Sari la conținut

V-STROM 1000 ABS 2014


Postări Recomandate

Merci. Nu fac si eu un eveniment de lansare ceva ? La care cei interesati sa poata da o tura scurta sa-si faca o impresie.

La Motorteam se vand motociclete nu harly sau bemwee. Nu au nevoie de mici, bere si manele pt promovare. :) Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 441
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

la suzuki nu e nevoie de lansare cu surle si trambite. mobra merge bine de la inceput si nu trebuie sa pacaleasca pe nimeni cu marketingul si beculete colorate ca sa fie cumparate! :D

Sau le e rusine cu ea si o vand asa mai pe sub mana ? :crack:

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca doar pe topicurile de BMW se mananca rahat cu polonicul, dar aparent sunt aceiasi cativa dereglati care nu scapa nici o ocazie.

 

Vorbind despre marketing poate ca in loc sa dea banii pe reclama aia agresiva la tv cu noul Zuzuchi CU ABS care e oricum penibila, mai bine mergeau pe reteta verificata cu mici si bere care vinde de rupe, spre deosebire de super mobrele care sunt mai rare ca elefantii in curtea scolii.



Sau le e rusine cu ea si o vand asa mai pe sub mana ? :crack:

 

Despre asta de la Zuzuchi e prea devreme sa ne pronuntam dar pt Yamaha ST12 e perfect spusa, si pt Honda Crossdresser.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imediat dupa Paste ii auzim si noi glascioru. :) Cu putin noroc chiar cativa km calare.

 

 

daca vrei o tura te duci la motorteam si ai rogi sa te lase sa faci un test.

 

Deci trebuie sa ai noroc sau sa ii rogi ca sa poti face un test cu motocicleta secolului? Pe la altii nu e cu miloaga, daca te vad interesati se ofera ei sa-ti dea motocicleta la test, sau pur si implu ceri... :D

 

@ Bogdan... ma surprinde interesul tau foarte mare noul V-Strom ABS, nu mai esti multumit de motocicleta ta? :mellow:

 

Se anunta concurent serios in viitorul apropiat, se pare ca Honda va reinvia mitul AfricaTwin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte multumit si nu pleaca inainte de 200000 km. Asta nu inseamna ca nu ma intereseaza motocicleta, pe care as fi cumparat-o, daca exista acum 3 ani. Pe de alta parte m-am lamurit de cireada 1200, urmatoarea va fi o vacuta mai miniona. :)

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci trebuie sa ai noroc sau sa ii rogi ca sa poti face un test cu motocicleta secolului? Pe la altii nu e cu miloaga, daca te vad interesati se ofera ei sa-ti dea motocicleta la test, sau pur si implu ceri... :D

 

@ Bogdan... ma surprinde interesul tau foarte mare noul V-Strom ABS, nu mai esti multumit de motocicleta ta? :mellow:

 

Se anunta concurent serios in viitorul apropiat, se pare ca Honda va reinvia mitul AfricaTwin.

iar te plictisesti cat ai mobra in service??? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, ar

 

mda, cam multe muste in c*** calului...... :cheers:

Mda, jenibil...

Cu atitudineasta nu o sa rezolvi/rezolvati mare branza. Cam prea mult fanatism legat de o motocicleta, pana la urma este o motocicleta ca toate celelalte (cu bune sau cu rele). Daca in viitor aveam in plan achizitia unui V-Strom, acum o sa cantaresc mai bine aceasta decizie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dkw, aici e light. Ia-ti bmw sa vezi dupa cati te fac prost ca ai aruncat cu banii pe geam.

 

Dkw, aici e light. Ia-ti bmw sa vezi dupa cati te fac prost ca ai aruncat cu banii pe geam.

 

bozoro, bmw urile alea is neumblate? S-au stricat stand in garaj sau cum? Si de dragul discutiei, ce modele sunt si ce "repari" tu la ele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In astea 12 pagini am alflat putine lucurri despre mobra in schimb s-au vanturat tone de rahat si penibilitate.

Nu se poate apreacia o motocicleta decat prin denigrarea altor reprezentante ale speciei?

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e greu bre marcone, astia cu nasu' pe sus se tot baga si ei in seama. si evident nu au ce sa stie despre miar atata timp cat nu ai intereseaza decat sa, textual repetat dupa cativa bemveisti: "ma pis pe tot ce nu e boxer, ba". da asta e. ei cred ca noi suntem amarati si nu ne permitem si se baga si ei in seama. nu au cum sa inteleaga fenomenul

moto in general atata timp cat MAJORITATEA au bemve doar ca e cool.

cat despre miar, de saptamana viitoare o sa o putem proba in voie. :D

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dkw, aici e light. Ia-ti bmw sa vezi dupa cati te fac prost ca ai aruncat cu banii pe geam.

BMW este cealalta optiune.

Nu se poate apreacia o motocicleta decat prin denigrarea altor reprezentante ale speciei?

Am citit cam toate review-urile despre V-Stromul asta nou, dpdv personal are cateva hibe peste care uni pot sa treaca cu vederea, este un model adresat fanilor si cam atat. Exclusivist as putea spune, privind din exterior.

Doar proba timpului va spune daca noul V-Strom este bulletproof sau doar o alta motocicleta in peisaj.

Cat despre mitul fiabilitatii japonezelor, hai sa vedem realitatea asa cum este de fapt. Am in garaj 2 Suzuki, un VX800 din '92, care nu exceleaza la design dar este o motocicleta de nadejde, si un Intruder de 250 din '07 care m-a cam dezamagit la cateva aspecte. Acum 20 de ani se putea vorbi de fiabilitatea japoneza, acum suntem in epoca consumerismului, se vinde ce este profitabil pentru producator.

Concluzie personala: nu mai fiti atat de fanatici cand e vorba de niste fiare ordonate sub forma unei motociclete, pana la urma fiecare isi cumpara ce crede el de cuviinta.

Si-acum domnilor, sa fim on topic, astept impresiile de la drive test.

 

astia cu nasu' pe sus se tot baga si ei in seama. si evident nu au ce sa stie despre miar atata timp cat nu ai intereseaza decat sa, textual repetat dupa cativa bemveisti: "ma pis pe tot ce nu e boxer, ba". da asta e. ei cred ca noi suntem amarati si nu ne permitem si se baga si ei in seama. nu au cum sa inteleaga fenomenul

moto in general atata timp cat MAJORITATEA au bemve doar ca e cool.

Te credeam mai "cu capu' pe umeri", dar vad ca-ti place sa inflamezi audienta, ma asteptam la mai mult de la tine, tocmai pentru ca esti mecanic, sa vii cu niste detalii mai "picante" despre motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW este cealalta optiune.

Am citit cam toate review-urile despre V-Stromul asta nou, dpdv personal are cateva hibe peste care uni pot sa treaca cu vederea, este un model adresat fanilor si cam atat. Exclusivist as putea spune, privind din exterior.

Doar proba timpului va spune daca noul V-Strom este bulletproof sau doar o alta motocicleta in peisaj.

Cat despre mitul fiabilitatii japonezelor, hai sa vedem realitatea asa cum este de fapt. Am in garaj 2 Suzuki, un VX800 din '92, care nu exceleaza la design dar este o motocicleta de nadejde, si un Intruder de 250 din '07 care m-a cam dezamagit la cateva aspecte. Acum 20 de ani se putea vorbi de fiabilitatea japoneza, acum suntem in epoca consumerismului, se vinde ce este profitabil pentru producator.

Concluzie personala: nu mai fiti atat de fanatici cand e vorba de niste fiare ordonate sub forma unei motociclete, pana la urma fiecare isi cumpara ce crede el de cuviinta.

Si-acum domnilor, sa fim on topic, astept impresiile de la drive test.

 

Te credeam mai "cu capu' pe umeri", dar vad ca-ti place sa inflamezi audienta, ma asteptam la mai mult de la tine, tocmai pentru ca esti mecanic, sa vii cu niste detalii mai "picante" despre motor...

Nu-ti lua v-strom ca n-ai de ce. Cu atat mai putin asta nou. Asta ti-o spune un posesor de suzuki ;) este doar pentru fanatici si pentru pasionati care prefera sa stea murdari pe maini sa se laude pe forum si sa-si repare mobrele pe ascuns. In realitate toti visam la altceva dar suntem prea saraci sa ne permitem ceva premium

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti lua v-strom ca n-ai de ce. Cu atat mai putin asta nou. Asta ti-o spune un posesor de suzuki ;) este doar pentru fanatici si pentru pasionati care prefera sa stea murdari pe maini sa se laude pe forum si sa-si repare mobrele pe ascuns. In realitate toti visam la altceva dar suntem prea saraci sa ne permitem ceva premium

Cand am zis exclusivist m-am referit la imaginea creata de unii useri, in rest chiar nu ma intereseaza ce motocicleta isi poate permite sau nu alta persoana. Nu ma intereseaza cat de mult mestereste altul la motocicleta lui sau ce upgrade-uri ii face, pana la urma fiecare cu pasiunea lui, pe banii lui. Eu m-am legat de "aura" de motocicleta perfecta, in opinia mea nu exista asa ceva, fiecare model exceleaza la anumite capitole dar are lipsuri la altele. Dar asta este doar opinia mea, dpdv personal ciocul si farul de la noul V-Strom nu-mi plac de nicio culoare, dar daca mi-as lua V-Strom m-as impaca cu ideea ca asa au gandit-o unii mai destepti decat mine, iar ciocul ala are un rol in tot desenul mobrei.

In incheiere, asa cum am mai spus, astept impresiile de la drive test.

Drumuri bune si km frumosi in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dkw nu cred ca a zis vreun posesor ca vstromul este "mobra perfecta" aproape toti facem upgrade-uri la ele. Modelul vechi are destule minusuri insa mare parte din ele sunt usor remediabile. Modelul asta nou are fiecare parte revizuita si deabia astept un drivetest sa vad daca este sau nu ce asteptam. Sper sa pastreze fiabilitatea, capitol la care, sincer sa fiu, modelele vechi exceleaza.

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dkw, daca tot te intereseaza modelul de ce nu mergi singurel la drive test? Nu-i mai importanta parerea ta despre motor?

Din cauza programului foarte "flexibil" plus alte activitati nu am timp pentru a ajunge la un drive test, doar daca se face vreun drive test pe la 2-3 noaptea. :laugh:

 

@dkw nu cred ca a zis vreun posesor ca vstromul este "mobra perfecta" aproape toti facem upgrade-uri la ele. Modelul vechi are destule minusuri insa mare parte din ele sunt usor remediabile. Modelul asta nou are fiecare parte revizuita si deabia astept un drivetest sa vad daca este sau nu ce asteptam. Sper sa pastreze fiabilitatea, capitol la care, sincer sa fiu, modelele vechi exceleaza.

Cat de cat sunt familiarizat cu V-Stromul vechi, am mai surubarit ocazional la 3-4. Nu mi-a lasat o impresie proasta, dar intotdeauna este loc si de mai bine.

 

P.S.: pentru mine cel mai concludent drive test ar fi la mine la garaj, unde am toate tipurile de drum (asfalt, pamant, pietris, etc) si un acces prost gandit.

Editat de Dkw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza programului foarte "flexibil" plus alte activitati nu am timp pentru a ajunge la un drive test, doar daca se face vreun drive test pe la 2-3 noaptea. :laugh:

 

Cat de cat sunt familiarizat cu V-Stromul vechi, am mai surubarit ocazional la 3-4. Nu mi-a lasat o impresie proasta, dar intotdeauna este loc si de mai bine.

 

P.S.: pentru mine cel mai concludent drive test ar fi la mine la garaj, unde am toate tipurile de drum (asfalt, pamant, pietris, etc) si un acces prost gandit.

tu-ti iei motor nou dupa parerile userilor de pe forum? fara test? :D

si daca nu-ti poti rupe 2-3h intr-o zi sa faci un drive test, la ce-ti mai trebe motor? oricum n-ai timp sa te dai cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu-ti iei motor nou dupa parerile userilor de pe forum? fara test? :D

In naivitatea mea sper sa obtin acel minim de informatie care sa ma mobilizeze in acea directie. :laugh:

 

si daca nu-ti poti rupe 2-3h intr-o zi sa faci un drive test, la ce-ti mai trebe motor? oricum n-ai timp sa te dai cu el.

Asta ma intrebam si eu... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...