Sari la conținut

V-STROM 1000 ABS 2014


Postări Recomandate

"Vanzarile" merg bine pe forum la SH, de curand si LC, de bune ce sunt.

Iesi din faza de negare si recunoaste ca-ti doresti un cazan din asta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 441
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

"Vanzarile" merg bine pe forum la SH, de curand si LC, de bune ce sunt.

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=551552&selpic=0&zoom=1#foto

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe unii-i intereseaza parbrizul reglabil pt ca nu au probleme cu motorul. Cand stai cu frican-n san pt cutie, cardan si alte alea... ce mai conteaza confortul. "Vanzarile" merg bine pe forum la SH, de curand si LC, de bune ce sunt.

Ha,ha....Replica asta face toti banii!!!! :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfuai, l-ai bagat pe Harea in boala cu anuntul asta. Nu mai doarme noptile urmatoare :laugh:

In momentul acesta sunt neutru si nu vreau sa fiu rau, dar ma intreb de ce la vand daca doar acuma le-au cumparat, eu nu pot sa i-mi raspund.

Inteleg le dai alea model vechi ca sa iei LC-ul dar Lc-ul proaspat iesit !!!!???

Ori au o problema financiara grava, orii manati de diferite recomandari au luat modelul dar nu le palce, ori stie naiba dar este putin ciudat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul acesta sunt neutru si nu vreau sa fiu rau, dar ma intreb de ce la vand daca doar acuma le-au cumparat, eu nu pot sa i-mi raspund.

Inteleg le dai alea model vechi ca sa iei LC-ul dar Lc-ul proaspat iesit !!!!???

Ori au o problema financiara grava, orii manati de diferite recomandari au luat modelul dar nu le palce, ori stie naiba dar este putin ciudat

 

adv 2014

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul acesta sunt neutru si nu vreau sa fiu rau, dar ma intreb de ce la vand daca doar acuma le-au cumparat, eu nu pot sa i-mi raspund.

Inteleg le dai alea model vechi ca sa iei LC-ul dar Lc-ul proaspat iesit !!!!???

Ori au o problema financiara grava, orii manati de diferite recomandari au luat modelul dar nu le palce, ori stie naiba dar este putin ciudat

asa incerc si eu sa inteleg: de ce naiba sa iti iei o mobra despre care stii ca sunt 50% sanse sa iti dea probleme si batai de cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul acesta sunt neutru si nu vreau sa fiu rau, dar ma intreb de ce la vand daca doar acuma le-au cumparat, eu nu pot sa i-mi raspund.

Inteleg le dai alea model vechi ca sa iei LC-ul dar Lc-ul proaspat iesit !!!!???

Ori au o problema financiara grava, orii manati de diferite recomandari au luat modelul dar nu le palce, ori stie naiba dar este putin ciudat

Cunosc personal un tip care si-a luat LC si dupa 1000 si ceva km l-a dat la buyback pt ca si-a dat seama ca nu este pt el (dimensiuni si greutate, tipul fiind ceva mai pirpiriu). Ii placea la nebunie dar nu putea sa mearga cu el. Asta ar fi un caz.

Altii ar putea avea probleme cu banii sau ar avea nevoie sa investeasca in ceva urgent si au nevoie de lichiditati. Sau cum zicea Trandafir mai sus, vor sa isi ia adv-ul. Sau il iau ca un impuls dupa care isi dau seama ca au bagat 20j de mii intr-un motor in loc sa isi ia o garsoniera. Sau a crezut ca isi doreste enduro-touring dar el e mort dupa vitezane. Sau sau sau... :)

Crezi ca toata lumea declara LC-ul ca fiind mobra anului si Dorel o schimba pt ca e "proasta" ? Ca ii cade relantiul in baie ? Ca poate nu e buna pt el, asta e cu totul altceva ;)

 

Dar suntem offtopic, discutam de bmwuri pe topicul de vstrom. Si ca sa fim un pic on, cu siguranta si in cazul noului strom vor exista oameni care se vor razgandi din n motive. Asta nu inseamna ca va fi o mobra naspa. Daca se vor vinde cateva zeci de mii si se vor "intoarce" 1000, eu zic ca va fi o reusita.

 

asa incerc si eu sa inteleg: de ce naiba sa iti iei o mobra despre care stii ca sunt 50% sanse sa iti dea probleme si batai de cap.

Statistica facuta de ?... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai,dar cati moderatori cu BMW mai sunt pe aici...?Ca prea exagereaza ridicand mingea la fileu,unora....care ar merita si ei un mic warn.

:crack: sunt

 

PS. mai bine tac dracului ca poate mai i-mi iau unul cum am patit zilele astea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grafice putere si cuplu pentru dl1000 2014 (verde) si sv1000 2006 (rosu):

 

Courbe_Suzuki_V-Strom_1000_vs_SV1000_stp

 

sursa: http://www.moto-station.com/article70569.html

 

 

 

grafice putere si cuplu pentru dl1000 2014 (verde) si kawasaki versys 1000 (rosu):

 

grd_image2_20140107_164915.jpg

 

sursa: http://www.moto-station.com/article70573-comparatif-moto-vid-o-la-suzuki-dl-1000-v-strom-face-la-kawasaki-versys-1000-au-banc.html

 

 

foarte frumoasa linia de cuplu la versys 1000! nu ma asteptam ca acel motor de "vitezana" sa aiba asa mult cuplu de la 4000 de ture.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grafice putere si cuplu pentru dl1000 2014 (verde) si sv1000 2006 (rosu):

 

Courbe_Suzuki_V-Strom_1000_vs_SV1000_stp

 

sursa: http://www.moto-station.com/article70569.html

 

 

 

grafice putere si cuplu pentru dl1000 2014 (verde) si kawasaki versys 1000 (rosu):

 

grd_image2_20140107_164915.jpg

 

sursa: http://www.moto-station.com/article70573-comparatif-moto-vid-o-la-suzuki-dl-1000-v-strom-face-la-kawasaki-versys-1000-au-banc.html

 

 

foarte frumoasa linia de cuplu la versys 1000! nu ma asteptam ca acel motor de "vitezana" sa aiba asa mult cuplu de la 4000 de ture.

de aia visez eu la un Versys 1000 :hug: clar urmatoarea mobra dupa Varadero aia va fi Versys 1000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oki, m ai convins. sa ti cumpar yamaha, si tu ti iei vstroama asta.

 

credit doar cu buletinul merge ?

la mine lasati sa vina un Versys de 1000, cu buletinul se poate?? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca nu l-ati vazut inca

 

la ce reclama i-a facut asta modelului vechi cred ca o sa-mi fie rusine s-o mai vand pe a mea cand i-o veni ceasul :). nu ca de noul model ar fi zis prea multe de bine. "100 de cai nu-i mult...dar nah...V-stromul nu-i KTM" :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine un Crosstourer.

 

Rosu daca se poate :)

Sambata merg spre Prahova cu vechiul Varadero daca este timp poate ma opresc pe la magazin :peace: nu promit depinde la ce ora plec din Cluj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...