport (ca Lowes, Sofuoglu etc.), dar era de top 10, era tanar si imi pare foarte rau sa aud ca a murit. Nici nu vreau sa ma gandesc ce este in sufletul familiei lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau sa traga stanga sa iasa pe iarba ?

La asta ma refeream..

Am vazut evitari,cu mult noroc intr-adevar,in ultima clipa ,acu' poate nu la 200km/h,si d-aia am gandit-o..

O motocicleta vireaza mult mai repede fata de o masina.

Nu cred ca era prima cursa pe ploaie pt ei..

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La asta ma refeream..

Am vazut evitari,cu mult noroc intr-adevar,in ultima clipa ,acu' poate nu la 200km/h,si d-aia am gandit-o..

O motocicleta vireaza mult mai repede fata de o masina.

Nu cred ca era prima cursa pe ploaie pt ei..

 

say what now?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Tare! Din pacate la moto intervine contravirarea si pana impingi ghidonul vei lovi obstacolul respectiv.

Da-ne un video cu moto care evita la fel , pls! Ma indoiesc va vezi gasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii din voi ii judecati pana si pe astia cei mai experimentati in ale pilotatutului. :hug: ......

 

Nimeni nu e sfant si exclus criticii. Nu exista dumnezeii in fata carora sa ne rugam asa ca , CARE e problema daca ne intrebam si noi ce-a fost in capul unora dintre pustanii aia? Sunt cumva niste Einsteini ai pilotajului carora nu le putem cuprinde geniul? (RETORIC)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La asta ma refeream..

Am vazut evitari,cu mult noroc intr-adevar,in ultima clipa ,acu' poate nu la 200km/h,si d-aia am gandit-o..

O motocicleta vireaza mult mai repede fata de o masina.

Nu cred ca era prima cursa pe ploaie pt ei..

Tu te-ai suit vreodata in viata ta pe o mobra la mai mult de 50 la ora?

Ai mers vreodata in viata ta pe ploaie cu mai mult de 10 la ora?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare! Din pacate la moto intervine contravirarea si pana impingi ghidonul vei lovi obstacolul respectiv.

Da-ne un video cu moto care evita la fel , pls! Ma indoiesc va vezi gasi.

Ceva de genul

.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva de genul

.

 

Doar ca asta din video are 60-80 km/h iar cei de pe pista au 200+ km/h + apa pe jos.

Eu unul nu cred ca reusea sa evite fara sa cada si el + altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La viteza avuta in linia dreapta , in conditiile meteo date . . . cred ca este putin aberant sa vorbim de manevre de evitare cu toate ca am senzatia ca ambii motociclisti au incercat sa se indeparteze de obstacol spre dreapta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...