Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

da clar asa a fost in acel sezon

dar acum parca s-a schimbat ceva, acolo la Baku..., cand Ham tot repeta prosteste, I was going for P1...

in anii precedenti nu facea greseli de astea de calibrul unui pilot incepator de 20 de ani

in fine, campionatul e lung, mai vedem noi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 14 ore, cuki a spus:

pana la titlu mai este cale lunga, iar diferenta este inca extrem de mica. Intradevar RedBull i-o cam fura lui AMG peste tot, mai ales pe circuitele de power care pana acuma erau clar teritoriu Mercedes. Deci sanse teoretice ar fi, dar eu cred ca e cam prematur sa te gandesti la campionat cand mai sunt inca 15 etape.

 

Iar declaratia lui Toto, cum ca ei nu se mai ating de masina din 2021...nu stiu daca sa o cred. Mastrul la disimulari, nu e tocmai acuma sincer...sau?

 

In rest cursa booring. Locuriile 1-4 au fost in acelasi tur, restu...la ani lumina distanta. Si nici urma de ploaie :ph34r:

:agree:

Am citit un comentariu de-al lui Hamilton e genial - cica dominatia lui Verst din ultimele curse ar putea dauna spectacolului :lol:

Asta mai e si Sir...omfg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahahaha

 

Da...faza cu bendy wings e de pe la jum anilor 2000 de la Ferrari.

 

Vorba ta nici nu stiu daca e vorba de vreun avans - nu e ca si cum a fost faza cu Ferrari si senzorii de combustibil - de a castigat Ferrari 0.6s pe linia dreapta.E marginal.Liuis...e bun.DAAAR...fortat...obligat de un alt pilot sa mearga la maxim si pus presiune constant pe el...va fi interesant :bounce:

Iti dai seama ca daca pierde campionatul in primul an cand are altcineva o masina marginal egala sau mai buna e de rasul curcilor.

Adica el sunt convins ca vroia competitie dar vroia competitie cam cum e Bottas,nu asa ceva :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na că BLM a semnat pe încă 2 ani cu Mercedes. De'acum să înceapă văicăreala celor care nu'l mai vor în F1.

Interesant e că dacă vine Russel de la anul în locul lui Bottas, deși Lewis a zis că Valtteri e un coechipier bun (nu mă mir de ce), cred ca Toto o să'l pună la punct pe copchil să nu se hazardeze la dueluri cu ăl mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica Hamilton a cam luat-o in freza cu banii.Duse sunt pretentiile de marire,in urma noilor rezultate ale lui Wax.Bine,nu ca l-as plange de bani,dar s-a schimbat treaba nitel fata de anul trecut.

Russell...nu il vad in stare sa ii puna in pericol statului lui Ham de pilot nr.1 la AMG sau sa fie mai rapid decat el.

Sper sa ma insel maxim dar nu cred.Ar fi haios sa si-o ia anul viitor de la copil dar nu.

 

Verst inca un pole.

Lando...wow.The kid is fantastic.Eh,Ricci you got yourself some real competition.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vax Max e pe val cu diiiiii-urile.....

e drept ca mai e mult pana departe, dar e pe val, si-i cresc sansele din ce in ce mai mult!

PS. la casele de pariuri deja Max e favorit in fata manelistului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Russel dacă vine la AMG e flămând după rezultate, iar singura cale din a'l opri în a'i face viața nasoală lui Ham, e să'l astâmpere Toto. Lewis știe că copchilul are chef să'i dea la gioale, de asta a și zis că Valtteri e un coechipier foarte bun.

Ralf spunea că viitorul AMG este Russel, despre Bottas se poate vorbi la trecut, dar până la o decizie finală mai este multă apă de curs pe Tamisa.

Cursa asta Ham a fost oleacă măgar, că deși i'au zis lui Bottas că vor schimba pozițiile, nu l'a lăsat să treaca ușor, cum a făcut Valtteri în Rusia, spre exemplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 04.07.2021 at 0:52, Method said:

Lando...wow.The kid is fantastic.Eh,Ricci you got yourself some real competition.

 

Nu prea mai e competition, e destruction :) Deja se vorbește despre înlocuirea lui Ricciardo dacă o ține tot așa.

 

3 hours ago, cuki said:

Is curios cine vine la Amg

 

100% Russell. Nu se pune problema. Bottas cred că a fost anunțat deja că nu i se va prelungi contractul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Acum 7 minute, Tzitzicat a spus:

Nu mai e pe puncte?😀

Si de ce era de steag rosu?

A trosnit bariera de caucioace și au trebuit băieții de la circuit să o repare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, bre, că prea nu o mai troznise wax de mult, era nezdruncinat! :crack:

Nu m-am mai uitat de ceva vreme la circ, ăștia au schimbat regulile din mers? :huh: Cursă de sprint, safety car ne mercedes, ce naiba se întâmplă? Chiar, cazanul ăla pe care l-ar fi ridicat Clarkson în slăvi o avea motor 1.5dci? 🤭

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 minutes ago, ENEOS said:

Cursă de sprint, safety car ne mercedes, ce naiba se întâmplă?

 

Sprint doar pentru 3 GP-uri anul ăsta: Silverstone, Monza, Interlagos. Proiect pilot.

Mașinile de securitate sunt furnizate de către Aston Martin sau Mercedes anul ăsta, în funcție de etapă. Aici sunt Aston Martin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aiogura e preocupat că sunt puține măscuțe în tribune... 🙄

Acum 3 minute, PzKpfW a spus:

Aston Martin

0.9 turbo? 😈

Pilot pilot, dar se dau puncte înțeleg, ceea ce nu mi se pare chiar cosher

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6 minutes ago, ENEOS said:

Pilot pilot, dar se dau puncte înțeleg, ceea ce nu mi se pare chiar cosher

 

Puține, doar primii 3 punctează. Sistem 3-2-1. E o încercare de a face ziua de sâmbătă (și sesiunea de calificări) mai interesantă.

 

7 minutes ago, danypop said:

18 dacă termina pe 2 (+1 dacă face fastest lap) 

 

Personal cred că are șanse la victorie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O prostie a lui Max.S-a luptat prosteste ,si daca trecea Luis de el,era lejer pe doi.Plus faptul ca deabia incepea cursa.Sau daca stai la bataie fa-o doar daca esti sigur ca iese si alalat cu tine.Un fraier.

La facut Luis la faza asta.

Luis a stiut ce face.Iar penalizarea este proBLM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...