Sari la conținut

Accident mortal Branistea, jud. Dambovita


Zimbrutza
 Share

Postări Recomandate

povesti de reporteri...numai ei isi pot imagina astfel de lucruri dar n-ai sa vezi o explozie la cauciuc de motocicleta....eventual a atipit motociclistul si a luat un cap de pod si la aruncat in aer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Din pacate nu il cunosteam personal pe baiat, insa avem destui prieteni comuni, el fiind din orasul meu natal.

 

FB: https://www.facebook.com/stefan.pantazi

 

Inmormantarea este miercuri, la ora 11 in Titu (aprox 50 km de Bucuresti). Am vorbit cu cineva apropiat si mi-a spus ca este ok daca la inmormantare se strange si un grup de motociclisti, pentru ultimul drum...

 

Eu am sa ma duc, plec din Bucuresti miercuri, in jur de ora 10. Daca cineva doreste sa vina, lasati info aici, sau PM si maine stabilim detaliile legate de plecare.

 

RIP

Editat de HighPriest
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu chiar. Uite aici un alt caz de sarit in aer.

 

https://www.youtube.com/watch?v=_PAFtLtOX7k

ala e curcan si are pene. deci, e ceva normal.

 

legat de accident, sa-i fie tarana usoara, dar nu cred ca de la explozie te arunca in aer. mie, acu' cativa ani mi s-a intamplat ca de la o groapa si viteza, sa-mi tai/bubuie ambele cauciucuri. n-am sarit in aer, dar nici bine nu mi-a fost.

 

p.s. nu va mai vaitati ca murim prea multi. razboi fara victime nu exista. unii se intorc acasa, altii raman pe front. tine de karma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Din pacate nu il cunosteam personal pe baiat, insa avem destui prieteni comuni, el fiind din orasul meu natal.

 

FB: https://www.facebook.com/stefan.pantazi

 

Inmormantarea este miercuri, la ora 11 in Titu (aprox 50 km de Bucuresti). Am vorbit cu cineva apropiat si mi-a spus ca este ok daca la inmormantare se strange si un grup de motociclisti, pentru ultimul drum...

 

Eu am sa ma duc, plec din Bucuresti miercuri, in jur de ora 10. Daca cineva doreste sa vina, lasati info aici, sau PM si maine stabilim detaliile legate de plecare.

 

RIP

Sa inteleg ca nu exista doritori care sa conduca baiatul pe ultimul drum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala e curcan si are pene. deci, e ceva normal.

 

legat de accident, sa-i fie tarana usoara, dar nu cred ca de la explozie te arunca in aer. mie, acu' cativa ani mi s-a intamplat ca de la o groapa si viteza, sa-mi tai/bubuie ambele cauciucuri. n-am sarit in aer, dar nici bine nu mi-a fost.

 

p.s. nu va mai vaitati ca murim prea multi. razboi fara victime nu exista. unii se intorc acasa, altii raman pe front. tine de karma.

 

@Crazy-devil , eu m-am gandit la o singura varianta , sa fi fost in accelerare brusca , greutatea se muta pe spate , fata e predispusa la basculare , si in momentul ala sa fi prins ceva sub roata , banuiesc ca te arunca destul de usor in cazul asta... insa ar fi multe coincidente.

O.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat un damb pt reducerea vitezei in localitate, improvizat, adica turnat din beton, probabil de primarie sau vreun cetatean model, la viteza de aprox 50 km/h si era sa ma arunce de pe motocicleta.. la propriu... Pe langa fatpul ca nu l am putut observa din timp pentru ca nu era semnalizat, decat cand am fost prea aproape sa franez, era si foarte inalt si abrupt ... Asta a fost prin Balotesti pe undeva...

Editat de Ady_R_001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde dreaq sa inmagazineze un cauciuc de motocicleta atata energie incat sa te arunce in aer la explozie? arunca omul ala de la matinal cate o prostie si zece destepti se chinuie sa-i dea de cap pe forum plecand de la premiza ca poate e adevarat ce zice. n-am pus mana sa calculez, nici nu prea mai stiu de unde sa ma apuc sincer, dar genul asta de energie care te arunca in sus e inmagazinata in suspensii, nu in cauciucuri. d-aia cauciucurile pot filtra denivelari mici, dar nu se pot pune cu hopuri mai mari (cei care au cadru rigid, fara amortizare pe spate, stiu despre ce vorbesc). mai degraba a facut explozie, era cu roata fata intr-un gropan ceva, s-a dus furca pana in capat si a pivotat in jurul rotii fata. cel mai probabil s-a poticnit cu roata in ceva, sau dintr-un motiv sau altul s-a blocat roata fata. pacat de baiat, asa a fost sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeul sa-l odihneasca!


Multe evenimente din astea m-au pus pe ganduri,…ce fel de echipament de protectie folositi?….


Am vazut multe printre forumuri , si cred ca multa lume ar fi interesat de lucruri de caliate.Aicia ma refer la protectoare! - ,doar ca o viatza avem …nui asa?


- Recent am revenit din Sua dupa o perioada lunga ,si ce am invatat de la americani si am vazut cu ochii mei ,este ca Amerecanii dau foarte mult pe siguranta lor. Si in momente din astea nu se uita la bani.



Cum este in romania?..sunt printre voi sau stiti colegi (motociclisti- , Biciclisti….Cross…etc…)care isi cumpara protectoare numai de inalta caliate cu siguranta maxima? Normal ca aicia vorbim si de preturi mai mari.


-Daca stiti cumva ce fel de branduri sunt in tara ?…


-Am vazut cateva produse frumoase ,aratatoare ,dar doamne fereste in caz de nevoie te cam lasa ,sau iti cauzeaza mai multe probleme daca le porti.Toate s facute in china….



O seara buna va doresc si astept sa opiniile voastre-"


Drive safe"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Dumnezeul sa-l odihneasca!

Multe evenimente din astea m-au pus pe ganduri,…ce fel de echipament de protectie folositi?….

Am vazut multe printre forumuri , si cred ca multa lume ar fi interesat de lucruri de caliate.Aicia ma refer la protectoare! - ,doar ca o viatza avem …nui asa?

- Recent am revenit din Sua dupa o perioada lunga ,si ce am invatat de la americani si am vazut cu ochii mei ,este ca Amerecanii dau foarte mult pe siguranta lor. Si in momente din astea nu se uita la bani.

Cum este in romania?..sunt printre voi sau stiti colegi (motociclisti- , Biciclisti….Cross…etc…)care isi cumpara protectoare numai de inalta caliate cu siguranta maxima? Normal ca aicia vorbim si de preturi mai mari.

-Daca stiti cumva ce fel de branduri sunt in tara ?…

-Am vazut cateva produse frumoase ,aratatoare ,dar doamne fereste in caz de nevoie te cam lasa ,sau iti cauzeaza mai multe probleme daca le porti.Toate s facute in china….

O seara buna va doresc si astept sa opiniile voastre-"

Drive safe"!

siguranta maxima vine din creier si se opreste in mana dreapta care trage de gaz de obicei... orice echipament de protectie este inutil de la anumite viteze ... nu va bazati pe echipament... bazati-va pe creier...

 

A nu se intelege ca achipamentul complet nu trebuie folosit !!!

Editat de CipriAT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce am invatat de la americani si am vazut cu ochii mei ,este ca Amerecanii dau foarte mult pe siguranta lor

vorbesti despre aceeasi americani care fac marsuri de protest impotriva obigativitatii purtarii castii de protectie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbesti despre aceeasi americani care fac marsuri de protest impotriva obigativitatii purtarii castii de protectie?

Nu , aia nu dau prea mult ptr siguranta lor :) . Sunt patura sociala de mijloc . Cred ca 30 % din motociclistii de la noi , incep cu echipament " mostenit " de la cei mai vechi in breasla sau second hand .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu , aia nu dau prea mult ptr siguranta lor :) . Sunt patura sociala de mijloc . Cred ca 30 % din motociclistii de la noi , incep cu echipament " mostenit " de la cei mai vechi in breasla sau second hand .

logic ca sunt patura soci de mijloc

daca ai contul plin vrei sa te bucuri de el ...so iti pui casca!!!!!!

 

eu militez vehemet pentru FARA CASCA!!!!!

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

cauciucul s-a dejantat de la lovitura rotii. Accidentele deaia se cheama accidente, ca se intimpla sa greseti, conteaza cit de constient esti ce se poate intimpla daca gresesti, si daca ai sanse sa scapi teafar.

 

Exact asta era telul !! Cum sa te projezi de la lovituri ... Am fost martor la o cazatura in parcare . Tipul nu avea nimic pe el si motorul a cazut pe el. Deci protect yourself!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezbateti prea mult problema americanilor si a echipamentul lor.... Acest este un topic despre accidentul unui coleg decedat din pacate. Prea multi isi dau cu parerea. Cunosti sigur ce a patit?Ai fost la inmormantarea lui?Il cunosteai?Iti aduci aminte turele facute impreuna cu el? Daca raspunsul la toate aceste intrebari este NU, iti sugerez sa te duci undeva(as zice ceva,dar mai citesc si copiii forumul) si sa vorbesti despre protectii pe topicul echipamente de protectie sau in privat. Dumnezeu sa-i ierte greselile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...