Sari la conținut

MotoGP la DIGI; Florin Ion & ceilalti comentatori


evil1
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 628
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am tot cautat emisiunea pe google(acum vreo 5 zile). Nu am gasit-o.
Avand in vedere ca ati avut un invitat nou, as dori sa vad si eu cum a fost?
Cum putem intra in posesia ei? Sau se face upload?

A iesit bine?
Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot cautat emisiunea pe google(acum vreo 5 zile). Nu am gasit-o.

Avand in vedere ca ati avut un invitat nou, as dori sa vad si eu cum a fost?

Cum putem intra in posesia ei? Sau se face upload?

A iesit bine?

Merci!

 

Salut.

 

Daca te referi la emisiunea de saptamana trecuta, inaintea etapei de la Indianapolis, trebuie sa iti spun ca nu o poti descarca. Toate drepturile apartin Digi Sport. Iar de iesit a iesit foarte bine. Din pacate nu stiu cu cine discut aici pe forum (ma lovesc in permanenta de porecle si nicknameuri), dar pentru detalii va stau la dispozitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot cautat emisiunea pe google(acum vreo 5 zile). Nu am gasit-o.

Avand in vedere ca ati avut un invitat nou, as dori sa vad si eu cum a fost?

Cum putem intra in posesia ei? Sau se face upload?

A iesit bine?

Merci!

Asta e.. cu cei din studio vei ramane un anonim daca nu te mai cheama. In schimb, pe urmatoarea s-o inregistrezi pentru ca nu te pot ajuta nici eu cu vreo inregistrare. Cei de la Digi nu sunt asa importanti acolo de unde descarc cursele. :(

 

Salut.

 

Daca te referi la emisiunea de saptamana trecuta, inaintea etapei de la Indianapolis, trebuie sa iti spun ca nu o poti descarca. Toate drepturile apartin Digi Sport. Iar de iesit a iesit foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Daca te referi la emisiunea de saptamana trecuta, inaintea etapei de la Indianapolis, trebuie sa iti spun ca nu o poti descarca. Toate drepturile apartin Digi Sport. Iar de iesit a iesit foarte bine. Din pacate nu stiu cu cine discut aici pe forum (ma lovesc in permanenta de porecle si nicknameuri), dar pentru detalii va stau la dispozitie.

Pacat ca nu se poate vedea. Eu nu sunt abonat Digi(m-au suparat ei cu ceva) si singurul lucru pe care-l regret acum este ca nu pot vedea emisiunea.

Nu se poate face un canal oficial Digi pe Youtube unde sa se poata face un upload cu emisiunea? Sau o solutie care sa impace pe toata lumea...

Sau macar daca puteti sa ne spuneti cand si daca va fi o reluare, sa rog pe cineva s-o inregistreze. Merci!

 

Asta e.. cu cei din studio vei ramane un anonim daca nu te mai cheama. In schimb, pe urmatoarea s-o inregistrezi pentru ca nu te pot ajuta nici eu cu vreo inregistrare. Cei de la Digi nu sunt asa importanti acolo de unde descarc cursele. :(

Nu stiu daca e vorba de anonim. Te asigur ca invitatul nu e un anonim, cel putin in presa moto.

Dar nu asta conteaza, cred ca era vorba despre calitatea emisiunii si de o incercare de a aduce ceva in plus acesteia.

Daca prin asta s-a reusit catusi de putin, s-au cunoscut oameni, s-au legat prietenii, eu zic ca pentru un prim pas este ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca e vorba de anonim. Te asigur ca invitatul nu e un anonim, cel putin in presa moto.

Dar nu asta conteaza, cred ca era vorba despre calitatea emisiunii si de o incercare de a aduce ceva in plus acesteia.

Daca prin asta s-a reusit catusi de putin, s-au cunoscut oameni, s-au legat prietenii, eu zic ca pentru un prim pas este ok.

 

Ai inteles de-a-n pulea ce ti-am scris. Vei ramane un anonim alaturi de acesti doi anonimi, sau mai rau de atat iti vor trage imaginea in jos atata timp cat vei sta la masa cu ei. Poate tu nu esti un anonim si poate in viitor vei face numai campioni motogp, treaba ta, bafta ta.. mult spor, dar alaturi de persoane slabe nu poti face pasi inainte lasand mentorii in urma. Persoanele din studio nu sunt pregatite de o astfel de emisiune si consider ca toti cei ce ii vor ajuta cu transmisiuni, detalii si alte stuff, nu fac altceva decat sa-i promoveze pe ei si nu motociclismul in Romania.

Din pacate ei sunt pregatiti doar de meciuri de divizia A, asta este scoala jurnalistica din tara si nu se pupa cu astfel de transmisiuni. Mai mult decat atat, nu au nici cuvant fata de persoane ce si-au pus la bataie timpul personal in privinta unor conexiuni direct de pe pista. Vorbeai de plusuri?!? Cum mama mea sa refuzi astfel de persoane ce stiu sa vorbeasca corect limba romana si care au cunostinte despre un circuit pe care s-a plimbat cel putin odata pe an?!?!? Ei vor persoane umile care sa-i acopere in momentele in care cursa are timpi pierduti de ei. ;) De ce?? Pentru ca sunt amatori.

 

Asta e respectul pe care ti-l ofera dragule invitat.. nu tu o inregistrare pe care sa o arati nepotilor, nu tu o ora in care inregistrarea emisiunii este transmisa pentru a da drumul la rec pe video. Pentru ei daca nu erai un amator acum erai la stirile sportive, prietenie nu exista in momentul in care la mijloc sunt detalii financiare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi doi cat mai aveti de gand sa discutati pana sa va prindeti ca vorbiti unul pe langa celalalt.

Littlekriminal nu e kriminal, care a fost invitat in emisiune, sunt frati.

 

Si, Zair, ai dus demult in derizoriu haituirea asta a comentatorilor digi. Nu poate lumea sa mai critice niste gafe cand vede balciul pe care il tot faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....

 

Si, Zair, ai dus demult in derizoriu haituirea asta a comentatorilor digi. Nu poate lumea sa mai critice niste gafe cand vede balciul pe care il tot faci.

S- a intors lumea cu fundu'n sus, am ajuns sa fiu de acord cu 9dejte.

 

Zaire, pana nu demonstrezi ca esti mai bun ca ei nu mai arunca numai cu noroi. M-am pus un pic in papucii comentatorilor weekendul asta si imi dau seama ca e foarte-foarte greu sa vorbesti atatea ore de transmisie. Una e cursa in sine in care poti ca zici cum l-a depasit Cutarescu pe Alalalt si una e sa comentezi incontinuu un weekend intreg.

Apoi am vazut curse comentate de altii cica profesionisti din strainatate. Vax albina, ai nostri sunt foarte buni la comentat.

 

Am vazut foarte putin din transmisia cu Marius aka kriminal, dar iar, are o cultura moto foarte vasta si are ce vorbi, plus ca sa da foarte bine si e la curent cu toate felurile de mobre, etc.

 

Deci pana nu ne dovedesti cat de mirobolant ai comenta tu nu mai arunca incontinuu cu noroi ca involuntar citesc si ma plictisesc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai inteles de-a-n pulea ce ti-am scris. Vei ramane un anonim alaturi de acesti doi anonimi, sau mai rau de atat iti vor trage imaginea in jos atata timp cat vei sta la masa cu ei. Poate tu nu esti un anonim si poate in viitor vei face numai campioni motogp, treaba ta, bafta ta.. mult spor, dar alaturi de persoane slabe nu poti face pasi inainte lasand mentorii in urma. Persoanele din studio nu sunt pregatite de o astfel de emisiune si consider ca toti cei ce ii vor ajuta cu transmisiuni, detalii si alte stuff, nu fac altceva decat sa-i promoveze pe ei si nu motociclismul in Romania.

Din pacate ei sunt pregatiti doar de meciuri de divizia A, asta este scoala jurnalistica din tara si nu se pupa cu astfel de transmisiuni. Mai mult decat atat, nu au nici cuvant fata de persoane ce si-au pus la bataie timpul personal in privinta unor conexiuni direct de pe pista. Vorbeai de plusuri?!? Cum mama mea sa refuzi astfel de persoane ce stiu sa vorbeasca corect limba romana si care au cunostinte despre un circuit pe care s-a plimbat cel putin odata pe an?!?!? Ei vor persoane umile care sa-i acopere in momentele in care cursa are timpi pierduti de ei. ;) De ce?? Pentru ca sunt amatori.

 

Asta e respectul pe care ti-l ofera dragule invitat.. nu tu o inregistrare pe care sa o arati nepotilor, nu tu o ora in care inregistrarea emisiunii este transmisa pentru a da drumul la rec pe video. Pentru ei daca nu erai un amator acum erai la stirile sportive, prietenie nu exista in momentul in care la mijloc sunt detalii financiare.

 

Incerc sa te evit de fiecare data domnu' Congo Brazzaville, dar nu reusesc. Deja depasesti masura si nu reusesc sa inteleg ce vrei. Bogdan Belciu nu a mai intrat in direct prin telefon pentru ca Digi Sport a avut un corespondent la Brno. Omul a facut interviuri, alea trebuiau date si s-a umplut spatiul de emisie fara probleme. Cred ca te faci de ras in fiecare zi care trece si in care vrei sa improsti cu rahat in noi (sincer, deja cred ca esti platit de cineva sa faci asta). Cine esti tu sa iti dai cu parerea daca persoanele din studio sunt sau nu pregatite pentru o astfel de emisiune. Respectul pe care eu si d-l Haralambie ti-l aratam este acela ca ne pregatim zi de zi, comentam week-endul complet de motoGp (si nu numai) si vrem sa tinem garda sus - nu suntem BBC sau BT Sport, dar cred ca nu suntem departe de cei care comenteaza pe motogp.com.

 

PS: tot scriu aici pentru ca nu pot sa il las pe unul dintre asa zisii mototciclisti forumisti sa epateze.

 

Numai bine va doresc

Editat de FLORIN DIGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai inteles de-a-n pulea ce ti-am scris. Vei ramane un anonim alaturi de acesti doi anonimi, sau mai rau de atat iti vor trage imaginea in jos atata timp cat vei sta la masa cu ei. Poate tu nu esti un anonim si poate in viitor vei face numai campioni motogp, treaba ta, bafta ta.. mult spor, dar alaturi de persoane slabe nu poti face pasi inainte lasand mentorii in urma. Persoanele din studio nu sunt pregatite de o astfel de emisiune si consider ca toti cei ce ii vor ajuta cu transmisiuni, detalii si alte stuff, nu fac altceva decat sa-i promoveze pe ei si nu motociclismul in Romania.

Din pacate ei sunt pregatiti doar de meciuri de divizia A, asta este scoala jurnalistica din tara si nu se pupa cu astfel de transmisiuni. Mai mult decat atat, nu au nici cuvant fata de persoane ce si-au pus la bataie timpul personal in privinta unor conexiuni direct de pe pista. Vorbeai de plusuri?!? Cum mama mea sa refuzi astfel de persoane ce stiu sa vorbeasca corect limba romana si care au cunostinte despre un circuit pe care s-a plimbat cel putin odata pe an?!?!? Ei vor persoane umile care sa-i acopere in momentele in care cursa are timpi pierduti de ei. ;) De ce?? Pentru ca sunt amatori.

 

Asta e respectul pe care ti-l ofera dragule invitat.. nu tu o inregistrare pe care sa o arati nepotilor, nu tu o ora in care inregistrarea emisiunii este transmisa pentru a da drumul la rec pe video. Pentru ei daca nu erai un amator acum erai la stirile sportive, prietenie nu exista in momentul in care la mijloc sunt detalii financiare.

Mi se pare ca te agiti prea mult, nu stiu ce viata duci, in rest, dar ma gandesc ca daca esti asa pe toate planurile, n-o sa-ti fie bine.

Mi se parea, de asemenea, ca esti un baiat destul de destept si calculat, care nu se apuca sa mitralieze oameni.

De obicei, inainte sa critici, incearca sa te pui in locul oamenilor respectivi(in general, nu vorbesc numai de situatia asta).

Poate sunt alti comentatori mai buni, dar daca aia nu-si dau interesul, cine vrei sa comenteze.

Pot sa-ti dau un exemplu foarte simplu: daca tu esti atat de bun la treaba asta(sau asa consideri), de ce nu esti tu acolo? Sau de ce n-ai venit pana acum? Oamenii au lansat si invitatii, si uite, lumea s-a dus.

Intelegi de ce nu sunt agreate parerile pe care le-ai scris aici?

2 la mana, nimeni nu e obligat sa faca treaba asta, sa inregistreze emisiunile pentru mine, spre exemplu.

Digi nu e o televiziune cu zeci de ani in spate si tot atata experienta. Eu m-am super certat cu ei pe baza abonamentului, semnalului si altele.

De obicei, un "nu va suparati", "te rog" si "multumesc" fac mult mai mult decat 1000 de fraze scrise aiurea.

Si inca ceva, in legatura cu anonimatul, motociclismul nu e singurul lucru din viata unui om, oricat ar fi de performant/fan/ahtiat/nebun.

Fiecare mai are multe chestii pe care vrea sa le faca, pe planuri paralele.

Si inca ceva, cu atitudini de genul asta e putin probabil ca cineva sa fie pe gustul tau, tu dai exemple pe X si Y de la nu stiu ce televiziune, pai ia vezi tu cum a inceput X si Y, ia uita-te la primele emisiuni la care au luat parte. Asta se face prin ani si ani de experienta, si cum ziceam, oamenii mai fac si altceva in afara de motociclism.

@ Florin Digi - daca exista vreo posibilitate vizavi de ceea ce am intrebat, da-mi de stire, te rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare ca te agiti prea mult, nu stiu ce viata duci, in rest, dar ma gandesc ca daca esti asa pe toate planurile, n-o sa-ti fie bine.

Mi se parea, de asemenea, ca esti un baiat destul de destept si calculat, care nu se apuca sa mitralieze oameni.

De obicei, inainte sa critici, incearca sa te pui in locul oamenilor respectivi(in general, nu vorbesc numai de situatia asta).

Poate sunt alti comentatori mai buni, dar daca aia nu-si dau interesul, cine vrei sa comenteze.

Pot sa-ti dau un exemplu foarte simplu: daca tu esti atat de bun la treaba asta(sau asa consideri), de ce nu esti tu acolo? Sau de ce n-ai venit pana acum? Oamenii au lansat si invitatii, si uite, lumea s-a dus.

Intelegi de ce nu sunt agreate parerile pe care le-ai scris aici?

2 la mana, nimeni nu e obligat sa faca treaba asta, sa inregistreze emisiunile pentru mine, spre exemplu.

Digi nu e o televiziune cu zeci de ani in spate si tot atata experienta. Eu m-am super certat cu ei pe baza abonamentului, semnalului si altele.

De obicei, un "nu va suparati", "te rog" si "multumesc" fac mult mai mult decat 1000 de fraze scrise aiurea.

Si inca ceva, in legatura cu anonimatul, motociclismul nu e singurul lucru din viata unui om, oricat ar fi de performant/fan/ahtiat/nebun.

Fiecare mai are multe chestii pe care vrea sa le faca, pe planuri paralele.

Si inca ceva, cu atitudini de genul asta e putin probabil ca cineva sa fie pe gustul tau, tu dai exemple pe X si Y de la nu stiu ce televiziune, pai ia vezi tu cum a inceput X si Y, ia uita-te la primele emisiuni la care au luat parte. Asta se face prin ani si ani de experienta, si cum ziceam, oamenii mai fac si altceva in afara de motociclism.

@ Florin Digi - daca exista vreo posibilitate vizavi de ceea ce am intrebat, da-mi de stire, te rog.

 

 

Cred ca te pot ajuta cu un DVD pe care sa pun emisiunea aceea. O sa dureze cateva zile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zair e nervos astazi... :D Deja duce la extrem antipatia sa pentru comentatorii Digi... auzi, ca il vor trage in jos pe un invitat in studio, si il vor face anonim :lol: Asta a fost super!

 

Poate suntem noi prosti, asa ca vreau sa ne spui si noua ce trebuie facut ca sa fie ok din punctul tau de vedere ;) Daca propui schimbarea comentatorilor, da-ne alte nume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Littlekriminal nu e kriminal, care a fost invitat in emisiune, sunt frati.

 

Si, Zair, ai dus demult in derizoriu haituirea asta a comentatorilor digi. Nu poate lumea sa mai critice niste gafe cand vede balciul pe care il tot faci.

Nu e cazul sa ma judeci, acelasi lucru il faci si tu pe social si politica. ;)

Cat despre kriminal mare si kriminal mic, stiam ca-s frati.

 

Zaire, pana nu demonstrezi ca esti mai bun ca ei nu mai arunca numai cu noroi. M-am pus un pic in papucii comentatorilor weekendul asta si imi dau seama ca e foarte-foarte greu sa vorbesti atatea ore de transmisie. Una e cursa in sine in care poti ca zici cum l-a depasit Cutarescu pe Alalalt si una e sa comentezi incontinuu un weekend intreg.

 

Nu am motive pentru care sa demonstrez ca sunt mai bun decat ei. Nu lucrez acolo si din pacate nu as avea timp sa fac asta. Dar.. da, voi arunca cu noroi in ei atata timp cat vor tipa pe acolo ca la un meci de fotbal si nu ca la o transmisie dintr-un astfel de campionat in care ei se considera comentatori profesionisti. Mai mult de atat mai platesc si abonament la RCDS.Nu convine cuiva, ignore/report

In alta ordine de idei nu trebuie sa te repeti de 1000 de ori in privinta detaliilor tehnice ale unei mobre, trebuie sa stii cum sa le pui in valoare si sa le legi fara ca spectatorii sa-si dea seama de repetitia cunostintelor tale.

Tin minte ca la literatura romana repetam un rahat pe care il stiam de 4329494 ori ca sa umplu cele 10 min de ascultare si profa nu se uita la astfel de detalii, in schimb imi dadea nota in functie de exprimarea pe care am avut-o. ;) Comentatorii trebuie sa aiba acest skill si nu cel de galerie cu care sunt obisnuiti romanii.

Deci pana nu ne dovedesti cat de mirobolant ai comenta tu nu mai arunca incontinuu cu noroi ca involuntar citesc si ma plictisesc

mah.. tu ma ignori! d-aia te plictisesti :D

 

Cred ca te faci de ras in fiecare zi care trece si in care vrei sa improsti cu rahat in noi (sincer, deja cred ca esti platit de cineva sa faci asta). Cine esti tu sa iti dai cu parerea daca persoanele din studio sunt sau nu pregatite pentru o astfel de emisiune. Respectul pe care eu si d-l Haralambie ti-l aratam este acela ca ne pregatim zi de zi, comentam week-endul complet de motoGp (si nu numai) si vrem sa tinem garda sus - nu suntem BBC sau BT Sport, dar cred ca nu suntem departe de cei care comenteaza pe motogp.com.

 

Ok, te provoc pe tine si pe toti de aici sa faca o lista cu intrebari care vor veni toate intr-un singur mail legate de urmatoarea etapa din motogp (nu le voi pune aici ca sa nu te pierzi in postari)

Nu stiu cum voi face.. dar va voi inregistra raspunsurile, vrei sa le dezbatem ulterior?

 

De obicei, inainte sa critici, incearca sa te pui in locul oamenilor respectivi(in general, nu vorbesc numai de situatia asta).

Cand spui ca vinzi seminte inseamna ca esti bun in ceea ce faci si aduci cele mai bune vanzari, la fel se intampla si intr-o pozitie de IT ocupata sau chiar si pe santier. In tot ceea ce faci trebuie sa fi cel mai bun si sa ai argumente in privinta deciziilor luate. In momentul in care o dai la ghici cu presiunea din roti sau trasele preferate de diferiti piloti atunci te faci de ras si mai bine taceai decat sa spui o prostie.

Tu mergi la ghici cand traversezi o intersectie? sau te uiti la culoarea semaforului?

 

2 la mana, nimeni nu e obligat sa faca treaba asta, sa inregistreze emisiunile pentru mine, spre exemplu.

nu le lua apararea! toate emisiunile sunt inregistrate numai ca nu vor sa faca un minim de efort in care sa-ti trimita acea inregistrare. Asta e adevarul si nu te mai uita in gura lor, pentru ca pentru asta au fost angajati. Daca vrei cu adevarat inregistrarea, poti sa faci o cerere CNA-ului.. asa iti va fi mai usor sa obtii ceva.

 

Si inca ceva, cu atitudini de genul asta e putin probabil ca cineva sa fie pe gustul tau, tu dai exemple pe X si Y de la nu stiu ce televiziune, pai ia vezi tu cum a inceput X si Y, ia uita-te la primele emisiuni la care au luat parte. Asta se face prin ani si ani de experienta, si cum ziceam, oamenii mai fac si altceva in afara de motociclism.

 

Asa zic si eu, fara experienta nu poti sa fii bun pe pajistea unde zaci. Ok, nu avem campionat moto, nu avem atat de multi meseriasi care sa vb atatea ore despre astfel de detalii, dar daca nu gasesti nimic legat de acest lucru faci o scoala, niste cursuri, stai pe langa cei de acolo si ulterior aplici la digitv pentru comentariul emisiunii.

Pun pariu cu voi ca Banciu daca ar fi pus sa comenteze o etapa de motogp ar anima mult mai rau cursa. De ce?!!? Pentru ca niciodata comentariul sau nu a fost fortat si nu incearca sa epateze prin tipete pentru a atrage publicul in fata televizorului. Mai o gluma, mai o susta.. a facut omul sa zambeasca, publicul s-a simtit bine si va revenii in urmatoarea emisiune.

Cine dracu' ii va da spaga unui taximetrist daca respectivul nu s-a simtit bine in timpul cursei???

 

Poate suntem noi prosti, asa ca vreau sa ne spui si noua ce trebuie facut ca sa fie ok din punctul tau de vedere

 

Am rapsuns doua randuri mai sus cum vad eu situatia, dar recunosc ca nu cunosc ce e pe piata ca si comentatori si de aceea sunt incapabil sa dau nume.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca ti-ai mai revenit un pic. :P

Ai zis foarte bine treaba cu "trebuie sa fii cel mai bun", problema e ca majoritatea incearca, sau, ma rog, majoritatea care chiar are o afinitate fata de ceea ce face.
Un pic cam exagerata treaba cu semaforul, sau cam prea generala.

O comparatie mai buna pentru situatia asta cred ca ar fi una de genul: te uiti la culoarea semaforului? e verde, treci, si vine unul si te ia cu 200 km/h.

Nu sunt toate chestiile asa simple, intelegi? Scoli moto pe langa care sa stai, sa petreci timp, sa inveti, mai rar. De abia se gasesc cativa oameni. Plus ca trebuie timp si bani, chestii de care nu toata lumea dispune.
Nu stiu ce fac Vlad si Florin in viata lor, ma gandesc ca nu traiesc doar dintr-o ora in Grila de Start si 2 curse de GP si Formula 1 intr-o saptamana. Or avea familii, probleme.

Nimeni nu detine secretele absolute ale sporturilor, sau poate unu' stie sa le practice, altu' sa le povesteasca, altu' cate putin din amandoua.
Ideea e ca mi se pare gresita abordarea asta, de genu "ba, voi nu stiti cu ce se mananca, uite-l si pe ala de se balbaie, ala e Lorenzo, nu Rossi".
Adica mie deja mi se pare ca au facut mare lucru numai prin prisma faptului ca si-au facut cont aici si au intrat in discutii, au ascultat ce-am avut de zis si au mai si zis ca i-ar bucura daca ar veni cineva in emisiune sa comenteze. Vine azi unu', mai vine maine altu', treaba merge usor inainte.

Dar daca noi, care si-asa suntem putini, ii luam la suturi si huiduieli, ghici cine are de pierdut.

Nu e vorba de luat apararea, nu-i cunosc, n-am vorbit in viata mea cu ei, dupa cum ti-am spus, am avut super certuri cu compania Digi(pe buna dreptate, dar nici atunci n-am facut asa, si problema s-a rezolvat, pana la urma).

Iar la problema cu bacsisul taximetristului, ai fi uimit ce poate face o dovada de incredere, mai ales cand e nevoie de una. Eu mereu las bacsis, oricum ar fi, ce rahat pierd? 1 leu, 2 lei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, te provoc pe tine si pe toti de aici sa faca o lista cu intrebari care vor veni toate intr-un singur mail legate de urmatoarea etapa din motogp (nu le voi pune aici ca sa nu te pierzi in postari)

Nu stiu cum voi face.. dar va voi inregistra raspunsurile, vrei sa le dezbatem ulterior?

 

Din fiecare rand pe care il pui aici imi dau seama ca esti plin de ura. Vrei sa ne trimiti intrebari ca sa vezi daca suntem sau nu pregatiti? Ce vrei sa demonstrezi? O facem si pe asta, dar mi se pare deja absurd unde s-a ajuns. Mai acum ceva timp spuneai ca nu suntem la nivelul alora de la BT Sport. Acum vrei sa ne testezi. Tot nu stiu cu cine stau de vorba. Te plateste cineva? Vrei sa te faci comentator? daca te ajuta treaba cu chestionarul nu pot decat sa iti spun ca esti liber sa trimiti intrebari la motogp@digisport.ro.

Editat de FLORIN DIGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca ti-ai mai revenit un pic. :P

Stai linisitit, sunt acelasi io :D

Un pic cam exagerata treaba cu semaforul, sau cam prea generala.

O comparatie mai buna pentru situatia asta cred ca ar fi una de genul: te uiti la culoarea semaforului? e verde, treci, si vine unul si te ia cu 200 km/h.

 

Ala se numeste accident, iar in situatia lor ar fi doar unul de ordin tehnic.

 

Nu sunt toate chestiile asa simple, intelegi? Scoli moto pe langa care sa stai, sa petreci timp, sa inveti, mai rar. De abia se gasesc cativa oameni. Plus ca trebuie timp si bani, chestii de care nu toata lumea dispune.

Alea se numesc scoli de jurnalism, iar daca altii mai buni nu sunt.. stiu, ne multumim cu ei sau mutam canalul.. dar nu ma pune sa mi tin gura sau sa-i ling in fund pe motiv ca ei sunt singurii acreditati in Romania in privinta difuzarii accestei comeptitii.

 

Dar daca noi, care si-asa suntem putini, ii luam la suturi si huiduieli, ghici cine are de pierdut.

Nimeni nu are de pierdut, problema e ca romanul e genul de natie care nu accepta asa usor sa fie corectat. Daca vor fi acceptate sfaturile celor ce au scris aici, NIMENI NU VA AVEA DE PIERDUT. Nu scriu aici pentru a freca pe cineva in gura, acest topic a fost creeat pentru imbunatatirea comentariului si al detaliilor dintr-o cursa. Pentru injuraturi si alte evenimente pirotehnice privesc in alte directii.

 

Iar la problema cu bacsisul taximetristului, ai fi uimit ce poate face o dovada de incredere, mai ales cand e nevoie de una. Eu mereu las bacsis, oricum ar fi, ce rahat pierd? 1 leu, 2 lei?

e si asta un punct de vedere.. cu care nu sunt de acord dar nu acesta este locul in care sa discutam acest subiect :)

 

 

 

Din fiecare rand pe care il pui aici imi dau seama ca esti plin de ura.

Nu am nicio ura si nu sunt genul de persoana care sa port pica cuiva. Dpmdv e un timp pierdut si subliniaza slabiciunea unui caracter.

 

 

Vrei sa ne trimiti intrebari ca sa vezi daca suntem sau nu pregatiti? Ce vrei sa demonstrezi? O facem si pe asta, dar mi se pare deja absurd unde s-a ajuns.

 

Nu e nimic absurd.. dar prin aceste intrebari si raspunsuri puteai sa afli mai multe lucruri in privinta acestui fenomen. Intelege ca nu le stiu pe toate si nici nu vreau sa par arogant in acest domeniu. Ce ti-am propus intr-o multinationala se numeste audit si nu dorinta de a inchide acea companie.

Mai acum ceva timp spuneai ca nu suntem la nivelul alora de la BT Sport. Acum vrei sa ne testezi.

Pai nu sunteti pentur ca nu aveti echipa lor, corect.. dar cand cineva se ofera sa va ajute pe moca, accepti pentru ca e posibil sa te ajute enorm de la locul faptei.

 

Tot nu stiu cu cine stau de vorba. Te plateste cineva? Vrei sa te faci comentator? daca te ajuta treaba cu chestionarul nu pot decat sa iti spun ca esti liber sa trimiti intrebari la motogp@digisport.ro.

Nu ma plateste nimeni si nici la

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar cred ca nu suntem departe de cei care comenteaza pe motogp.com.

 

 

Hai să fim serioși :)

» Post actualizat in 24 Aug 2014 15:33

PS: tot scriu aici pentru ca nu pot sa il las pe unul dintre asa zisii mototciclisti forumisti sa epateze.

 

Numai bine va doresc

 

Scrii aici din orgoliu personal iar disputele corp-la-corp în care te-ai coborât nu fac decât să strice și mai rău imaginea ( faptul că te lași târât în flameuri și răspunzi cu aceeași monedă nu ajută deloc .... da deloc deloc ) .

 

PS și mai slăbește-ne cu ipocrizii gen "numai bine vă doresc" ( scuze în cazul în care era o mostră de cinism, în cazul ăsta te-am subapreciat )

Editat de bibi.audiofil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai să fim serioși :)

» Post actualizat in 24 Aug 2014 15:33

 

Scrii aici din orgoliu personal iar disputele corp-la-corp în care te-ai coborât nu fac decât să strice și mai rău imaginea ( faptul că te lași târât în flameuri și răspunzi cu aceeași monedă nu ajută deloc .... da deloc deloc ) .

 

PS și mai slăbește-ne cu ipocrizii gen "numai bine vă doresc" ( scuze în cazul în care era o mostră de cinism, în cazul ăsta te-am subapreciat )

 

 

1. Domn profesor fara nume, daca tu esti un ipocrit in viata de zi cu zi asta nu inseamna ca toti suntem la fel.

 

2. Ma bag in discutiile voastre pentru ca tu si alti cativa ca tine deviati de multe ori, iar imaginea mea nu este chiar atat de importanta. Daca am ceva de spus cred ca o pot face oriunde fara sa ma lovesc de puncte de vedere pertinente precum ale tale.

 

3. Cei care comenteaza pe motogp.com nu sunt chiar cei mai buni din lumea asta

Editat de FLORIN DIGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca daca tot ziceti ca cititi pe aici ma bag si eu cu un sfat, care probabil va ajunge in neant, dar eu incerc:

 

http://dexonline.ro/definitie/determinare

 

De nu stiu cate ori pe weekend aud cum Cutarescu a dat dovada de "determinare"!!!!! E un cuvant preluat din engleza aiurea, un fals-friend pentru limba romana, DETERMINARE NU INSEAMNA HOTARARE! Cuvantul corect in limba noastra mioritica este "hotarare". La fel cum nici "deteminat" nu e sinonim cu "hotarat".

 

Corect este de exemplu la chimie, la fizica, la nu stiu ce experiment am efectuat mai multe determinari. Adica am masurat, am notat, am efectuat o determinare.

Iar corect este ca ceva, o actiune, CEVA, l-a determinat pe Cutarescu sa faca....etc.

 

Niciodata Cutarescu este determinat!Niciodata nu da dovada de determinare!

 

Doar ca incet-incet va intra in limba romana acceptata la fel ca multe altele, pentru ca prompteristele englezite se iau unele dupa altele si acum nimeni nu-si mai aduce aminte de folosirea corecta a acestor cuvinte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca daca tot ziceti ca cititi pe aici ma bag si eu cu un sfat, care probabil va ajunge in neant, dar eu incerc:

 

http://dexonline.ro/definitie/determinare

 

De nu stiu cate ori pe weekend aud cum Cutarescu a dat dovada de "determinare"!!!!! E un cuvant preluat din engleza aiurea, un fals-friend pentru limba romana, DETERMINARE NU INSEAMNA HOTARARE! Cuvantul corect in limba noastra mioritica este "hotarare". La fel cum nici "deteminat" nu e sinonim cu "hotarat".

 

Corect este de exemplu la chimie, la fizica, la nu stiu ce experiment am efectuat mai multe determinari. Adica am masurat, am notat, am efectuat o determinare.

Iar corect este ca ceva, o actiune, CEVA, l-a determinat pe Cutarescu sa faca....etc.

 

Niciodata Cutarescu este determinat!Niciodata nu da dovada de determinare!

 

Doar ca incet-incet va intra in limba romana acceptata la fel ca multe altele, pentru ca prompteristele englezite se iau unele dupa altele si acum nimeni nu-si mai aduce aminte de folosirea corecta a acestor cuvinte!

 

bine ca te legi de "determinat" si nu te legi de epicul "a performat, performeaza" care este de departe mult mai daunator auzului.

 

determinat INSEAMNA SI HOTARARE si nu de ieri de azi, ci de foarte mult timp... mai citeste si tu o carte, ai auzit de sinonime? :huh:

 

*determinát, -ă adj. Fix: oră, epocă determinată. Îndrăzneț, hotărît, rezolut: soldat determinat.

Sursa: Scriban (1939) | Adăugată de blaurb | Semnalează o greșeală | Permalink

 

DETERMINÁ vb. 1. v. stârni. 2. v. provoca. 3. v. impulsiona. 4. v. condiționa. 5. v. decide. 6. v. decide. 7. v. calcula. 8. a defini, a preciza, a stabili, (înv.) a mărgini, a răspica. (A ~ proprietățile metalelor.) 9. v. stabili. 10. a fixa, a hotărî, a preciza, a stabili, a statornici, (înv.) a defige, a însemna, a statori. (Au ~ un nou termen pentru ...) 11. v. complini.

 

determinà v. 1. a hotărî, a indica într’un mod precis: a determina o distanță; 2. a cauza, a produce: căderea a determinat moartea; 3. a face să iea o rezoluțiune: l’am determinat să plece.

Sursa: Șăineanu, ed. a VI-a (1929)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://ro.stiri.yahoo.com/pastila-limb%C4%83-furculitioane-din-limba-englez%C4%83-determinare-audien%C8%9B%C4%83-181256463.html?cmp=rofb

 

http://www.diseara.ro/ro/conversatii/cultura-si-religie-12/saraca-limba-romana-hai-sa-abordam-cu-determinare-subiectul-94

 

http://www.cna.ro/IMG/pdf/Raport_mai_2011_230811.pdf

Capitolul 6.2.4.1

 

Daca exista o consemnare facuta de un idiot (Scriban 1939) pe internet asta nu inseamna ca trebuie sa uitam cu totii ca este doar o traducere automata din engleza a lui "determination, determined"

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...