Sari la conținut

Accident Bucuresti Cantemir B299BGS 15.15.2014 ora ~16.20


VlaDI87
 Share

Postări Recomandate

Cine recunoaste mobra? B299 BGS... Zona Budapesta Dristor (imagini preluate de pe Facebook, tind sa cred ca e inaintea de pasajul Marasesti)

Ramane fara ea daca mai sta acolo.

post-60319-0-26272600-1400167301_thumb.jpg

post-60319-0-79436600-1400167309_thumb.jpg

post-60319-0-77456900-1400167318_thumb.jpg

post-60319-0-19620600-1400167335_thumb.jpg

post-60319-0-39635400-1400167343_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe acolo pe la ora 16.25, nu stiu riderul in ce stare e, am doar poze de la locul accidentului, mai multe detalii nu am. Viziera era pe linia dintre sensuri, sper ca nu a zburat si casca de pe capul riderului.

 

 

post-50927-0-80638800-1400167925_thumb.jpg

post-50927-0-89151800-1400167929_thumb.jpg

post-50927-0-07474000-1400167933_thumb.jpg

post-50927-0-30803100-1400167936_thumb.jpg

post-50927-0-93062100-1400167938_thumb.jpg

post-50927-0-97152800-1400167942_thumb.jpg

post-50927-0-91539800-1400167946_thumb.jpg

post-50927-0-87463700-1400167949_thumb.jpg

post-50927-0-39753200-1400167953_thumb.jpg

post-50927-0-89681600-1400167955_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate raiderului...

vesnica neacordare de prioritate...cred din ce se vede..o kawa 99.cred?

 

neacordare de prioritate? masina intorcea fix pe dubla continua...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neacordare de prioritate? masina intorcea fix pe dubla continua...

corect acum am belit ..ochii mai bine ..mai grav ..linie dubla continua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, eu am vazut pe facebook acele poze postate de cineva care intreba daca il cunoaste careva pe posesor. Eram pe fuga si nu mi-am dat seama ca e vorba de un accident si acele piese au fost adunate intr-un loc.

Editat de VlaDI87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut live accidentul. Vruum-vruuum, vrum, poc si gata. Motociclistul s-a tavalit vreo douazeci de metri, dupa care s-a ridicat si s-a indreptat spre mobra incercand s-o ridice si sa evalueza pagubele. Echipament: casca. Avea piciorul stang un pic zdrentuit, pufoaica fara maneci sfasiata. Poza cu masina e facuta la mult timp dupa producere, si imi pare miscata, mie mi s-a parut mult mai putin iesita pe contrasens, morociclistul l-a agatat mai mult decat sa-l loveasca. Viteza motociclistului nu parea foarte mare, oricum peste limita legala, un 80 estimez eu, dar clar o viteza peste abilitatile lui.

Politia a aparut in scurt timp, 5 min si salvarea in maxim 10.

Ce m-a amuzat e ca motociclistul se ascunsese practic intre masinile parcate iar soferul statea langa masina lui si vorbea la telefon. Cat timp au fost in raza mea vizuala n-au interactionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am vazut acum cateva zile pe la Timpuri Noi, bineinteles, doar cu casca. Dadea ture in mare viteza dar nu prea stia sa intoarca motorul. Era sa-l pocneasca pe unul cand a intors a doua oara. Am tras masina mai intr-o parte sa nu-i stau in cale. Cert e ca mergea foarte tare prin zona.

Editat de Cagivel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut live accidentul. Vruum-vruuum, vrum, poc si gata. Motociclistul s-a tavalit vreo douazeci de metri, dupa care s-a ridicat si s-a indreptat spre mobra incercand s-o ridice si sa evalueza pagubele. Echipament: casca. Avea piciorul stang un pic zdrentuit, pufoaica fara maneci sfasiata. Poza cu masina e facuta la mult timp dupa producere, si imi pare miscata, mie mi s-a parut mult mai putin iesita pe contrasens, morociclistul l-a agatat mai mult decat sa-l loveasca. Viteza motociclistului nu parea foarte mare, oricum peste limita legala, un 80 estimez eu, dar clar o viteza peste abilitatile lui.

Politia a aparut in scurt timp, 5 min si salvarea in maxim 10.

Ce m-a amuzat e ca motociclistul se ascunsese practic intre masinile parcate iar soferul statea langa masina lui si vorbea la telefon. Cat timp au fost in raza mea vizuala n-au interactionat.

Un post care sa dea peste nas celor cu " moarte conservarilor". La ce trafic e pe acel tronson de drum, trebuie sa prinzi din an in paste un moment sa poti intoarce masina pe celalalt sens, adica pusa de-a curmezisul. Ca era iesita putin pe contrasens, normal ca era neregulamentar, dar sa nu poti s-o ocolesti, inseamna ca te uitai in alta parte.(probabil la vitezometru).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma nu stiu ce ati vazut voi, am trecut pe acolo dar dupa accident, se facea dejea masuratori, totusi incerc sa cred ca cel cu conserva ar fi vrut sa taie b-dul spre stanga, a obturat cam toata banda si e cam greu sa ocolesti cu mobra cand ai si in dreapta alte vehicule, pe unde sa o iei, nu ca as lua partea mobristului ( am fost si eu pana mai acum 2 ani, destul de mult timp ) dar nu prea mai avea pe unde sa o ia daca asta ia iesit in fata mai brusc asa iar mobristul sa fi avut si ceva viteza,

post-11877-0-62899000-1400260567_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica, masina a incercat sa vireze stinga. OK, dar in momentul ala, nu a vazut motoreta? Sigur ca a vazut-o, dar a crezut ca are timp, insa motoreta nu mergea cu 60km/h, altfel, avea timp sa frineze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala e un bulevard tare periculos... Din orice directie ai merge, daca esti pe sensul cu turma, tre' sa casti ochii... adica, dimineata pe dus (Tineretului - Budapesta) iar seara invers (Budapesta - TIneretului).

Dupa cum am vazut eu cand am iesit de la munca, motoreta era pozitionata ca si cum ar fi fost pe inversul balamucului, ceea ce ar fi putin suspect, ca sensul ala nu e atat de aglomerat la ora aia... da' cine stie?

 

Multa sanatate colegului, oricum!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca motociclistul i-a dat un mic sprint. Nu o fi avut 60 km/ ora dar ar fi facut doar o mica imprudenta marind un pic viteza, comparat cu soferul masinii care este absolut vinovat si care a intentionat sa intoarca in acel loc (linie dubla continua) mai grav fara o asigurare prealabila temeinica si cred eu si mai grav fara un semnal pus cu ceva distanta inainte de inceperea manevrei de intoarcere (caz in care ar fi dat putin timp motociclistului sa evite schimband banda sau sa opreasca pana in masina).

- Observati cate greseli a comis soferul.

 

Nu s-a asigurat temeinic

Nu a folosit semnalul legal 50 m

A intors unde nu avea permisiune.

Au mai fost multe alte accidente in zona din aceeasi cauza si or sa mai fie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...