Sari la conținut

Accident usor


-GeorGe-
 Share

Postări Recomandate

Accidentul s-a petrecut langa Pasajul Lujerului, am ajuns exact cand a plecat ambulanta cu motociclistul, are un picior rupt ... motocicleta e zgariata, semnale, oglinzi rupte ... Mai era o motocicleta cu el si celalalt motociclist a zis ca soferul din skoda a intrat intentionat in prietenul lui ... cunoaste cineva masina ?? Sa vedem ce a avut cu omu'. Probabil a fost o sicanare dar nu am ajuns sa dea toti lesinatii peste noi ca asa vor ei.

 

attachment=1034543:123.JPG]

post-41626-0-46091800-1398518395_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am trecut si eu pe acolo si, din ce am reusit sa prind, cel cu Skoda l-ar fi sicanat pe amicul accidentatului (taiata fata, pus frane in fata). Acum nu stiu cum s-a petrecut accidentul dar ma gandesc ca a facut (cam) acelasi lucru si cu cel accidentat.

post-47434-0-44549900-1398521511_thumb.jpg

Editat de brian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan sunt doar presupunerii, normal ca prietenul riderului nu va spune ca vina ii apartine prietenului. Cu siguranta sicanarea a plecat de la ceva, si probabil au fost sicanari din ambele parti.

 

Sanatate colegului si daca cel cu skoda e cu adevarat vinovat sa traga consecintele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Se vede pe fata lui ca e un cocalar, un soarec imputit. Un smecher la volan, sau ce s a crezut. Un idiot la care i as da doar cu casca in mox. Se vede si dupa masina, a vrut sa faca passat din skoda.

O cazatura de om!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la soferi de genu asta le trebuie 20 de casetate in cap ....dar asta akolo la fata locului in cazul in care te poti ridik de jos.... m-am jurat p ce e mi-e mai scump k dak cumva am sansa sa ma ridic de jos pe el il intind sigur....nu ma mai intereseaza nici de motor nici de nimik..... sunt sub orice critik..... zilele trecute a postat un coleg pe idioata aia din iasi care a iesit sa se asigure pana pe banda 2... incredibil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede pe fata lui ca e un cocalar, un soarec imputit. Un smecher la volan, sau ce s a crezut. Un idiot la care i as da doar cu casca in mox. Se vede si dupa masina, a vrut sa faca passat din skoda.

O cazatura de om!

 

 

cel din poza nu este soferul masinii

 

 

[...]

 

Cel din poza este celalalt motociclist. Soferul nu a coborat deloc din masina.

 

@ dracocbr, prin urmare care-i faza cu cocalarul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la soferi de genu asta le trebuie 20 de casetate in cap ....dar asta akolo la fata locului in cazul in care te poti ridik de jos.... m-am jurat p ce e mi-e mai scump k dak cumva am sansa sa ma ridic de jos pe el il intind sigur....nu ma mai intereseaza nici de motor nici de nimik..... sunt sub orice critik..... zilele trecute a postat un coleg pe idioata aia din iasi care a iesit sa se asigure pana pe banda 2... incredibil

 

Nu e mai ok sa il aranjezi elegant dupa ce se linistesc apele ? De ce sa iti faci atatea probleme cand lumea e asa mica ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede pe fata lui ca e un cocalar, un soarec imputit. Un smecher la volan, sau ce s a crezut. Un idiot la care i as da doar cu casca in mox. Se vede si dupa masina, a vrut sa faca passat din skoda.

O cazatura de om!

Fata lui era mazgalita. L-ai vazut tras la sala, cu putina freza si tenul mai inchis si ai concluzionat ca este un cocalar, un soarec imputit. Am repetat ceea ce ai spus doar ca sa realizezi cat de dobitoc esti :D Sanatate acasa, pupa-i p-aia mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident usor cu picior rupt , este cam inpropriu spus !

Am un prieten in Italia care acum 2 ani a facut accident cu motorul(din vina lui ... viteza in curba) a zgariat parapetul si i-a rupt piciorul stang.Acum are tija prin picior si este la a 5-a operatie. Sa fii cu un picior rupt nu e chiar asa usor.

Referitor la tarzan cu skoda ... calcat pe cap , scos afara din masina prin geam si luat la bataie. Risti o amenda penala , dar stii ca l-ai invatat sa fie atent cu motociclistii.

Daca alegi varianta mai usoara , sparge-i cauciucurile. Am vazut un clip pe youtube cu unul care a facut asta... nu mai gasesc filmarea ca puneam aici link-ul

Sanatate riderului.

Editat de alex4ice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan sunt doar presupunerii, normal ca prietenul riderului nu va spune ca vina ii apartine prietenului. Cu siguranta sicanarea a plecat de la ceva, si probabil au fost sicanari din ambele parti.

 

Sanatate colegului si daca cel cu skoda e cu adevarat vinovat sa traga consecintele.

 

Singurul lucru pe care-l poti face cu o motocicleta este sa franezi pana opreste, in rest nu ai cum sa sicanezi o masina pt ca nu ai nici o sansa.

 

Iar daca cel cu Skoda l-a lovit intentionat accidentul se incadreaza la tentativa de omor.

 

Ce repede se judeca oamenii dupa coperta ....

 

Oamenii sunt ca animalele (de fapt si noi suntem animale) si judeca in baza informatiilor pe care le au, fie ele si o coperta.

Editat de CrazyCat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul lucru pe care-l poti face cu o motocicleta este sa franezi pana opreste, in rest nu ai cum sa sicanezi o masina pt ca nu ai nici o sansa.

 

Iar daca cel cu Skoda l-a lovit intentionat accidentul se incadreaza la tentativa de omor.

De acord cu prima propozitie, trebuie sa fii putin nebun sa sicanezi tu cel de pe motor in situatia de 1 la 1.

 

La 2 cum demonstrezi intentia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede pe fata lui ca e un cocalar, un soarec imputit. Un smecher la volan, sau ce s a crezut. Un idiot la care i as da doar cu casca in mox. Se vede si dupa masina, a vrut sa faca passat din skoda.

O cazatura de om!

 

 

cel din poza nu este soferul masinii

EPIC!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Fata lui era mazgalita. L-ai vazut tras la sala, cu putina freza si tenul mai inchis si ai concluzionat ca este un cocalar, un soarec imputit. Am repetat ceea ce ai spus doar ca sa realizezi cat de dobitoc esti :D Sanatate acasa, pupa-i p-aia mici.

Ia zi-mi tu mie care ti-e problema ? "Putina freza, tras la sala"...pai bai baiatule, ce mi pasa mie care i tras si care nu i ? :)) dar freza din aia avea bendeac cand il imita pă fernando. Iar tie daca ti as spune cateva, nici marea neagra nu te mai spala. Deci plimba ursu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai inteleg nimic din certurile voastre. A venit salvarea, a sunat cineva la 112? Cum a fost solutionat accidentul? S-a mers la politie? Se incadreaza la vatamare corporala? ( asa ar trebui )

 

Daca soferul din Skoda l-a sicanat si in urma sicanarii a rezultat vatamarea corporala a motociclistului atunci trebuie sa i se faca dosar penal.

 

Pentru asta ar trebui ca motociclistul sa fi fost preluat de salvare, caz in care automat se fac cercetarile specifice unui accident cu victime.

Editat de adrian_mirea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...