Sari la conținut

Accident Carrefour Berceni


Bibi40k
 Share

Postări Recomandate

Un prieten m-a rugat sa deschid acest topic prin care doreste sa multumeasca tuturor celor ce au sarit in ajutor in jurul orei 18:05.

 

acestea sunt vorbele lui si cateva imagini:

 

"Te rog sa multumesti intregii comunitati moto. Absolut toti au oprit sa ajute, si am primit si apoi telefoane sa se intereseze de baiat.

Pe baiat il cheama Andrei, venea dinspre big berceni spre metro berceni, si imediat dupa carrefour a iesit o doamna cu copil in masina pana pe banda 2 fara sa se asigure (cred ca era atenta la copil).

Prietenul meu, a incercat sa evite cat s-a putu de mult, dar tipa a iesit pana pe banda 2. Din ce stiu in acest moment, are o fractura urata la picior si cam atat. La computerul tomograf, a iesit ok la cap.

De asemenea le multumesc si baietul de la serviceul de vis-a-vis pt ajutorul dat sa urcam motorul in duba. "

post-42157-0-92340900-1398449785_thumb.jpg

post-42157-0-00826500-1398449787_thumb.jpg

post-42157-0-99596800-1398449787_thumb.jpg

post-42157-0-02149200-1398449789_thumb.jpg

post-42157-0-02334700-1398449790_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica riderului , bine ca nu a avut viteza , un prieten de-al meu a murit exact in acest fel tot din cauza unei doamne cu copil in masina . atunci a murit si copilul in urma impactului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un drum pe care de obicei se merge tare. felicitari conducatorului pt ca nu a exagerat cu viteza ! e greu sa treci printr-un accident insa chiar putea fi mai rau. sper sa nu ramana cu urmari la picior

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca imi e cunoscuta imaginea gsxf-ului, tin minte ca l-am vazut pe undeva pe aici si chiar ma gandeam ca e cu gust facut... pacat de pilot si motorisca... Multa sanatate!

 

Si ca tot ziceam ceva de intalniri pe sosele cu parintii p.lii, doar acu' cateva zile pe topicul lui Adrian de la Iesi:

la cati din astia am evitat, chiar si cu masina, cred ca e sport national. Nu e solutie castigatoare, poate doar norocul de a face alegerea cea mai buna sau sa ai reflexul salvator. Am incetinit, am accelerat, am tinut viteza constanta, am ocolit prin fata masinii, prin spate, am oprit cu frana la podea, etc. am avut bulan pana acum, asta 'micu' nu... Era sa il lovesc pe unu' in masina cu familia, altul, ma duceam in el fix in usa din spate, unde se uita pe geam (in picioare), copchilu'. Deci, ii doare la basca de ai lor, dapai de tine, iar daca esti cu moto, esti ca in reclama aia cu tirul cand sterge motoristii de pe parbriz cu stergatoarele...

Editat de DaSchmutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa cred pana unde a iesit zdreanta aia sa se asigure , sa speram k o sa-si revina repede baiatu si sa fie sanatos.... eu conduc in jur de 200 de km pe zi in bucuresti... ieri mergeam paralel cu un cetatean pe stefan cel mare ,cand..subit a dat semnal dreapta si a intrat peste mine p banda....m-am dat mai asa,l-am claxonat...nimic, ma bagat in masinile parcate pe dreapta. l-am ajuns din urma si l-am rugat sa deschida geamu si knd i-am zis ce a facut dadea din umeri. dak eram cu motoru va dati seama cate casti in cap ii dadeam. (tipul ma uimit cu nesimtirea lui ) si k el sunt enorm de multi si mai ales de multe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e cunoscuta masina de undeva, dupa numar, dar nu reusesc sa-mi dau seama cu precizie. Dar sigur am mai vazut-o.

Sanatate colegului!

 

Umbla vorba pe aici de un blestem Renault. In foarte multe accidente au fost implicate Renaulturi. :D

Sanatate motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu e mai rau. La fata locului parea mai grav. unii de pe acolo ziceau ca slabe sanse sa-i mai salveze piciorul ca era praf.

M-am cam deprimat putin.

Insanatosire rapida.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Periculoasa rau zona aia. Recuperare usoara, bine ca nu avea viteza mare, acolo te cam indeamna drumul sa-i dai...

Totusi, unde se uita motociclistul? Masina aia este destul de vizibila acolo pe banda chiar de la o distanta mare, presupunand ca motociclistul n-a depasit vreun RATB aflat in statie, mai in spate.

Sa-l fi luat prin surprindere ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....... presupunand ca motociclistul n-a depasit vreun RATB aflat in statie, mai in spate.

Sa-l fi luat prin surprindere ??

E un scenariu foarte posibil.Si eu cunosc foarte bine zona si, chiar daca in cazul de fata n-o fi fost asa, e bine de tinut minte de catre cei care trec pe acolo si nu sunt familiarizati cu portiunea aia.E o situatie ''capcana'', cum zicea cineva mai sus - drumul ala cam indeamna la viteza.

Sanatate multa baiatului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Riscurile meseriei. Ce daca mergi incet (dupa pagube n-avea decat vreo 50 km/h, un amortizor auto se indoaie usor, lovit din lateral de 200 kg), se gaseste o tuta care sa iasa ca vaca in mijlocul drumului. Cata minte tre' sa ... n-ai ca sa mergi in halul asta cu propriul copil in masina, de care esti raspunzator ? N-are rost sa ne mai intrebam ce se intampla daca in loc de o moto era altceva mai mare.

Sanatate flacaului, recuperare grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tanti aia avea obligatoriu la dreapta acolo. Si cu ceva experienta, e greu sa treci pe partea cealalta (daca iti asumi ignorarea indicatorului) mai ales daca e vineri (sunt 3 centre comerciale acolo) si mai esti si o tanti cu copilul care urla in spate ca nu i l-ai cumparat pe Iron Man.

 

In alta ordine de idei, multa sanatate rider-ului. Sper ca nu e Tzulae, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

40-50km/h in momentul impactului, avea mult mai mult cind si-a dat seama ca nu va putea evita. Soferi care nu se asigura sint cu zecile de mii in Bucuresti, nu stiati asta inca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu ! Cunosc zona bine, acolo se circula tare, gen 80 pe banda 2 ... cat de inconstienta a fost pisda !

Ps - nu e Carrefour berceni, e Selgros/Hornbach

Editat de Mein Herz brennt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...