Sari la conținut

Partener pentru America de Sud


licuriciul
 Share

Postări Recomandate

Eu te-as sfatui sa cauti partener de drum dintre cei cunoscuti tie. daca pleci cu o persoana necunoscuta, exista mari sanse sa iasa scantei pe drum. Parca a fost acum ceva vreme (2008 parca) o calatorie prin Asia in care au iesit scantei intre participanti (tot datorita faptului ca nu s-au cunoscut).

Chiar daca te cunosti cu cineva de ceva timp, tot iesa scantei... patit si eu asa ca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

tot ce vreau sa vad este roata invartindu-se, atat, roata invatindu-se, nu ma intereseaza alte experiente, fiecare suntem diferiti fiecare dintre noi, EU vreau doar sa vad cum se invarte, nimic mai mult..

alooo TOVARASU'

esti un nimeni, un incult, un insensibil

 

AUZI

 

SA NU MERGI TU CU MOTORUL SA VIZITEZI ORASE, MUZEE, o pina coteca.....

 

RUSINE.... DE 3 ori RUSINE

 

mars in jurul blocului cu tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Well...

 

61 days (60 nights) 5,600 miles

Start in Cartagena, Colombia and end in Ushuaia, Tierra del Fuego

 

Prices:

Rider on your own bike 18,829 USD (double occupancy) Passenger 13,862 USD $3,984.00 USD single occupancy supplement $800.00 USD per person deposit

Ideea era de informatii despre trasee si nu o recomandare sa apeleze la firma respectiva ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul a fost deschis probabil intr-un moment de... euforie (ca sa ma exprim asa), pentru o astfel de "aventura" e nevoie de un pic mai mult decat de un partener si "informatii despre tresee"... si in nici un caz culese de pe forum.

 

Spre exemplu, desi in general permisul de conducere romanesc este valabil in mai toate tarile din sud-america, in Columbia nu este recunoscut. Dar probabil asta ar fi cea mai mica problema din Columbia... si nu numai! Favelele din Brazilia abia asteapta astfel de "carne proaspata"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Licuriciule mai suplimenteaza bugetul. Si mie 6000 mi se pare putin. Cauta la destinatie motor. Imposibil sa nu gasesti informatii pe net. Transportul + costul unui motor ieftin de la noi este mai mult decat achizitionarea unui motor rezonabil dpdv tehnic in tara de start a traseului, motor pe care eventual mai scoti ceva la revanzare. Achizitionarea si vanzarea pot insemna cateva zile pierdute, dar tu ai timp suficient. Pleci din tara doar cu bagajele textile pe care le amplasezi pe noua achizitie. Te pot ajuta eventual cu un suport universal pt aceste bagaje textile pe care sa-l prinzi pe motor. Bafta in planificare si asteptam sa te conducem la aeroport.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Vad ca in februarie era prin Chile , deci vorbea serios despre aventura lui in America de Sud. Bravo lui. Merge pe o Yamaha Tenere

 

 

Drumuri bune sa ai Licuriciule si te asteptam acasa cu povesti frumoase

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca in februarie era prin Chile , deci vorbea serios despre aventura lui in America de Sud. Bravo lui. Merge pe o Yamaha Tenere

 

 

Drumuri bune sa ai Licuriciule si te asteptam acasa cu povesti frumoase

 

Bafta

Da-ne si noua link-uri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

salutare, nu m-am mai uitat pe acest forum de cand am plecat din tara. acum sunt in nordul Peru-ului in Mancora. in cateva zile o iau spre Ecuador. si tot nu am gasit partener :)) dar acum este aproape de sfarsit. cu drag as pune niste poze, dar nu stiu cum se face. cum pun niste poze domnilor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:10: :10: :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca nu s-au incarcat pozele din Chile..o sa deschid un forum la calatorii caci am vazut ca multi vor sa mai afle vesti de pe alte meleaguri :)



de fapt se pare ca sunt bine, sunt la calatorii si altele deci o sa mai pun niste poze aici.

 

 

Ieri am implinit 6 luni de cand am plecat de acasa si putin peste 25000 km. Tenere-ul se comporta extraordinar si m-a cucerit total. Acum sunt in Mancora, in nordul Peru-ului, si maine o sa trec ganita spre Ecuador si, daca mai am bani, Columbia unde ar cam trebui sa se termine excursia.

 

aici am pus poze din Bolivia (au asfalt dar am pus pozele ma interesante)

post-390-0-00919700-1400615616_thumb.jpg

post-390-0-70912300-1400615713_thumb.jpg

post-390-0-37357800-1400615824_thumb.jpg

post-390-0-41873100-1400615895_thumb.jpg

post-390-0-52920300-1400616076_thumb.jpg

post-390-0-29365500-1400616190_thumb.jpg

post-390-0-87640400-1400616264_thumb.jpg

post-390-0-36009800-1400616454_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...