Sari la conținut

V-STROM 1000 ABS 2014


Postări Recomandate

Atasat un printscreen din articolul-test din revista "Motorcyclist".

I-au acordat doar 3 stele din 5. Concluzia a fost ceva de genul - multiple imbunatatiri fata de modelul precedent, dar nu se poate bate cu "baietii mari". Dar are un pret decent.

Ma asteptam sa il coteze ceva mai bine.

post-40715-0-74709200-1390942018_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 441
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Atasat un printscreen din articolul-test din revista "Motorcyclist".

I-au acordat doar 3 stele din 5. Concluzia a fost ceva de genul - multiple imbunatatiri fata de modelul precedent, dar nu se poate bate cu "baietii mari". Dar are un pret decent.

Ma asteptam sa il coteze ceva mai bine.

A fost blat nu se pune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles, comparatia nu era (doar) cu motorizarile mai mari ci si cu cele de 800 sau 1000. Chiar zic pe undeva pe acolo ceva de genul ca sa nu ne gandim ca este o varianta mai ieftina a lui 1200gs sau 1190.

Baietii "mari" am zis eu. Ei au zis "still not within sight of the class leaders" :)

Oricum, pana nu ne suim pe ea, nu putem decat sa ne dam cu parere si sa ne multumim cu cate un articol de pe ici pe colo.

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde ajunge 1200 ajunge si miarul la fel de bine, la doar juma din pret. Restul e gargara ca si revistele trebuie vandute.

Nu stiu la ce te referi cand spui "la doar juma de pret" (intre cine si cine faci comparatia) dar VStrom 1000 mi se pare foarte scump, fiind cu mai putin de 2000€ mai ieftin decat clasa 1200. Si asta in conditiile in care Suzuki, din cate stiu, se vroia firma mai ieftina si intre japoneze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca si Loganul incepe de la 5000 si in realitate e vreo 12000. GS-ul nu e GS fara toate dotarile specifice care-l definesc. Sub 19-20000 nu-l iei in timp ce Vstromul face 12000 max. Si ajunge tot acolo si fara sa se strice pe deasupra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde ajunge 1200 ajunge si miarul la fel de bine, la doar juma din pret. Restul e gargara ca si revistele trebuie vandute.

 

 

gargara de genul asteia cu juma de pret?

 

cam toate motocicletele suzuki se situeaza pe piata ca v-stromul asta, un pic mai ieftine dar nu degeaba dar intradevar ofera multa motocicleta la cel mai mic pret

 

parerea mea.. o motocicleta pentru mojici... daca ai 14k sa dai pe asta nu mai gasesti 2k sa-ti iei aia la care visezi noaptea? incepi sa te minti pe forumuri.. defapt te minti singur, gandul tot la bmw se duce :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii aleg BMW sa-l plimbe la Arc, altii prefer o mobra potenta si fiabila, iar diferenta de bani o baga in benzina. Eu visez calatorii nu motoare.

....la ARC..... sau la CAPATUL PAMNATULUI ajungi sigur cu BMW......

 

yamaha de 1200 tenere .....nu am vazut pe drum spre CAPATUL PAMANTULUI dar sigur e potenta si fiabila ca am vazut o mai tot timpul la ARC.........

 

Unii aleg BMW sa-l plimbe la Arc, altii prefer o mobra potenta si fiabila, iar diferenta de bani o baga in benzina. Eu visez calatorii nu motoare.

....la ARC..... sau la CAPATUL PAMNATULUI ajungi sigur cu BMW......

 

yamaha de 1200 tenere .....nu am vazut pe drum spre CAPATUL PAMANTULUI dar sigur e potenta si fiabila ca am vazut o mai tot timpul la ARC.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te enerva ca-ti tremura degetul pe puncte,puncte. Aici era vorba de Vstrom 1000 ABS, super mobra!

sunt EXTREM de calm in ultima vreme ..............

 

cat despre SUPER mobra ....... iar vorbesti din ce CITESTI..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea.. o motocicleta pentru mojici... daca ai 14k sa dai pe asta nu mai gasesti 2k sa-ti iei aia la care visezi noaptea? incepi sa te minti pe forumuri.. defapt te minti singur, gandul tot la bmw se duce :))

 

sa am sute de mii si cred ca tot nu mi-as lua BMW, mie frica sa nu ajung ca unii de pe acest forum

 

Unii aleg BMW sa-l plimbe la Arc, altii prefer o mobra potenta si fiabila, iar diferenta de bani o baga in benzina. Eu visez calatorii nu motoare.

unii sa le culce pe asfalt ca sa adune vizionari pe youtube

 

 

 

....la ARC..... sau la CAPATUL PAMNATULUI ajungi sigur cu BMW...... (daca nu se rupe cadrul)

 

 

stai linistit, capatul pamantului exista si fara BMW , la fel si samburele in cireasa

 

sunt EXTREM de calm in ultima vreme ..............

 

mai ales cand auzi adevaruri depre prea iubita ta marca, cred ca tremuri tot de calm ce esti

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclete detinute de vlady_80

 

Motociclete detinute

mz etz 250 cc, kawasaky klx 650 cc , honda xl 600 cc v transalp , honda xl 650 cc v transalp, honda xl 1000 varadero,BMW f 800 GS, honda xl 1000 varadero PGM-FI

 

restul .... fara cuvinte

 

"sa am sute de mii si cred ca tot nu mi-as lua BMW, mie frica sa nu ajung ca unii de pe acest forum"

ZISE VLADY.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclete detinute de vlady_80

 

Motociclete detinute

mz etz 250 cc, kawasaky klx 650 cc , honda xl 600 cc v transalp , honda xl 650 cc v transalp, honda xl 1000 varadero,BMW f 800 GS, honda xl 1000 varadero PGM-FI

 

restul .... fara cuvinte

 

"sa am sute de mii si cred ca tot nu mi-as lua BMW, mie frica sa nu ajung ca unii de pe acest forum"

ZISE VLADY.....

tremuri sau si acuma esti tot calm , m-ai scos din lista ta de ignore te rog pune-ma inapoi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se mai face misto pe forumu asta si inteleg. e iarna, lumea se plictiseste, e de inteles.

da cu tristete constat ca unii sunt prosti gramada. n-ai ce vb cu ei.

nu se merita sa te cobori la nivelul lor.

atata am avut de spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se mai face misto pe forumu asta si inteleg. e iarna, lumea se plictiseste, e de inteles.

da cu tristete constat ca unii sunt prosti gramada. n-ai ce vb cu ei.

nu se merita sa te cobori la nivelul lor.

atata am avut de spus.

mai da omul la zapada da mai trebuie sa se si DECONECTEZE..... intra pe forum si vede cat de SUPER BUNA e o motocicleta in POZE!!!!

si inca NINGEEE....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mobra asta, mi se pare interesant doar propulsorul , cred ca am mai spus-o , cuplul ala max la 4000 RPM, mi se pare cel putin interesant. Ar putea sa mi se para bestial de abia dupa ce ma sui pe ea. Altfel mi se pare o mobra modesta si prea scumpa pentru ce ofera. Adica la 12700 cat era in articolul postat de Capone mi se pare scumpa. Nu vreau sa o compar cu 12GS-ul cum face toata lumea, mai bine o compar cu KTM-ul 990, ca sa fie aceasi clasa, si desi nu stiu exact cat este 990 [am gasit ceva pret cu 11000 euro]. Deci la KTM primesti mai multa motocicleta la mai putini bani. [Daca ma chema Harea scriam la juma de pret]. Daca esti un om normal si la 12700euro mai pui 1200 poti sa-ti iei asta care face pipi cam pe orice la ora asta.

 

Ce mi se pare mie penibil este ca in reclama * agresiva pe care o are la TV se bate apa in piua pe ABS. Adica VStrom 100 ABS ... asta imi trezeste amintiri "Noua dacia 1310 cu injectie ". Cum basca mea sa te bati cu pumnu-n piept ca ai pus ABS pe o mobra de aproape 13k euro, cand la altii ABS-ul exista din 1900 toamna si de niste ani buni e in echiparea standard ..adica come on sa fim un pic seriosi.

 

De asemenea tot dintre lemele domnului Harea, reclama agresiva pe tv insoteste doar un produs foarte slab care are nevoie de marketing agresiv pt a orbi/prosti clientii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uiti ca Vstromul 1000 ABS vine la pachet cu controlul tractiunii, indicator de treapta, fiabilitate, consum redus, service usor si cel mai important sa, lucruri care la KTM lipsesc cu desavarsire.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indicatorul de treapta se poate fabrica usor si nici nu e foarte important in opinia mea. Controlul tractiunii iar mi se pare foarte putin relevant. Adica poate ca e bine sa-l ai dar cu siguranta o sa am nevoie sa-l decuplez. O fi decuplabil la VStrom 1000?

Despre consumul redus eu zic sa nu vorbim din declaratiile fabricantului mai ales ca asta e un subiect unde majoritatea o dau de gard, si sa nu uit ca m-ai spuneau altii pe aici de super consumul de la Vstrom 650.

Dar KTM 990 iti ofera suspensii, iti ofera ciclistica un cadru puternic, o masa redusa[fata de Vstrom] si nu in ultimul rand capacitati off cat cuprinde si zambet dintr-o ureche in alta.

 

Daca vorbim despre KTM 1190 care e doar 1200 euro mai scum [sa fim seriosi asta nu va opri pe nimeni ] avem cu 50 % mai multi cai avem aproape tot ce am scris si la 990 si avem si cel mai tare ABS cu tot cu controlul tractiunii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi se pare mie penibil este ca in reclama * agresiva pe care o are la TV se bate apa in piua pe ABS. Adica VStrom 100 ABS ... asta imi trezeste amintiri "Noua dacia 1310 cu injectie ". Cum basca mea sa te bati cu pumnu-n piept ca ai pus ABS pe o mobra de aproape 13k euro, cand la altii ABS-ul exista din 1900 toamna si de niste ani buni e in echiparea standard ..adica come on sa fim un pic seriosi.

Acuma ABS-ul daca nu ma insel nu mai este o dotare, cel putin in EU este stabilit standard prin directiva din cate stiu eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma ABS-ul daca nu ma insel nu mai este o dotare, cel putin in EU este stabilit standard prin directiva din cate stiu eu.

 

inca nu. nu-i inca obligatoriu, cum e injectia…

 

Indicatorul de treapta se poate fabrica usor si nici nu e foarte important in opinia mea. Controlul tractiunii iar mi se pare foarte putin relevant. Adica poate ca e bine sa-l ai dar cu siguranta o sa am nevoie sa-l decuplez. O fi decuplabil la VStrom 1000?

 

cred ca daca scoti siguranta de abs de la orice mobra cu tc ( si abs implicit ) ai rez problema…

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...